Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 96

Thread: Cazul "Cristocea"!!!

  1. #43
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    unde sa plece ? din moment ce e suspendat pt 6 luni ....... si o sa fie dupaia pentru 2 ani .. unde sa plece ? doar prin parcuri .. eh .. oricum sezonu` asta nu a facut mai nimik

  2. #44
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Se vor intelege. Cristocea este ofertat de Dinamo si Steaua si a declarat ca doreste sa joaca in Ghencea, probabil o sa fie lasat sa plece.

  3. #45
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    nu cred ca bosanceanu` o sa`l lase ... pai daca`l lasa pe asta .. se supara si pascovici ca nu a fost lasat sa plece .. si daca mai vrea vreunu sa plece ......... face la fel .. si nu cred ca bosanceanu` o sa lase sa existe un precedent .... parerea mea

  4. #46
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Il plinge pe Cristocea

    Mihai Gurita a declarat ca mijlocasul Vasilica Cristocea nu ar fi trebuit sa fie inlaturat asa usor de la echipa. "In alte campionate, jucatorul este lasat sa joace pina in ultima zi de contract. Nu este obligat sa semneze si nu este suspendat daca nu isi prelungeste contractul. Cristocea ne-ar fi putut ajuta foarte mult in acest final de campionat, pentru ca este un jucator foarte valoros, care, daca va fi serios in continuare, poate ajunge si in echipa nationala", a spus Gurita.

  5. #47
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Cristocea in Ghencea, poate si Todoran

    Finantatorul Gigi Becali a obtinut ieri acordul Farului de a-l transfera pe talentatul mijlocas-coordonator. Jucatorul va evolua din retur in tricoul ros-albastrilor si va avea un rol important in echipa care va fi antrenata de Cosmin Olaroiu. Constanteanul ar fi terminat contractul cu marinarii in vara anului viitor.

    Ros-albastrii au inceput in forta campania de transferuri, reusind sa aduca in Ghencea un jucator pe care il doreau de foarte mult timp. In urma cu o zi, stelistii au obtinut acordul lui Cristocea de a imbraca tricoul Stelei. Acesta a fost principalul transfer cerut de viitorul antrenor al Stelei, Cosmin Olaroiu, finantatorului Gigi Becali. Oli a cerut sa fie adus urgent un mijlocas coordonator, jucator care lipsea din lotul Stelei inca de cind a plecat Marian Aliuta la Rapid.

    Improvizatiile din linia mediana au dat totusi roade, atit Zenga, cit si Protasov folosind insa perechi de mijlocasi centrali fara valente ofensive. Astfel, daca Walter s-a bazat pe cuplul Dorinel Munteanu - Sorin Paraschiv, Oleg a folosit tandemul Mirel Radoi - Sorin Paraschiv, ambii antrenori mizind din cind in cind si pe Florin Lovin. Aflati de mai mult timp in cautari pentru un coordonator, ros-albastrii nu reusisera sa aduca pe nimeni.

    Pe lista conducerii steliste au existat numele unor jucatori ca Mihaita Plesan, Andrei Prepelita, Gabriel Caramarin sau ca Tibi Balan, dar preturile piperate ale acestora au facut ca niciunul dintre ei sa nu ajunga in Ghencea. Cum politica de transferuri a clubului din ultimul timp s-a axat pe aducerea fotbalistilor liberi de contract sau aflati la finalul intelegerii cu echipa lor, Steaua s-a orientat spre un jucator valoros, dar care nu costa foarte mult, fiind la final de contract.

    Vasilica Cristocea este fotbalistul care va evolua pentru ros-albastrii incepind din returul acestui campionat. Gigi Becali a ajuns deja la un acord cu patronul Farului, Gheorghe Bosinceanu, pentru transferul talentatului mijlocas, suma pe care o va plati fiind de circa 150.000 de euro. Stelistii au obtinut si acceptul jucatorului care ar fi urmat sa termine contractul cu Farul in vara anului viitor.

    Discutii si cu Dinu Todoran
    Oficialii din Ghencea au mai pus ochii si pe alti jucatori de la Farul. Dupa Cristocea, un alt fotbalist dorit de Steaua este Dinu Todoran, cu acesta purtindu-se deja unele discutii. "Da, asta este un fotbalist bun. Poate ca il vom aduce. Cine stie?", a zis Gigi Becali.
    Sport Total
    http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=3255

    Iata ca si Bosanceanu are pretul lui. Macar acum are bani sa ia un antrenor bun si sa-i dea un salariu cat are Andone la Dinamo.

  6. #48
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ady51a
    Se vor intelege. Cristocea este ofertat de Dinamo si Steaua si a declarat ca doreste sa joaca in Ghencea, probabil o sa fie lasat sa plece.
    Reporter: Cristocea a fost suspendat, dar este curtat de Dinamo şi Steaua...

    Bosanceanu: Nu va apuca să şi semneze cu ei, fiindcă am cerut suspendarea lui pentru şase luni. Eu sper că īn luna decembrie Vasile să-şi limpezească gāndurile şi să revină la sentimente mai bune faţă de Farul. Altfel, vom cere suspendarea sa pentru doi ani, fiindcă a refuzat să se prezinte la antrenamente deşi este sub contract cu noi.


    Se pare ca orice minune dureaza o zi.

  7. #49
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    dar e sigur ca a semnat deja ? .... au zis pe la televizor la stiri a aparut berbecali sa se dea mare ?

  8. #50
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Dar nu iese fum fara foc. Eu cred ca nu va mai juca la Farul niciodata Cristocea.

  9. #51
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    nu iese fum fara foc ? cum a fost cu vialli ?

  10. #52
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Pai acolo a fost impresarul acela "Ciorba" sau mai nou as spune "Ciorba de Varza" care a vrut sa se bage si el in seama.

  11. #53
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    pai poate si aici a vrut sa se afirme vreun ziarist .. in prosport si gsp nu am vazut stirea asta

  12. #54
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Este adevarat inca nu a aparul stirea despre transfer realizat 100%, dar au aparut inca de saptamana trecuta ca si zvon.

  13. #55
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    am inteles ca pana la urma opteaza ptr Steaua si ca a refuzat varianta Dinamo, iar daca Steaua chiar il vrea "Bosun" o sa ramna cu pielea ...

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    sincer nu ma prea impresioneaza Cristocea asta.
    Mi se pare mai potrivit pentru Steaua un Todoran , mai "tapan" pe picioare ...

  15. #57
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Clar ca-i mai bun Todoran dar cred ca va puneti pofta in cui si va multumiti doar cu Cristocea, sa va mai exaspereze si pe voi cu loviturile de colt batute aiurea direct pe portar .

  16. #58
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Deci, nu s-au inteles

    Cristocea speră să joace din retur la Steaua
    Mijlocaşul Vasilică Cristocea a declarat că speră ca patronul grupării Farul Constanţa, Gheorghe Bosānceanu, să ajungă la o īnţelegerea cu oficialii stelişti, pentru a putea juca din retur la echipa Steaua. „Am avut cāteva runde de negocieri cu Steaua, eu sunt acum la părinţii mei la Hārşova şi sper ca Bosānceanu să se īnţeleagă cu Gigi Becali. Voi mai avea o rundă de discuţii cu Bosānceanu, dar sper ca cele două părţi să ajungă la o īnţelegere, iar din iarnă să mă transfer la Steaua şi să prind primăvara europeană”, a afirmat Cristocea. Cristocea nu a dorit să-şi prelungească īnţelegerea cu Farul, iar, pe 26 noiembrie, Adunarea Generală a clubului a decis suspendarea mijlocaşului pānă la finalul contractului acestuia cu gruparea constănţeană, respectiv pānă la finalul ediţiei 2005/2006 a Diviziei A.GSP

  17. #59
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Becali: "In proportie de 99 la suta, Cristocea va veni din iarna la Steaua"

    Finantatorul Stelei, Gigi Becali a declarat ca in proportie de 99 la suta, mijlocasul constantean Vasilica Cristocea va fi transferat in aceasta iarna la gruparea din Bulevardul Ghencea.
    Cristocea nu a dorit sa-si prelungeasca intelegerea cu Farul Constanta, iar Adunarea Generala a clubului a decis suspendarea mijlocasului pina la finalul contractului, respectiv pina la finalul editiei 2005/2006 a Diviziei A. Jucatorul s-a inteles cu oficialii stelisti, urmind acum ca gruparile sa ajunga la un acord.
    spt

  18. #60
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Cristocea a semnat cu Steaua!

    Dupa meciul castigat de Farul in Cupa Romaniei, Gigi Becali a anuntat ca Vasile Cristocea a semnat cu Steaua.

    "Am spus de dimineata ca el este 99% la Steaua. Acum va pot spune ca a semnat", a declarat Becali.

    OnlineSport

  19. #61
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Pleaca şi Todoran la Steaua?

    După ce a obţinut acordul Farului īn privinţa lui Cristocea, conducerea campioanei este foarte aproape de a-l transfera şi pe fostul mijlocaş al Petrolului

    Steaua vinde jucători la Timişoara, dar şi cumpără. Ieri, Gigi Becali a anunţat că "īn proporţie de 99 la sută, Cristocea va veni īn Ghencea din retur. El va fi la reunirea echipei din ianuarie". Pe līngă finalizarea discuţiilor cu Cristocea, campioana este foarte aproape de a-l transfera de la Farul şi pe Dinu Todoran, care a īmplinit īn septembrie 25 de ani

    Chiar dacă fotbalistul este sub contract cu constănţenii pīnă īn vara lui 2007, conducerea roş-albaştrilor a obţinut acordul de principiu al jucătorului. Acum urmează discuţiile dintre cele două cluburi, o primă rundă avīnd loc marţi seara, la īntīlnirea dintre Gigi Becali şi Gheorghe Bosīnceanu.

    "Am auzit că ar fi nişte discuţii, īnsă nu e treaba mea să mă implic īn tranzacţie. Eu sīnt acum fotbalistul Farului"
    Dinu Todoran

    6,50 este media notelor
    obţinute de Dinu Todoran din partea Gazetei īn acest sezon, fiind cel mai bun dintre toţi jucătorii constănţeni

    Gazeta Sporturilor

  20. #62
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Bosanceanu:

    Referindu-se la ofertele Stelei in privinta jucatorilor Cristocea si Todoran, Bosinceanu a precizat ca doar primul va ajunge la echipa campioana, insa din vara. "Todoran nu este transferabil atita timp cit am ajuns in semifinalele Cupei Romaniei, deci avem si noi un obiectiv de indeplinit si nu putem sa dam drumul celor mai buni jucatori. In privinta lui Cristocea, acesta poate fi jucatorul Stelei, din vara", a declarat finantatorul FC Farul.


    Din cate se vede se tine tare Bosanceanu in ceea ce priveste situatia lui Cristocea fiind hotarat sa-l tina la Farul si probabil pe tusa, pana la vara, sau poate este pe placul lui Frank si ii explica bossului ca-n Germania chiar si in liga a doua cei care termina contractul joaca pana in ultima zi.

  21. #63
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Teoria zvonurilor

    Unele ziare il dadeau ca sigur pe Cristocea la Steaua inca din iarna, si pe Todoran "foarte probabil" tot de atunci. Acum Bosanceanu zice Cristocea la vara, Todoran deloc... Pe cine sa mai crezi?

    Dupa cum stim, Cristocea are contract cu Farul pana la vara. Daca Steaua il vrea mai devreme, normal ar fi sa plateasca. S-a vehiculat suma de 150.000, dar nu stim daca Becaliotul chiar a dorit s-o scoata din buzunar. Poate l-a vrut pe Cristocea gratis, ca si cum ar fi deja liber de contract. L-o fi luat pe Bosanceanu cu "Hai ma' Gheorghita, ca Vasilica oricum nu mai vrea sa joace la voi, da-mi-l moca." La care Bosanceanu i-a aratat pupa. Speculez si eu, ca toata lumea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •