Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 302

Thread: NBA SEASON 03/04

  1. #211
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Sorry, ma refeream la mesajele mele referitoare la transferuri din acest thread! Ma gāndeam ca ar fi fost mai bine sa fie in thread-ul transferuri! In fine... mea culpa, nu m-am exprimat cum trebuie!

    dj_jaxxx a prins ideea... :p

  2. #212
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Azure...de cand joaca Othella Harrington 41 de minute intr-un meci? Sau vor New Yorkezii sa-l arate la lume? Eu ce am auzit aici in Toronto e ca s-ar putea sa fie transferat la Raptors dar n-am idee pentru cine. In orice caz nu cred ca Harrington ne va duce departe in playoffs Acu si Jalen Rose are un deget rupt dar totusi Raps au castigat 2 in deplasare! Daca ii bat si pe Seattle maine...ma mai linistesc un pic

    Si in alta ordine de idei...New Jersey au castigat 9 la rand, din care 8 de cand si-au schimbat antrenorul. Indiana, New Jersey si Detroit se distreaza in Est si de aia sper ca Toronto sa termine pe 4 sau 5 ca sa nu joace cu una dintre ele. In vest incep sa se clarifice lucrurile. Echipa de pe 1 este doar 5 meciuri inainte echipei de pe 5; 6,7,8 sunt la egalitate iar restul sunt la 3 meciuri sau mai mult in spate. Parca nu-mi vine sa cred ca Portland nu vor fi in playoffs, si daca Denver continua tot asa...nici nu o sa fie.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  3. #213
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Se pare ca ti-a scapat "amanuntul" ca Thomas i-a "pasat" un cap in figura unui rookie de la Dallas, motiv ptr. care a fost "exmatriculat" . Unde pui ca Othela a luat si startul in locul lui Mutombo (cica alearga mai repede, dar iti zic eu ca nu-i asa ) ) si asa a ajuns la 41 de minute irosite pe teren. Ce pot sa zic, daca Toronto il ia, ma bucur daca capatam inapoi macar un sac de cartofi sau ceva, ca nu-i paguba mare. Partea proasta e ca am inceput anul cu o armata de PF (Thomas, Othela, Sweetney, McDyes, Weatherspoon) si aseara n-am avut nici macar unul. Dar trebuie sa-i facem loc lui Rasheed, al carui agent a confirmat ca Rasheed este dispus sa semneze la vara ptr. mid-exception (parca 2 milioane) ptr. a veni in NY.

    Si daca tot sintem la capitolul birfe, am una tare (neadevarata ) Alan Houston ptr. Chris Webber!!! Nici nu stiu daca mi-ar place sau nu, dar cred eu ca ar fii un cherleader bun ptr. noi! Cica Sacramento s-a saturat de fitele lui si ii cauta echipa. Si cine sa i-a un contract de 100 milioane daca nu Knicks? Webber e platit aproape un milion ptr. fiecare meci jucat de cind a semnat contractul si pina acum. De cealalta parte, Houston, are deja vreo 3 operatii la un genunchi, si dupa cea mai recenta nu pare OK de loc. Dar nu cred ca The Kings ar avea nevoie de Allan, fiindca il au pe Pedrag, care e cel putin la fel de bun, dar la jumatate de pret! Deocamdata.
    Smile, its good for you!

  4. #214
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    New Jersey: Trebuie sa remarc seria buna a echipei din NJ! 10-0 dupa victoria vs. Cleveland(105-85)! James Lebron 2 din 13!
    Oare cu un antrenor mai titrat la Nets care ar fi rezultatele? Can you spell, again, NBA FINALS?

    Rockets KO Lakers (102-87): Lakers cu O'Neal, Bryant si Payton in teren! Cu Malone prezent, alta ar fi fost situatia! Rokcets au facut un joc bun si i-au depasit pe Lakers la toate capitolele!
    Shaq on Yao: "He's a big guy and has a soft touch, but I don't think he ever will be able to play me 1-on-1. Ever, ever, ever."

    Utah 66-77 Minnesota: Scor mic, poor shooting! Utah sunt din ce in ce mai penibili fara Harpring, sau mi se pare mie? Daca se pune Dallas-ul pe treaba intr-o seara, marcheaza cāt ambele echipe la un loc!

    Despre Orlando: "This season is pretty much downhill for us," McGrady said. "There's no way, we're out of the playoff run, so we have to play for other things." Cu alte cuvinte ... trebuie sa ne concentram pentru loterie, cum ar zice Azur! Daca ajungi sa pierzi cu Miami(111-98), loteria e singura solutie pentru Orlando! Poate mai spera la vreun Mike Miller!

  5. #215
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    All Star Game!!!

    SALUT!Baieti poate puteti sa inregistrati ALL STAR GAME-u de anu asta de pe net pe CD sau poate aveti rude sau prieteni afara spuneti-le sa il inregistreze...va platesc daca faceti rost de el oricum cred ca si voi sunteti la fel de disperati ca mine...MERCI!!

  6. #216
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    nu era nevoie sa scrii acelasi lucru de 2 ori... :p
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  7. #217
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Happy (after) Valentine!

    The New York Knicks have completed a three-way trade involving the Milwaukee Bucks and Atlanta Hawks, ESPN's Stephen Smith reports.


    Atlanta center Nazr Mohammed and Bucks forward Tim Thomas will go to New York and the Knicks will send Keith Van Horn to Milwaukee. Also, New York's Michael Doleac and Bucks center Joel Przybilla will head to Atlanta as part of the deal.
    Smile, its good for you!

  8. #218
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Si uite asa scapa Azur de Keith van f*&#ing Horn! Esti multumit acum tinere? Tim Thomas se misca chiar bine...

  9. #219
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Si uite asa a scapat NY de toti albii din echipa. Nu ca ar fi prea multi in liga, dar se stie ca Thomas are probleme de "culoare". I se trage de unul numit Bird, parca?
    Despre trade, pare buna. Echipa e mai tinara, si contractul lui Tim mai scurt (2 ani, fata de 4). Dar dincolo de aparente, NY va simti lipsa lui Van Horn meci de meci, incepind de miine seara. Motivul real al tranzactiei? Se pare ca e pe bune....Rasheed v-a semna la vara cu Knicks, si i se pregateste locul in echipa.
    Si in loc de concluzie....acum vreo 3 luni, unul mic cu capul mare afirma ca New York nu are jucatori transferabili, datorita contractelor, etc. Numele lui? Scott Layden. In 6 saptamini Isiah a lichidat 10 din acei netransferabili.
    Smile, its good for you!

  10. #220
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Allan Iverson pare a fi pe cale de disparitie din Philadelphia, in timp ce Baker e pe cale de aparitie in ...NY! Asta daca reuseste sa iasa de sub contractul lui Celtic. De fapt e invers, e Celtic care incearca sa scape de contractul lui Baker.
    Smile, its good for you!

  11. #221
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    pai din cate stiu eu, celtics l-au inlaturat pe baker, si cum trade deadline-ul a trecut, ma intreb ce se va intampla cu el? mai poate fi achizitionat de catre cineva?
    eu unul ma bucur cu echipa ce o are acum NY - chiar daca nu sunt intocmai deacord cu plecarea lui van horn, si cu faptul ca denver au fost mai agili si l-au luat inaintea lui zeke pe doleac - si am sperante la o finala de conferinta
    [B]BCMURES.RO[/B]

  12. #222
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    he he, slabe sanse rady, eshti un pic cam optimist.

    Azure iar v-am batut mah ce dreaqu, "ratatu" asta de lebron sa-l faca pe starbury???? he he. Glumesc ca era sa ne-o luam pe final, da oricum un lucru e cert NYK are de lucrat, cred ca isaiah tre sa incerce cu alt coach, wilkins asta e prea urs (doarme pe el tot meciu). Plus ca daca strategia echipei e sa traga starbury de 40 de ori la cos, sunteti mancati.
    In alta ordine de idei Isaiah face curatenie cu toti albii din echipa. Van Horn era mult prea alb si titular pe deasupra. Are el ceva pitici pe creier de cand cu Larry Bird.

    In alta ordine de idei azure ce zici de lebron in New York, pustiu e terminat dupa NY, a zis ca si-ar dori dar nu cred ca e posibil prea curand.
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  13. #223
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Scarbit de fotbalul din Oltenia natala, ma mai incalzesc cu jocul celor de la Pacers, din statul adoptiv. Defilam in Eastern Conference!
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  14. #224
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ce-as vrea sa ma mai incalzesc si eu prin Orlando... privindu-i pe Magic cum iau bataie meci de meci! In prezent au "3 in a row"... wins... that is! Hai baietii si cu nr.4, ca oricum nu mai prindem play-off-ul!

  15. #225
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Rind pe rind...

    In primul rind Van Baker...El inca poate fi achizitionat, dar se pare ca Isiah nu vrea sa infiinteze un centru de dezalcoolizare la MSG. Dar daca mai jucam 2 meciuri cum am jucat cu Cleveland si Utah, probabil si Baker si Ewing si Clyde Frasier vor fi in primul 5!
    Chestia cu jucatorii albi am spus-o, n-are rost sa ma repet. Se pare totusi, ca macar de ochii lumii Thomas intentiona sa-l aduca pe Doleac inapoi. De fapt el s-a si exprimat asa, a spus ca a fost un deal....3 ptr. 1. Cu mentiunea ca dealul prevedea ca Atlanta sa-i dea drumul lui Doleac. Dar orice echipa sub "cap" are prioritate la jucatorii liberi. Asta a fost cazul si aici, Denver s-a ales cu Doleac. Nu-i mare paguba, zau asa..
    Cleveland? Ce pot sa spun? Daca n-ar fi James ar fi in primele 6. De fapt, ce am remarcat pozitiv, este ca James a facut pasul inapoi. Arunca mai putin si n-o mai face pe starul. Iar noi avem probleme cu Ilskauzas....Asta a marcat in 3 meciuri cu noi cit tot anul la un loc. E prea agil ptr. Mutombo.
    Stiati ca....cinciul de start al lui Utah face in total 5 milioane? Adica cu 7 mai putin decit Starbury, sau cu aproape 10 sub A. Houston?
    Apropo, Rady, ai pierdut poza cu Houston? Era si cazul!
    Indiana? Nu stiu in ce conferinta danseaza, ca din Est tot New Jersey iese. Cit despre NY in finala estului? La ce joaca Miami, Cleveland si Toronto (cam greu fara Carter), eu zic ca ar fii bine daca prindem play-off-ul. Sintem la mina lui Houston. Daca revine si e sanatos, ne scoatem. Altfel, cu Tim Thomas si Mohamed sintem cea mai tare trupa de sheptica din NBA.
    Smile, its good for you!

  16. #226
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    cel mai lung sir de wins din conferintza de vest il au Memphis Grizzlies. nici nu mai stiu de cand n-au mai pierdut. urmaresc de fiecare data statisticile lor si sunt uimit de aceasta echipa care pana mai ieri era abonata la ultimul loc din Vest. vad ca au numai jucatori de mare perspectiva. aseara i-au invins pe Nuggets. daca nu dau jucatori cred ca in 2-3 ani finala Vestului va fi Grizzlies vs. Nuggets.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  17. #227
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Grizz au 5 meciuri consecutive cāstigate, si pasesc pe un teren necunoscut de echipa in intreaga ei istorie din 94 sau 95 incoace!!! Incredibil ce poate face o schimbare de peisaj, de la Vancouver la Memphis!
    Sa nu uitam ca in meciuc vs. Danver a lipsit o piesa importanta de la Grizzlies... Mike Milller!

    -------------------------------------------------------------------

    Sunt curios unde o sa se opreasca New Jersey? 13 in a row!

    -------------------------------------------------------------------

    Faceam o comparatie intre Melo Anthony si James LeBron... amāndoi au 2,03! Melo are 99 kg, cam putin pt. un Forward, in schimb James LeBron are aproape cu 10 kg in plus dar joaca guard! Nu e ciudat? Sunt curios cum s-ar descurca LeBron ca Forward!

    -------------------------------------------------------------------

    Azure, ce parere ai, daca ramānea Darrell Armstrong (a.k.a. Heart & Hustle) la Magic, oare se mai afla Orlando in situatia penibila de acum! Eu zic ca nu...
    Plus absentele lui Pat Garrity - un excelent 3 pointer si Grant Hill - no comment!

  18. #228
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    La Orlando nu cred ca e componenta lotului cea care face diferenta. E in primul rind atitudinea lui T-Mac_Mac fata de sezonul asta (ce-i drept, el e partial tamponat, atit de accidentari, cit si declaratia de anul trecut din timpul play-off-ului). Apoi, atitudinea lui Mac-Mac a dus la demiterea unui antrenor care a obtinut rezultate foarte bune cu o trupa nu chiar asa de buna. Actualul antrenor nu are mare control asupra situatiei de la echipa, el este la mina jucatorilor. Prea putin ptr. NBA, mai ales daca nu ai in echipa un Kidd, Martin, Jefferson, etc. Ce ma deruteaza este faptul ca i-a apucat baschetul tocmai cind ar trebui sa iasa la plaja mai des. Aveau sanse la primul pick, iar ei se apuca sa bata Pistons in Detroit, adica echipa care viseaza la titlu NBA anul asta.
    Smile, its good for you!

  19. #229
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Utah au achizitionat un fraier pe nume Gordan Giricek. In meciul de aseara a avut 0 din 10 din actiune. O asa performantza mai rar. Nu stiu de unde achizitioneaza asemenea jucatori si in ce scop.
    Bine ca pana la urma i-am batut pe Sonics.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  20. #230
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Dupa cum scriam la "Transactions" :

    Utah acquired Gordan Giricek from Orlando for DeShawn Stevenson and a conditional second-round draft pick.
    Note: Giricek should step into Stevenson's starting role, although Raja Bell will continue to get minutes.

  21. #231
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Pe vremea cānd era Doc Rivers antrenor la Orlando, Gordan Giricek era titular, pe buna dreptate!

    2002-03 Memphis | 49 meciuri in care a jucat | 35 meciuri in care a fost titular | 11.2 ppg
    2002-03 Orlando | 27 meciuri in care a jucat | 27 meciuri in care a fost titular | 14.3 ppg
    2003-04 Orlando | 48 meciuri in care a jucat | 25 meciuri in care a fost titular | 10.2 ppg
    2003-04 Utah | 2 meciuri in care a jucat | 0 meciuri in care a fost titular | 3.0 ppg

    Omul e bun dar trebuie jucat! In ultima vreme nu prea mai juca pentru orlando si e cam "ruginit"!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •