Page 54 of 154 FirstFirst ... 444525354555664104 ... LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 3218

Thread: Offtopic

  1. #1114
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1

  2. #1115
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Azi am auzit o replica care mi-a placut "the qb always gets too much credit & too much blame!" so true...

  3. #1116
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    http://youtube.com/watch?v=6i2szYNCsoU

    am si eu o rugaminte, daca gasiti pe undeva pe net clipuri cu recordurile din nfl, in special longest td pass, sa le postati aici plss

    si ca sa va faceti o idee:
    http://www.nfl.com/history/randf

  4. #1117
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    eu am vazut pe youtube pasele de 99 ale lui garcia catre andra davis si a lui farve catre ... nu mai stiu exact ca am vazut demult. probabil au fost scoase
    Both teams played hard.

  5. #1118
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sinisther View Post
    nu ma deranjeaza sa explic cuiva regulile sportului si o fac cu placere...dar un pic se exagereaza acuma cu "carcoteala" daca se poate numi asa. Sugestia mea pt Sifodias.... "Stop bitching about it and enjoy the game".
    Nu e frumos sa i te adresezi asa.. si nu iti spun asta ca sunt eu marele moderator al forumului asta 0 nicidecum, ci asa pur si simplu din bun simt nu e frumos sa ii vorbesti asa unui om care doar a pus niste intrebari si a incercat sa-si argumenteze punctele de vedere chiar daca facand acest lucru poate te-a iritat.
    Si se pare ca intr-adevar te-a iritat de i-ai replicat intr-o asemenea maniera, dar te sfatuiesc asa pe viitor in cazuri de genul asta sa te abtii de la asemenea comentarii ce denota lipsa de respect. Din moment ce ii spui omului ca nu te deranjeaza sa explici regulile jocului nu ar trebui sa te deranjeze faptul ca unii nu inteleg anumite lucruri din prima si necesita aprofundari.

    Si mut acum observatiile mele de la individual la general...

    Discutiile, fie ele si in contradictoriu, se pot duce si intr-o maniera eleganta cu argumente pertinente fara a se ajunge la balacareli sau certuri inutile.
    Si nu va mai ingrijorati pe seama faptului ca dialogul indirect purtat de noi aici pe offtopic aduce deservicii acestui sub-forum. Atata timp cat exista continut si calitate posturile pot sa curga unul dupa altul indiferent de cantitate.
    Asa ca stati linistiti, cand eu sau unul dintre moderatorii de aici vor observa lipsa substantei de pe acest subforum vom actiona corespunzator.
    Si desi suntem si noi(moderatorii) presati de timp mai mult sau mai putin ca altii, ne straduim pe cat putem sa pastram acest subforum. Ne puteti critica sau ne puteti aprecia munca... asta ramane la latitudinea voastra. Suntem deschisi oricaror discutii.
    Insa e preferabil sa existe un respect reciproc intre toti membrii forumului de fotbal american, si nu numai. Sper ca m-am facut inteles si sunt in asentimentul tuturor.


    p.s. nu te iau drep tap ispasitor pe tine Sinisther, nicidecum. Te respect si apreciez contributia ta pe forumul nostru. Incearca doar sa fii mai diplomat
    Last edited by Seahawk; 20th December 2007 at 01:32.
    Never Die Easy

  6. #1119
    sport legend Sinisther's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    sorry...nu o sa se mai repete...asa cum am zis nu ma deranjeaza sa ii explic cuiva o regula si sa ii argumentez de ce a nevoie punerea ei in aplicare sau informatii de genul acesta....si la inceput daca te uiti am si facut-o...dar la un moment dat mi-a parut ca e mai mult o carcoteala la adresa jocului( si a regulilor impuse in general din motive intemeiate)din partea lui Sifodias...si cred ca la un moment dat trebuie sa fi realizat si el asta....sper

    anyway...sorry again...sper sa nu se fi suparat Sifodias pe mine si daca mai are cumva alte intrebari pertinente o sa ii raspund cu cea mai mare placere....si la fel cred ca o sa faca si restul de pe forum

  7. #1120
    sport legend Sinisther's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    f tare intrebarea de saptamana asta pt Ravens de pe Yahoo! 32 Questions: " Now don't you guys feel special? "

  8. #1121
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Nu m-am suparat....,m-a deranjat insa,nu expresia lui sinisther(am luat-o ca pe o gluma) ci faptul ca unii dintre voi nu accepta discutiile si dialogul pe baza unor argumente.E f.greu sa te pui in pielea celuilalt si sa-i intelegi punctul de vederi si justificarile pentru ca uneori s-ar putea sa aiba dreptate chiar daca tie nu-ti convine sau nu esti de acord cu el.Mie toate contrele verbale mi se par constructive cand sunt bazate pe o baza solida,gasesti o gramada de lucruri interesante in unele raspunsuri.Am fost prea insistent in unele chestiuni tocmai pentru ca explicatiile oferite nu m-au lamurit pe deplin...Insa oricand am de comentat sau de criticat ceva(binenteles cu argumentele de rigoare) fi sigur ca am s-o fac.

  9. #1122
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    http://uk.youtube.com/watch?v=HpiMUKfSKIQ

    Reagan Mauia, full back Miami Dolphins
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  10. #1123
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    tare .. da era cam impushcat rigipsul .. cred ca treceam si eu prin el
    [url]www.warriors.ro[/url]

  11. #1124
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Sigur e mai puternic de atat...
    Miami mai au unu' de la Hawaii, centrul al carui nume in scapa. Din ce in ce mai multi jucatori de la Warriors in liga. Probabil de la anul o sa fie si mai multi .
    Both teams played hard.

  12. #1125

  13. #1126
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    AHAHAHAHA!Super-tare! Si nu e de culoare... cred ca de pe acu il draftuiesc La o actiune a fost si WR

  14. #1127
    sport legend Sinisther's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    who's that kidd and can the Dolphins draft him?

  15. #1128
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Asta micu' daca o tine asa, cand va ajunge in NFL, va fi mai tare ca Eric Dickerson in his rookie year...wow!!!!
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  16. #1129
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Hai mah ce dracu'... ca asta sunt sute, poate chiar mii... si daca va uitati la anii de la inceputul clipului, acum ar fi trebuit sa cam termine colegiul. Eu nu am auzit de niciun Rb Harper care sa impresioneze...
    Both teams played hard.

  17. #1130
    manager TomBrady's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    ce inseamna ca un jucator e free agent?

    am vazut ca Asante Samuel de la Pats este asa
    inseamna ca va pleca dupa acest sezon sau cum?
    [COLOR="Blue"][B]In TOM we trust.[/B][/COLOR]

  18. #1131
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    free agent inseamna jucator liber de contract, samuel va deveni free agent la sfarsitul sezonului, si cum e unul dintre cei mai buni CB din liga, va dori foarte multi bani, poate mai multi decat a luat nate clements de la 49ers ... iar patriots sunt recunoscuti pt faptul ca nu dau asa multi bani, deci f mici sanse sa resemneze cu new england
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  19. #1132
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/watch?v=o9SGg...&feature=bz303
    Gingle Bombs by Achmed the terrorist
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  20. #1133
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    La fel si Moss. Eu cred ca vor incerca sa ii pastreze pe amandoi si daca sunt baieti cu cap vor ramane. SF a mai castigat un meci si probabil pick'ul va fi mai jos si deci mai putini bani pentru rookie. La cum joaca eu as avea ca prioritar semnarea astora 2. I-au dat atatia bani lui Seymour, pot scoate un 45 de mil pe 5 ani si pentru astia.
    Both teams played hard.

  21. #1134
    manager TomBrady's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    si eu zic la fel
    sa le prelungeasca la amandoi

    dar care e faza cu moss au semnat pe 1 an, asa se face pe acolo?
    nu pe mai multi ani ca pe la noi :O
    [COLOR="Blue"][B]In TOM we trust.[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •