Page 1 of 72 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1501

Thread: Liverpool FC

  1. #1
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1

    Liverpool FC

    Pana acum m-am abtzinut sa scriu pe extern pentru ca prea putzea a broscani shi mauri pe aici.

    Asta se vrea pagina lui Liverpool. Sper ca acum, ca tot ne vin idolii in Romania, sa coagulam shi noi, fanii lui Liverpool, un grupuletz aici pe forum (shi nu numai).

    "Patriotzii" shi A.U.rolacii sper sa se abtzina.

    P.S.: Catziva dintre "romanashii" noshtri s-au oferit deja ca ghizi in bucureshti pt suporterii englezi (pe forumul lui Liverpool se intampla asta). Tzarani profitori!! O sa le fac o figura de s-o tzina minte.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  2. #2
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Salve Viole(n)t
    Si eu sunt suporterul lui FC Liverpool de prin ’84, de cand a eliminat Dinamo din Cupa campionilor…Bruce Groobelar, Ian Rush, Kenny Dalglish, Souness…O tempora, mar echipa.
    Din pacate n-au prea luat de multisor titlul si au pierdut jucatori importanti: McMannaman, Fowler, Berger, Redknapp... Lotul actual, desi destul de bun, parca nu prea are fata de campion.Mie nu-mi place Houllier sincer sa fiu, nu cred ca va reusi sa ia vreun titlu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #3
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    viole(n)t nu cred ca trebuia sa te abtii de la a-ti sustine formatia ta preferata din intrecerile externe, aici pe forum. Trebuie sa ne respectam doar intre noi, sa ne respectam optiunile, iar in cazul unor contre sa venim cu argumente k lumea ....
    Personal eu abrob postarea noutatilor despre Liverpool.

    P.S Micile intepaturi nu vor lipsi

    HAVE FUN!
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  4. #4
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Utilizator, nici eu nu sunt un sustzinator al lui Houlier. Chiar nu are nici o scuza la lotul pe care il are; omogenitatea ar trebuie sa fie punctul forte al echipei dar echipa joaca de parca s-ar cunoashte de o zi.

    Ce-mi place la Houlier este capacitatea sa de a promova tineri. Liverpool are acum in ograda o noua generatzie de tineri f talentatzi in frunte cu acest Le Tallec, pe care inca nu l-am vazut suficient pemntru a-mi forma o opinie dar am auzit ca ar fi liderul noilor-venitzi.

    Insa, ceea ce ma ingrijoreaza e curba oarecum descendenta pe care merge echipa dpdv al rezultatelor. Practic, dupa sfertul cu leverkusen, rezultatele sunt din ce in ce mai modeste...
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  5. #5
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Corect cu tinerii promovati, dar Houlier parca exgereaza un pic cu asta, despartindu-se usor de consacrati cu valoare dovedita. Parca ar fi in Romania si-I vinde Becali jucatorii exact cand sa faca echipa o performanta majora. Liverpool trebuie sa ia titlul, nu e echipa de pluton…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #6
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by I|MILAN
    viole(n)t nu cred ca trebuia sa te abtii de la a-ti sustine formatia ta preferata din intrecerile externe, aici pe forum.
    ...pai o faceam pe forumurile dedicate

    Nu am vrut sa par arogant... Imi cer scuze daca a reieshit asta. Adevarul este ca imi facusem o impresie total greshita despre rubrica "extern" din acest forum. Intrasem o data pe la inceput shi am vazut cam multe topicuri care semanau cu rubricile internatzional din ziarele de sport, adica se axau doar pe echipele unde joaca romani... u know what I mean.

    Am zis atunci ca nu e de mine...

    Cand, recent, am intrat din nou, am vazut ca exista destui fani adevaratzi, chiar daca majoritatea se axeaza pe Italia shi Spania... Ma rog... Atunci m-am hotarat ca e cazul sa strang shi un pol al fanilor fotbalului englez.

    P.S.: Avatarul shi bannerul pot indica ca ash fi fan Fiorentina. Deshi sunt simpatizant viola, prima mea iubire externa e Liverpool. Ca sa inchei capitolul simpatii> imi place shi Olimpique Marseille.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  7. #7
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Corect cu tinerii promovati, dar Houlier parca exgereaza un pic cu asta, despartindu-se usor de consacrati cu valoare dovedita.
    Bine, pe MacManaman nu Houlier l-a indepartat shi nici nu cred ca il putea tzine cineva.

    De restul sunt de acord. Nu numai ca ne pleaca, dar se shi razbuna pe noi (Berger ne-a dat shi gol in campionatul asta). Pe Babbel l-au imprumutat la Blackburn shi peste 2 meciuri l-a rupt pe Baros. Fowler era preferatul meu, decat namila aia fara nici un rost (Heskey) il preferam pe el. Se parea ca il inlocuieste cu succes Baros, pacat ca s-a accidentat...
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  8. #8
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    viol(e)nt nu e vorba de aroganta, dar cel putin eu unul nu am vazut la rubrica extern injuraturile si contrele puerile cu desfintarea de pe intern....
    in fine poate sunt orgoliile mult mai mari in campionatul intern DEsi nu vad de ce....rezultatele lipsesc.
    Nici eu nu sunt deacord sa fim intoxicati cu stiri si meciuri cu si despre echipele in care sunt implicati romani. Eu unul am oroare de turci, il apreciez pe Lucescu in ceea ce face si cum ne reprezinta dar nu am chef sa vad meciurile lor, cand programul ar permite transmiterea unor meciuri mult mai interesante.

    Nu prea ma incanta pe mine fotbalul englez dar nici nu-l resping. Citesc cu placere orice comentarii pertinente.

    Sunt de apreciat cei care isi sustin echipa si la bine si la rau , intr-un mod civilizat. Eu unul daca ar juca orice echipa romaneasca cu Milan as tine cu Milan. As face pe dracu in patru sa merg chiar in galeria lor...
    Intelegi tu ce vreau sa spun. Si asta din momentul in care am vazut ca nu merita sa sufar pentru ratatii din campionatul intern. In schimb nu pot sa nu ma agit si sa nu ma enervez la meciurile lui Poli o data ce merg pe stadion. Cred ca daca mi-as permite sa merg in fiecare weekend in afara as merge ba in Italia ba in Spania(sau Anglia) la meciul de afis al etapei respective. Asa ma duc la Poli ca o consolare care de cele mai multe ori se transforma in nervi si draci datorita neputintei celor din teren. :x :x
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  9. #9
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by I|MILAN
    viol(e)nt nu e vorba de aroganta, dar cel putin eu unul nu am vazut la rubrica extern injuraturile si contrele puerile cu desfintarea de pe intern....
    Nu te contrazic, n-am citit prea multe topicuri pe aici dar, din ce vad, se pare ca intr-adevar e mai multa ordine pe aici. Topicurile par a fi stabile, bine organizate, nu e vraishte ca pe intern.

    Probabil ca e mai multa pace pt ca e mai mare shi respectul intre suporteri. Shi eu am o admiratzie pentru fanii adevaratzi, nu pentru cei care un an tzin cu Parma, la anul cu Chelsea s.a.m.d. Shtiu ce inseamna sa simpatizezi cu o echipa straina shi sa nu ai posibilitatea sa o vezi...

    Quote Originally Posted by I|MILAN
    Nici eu nu sunt deacord sa fim intoxicati cu stiri si meciuri cu si despre echipele in care sunt implicati romani. Eu unul am oroare de turci, il apreciez pe Lucescu in ceea ce face si cum ne reprezinta dar nu am chef sa vad meciurile lor, cand programul ar permite transmiterea unor meciuri mult mai interesante.
    Catzi ca tine? Acum 2-3 ani ProSportul, pe atunci cu echipa Broscoiului, au publicat o statistica cu cele mai vizionate meciuri din CL. Dominau categoric partidele Galatei cu un rating de 4-5 ori mai mare decat alte meciuri cu adevarat tari.

    Pe de alta parte, e shi vina mass-mediei, pentru ca publicul a fost educat in aceasta maniera.

    Am citit un editorial al lui Miki Junea (care e fan Inter ) in Fotbal Vest in care facea referire la un meci de-al lui Chelsea. Junea a observat ca tipul care comenta meciul il punea pe Mutu in centrul tuturor frazelor: jucatorii lui Chelsea devenisera "colegii lui Mutu", Ranieri era numit "antrenorul lui Adi", echipierii celeilalte echipe erau "adversarii lui Mutu", publicul devenea "suporterii lui Mutu", cand Mutu dadea o pasa greshita atunci "adi nu s-a intzeles cu colegul sau" s.a.m.d. Cu astfel de comentarii, audientza va fi indoctrinata cu Mutu-mania, iar orice gacica cu care iese Mutu va ocupa spatzii mari din presa sportiva pentru ca, nu-i asha?, se cere.

    Quote Originally Posted by I|MILAN
    Sunt de apreciat cei care isi sustin echipa si la bine si la rau , intr-un mod civilizat. Eu unul daca ar juca orice echipa romaneasca cu Milan as tine cu Milan. As face pe dracu in patru sa merg chiar in galeria lor...
    Intelegi tu ce vreau sa spun. Si asta din momentul in care am vazut ca nu merita sa sufar pentru ratatii din campionatul intern. In schimb nu pot sa nu ma agit si sa nu ma enervez la meciurile lui Poli o data ce merg pe stadion. Cred ca daca mi-as permite sa merg in fiecare weekend in afara as merge ba in Italia ba in Spania(sau Anglia) la meciul de afis al etapei respective. Asa ma duc la Poli ca o consolare care de cele mai multe ori se transforma in nervi si draci datorita neputintei celor din teren.
    La mine ordinea e putzin inversa: Poli pe primul loc, Liverpool pe al doilea... Insa, Poli am din abundentza, Liverpool mai putzin. Asha ca merita un sacrificiu cand se iveshte o okazie precum cea din 6 noiembrie.

  10. #10
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si chiar vii pe 6 in bucuresti?
    cu tricou si fular?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #11
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    acuma (de fapt peste 2-3 ore) plec in capitala, inter

    cu tricou... fara fular

    sper sa spalam pe jos cu militarii!!!

    Pronosticul meu: 2-0 (goluri Kewell shi Owen)
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  12. #12
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Cu stima viole(n)t dar Owen nu cred ca o sa dea gol , cel putin nu la Bucuresti
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  13. #13
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Owen nu a facut deplasarea
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #14
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Si eu sint vechi suporter al lui Liverpool

    Vreau sa bata Steaua doar ca sa plece francezul ala nesimtit,afara cu francezii,back too Paisley,Shankly tradition.

    Daca pot vin si eu pe stadion cu tricou original si fular!

    C'MON YOU REDS!
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  15. #15
    junior mory's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    91
    Reputatie
    1

    Re: Red & White Kop!!!!

    Quote Originally Posted by viole(n)t

    "Patriotzii" shi A.U.rolacii sper sa se abtzina.
    Sunt patriot shi A.U.rolac shi n-am sa ma abtin :

    HAI STEAUA !

    HAI DINAMO !

    E vorba de meciurile din UEFA, desigur. In campionat nu-mi pasa de ei...


    8) 8) 8)
    [color=green]învatati sa pariati pe internet[/color]

  16. #16
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cum a fost frate Viole(n)t la Steaua –Liverpool? Sau n-ai mai fost? Ai stat cu englezii in tribuna? Cred ca nu se putea asta…Deapana ceva impresii daca ai fost pe stadion.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #17
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1

    Re: Red & White Kop!!!!

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    "Patriotzii" sa se abtzina.
    ok, ma voi abtine.

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    P.S.: Catziva dintre "romanashii" noshtri s-au oferit deja ca ghizi in bucureshti pt suporterii englezi (pe forumul lui Liverpool se intampla asta). Tzarani profitori!! O sa le fac o figura de s-o tzina minte.
    Si pana la urma le-ai facut-o?
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  18. #18
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    eu sant fan al "cormoranilor" de cand keegan era la ei,dar chiar si dupa ce i-a lasat pentru hanseaticii de la hsv echipa nu a slabit fiindca a aparut dalglish.
    cred ca una din ipotezele prabusirii lui liverpool,este si scaderea numarului de tineri talentati din scotia,irlanda sau wales.
    mai mereu vedetele lui liverpool au fost scotieni(souness,dalglish,hansen)
    irlandezi (whelan,lawrenson),galezi(rush) si prea putin englezii -in afara de keegan doar thompson si neal merita aceasta caracterizare.in aceste conditii e firesc ca antrenorul sa se orienteze spre jucatorii francezi,mai ales cand ii ia si pe bani putini.
    interesant e ca anul asta il puteau aduce acasa macar pe mc manaman,dar nu au facut-o.
    cineva a bagat de seama ce atac are keegan la city?anelka-fowler si in spate mc manaman...
    si james,la liverpool era campionul gafelor,acum e titular in nationala.
    se pare ca stagiul individual facut in vara in sua l-a ajutat...

  19. #19
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    De acord cu tine,sorinl!
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  20. #20
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Uite o stire interesanta:

    Auxerre a decis sa il vanda pe Cisse pe 3, da 3(trei), milioane de euro la iarna, asta deoarece din vara ar putea pleca gratis. Primele echipe interesate sunt Roma si Liverpool.

  21. #21
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    Cisse in locul lui Heskey? Ar fi o idee... problema e ca pe Cisse trebuie sa-l aprovizionezi cu mingi in adancime,si la Liverpool in afara lui Gerard,nimeni nu prea stie sa trimita o minge la picior.
    Eu am auzit ca Rivaldo ar putea ajunge din iarna in Anfield...
    Last edited by Dorin; 31st December 2003 at 15:22.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •