Page 1 of 154 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 21 of 3218

Thread: Offtopic

  1. #1
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1

    Offtopic

    Baieti am o intrebare pentru cei care cunoasteti mai mult despre tehnologia audio-video. Am vazut ce probleme ati avut cu convertirea din NTSC in PAL.

    Stiti cumva cum se poate se poate citi de pe un VHS (caseta video) si scrie pe un DVD sau daca este posibil, poate chiar pe un CD in format mpeg (de preferat in cazul meu, pentru ca nu am DVD drive la calculator) ?

    Ma gandesc ca daca mai inregistrez meciuri , in playoffs sau superbowl-ul si vreau sa vi-l trimit ar fi mult mai convenabil pentru mine sa trimit un CD/DVD dar si pentru voi pentru ca toti aveti un calculator.

  2. #2
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1

    Offtopic

    Hai sa ne organizam un picut
    Aici intra toate "intrebarile tehnice" sau mai stiu eu ce. Dupa numele thread'ului... putem sa aberam aici in prostie. Dar numai aici.
    Last edited by Seahawk; 1st November 2005 at 23:14.
    Never Die Easy

  3. #3
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Fiindca tot am creat thread-ul acesta fara sa-mi dau seama , Mike, cum ai facut sa-ti schimbi user-name-ul din mikebibby in seahawk ? As vrea sa-l schimb si eu pe al meu din codruct in codrutc.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Scrii un mesaj pe pagina de mai jos si se rezolva
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...p?t=37&page=11

  5. #5
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Mike nu te supara dar sunt in buna dispozitie azi si sunt pus pe sotii. Stiu de ce ti-ai schimbat numele. Incepe sezonul NBA si nu-ti place sa porti nickname-ul unui rival de la
    Kings cand tu tii cu Supersonics, right ?

  6. #6
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Am mutat aici postu codrut ca e offtopic
    Hai sa-ti spun cum sta toata treaba asta cu numele.
    Eu prima data cand am venit aici am stat in Sacramento, si pe vremea aia Mike Bibby era in mare forma...si evident ca era (si inca este) jucatorul meu favorit, tocmai pt. ca (pastrand proportiile) eu joc basket cam cum joaca el asa ) (am zis pastrand proportiile) si nah... pe vremea aia m-am gandit eu sa-mi pun MikeBibby
    Eh, si pe urma m-am mutat in Seattle... si evident am inceput sa tin cu Sonics. Dar cum eu sunt mai mereu pe forumul de fotbal american... (intru si pe forumu de NBA, dar nu asa de des...si mai mult doar in timpul sezonului) m-am gandit sa mi-l schimb in seahawk.

    Nu ma intereseaza ca sonics sunt rivali cu kings, anul trecut in play-offs oricine s-ar fi calificat as fi fost happy
    Din nefericire ambele echipe se pare ca or sa fie cam slabute anul asta.

    But not the SEAHAWKS !!!
    Never Die Easy

  7. #7
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Si eu tineam cu Sacramento, pe langa Pacers. Am zis "tineam" pentru ca nu sunt sigur ca mai tin cu ei, mai ales de cand a plecat Vlade Divac, sarea si piperul echipei, parerea mea. Din echipa care imi placea mie au mai ramas doar Peja si Bibby. Imi placea si Jason Williams, dar Bibby a fost un upgrade.
    Build The Monster

  8. #8
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Bibby n-a fost upgrade. Practic e acelasi jucator, poate uuuuun pic mai altruist si cu capul pe umeri decat White Chocolate. Dar si JW are un talent fulminant.

    Otherwise... pe unde mai umbla titans? ca nu l-am mai fazut pe forum de buna vreme...
    Never Die Easy

  9. #9
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    gata tata am aparut...sorry dar a fost o nebunie la mine la munca...cu schimbare de patron de televiziune...sunt producator acum... sunt dat draq...am mai multe responsabilitati printre care si-au facut aparitia si niste deplasari in plus
    off topic la off topic....maine merg in templul fotbalului romanesc...giulesti stadium pentru intalnirea cu boloni...hai rapiduu'

    nu imi mai aduc aminte pe care thread se discuta despre vazutul meciurilor...
    gigantule tot nu am reusit sa fac conversie la caseta...problema este in felul urmator...eu ti-o pot trimite cu cea mai mare placere...am adresa ta...
    insa..eu vad meciuri de pe torente...incearca asa e criminala faza...instalezi bitcometu'...apoi un videolan player...doar cu el vezi nici un alt codec nu citeste formatul...si pune-te pe descarcat...luandu-le de prin state tragi cu vreo cativa bitzi......dar poti sa intri pe dc++ pe hubbul dc.czone.ro eu sunt utilizatorul depor si le sheruiesc eu...am o gramada deja luate...le vei lua mai repede asa....
    Last edited by Seahawk; 2nd November 2005 at 11:14.
    Born for NFL....

  10. 2nd November 2005, 11:13
    Reason
    consecutive, le-am editat intr-unul singur

  11. #10
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Titans eu vin acasa in curand... si-o sa-mi trebuiasca si mie meciuirile asa ca o sa ne "vedem" pe dc++

    *Later edit:
    Mai exact pe 14 noiembrie.
    Last edited by Seahawk; 4th November 2005 at 07:25.
    Never Die Easy

  12. #11
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Hei, titan, de abia acum am vazut mesajul tau de mai sus. Felicitari pentru promovare. La ce Televiziune esti, daca nu cumva este confidential?

    Postez acum pentru ca vreau sa-ti zic Felicitari! pentru calificarea Rapiduletului
    tau in 16zecimile cuei UEFA, si inca de pe primul loc.
    Daca sunt fani dinamovisti pe aici, vreau sa zic ca imi pare rau pentru ei .
    Build The Monster

  13. #12
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Da, felicitari Rapidului, desi s-au incurcat in romanisme azi... Mai e mult pina departe.

  14. #13
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    bai fratilor grav rau cu trimisul de reviste in romanica...
    m-am chinuit sa imi fac abonament mai intai la sporting news, apoi la espn , apoi la sports ilustrated...ma doare capul....daca ofertele lor parea rezonabile si la pret pentru un salariu de neaos...apoi daca se punea macar problema unui shipping outside usa...un pret de 19.80 cum era oferta la prima pt 60 de numere ajungea la 319.80....si tot asa la celelalte.....
    crima fratilor....si nu alta....
    Born for NFL....

  15. #14
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Mai bine ii dai bani unui amic din state si ti le trimite el cu posta, ca in mod sigur e mai ieftin eventual mai multe o data)

  16. #15
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Esti sigur ca e chiar asa de mult shipping and handling ? Eu ma cam indoiesc.

    De exemplu, eu am facut abonament pe 12 luni la National Geographic pentru o verisoara din Pitesti si nu a costat decat cu $10 mai mult decat abonamentul
    in U.S. Abonamentul bineinteles ca a inclus si costurile de expediere.
    Build The Monster

  17. #16
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    titans... $300 more pt shipping? ai innebunit ce naibi))
    Never Die Easy

  18. #17
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    Dear Subscriber,

    THE SPORTING NEWS appreciates your inquiry and
    welcomes the opportunity to serve your needs.

    The current rates, including postage, for
    delivery outside the United States are:

    60 issues for $319.80
    120 issues for $639.60
    180 issues for $959.40.

    Our policy is to accept only prepaid
    subscription orders.

    Thank you for contacting THE SPORTING NEWS. If
    we can be of further assistance, please let us
    know.

    Sincerely,

    Tracey
    Customer Service


    .....asa am banuit eu ca este vorba de shipping...din moment ce oferta este super clara...60 issues for 19.80 $
    Born for NFL....

  19. #18
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    60 issues for 20 de parai nu se poate, sincer. Nici macar ziarele n-ar costa atat de putin...
    Never Die Easy

  20. #19
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    www.sportingnews.com
    ce naiba...nu sunt diliu....spun clar....33 de centi per issue
    Born for NFL....

  21. #20
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    wowwww ce rip-off am observat ca sunt 60 de reviste pt 20 de para + iti da o rain jacket
    Daca e cand ajung in u.s. ti le cumpar eu si ti le trimit sau ar putea codru sa faca asta mai repede
    Never Die Easy

  22. #21
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    am vorbit cu saracu' codru...insa problema este alta...si aici inteleg pe oricine...probabil ca cele 60 de numere vin pe rand...si cui ii convine sa stea sa trimita pe rand 60 de reviste....sunt taxe postale, sunt drumuri catre oficiul postal si cate si mai cate...beah...
    oricum...ma bucur ca in sfarsit ati inteles...aveam impresia ca aveti impresia ca fac misto......pare putin cam rip-off
    Born for NFL....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •