Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 96

Thread: Cazul "Cristocea"!!!

  1. #22
    GUNNAR NORDAHL pirlinho's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Las' ca acum un an am dat nas in nas cu Cristocea la o agentie de pariuri (Astra). Baga si el niste bilete din salaru' de vanzator de seminte.

    Doar doar de le-ar fi bagat in niste factori de productie (puradei) pentru cresterea calitatii semintelor, alta ar fi fost treaba azi.

  2. #23
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Incidente Cristocea-suporteri

    Galeria constănţeană a mers ieri la stadionul "Gheorghe Hagi" pentru a avea o discuţie cu Vasilică Cristocea, considerat vinovat de plecarea lui Grigoraş. Discuţiile s-au īncins, jucătorul fiind huiduit şi īnjurat, iar fanii i-au promis că nu īl vor menaja nici la meciurile oficiale. "Ne vom potoli doar dacă vei semna prelungirea contractului", i-au zis suporterii. Galeria s-a declarat şi īmpotriva venirii unui nou antrenor, dorindu-l īn continuare la echipă pe Grigoraş.GSP

  3. #24
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Fix cum ma asteptam!

    Toata raspunderea pentru rezultatele urmatoare ale echipei pica acum pe pucisti, cei care s-au dat la o parte pentru ca Farul sa piarda meciuri si sa plece Grigoras. La fiecare punct pe care Farul il va pierde prosteste in etapele urmatoare, pucistii vor incasa un pumn in bot de la toata lumea. Tot ce incasa inainte Grigoras, vor incasa de acum incolo ei. Eu o sa fiu primul care o sa-i critice de-o sai ia

    Dupa parerea mea, daca Bosanceanu nu aduce antrenor pana la sfarsitul turului este pentru ca ia in considerare ideea de a scapa de unii dintre pucisti pentru a-l readuce pe Grigoras.

  4. #25
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    eu cred ca suporterii din galerie sunt "mani****ti" tot de Bosanceanu

  5. 9th November 2005, 23:25

  6. #26
    incepator the_shark's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    teritoriu alb albastru
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady51a
    "Ne vom potoli doar dacă vei semna prelungirea contractului", i-au zis suporterii. Galeria s-a declarat şi īmpotriva venirii unui nou antrenor, dorindu-l īn continuare la echipă pe Grigoraş.GSP
    asta e prosteala pe fata, vorba lu' tchibos "galeria e mani****ta de bosanceanu" grigoras pana la sfarsitul sezonului e inapoi la farul.
    [B]NICIODATA CAINE!!![/B]

  7. #27
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    De ce credeti voi ca galeria e mani****ta de Bosanceanu?

  8. #28
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Ce rost aveau scandarile galeriei atunci cand echipa mergea bine Anti-Mazare si Pro-Bosanceanu, tanand cont ca aceeasi galerie merge si la meciurile echipei de handbal HCM care e finantata de Consiliul Local si oamenii lui Mazare?

  9. #29
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Se lasă de fotbal!

    La numai 25 de ani,dezămăgit de comportamentul galeriei şi al conducerii clubului constănţean, mijlocaşul Vasilică Cristocea vrea să-şi īncheie cariera de jucător.

    Necazurile mijlocaşului constănţean Vasilică Cristocea au īnceput o dată cu refuzul de a semna prelungirea contractului cu Farul, care expiră la vară.
    După şapte ani petrecuţi pe litoral, Cristocea, unul dintre titularii incontestabili, ar fi dorit să plece la altă echipă. Refuzul său a atras şi consecinţe: a fost ţinut rezervă, iar recent a intrat īn conflict şi cu galeria. Suporterii īi reproşează că este principalul vinovat pentru decizia schimbării antrenorului Grigoraş. Primul episod s-a derulat marţi seara. “M-au ameninţat cu bătaia şi m-au īnjurat. Probabil drept «mulţumire» pentru tot ce am făcut la Farul. Ştiu cine i-a pus să se comporte aşa. Vreau să mă retrag din activitate, sunt dezgustat, mi-ajunge!”. Cristocea susţine că a depus plāngere la Poliţie, iar de două zile nu mai participă la antrenamente. Īn plus, Cristocea este nemulţumit şi din cauza banilor, acesta afirmānd că nu i-au fost achitate primele pentru ultimele patru jocuri de campionat şi pentru unul din Cupa Romāniei, īn total aproximativ 4.000 de dolari.
    Altfel, nici Tibi Moldovan nu a fost ieri la antrenamente, atacantul motivānd că este bolnav. Din cāte se pare, Tibi “s-a dat lovit” pentru că nu i-a convenit că azi ar fi trebuit să joace pentru Farul II, īn Divizia C.ProSport!

    Īl vor acum!


    "Cīinii" vor să-l transfere pe Cristocea şi există posibilitatea de a-l ceda la Farul pe Bălţoi

    Dinamo īncearcă să dea īn aceste zile o lovitură: aducerea mijlocaşului ofensiv Vasilică Cristocea īn Ştefan cel Mare. Fotbalistului de 25 de ani īi expiră īn vară contractul cu Farul, īnsă situaţia lui īn acest moment este delicată. Acuzat de fanii constănţeni că a contribuit decisiv la īnlăturarea lui Petre Grigoraş de la echipă, Cristocea nu s-a mai prezentat ieri la antrenament, motivīnd că nu i-a fost achitată o restanţă de 3.000 de euro.

    Roş-albii caută să-l transfere din această iarnă pe mijlocaşul Farului, pentru care ar putea să-l ofere la schimb pe atacantul Alex Bălţoi (23 de ani), căzut īn dizgraţia conducerii dinamoviste după partida cu Levski Sofia (0-1). Bălţoi a mai evoluat la Constanţa īntre anii 2002-2004, jucīnd 46 de meciuri şi marcīnd 13 goluri. Este posibil ca roş-albii să accepte să ofere şi o sumă modică, īn jur de 100.000 de dolari, pentru a-l achiziţiona imediat pe Cristocea.

    INTERVIU
    "Aş veni la Dinamo!"


    - Vasilică, de ce nu ai participat la antrenament?
    - Nu mi-am primit banii, deşi coechipierii mei i-au luat. Acest lucru nu mi se pare normal. Īn aceste zile, voi merge personal pentru a anunţa şefii clubului că nu mai vin la echipă. Pot să-mi dea şi 100.000 de dolari amendă, că tot nu mă mai īntorc. Mă gīndesc chiar să mă las de fotbal!

    - Ştii că te vrea Dinamo?
    - Cu mine nu au luat deocamdată legătura, dar dacă Dinamo se va īnţelege cu Farul, m-aş duce acolo. Eu, sincer, aş vrea să merg īn Ştefan cel Mare. Dacă nu, stau acasă pīnă īn vară şi voi vedea apoi ce o să fac.Gsp

  10. #30
    GUNNAR NORDAHL pirlinho's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Ce vrajeala cu lasatu' de fotbal. Ma mir c-au pus unii botu' la ce-a zis.

    Cristocea devine alt nesimtit care n-are pic de respect pentru Farul. Oare cine l-a gasit pe la Harsova si cine a avut tupeul sa-l bage titular in echipa sa de pe la 18, 19, ani? Ah, nu, nu Farul, bineinteles.

    Nu pot decat sa rad la oferta facuta de Dinamo. Un jucator mediocru si de-a dreptul stupid ca mentalitate plus trei bani aruncati acolo, s-acopere carentele lui Baltoi. Pai ori dati bani, de la 300 000 euro in sus, ori nu.

    Si ce duo bun de fluierat va face Vasilica Cristocea cu un alt nemernic, unul pe care cu greu il poti intrece, Ianis Zicu.

  11. #31
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pirlinho

    Si ce duo bun de fluierat va face Vasilica Cristocea cu un alt nemernic, unul pe care cu greu il poti intrece, Ianis Zicu.
    aici ai dreptaete

  12. #32
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klingon
    De ce credeti voi ca galeria e mani****ta de Bosanceanu?
    pai ce Bosanceanu e prost?... nu crezi ca atunci cand le da bani si le pune la dispozitie autocare pentru deplasari nu ii si "instruieste" ce sa scandeze?... pai pana acum ceva timp eu nu am auzit scandari la adresa lu' Bosanceanu, dar mai nou a devenit asa meritul subit a lu' Bosanceanu cand merge bine Farul. Te intreb de ce ii acorda galeria doar laude si de ce atunci cand Farul merge prost nu e huiduit Bosanceanu?... sunt gasiti vinovati antrenori, jucatori, dar nu patronul, in schimb cand e de bine patronul e si el printre "premiati"... nu crezi e ceva putred in Danemarca?

  13. #33
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    "Lasati-l in pace pe Cristocea!"

    Grigoras le-a spus fanilor sa nu-l mai ameninte pe mijlocasul constantean, deoarece nu din cauza lui a plecat de la echipa.
    Fostul tehnician al constantenilor, Petre Grigoras, a declarat ca despartirea sa de echipa de la malul marii a fost o alegere personala, si nu in urma vreunui conflict cu jucatorii: "A fost o decizie ce imi apartine in intregime. Asa am crezut ca se poate depasi momentul mai slab. Am considerat ca echipa avea nevoie de un soc, iar schimbarea antrenorului poate avea efecte benefice pentru moralul jucatorilor".

    Tehnicianul care i-a dus pe rechini pina in finala Cupei Romaniei, aceasta fiind si cea mai mare performanta din istoria clubului, este de parere ca un antrenor nu poate sa stea prea mult la o echipa in Divizia A. "Din pacate, in fotbalul romanesc este foarte greu sa ramii mai mult de 2-3 ani la conducerea unei formatii, pentru ca intervine o stare de rutina, profesionalismul jucatorilor nefiind, inca, la nivelul din campionatele puternice din Europa".

    Referitor la diferendul pe care l-a avut cu mijlocasul Vasilica Cristocea, fostul antrenor al Farului a declarat ca a uitat totul si le-a transmis suporterilor sa-i mai dea o sansa talentatului mijlocas. "S-a spus ca am demisionat din cauza neintelegilor pe care le-am avut cu Cristocea. Nu este nimic adevarat. Le multumesc suporterilor pentru atasamentul aratat, dar trebuie sa-l lase in pace pe Cristocea sa-si faca meseria si sa joace cit mai bine pentru Farul", a spus Grigoras.

    Acesta s-a declarat satisfacut de ceea ce a realizat la echipa constanteana si a spus ca este pregatit sa preia o alta echipa din iarna: "Acum o sa stau sa ma odihnesc, pentru ca este prima mea vacanta din ultimii 15 ani. Voi sta linistit pina in iarna, cind o sa accept una din ofertele pe care le am".
    SPT

  14. #34
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Cristocea, īn “Groapă”

    Mijlocaşul nu a participat de o săptămānă la antrenamentele echipei, iar astăzi va afla dacă va fi lăsat să plece din iarnă la Dinamo.


    De la un fotbalist nelipsit din primul “11” al Farului īn ultimele patru sezoane, Vasilică Cristocea a ajuns acum să boicoteze antrenamentele “marinarilor”.
    După ce a refuzat să-şi prelungească contractul cu formaţia de pe litoral, jucătorul s-a şi certat cu fostul antrenor Petre Grigoraş, a fost retrogradat la echipa a doua, a intrat īn conflict cu suporterii, iar luni după-amiază s-a dus la cantonamentul echipei, şi-a strāns lucrurile şi a plecat acasă. “Un lucru e clar: eu la Farul nu mă mai īntorc! Nu am mai fost plătit de peste trei luni, am de īncasat 4.000 de dolari din prime de joc, plus o rată contractuală”, ne-a spus, supărat, Cristocea.
    “De acum există trei posibilităţi: să fiu amendat de Farul, deşi nu prea au din ce să mă amendeze din moment ce nu mi-am primit banii, să fiu suspendat pānă la sfārşitul contractului, care expiră īn vară, sau să fiu lăsat să plec īn iarnă. Sincer, cred că se va concretiza ultima variantă. De altfel, directorul executiv Florentin Chiforeanu mi-a zis să ne vedem māine (n.r. – azi) ca să-mi comunice suma pe care Farul o cere pentru transferul meu”, ne-a spus Cristocea.
    Aşa cum ProSport a dezvăluit īncă din luna septembrie, mijlocaşul va ajunge la Dinamo prin intermediul impresarului Victor Becali, care īl reprezintă.
    Cristocea ameninţase, la un moment dat, că renunţă şi la activitatea de fotbalist dacă nu este lăsat să plece de la Farul.ProSport!

  15. #35
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Cristocea va fi suspendat
    Īn Adunarea Generală a clubului, care va avea loc sīmbătă, se va propune suspendarea lui Vasilică Cristocea, care nu s-a mai prezentat de 12 zile la antrenamentele echipei. Contractul mijlocaşului cu Farul expiră īn vară, dar este posibil ca el să ajungă la Dinamo īn această iarnă, urmīnd ca roş-albii să plătească o sumă de bani īn schimbul său.GSP

  16. #36
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Sambata se va discuta "cazul" Cristocea

    In urma cu ceva vreme, pe cand Petre Grigoras mai era inca antrenor al Farului, acesta a intrat intr-un conflict deschis cu fotbalistul constantean Vasile Cristocea, reprosandu-i comportamentul sau nesportiv. Cearta a luat proportii, deoarece Cristocea nu a mai dorit sa se prezinte la lot, ruptura dintre cei doi fiind definitiva prin declaratiile lui Grigoras de la ultima sa conferinta in calitate de "principal". Fostul tehnician afirma pe atunci ca nu il mai intereseaza soarta jucatorului si ca nu face concesii oamenilor cu un astfel de comportament. Oricum, in jurul lui Cristocea s-a speculat foarte mult, existand zvonuri care il dadeau ca sigur la Dinamo Bucuresti (zvonuri alimentate si de faptul ca jucatorul nu mai doreste sa-si prelungeasca contractul cu gruparea de pe litoral), toate infirmate de catre conducerea clubului, aceasta tinand sa asigure ca Vasile este inca fotbalistul Farului. Se pare ca gruparea din "Stefan cel Mare" il doreste de mult pe constantean si ca se pregateste achizitionarea sa in iarna, contra unei sume vehiculate la aproximativ 100.000 de euro. Iata insa ca o data cu anuntarea deciziei de schimbare a numelui stadionului "Gheorghe Hagi", oficialii constanteni au ridicat "valul" si de pe "cazul" Cristocea, anuntand ca fotbalistul va fi cel mai probabil suspendat, deoarece acesta nu s-a mai prezentat la antrenamente de 12 zile. Aceasta decizie se va lua in cadrul Adunarii Generale a clubului Farul, care va avea loc sambata, 26 noiembrie.
    Cristian TENTU
    Ziua de Constanta

  17. #37
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Cristocea se antreneaza singur prin parc. Probabil ca alearga prin Tabacarie cu cei care vor sa mai dea cateva kilograme jos.

  18. #38
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Cristocea, suspendat pānă la finele contractului

    Adunarea generală a FC Farul, desfăşurată, sāmbătă, la sediul clubului, l-a suspendat pe mijlocaşul Vasilică Cristocea pānă la finele contractului (scadent īn vară) şi a validat hotărārea consiliului director de schimbare a numelui stadionului din „Gheorghe Hagi“ īn „Farul“.

    Mihai Daraban, vicepreşedinte al consiliului director, a sintetizat, pentru „Cuget Liber“, conţinutul discuţiilor īn „cazul Cristocea“: „Jucătorul refuză să se reintegreze īn echipă. I s-a adus la cunoştinţă convocarea la adunare (făcāndu-i-se şi notificare scrisă, cu semnătură de primire), īnsă a refuzat să vină, ba, mai mult, chiar a sfidat invitaţia. Luānd notă de toate aceste etape, parcurse īn mod legal de departamentul juridic al clubului, adunarea generală a hotărāt, conform regulamentului, suspendarea jucătorului din activitatea competiţională, cāt mai are contract cu FC Farul. Hotărārea adunării generale va fi ratificată de federaţie. Cristocea se poate odihni liniştit pānă la vară şi cu asta basta. Dacă va primi eventuale oferte sau dacă va dori să mai joace fotbal pānă la vară, clubul va hotărī ce se va īntāmpla. FC Farul a produs suspendarea, tot el este cel care i-o poate ridica“.
    Cuget Liber!

  19. #39
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Tratative cu Cristocea?

    Exclus din lotul echipei Farul Constanţa, mijlocaşul īn vārstă de 25 de ani ne-a declarat că şi-ar dori să īmbrace tricoul roş-albastru din vară.

    Eduard ZELGIN
    Andrei CĂLIN
    Curtat atāt de Dinamo, cāt şi de Steaua, Vasilică Cristocea a spus că, dacă ar fi nevoit să aleagă īntre echipa din Şoseaua Ştefan cel Mare şi cea din Ghencea, ar alege-o pe cea din urmă.
    Surse autorizate pretind că jucătorul a avut deja o discuţie de principiu cu preşedintele Marius Lăcătuş.
    Din cauza faptului că fotbalistul n-a vrut să īşi prelungească contractul cu “marinarii”, scadent īn vara anului viitor, Cristocea a ajuns īn situaţia de a se pregăti īn acest moment prin parcuri. “Pentru a rămāne la un nivel acceptabil, īmi menţin forma fizică pregătindu-mă de unul singur”, ne-a declarat fotbalistul. Deşi se află īn această postură, mai mult decāt neplăcută, Vasilică Cristocea se regăseşte pe listele de achiziţii ale celor două rivale din Capitală, Steaua şi Dinamo. Ambele echipe sunt īn căutarea unui mijlocaş de creaţie pe stilul lui Cristocea.
    “M-aş bucura dacă aş putea avea īnţelegere să īmi reziliez angajamentul īn această iarnă şi să revin cāt mai repede pe terenul de joc”, şi-a exprimat dorinţa jucătorul. Deşi īn ultima vreme destinaţia cel mai des vehiculată a fost Şoseaua Ştefan cel Mare, Vasilică Cristocea este cel care ar putea schimba īn mare măsură datele problemei.
    “Dacă aş fi nevoit să aleg īntre a evolua la Steaua sau la Dinamo, aş prefera să merg īn Ghencea”, a subliniat mijlocaşul. Este foarte posibil ca această afirmaţie să reprezinte un pas important al lui Cristocea către echipa campioană, care īşi va putea asigura semnătura acestuia din ianuarie, cānd va intra īn ultimele şase luni de contract cu Farul Constanţa. El va avea voie să evolueze īnsă pentru Steaua doar la īnceputul campionatului viitor.

  20. #40
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Bosanceanu nu-l lasa usor pe Cristocea

    Reporter: Cristocea a fost suspendat, dar este curtat de Dinamo şi Steaua...

    Bosanceanu: Nu va apuca să şi semneze cu ei, fiindcă am cerut suspendarea lui pentru şase luni. Eu sper că īn luna decembrie Vasile să-şi limpezească gāndurile şi să revină la sentimente mai bune faţă de Farul. Altfel, vom cere suspendarea sa pentru doi ani, fiindcă a refuzat să se prezinte la antrenamente deşi este sub contract cu noi.

    ProSport
    http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=82245

  21. #41
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    pai da ce`o sa faca acum ...... normal ca o sa revina la sentimente mai bune fata de farul .. asa cum a revenit si pascovici .. care facea la fel acum ceva timp si nici suporterii nu o sa`l mai fluiere si huiduie ca sa nu se supere bossu nu ?

  22. #42
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Din cate se pare Cristocea este hotarat sa plece de la Farul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •