Page 104 of 154 FirstFirst ... 45494102103104105106114 ... LastLast
Results 2,164 to 2,184 of 3218

Thread: Offtopic

  1. #2164
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Build The Monster

  2. #2165
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  3. #2166
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    This is a flower ...
    _____________________

  4. 28th November 2009, 23:10

  5. #2167
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    Vad ca nu exista nici un thread dedicat stadioanelor din NFL. Hai sa spunem fiecare care sunt cele mai frumoase 5 stadioane din NFL. Propun sa nu luam in calcul stadionul lui Dallas Cowboys, pentru ca aceasta constructie e nemapanteana, e ceva ce nu se va mai construi in urmatorii, cel putin, 20 de ani.
    Deci stadioanele mele preferate sunt:
    1.Lambeau Field (o sa radeti toti aici, insa pentru mine e cel mai frumos, cel mai autentic stadion de fotbal american, cel mai clasic)
    2.Candlestick Park
    3.Qwest Field (Seatlle)
    4.Invesco Field (Denver)
    5.Louisiana SuperDome

  6. #2168
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Cu exceptia la Qwest Field le-ai ales pe cele mai vechi, desi nu sunt in paragina. In California stadioanele sunt in cea mai proasta stare.
    Ce zici de Univ. of Phoenix (Cardinals) sau de Reliant Stadium (Texans) sau de Cowboys Stadium, mult mai noi si mai moderne?

    Apropo,exista un thread mai vechi cu stadioane, cu multe poze frumoase. Cred ca daca-l cauti il gasesti si il poti aduce mai sus pe lista.
    Last edited by codrutc; 29th November 2009 at 13:35.
    Build The Monster

  7. #2169
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by campuscodi View Post
    Holly crap, Kobe is one sick playa' !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  8. #2170
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    La multi ani : Zabriskie si Patriots ... si daca mai sunt si altii ce sarbatoresc azi ziua numelui
    [url]www.warriors.ro[/url]

  9. #2171
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgebz View Post
    La multi ani : Zabriskie si Patriots ... si daca mai sunt si altii ce sarbatoresc azi ziua numelui
    Mersi george La multi ani si din partea mea Zabriskie

  10. #2172
    sport legend
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    659
    Reputatie
    1
    La multi ani! Nu ca as fi stiut, dar daca zice George ca asa e il cred
    Si cand bem? Poate ne intalnim si noi (cei care sunt din Buc) o data....
    Last edited by murdocitu; 30th November 2009 at 16:54.

  11. #2173
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    La multi ani, Zabriskie si Patriots, dar si pentru ceilalti Andrei inca straini noua!
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  12. #2174
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    multumesc
    Both teams played hard.

  13. #2175
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    La multi ani ! la toti Andreii si Gavrilii (sau Gabrielii)

    De fapt am intrat pe forum sa fac urmatorul apel.
    Titans_rulez, prietenul nostru vechi, imi lipseste prezenta ta pe forumul de fotbal american. Unde esti, tocmai acum cand Vince Young joaca excelent si pare
    sa-si fi reinvigorat jocul si cariera? Stiu ca esti mare fan Vince Young. Hai intra pe forum si exprima-ti entuziasmul.
    Build The Monster

  14. #2176
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    Ha ha!
    Aici sunt codrut si aici am fost mereu doar ca nu am mai intrat in discutii ca de obicei ci m-am limitat la o simpla moderare...
    Cat despre Vince Young...ce pot sa mai spun? L-am vazut la nivel de liceu intr-o partida pe care am dat-o jos in 4 saptamani de pe internet! L-am vazut in atatea meciuri in colegiu! Apoi in NFL! Peste tot a avut succes si peste tot a stiut sa se comporte ca un adevarat lider! In sfarsit, Tennessee arata ca o echipa care si-a modificat cat de cat playbook-ul in jurul a ceea ce poate sa faca acest fenomenal jucator. Pacat ca Jeff Fischer, din ce in ce mai batranul Jeff Fischer nu a sesizat mult mai devreme ca aceasta formatie avea nevoie de o schimbare. De o alternativa la un joc greoi si un qb ratacit inca printre amintirile frumoase si sticlele de tequilla scurse cu o viteza ametitoare.
    In fine...!
    De dragul unor vremuri intr-adevar frumoase cand pe aici nu eram decat vreo 4 nebuni ce vorbeau despre fotbal american, promit sa fiu mai activ. Si totusi...ce vremuri! Cand ma chinuiam sa fac conversie unei casete video trimise de tine din Statele Unite pana in Romania, in sistem NTSC. Cand discutam cu nebunul de Andy de dimineata pana seara despre fotbal american pe messenger si faceam pauza cat sa mancam doar pentru a o lua de la capat. Intre timp avem fotbal american cat vrem la televizor iar forumul e plin de simpatizanti...Slava Domnului...
    Dau leapsa mai departe lui Andy...
    Unde esti batrane?Tot cu portoricanca?

    ps: in ultima perioada am fost ceva mai ocupat si pentru ca mi-a fost aprobat un proiect de emisiune despre "us sports" si incerc sa intru in contact cu tot ce inseamna frumosii nebuni ce construiesc cu o pasiune fantastica fotbalul american in romania, baseball etc
    Last edited by titans_rulez; 1st December 2009 at 13:22.
    Born for NFL....

  15. #2177
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    La multi ani ! la toti Andreii si Gavrilii (sau Gabrielii)
    Codrut, ai cam uitat sarbatorile de prin Romania ... pe 30 noiembrie e doar sfantul Andrei ... sfantul Gavril e impreuna cu Mihail ...

    Ma bucur mult pentru Vince Young si pentru ca a reusit sa "reimprospateze" echipa titanilor, chiar daca sunt rivalii lui Indy in AFC South. Ar fi de-a dreptul uluitor sa reuseasca sa ii duca in playoff sezonul asta dupa ce au inceput 0-6. Sper sa le ajunga un 9-7 pentru WildCard . Abia astept duelul de duminica .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  16. #2178
    senior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by titans_rulez View Post
    ps: in ultima perioada am fost ceva mai ocupat si pentru ca mi-a fost aprobat un proiect de emisiune despre "us sports" si incerc sa intru in contact cu tot ce inseamna frumosii nebuni ce construiesc cu o pasiune fantastica fotbalul american in romania, baseball etc
    Nu uita Alex ca te putem ajuta cu contacte ale baietilor din tara referitor la FA, doar sa-mi zici pe mess si se rezolva.

    Cat despre echipa ta pacat de renasterea tarzie nu cred ca prinde playoff.

  17. #2179
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    am vazut ca sunt foarte multi jucatori foarte valorosi free-agent. De ce nu ii baga nimeni in seama? De ce Tampa i-a dat drumul lui Jeff Garcia? De ce Az-Zahir Hakim nu revine la st.louis? Vad ca tot liber e si Brad Johnson, QB piratilor din acel SuperBowl incredibil contra lui Oakland Raiders.

  18. #2180
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    brad Johnson e prea batran, s-a vazut cand a fost accidentat romo

  19. #2181
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Garcia a fost adus in probe la Eagles dar nu l-au semnat. La Oakland nu se mai intoarce pentru ca s-a certat cu Al Davis. Ca si Brad Johnson are si el o varsta. Poate daca se accidenteaza vre-un QB titular, dar si in acel caz cred ca omul vrea sa joace ci nu sa fie nr. 2. Brad johnson s-a multumit cu rolul de rezerva dar cred ca Jeff mai bine sta retras.
    Build The Monster

  20. #2182
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by titans_rulez View Post
    Ha ha!
    Aici sunt codrut si aici am fost mereu doar ca nu am mai intrat in discutii ca de obicei ci m-am limitat la o simpla moderare...
    Cat despre Vince Young...ce pot sa mai spun? L-am vazut la nivel de liceu intr-o partida pe care am dat-o jos in 4 saptamani de pe internet! L-am vazut in atatea meciuri in colegiu! Apoi in NFL! Peste tot a avut succes si peste tot a stiut sa se comporte ca un adevarat lider! In sfarsit, Tennessee arata ca o echipa care si-a modificat cat de cat playbook-ul in jurul a ceea ce poate sa faca acest fenomenal jucator. Pacat ca Jeff Fischer, din ce in ce mai batranul Jeff Fischer nu a sesizat mult mai devreme ca aceasta formatie avea nevoie de o schimbare. De o alternativa la un joc greoi si un qb ratacit inca printre amintirile frumoase si sticlele de tequilla scurse cu o viteza ametitoare.
    In fine...!
    De dragul unor vremuri intr-adevar frumoase cand pe aici nu eram decat vreo 4 nebuni ce vorbeau despre fotbal american, promit sa fiu mai activ. Si totusi...ce vremuri! Cand ma chinuiam sa fac conversie unei casete video trimise de tine din Statele Unite pana in Romania, in sistem NTSC. Cand discutam cu nebunul de Andy de dimineata pana seara despre fotbal american pe messenger si faceam pauza cat sa mancam doar pentru a o lua de la capat. Intre timp avem fotbal american cat vrem la televizor iar forumul e plin de simpatizanti...Slava Domnului...
    Dau leapsa mai departe lui Andy...
    Unde esti batrane?Tot cu portoricanca?

    ps: in ultima perioada am fost ceva mai ocupat si pentru ca mi-a fost aprobat un proiect de emisiune despre "us sports" si incerc sa intru in contact cu tot ce inseamna frumosii nebuni ce construiesc cu o pasiune fantastica fotbalul american in romania, baseball etc
    Bine ca ai scris mai om bun. De abia acum ti-am vazut mesajul. Tot entuziast asa cum te stiam. Ma faci putin sa rosesc la fata, sincer. Si unde ca mi-ai si raspuns la o intrebare nepusa, aceea despre ce faci in momentul de fata. Multa bafta si spune-ne unde putem vedea emisiunea sau documentarul.

    @dumboss_yo Intr-adevar le-am incurcat. Da, stiu ca Mihail si Gavril sunt in prima parte a lui Noiembrie in timp ce Andrei este la sfarsit, dar multumesc pentru improspatarea memoriei.
    Build The Monster

  21. #2183
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    exista vreun thread cu cel mai underatted, respectiv overrated jucator din NFL? Daca nu, hai sa zicem aici care sunt astia. Dupa parerea mea:
    the most underrated: rich gannon
    the most overrated: terry bradshaw (nu inteleg cum de totusi un om care un numar egal de pase de TD cu interceptii poate fi considerat o legenda a NFL...o fi fost QB la vreo 4 titluri, insa cred ca e mult supraapreciat)

  22. #2184
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    se face imediat
    This is a flower ...
    _____________________

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •