Page 51 of 72 FirstFirst ... 41495051525361 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 1501

Thread: Liverpool FC

  1. #1051
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by M0rph View Post
    Anul trecut v-am batut de doua ori, la fel si acum doi ani...si sa nu mai punem la socoteala ce batai v-am dat pe old trafford...pur si simplu Liverpool trebuie sa isi mai schimbe tactica...sunt previzibili...am vazut aseara ultima jumatate de ora din meci...iar toate fazele de atac ale lui Liverpool urmareau acelasi tipar...mingea la Gerrard sau Benayoun si dai cu centrarea si cu cross-uri in careu...nimic diferit nimic schimbat...orice echipa se prinde de jocul destul de previzibil al lui Liverpool...Man Utd si Chelsea pur si simplu au mai multe tricuri in bagaj...stiu si pe sus dar stiu si combinatii in viteza sau faze rezolvate de unul singur in careu cu juma de echipa in jurul tau...aseara in juma de ora Upson a respins mai multe mingi cu capul din careu decat in toata cariera lui! Liverpool este o echipa frumoasa cu jucatori MUNCITORI si PERSEVERENTI...si iti face placere sa vezi cum fug pe teren ca disperatii pentru echipa...dar uneori nu e de ajuns!

    Sa iti reamintesc cum a fost eliminat Mascherano anul trecut pe Old Trafford ? Cu lotul asta noi nu vom emite niciodata pretentii,pentru ca nu avem o banca de rezerve consistenta.

    Cu un lot si cu rezerve ca astea nu ne putem bate niciodata la titlu.Hai sa facem o comparatie intre bancile lui Chelsea,MU si Arsenal si banca lui Liverpool.La MU Tevez,Giggs,Brown nu prea prind primul 11,la Chelsi e concurenta imensa intre Anelka si Drogba,Essien si Mikel,Cole si Bridge,Belleti si Bosingwa,Malouda,Joe Cole si Ballack si care or mai fi,la Arsenal la fel,daca revin Rosicki si Eduardo vor avea un lot foarte bun pe cand la noi cine ia loc pe banca ? Ngog ? Plessis ? El Zhar ? In afara de Pennant si Babel nici unul nu are fata de Liverpool.

    Am mai spus-o si o mai spun: pe langa fixurile lui Benitez care insista cu Riera si Keane ar trebui si cateva transferuri,pentru ca in ultimii ani in afara de Torres,Liverpool nu a facut nici un transfer notabil.

  2. #1052
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    si-n Anglia la fel ca-n Romania: liderul nu prea joca nimic dar aduna punctele

  3. #1053
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Sa iti reamintesc cum a fost eliminat Mascherano anul trecut pe Old Trafford ? Cu lotul asta noi nu vom emite niciodata pretentii,pentru ca nu avem o banca de rezerve consistenta.

    Cu un lot si cu rezerve ca astea nu ne putem bate niciodata la titlu.Hai sa facem o comparatie intre bancile lui Chelsea,MU si Arsenal si banca lui Liverpool.La MU Tevez,Giggs,Brown nu prea prind primul 11,la Chelsi e concurenta imensa intre Anelka si Drogba,Essien si Mikel,Cole si Bridge,Belleti si Bosingwa,Malouda,Joe Cole si Ballack si care or mai fi,la Arsenal la fel,daca revin Rosicki si Eduardo vor avea un lot foarte bun pe cand la noi cine ia loc pe banca ? Ngog ? Plessis ? El Zhar ? In afara de Pennant si Babel nici unul nu are fata de Liverpool.

    Am mai spus-o si o mai spun: pe langa fixurile lui Benitez care insista cu Riera si Keane ar trebui si cateva transferuri,pentru ca in ultimii ani in afara de Torres,Liverpool nu a facut nici un transfer notabil.
    Nu e vina nimanui ca nu se investeste la echipa...patronii lui Liverpool de exemplu sunt mai bogati decat cei ai lui Manchester, iar legat de eliminarea lui Mascherano...a fost eliminat ca a fost idiot si s-a certat cu arbitru toata repriza si a mai comis si o serie de faulturi(nu de galbene recunosc) dar asta combinat cu protestele prelungite a facut sa fie eliminat...sa nu mai intram in detalii ca v-am tras-o 3-0, iar pana la eliminarea lui Mascherano oricum eram pe voi!

    Am mai spus si repet nu am nimic cu Liverpool chiar admir spiritul de lupta si munca depusa, dar cum am mai spus nu e de ajuns ca sa castigi un campionat...daca pot sa fac o paralela Liverpool se aseamana foarte mult echipelor scotiene....muncitoare daruire cat caru la talent mai slabut(bine comparatia e fortata Liverpool are jucatori mult mai valorosi)

    Oricum politica de transferuri e mai mult decat ciudata la Liverpool...a investit in vara asta cat man utd 9 mil acolo 10 acolo bla bla...noi l-am luat pe berbatov care face cati toti la un loc si inca ceva...nush pur si simplu nu inteleg politica de transferuri a lui Liverpool!
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  4. #1054
    Merseysider saintcatri's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    199
    Reputatie
    1
    Hai ca ti-o explic eu, Morph!!! Ti-am mai zis odata, cand la fel ai tinut sa precizezi ca patronii lui 'pool sun mai bogati decat cel al lui Man U si eu bineinteles ca am replicat ca nu conteaza asta... Nu e vina nimanui ca ei nu baga bani!!!!
    Transferurile se fac nu dupa mari nume, pt ca marile nume costa!!! Asa ca, din banii "mancare la scoala" pe care ii arunca mult prea respectabilii domni Gillet si Hicks se incearca!... O incercare buna a fost Skrtel !!! Restu'... banane!!!

    Aaaa... voi pe Berbatov ati dat 10 milioane?! Te intreb, ca nu stiu...
    [B][COLOR="Red"]PROUD[/COLOR][/B] to be a Red!!!

  5. #1055
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by saintcatri View Post
    Hai ca ti-o explic eu, Morph!!! Ti-am mai zis odata, cand la fel ai tinut sa precizezi ca patronii lui 'pool sun mai bogati decat cel al lui Man U si eu bineinteles ca am replicat ca nu conteaza asta... Nu e vina nimanui ca ei nu baga bani!!!!
    Transferurile se fac nu dupa mari nume, pt ca marile nume costa!!! Asa ca, din banii "mancare la scoala" pe care ii arunca mult prea respectabilii domni Gillet si Hicks se incearca!... O incercare buna a fost Skrtel !!! Restu'... banane!!!

    Aaaa... voi pe Berbatov ati dat 10 milioane?! Te intreb, ca nu stiu...
    Nu dati cate 9 10 milioane pe un jucator...vream sa spun ca ati cumparat 3 4 jucatori cu cate 9 10 milioane si fac ca valoare impreuna cat Berbatov chiar mai putin pe care noi am platit 30 de mil....sa iti aduc aminte de Robbie Keane pe care ati dat 15 milioane daca nu ma insel, iar la Liverpool e f f f slab...un jucator foarte bun dealtfel la Tottenham dar la Liverpool e banana precum ai spus
    Last edited by Iaco; 3rd December 2008 at 15:29.
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  6. #1056
    Merseysider saintcatri's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    199
    Reputatie
    1
    Aaa, imi cer scuze... Da, e banana la noi, e-adevarat! In cazul lui Robbie chiar nu stiu ce sa spun, ca daca spun de "adaptat" suna prea a Liga lu' Mitica!! Chiar un jucator exponential la Spurs, la noi nu face nimic!!! Dossena, cel mai bun fundas stanga din Serie A, in Premier League e tot cam fruct exotic!! Riera ma oftica de ma ia dracu' in ultima vreme... Ba Morph, tu sa stii ca ai dreptate!! =))

    Tot astept sa isi revina Keane, da' nu vreau sa ma prinda finalu' sezonului asteptand! Si tot "asteptand" si titularizarea lui Babel pe stanga in locul mingicarului!!
    [B][COLOR="Red"]PROUD[/COLOR][/B] to be a Red!!!

  7. #1057
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by saintcatri View Post
    Aaa, imi cer scuze... Da, e banana la noi, e-adevarat! In cazul lui Robbie chiar nu stiu ce sa spun, ca daca spun de "adaptat" suna prea a Liga lu' Mitica!! Chiar un jucator exponential la Spurs, la noi nu face nimic!!! Dossena, cel mai bun fundas stanga din Serie A, in Premier League e tot cam fruct exotic!! Riera ma oftica de ma ia dracu' in ultima vreme... Ba Morph, tu sa stii ca ai dreptate!! =))

    Tot astept sa isi revina Keane, da' nu vreau sa ma prinda finalu' sezonului asteptand! Si tot "asteptand" si titularizarea lui Babel pe stanga in locul mingicarului!!
    Si inca o lovitura...se pare ca Torres va absenta pana la sfarsitul anului...dupa ce ca nu aveti valoare(glumesc bineinteles)...mai aveti si ghinion...pacat EPL va fi mai sarac fara el de sarbatori
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  8. #1058
    Merseysider saintcatri's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    199
    Reputatie
    1
    Iete valorosu'!!! Nah, shit happens!!! Oricum, dak luam campionatu' anu asta vin in Nederlanda ta si tu dai berea!!! Vezi ca beau multa!
    [B][COLOR="Red"]PROUD[/COLOR][/B] to be a Red!!!

  9. #1059
    junior
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Blackburn-Liverpool :: goals
    http://www.videoplayer.hu/videos/play/278207

  10. #1060
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    2-2 acasa cu hull
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #1061
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    cum nu o fost ala rosu la Keane?

  12. #1062
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    las ca noua nil scoate pentru jumate din atata

  13. #1063
    sport legend iuli_vl's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Hala madrid
    Posts
    719
    Reputatie
    1
    1-1 scor final liverpool ramane lider.

  14. #1064
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    doar pana maine
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  15. #1065
    Merseysider saintcatri's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    199
    Reputatie
    1
    Eh.... Nu au iesit toate 3, dar e bun si 1....Sper sa dezamageasca Chelsea... Azi imi plac dulciurile!!!
    [B][COLOR="Red"]PROUD[/COLOR][/B] to be a Red!!!

  16. #1066
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Steven Gerrard a fost arestat pentru agresiune !

    Căpitanul lui Liverpool, Steven Gerrard, a fost arestat, după ce a fost acuzat că în noaptea de duminică spre luni a fost implicat într-un scandal, potrivit unor surse din poliție citate de Reuters.

    Incidentul s-a petrecut într-un bar din Southport, iar șase persoane, printre care și jucătorul lui Liverpool, au fost arestate de poliție. Ceilalți cinci bărbați au vârste cuprinse între 18 și 33 de ani.

    Un bărbat în vârstă de 34 de ani din Southport a fost transportat la spital cu mai multe răni pe față, dar este în afara oricărui pericol.

    Gerrard, în vârstă de 28 de ani, a marcat două goluri în meciul de duminică împotriva lui Newcastle, scor 5-1.

    Sursa: Newsin

  17. #1067
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Ce babalau...

  18. #1068
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Ciudat ca majoritatea jucatorilor care au iesiri din acestea sunt din Premier League..
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  19. #1069
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Crezi ca in alte tari fotbalistii nu se bat, nu beau, nu merg la prostituate?...dar la astia e politia severa, nu conteaza ca esti baiatu lu' tata.

    Nu vad nimic senzational in stirea asta, sunt multe exemple de jucatori care fac excese (Terry, Rooney, Ferdinand), dar atat timp cat joaca bine suporterii n-au ce sa le reproseze.

  20. #1070
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Kop's fan

    Salutare ptr.fanii lui Liverpool!! Sintem pe primul loc si acest baiat extraordinar StevieG a petrecut citeva ore intr-un bar.Nimic extraordinar,merita acest lucru nu?Se va prezenta pe 26 ian. in fatza judecatorilor si totul va fi Ok..Sint sigur ca a fost instigat.Se intimpla in Anglia si oriunde in lume.Ar trebui sa vorbim de ultimul meci cu newcastle unde au jucat extraordinar.Va multzumesc baietzi ca-mi aducetzi clipe de bucurie in viatza anosta din Romania..Si doar un dinte i-a cazut acelui DJ??

  21. #1071
    Merseysider saintcatri's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    199
    Reputatie
    1
    Of, of, of... Se poate argumenta cu lipsa de jocuri in picioare, dar azi Babel a avut sansa sa arate ce poate si a demonstrat ca e demn de Liga lu' Mitica!!! Totusi sa nu reusesti tu o pasa mai de Doamne-ajuta -ba da, parca a fost una- e grav tare!!! Surpriza placuta Riera, care cu un gol fff frumos plus un joc bun (ca si ultimile cateva) incepe sa arate ca merita un loc la Liverpool!! Keane ba inscrie cate 2, ba da cu stangul in dreptul... Au fost azi niste lufturi monumentale...
    [B][COLOR="Red"]PROUD[/COLOR][/B] to be a Red!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •