Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 59 of 59

Thread: SportStar.Ro va asteapta

  1. #43
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    te cam contrazici singur, cand zici ca "asa ceva face si el", dar ca "e originala ideea"

  2. #44
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GruppoApparte View Post
    se pare ca vadim o ia pe urmele gsp'ului ... e cam ce faceau si aia, asa ceva face si el ... inca un site bani in plus , dar tre' sa recunosc ca e originala ideea aceasta dar totusi nu isi avea locul ... maine pomaine ce va mai scoate vadim ma intreb ??? ..

    hai te rog sa-mi explici ce bani ies de acolo ?

    Daca esti in materie putin iti dai seama ca banii ies din reclame etc ... dupa cum vezi sngura reclama acolo este pentru onlinesport ... deci Vadim castiga bani cheltuind pe acel site

    Este un serviciu oferit celor care au dorinta de a publica articole fara sa fie profesionisti, celor care vor sa se exprime serios si direct pe subiecte care ii pasioneaza ...si asta Vadim o face cheltuind bani , nu castigand

    Asa de putine lucruri sunt gratuite in lumea asta ca ma intreb de ce unii mai si critica atunci cand au acces la asa ceva
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. 30th March 2007, 19:48
    Reason
    nu imi place cearta :)

  4. #45
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    GruppoApparte, teoretic ai dreptate. Insa am vorbit cu multa lume si nu li se pare deloc ciudat ce face gsp.ro, chiar si in agentii de publicitate. M-am uitat in oglinda si atunci am zis ca sunt eu nebun. Glumesc. Tot redirectare se numeste acest procedeu. Numai ca eu nu o sa o fac barbar, asa cum face gsp.ro. O sa o fac finut (1-2 articole pe zi, cele mai bune), iar in timp, spre deosebire de gsp.rp care nu a reusit sa fidelizeze publicul pe celelalte siteuri, vei vedea ca pe Sportstar va exista un public fidel, unul care va intra direct acolo si care nu va fi numai un click din Onlinesport. Si asa, comparand cu siteurile gsp spre care se face redirectare, rata de click e mult mai mare in Sporstar (6 clickuri per user in loc de 1-2 la ei), ceea ce inseamna ca omul chiar se uita pe acel site, nu face click din Onlinesport si apoi da back sau inchide browserul.

    Nu am facut aberatii gen site pentru Steaua, pentru ca in Onlinesport exista sectiune pentru Steaua si pentru toate echipele. M-am gandit sa fac un concept Sportstar integrat in Onlinesport, insa am considerat ca fiind un produs diferit si creat de oameni trebuie sa aiba o alta identitate. Separat are o alta forta. De aceea l-am facut separat, acesta este singurul motiv. Ca sa evolueze separat, autonom. Daca vor exista in viitor sponsori, e normal, e o idee buna, e urmarita, trebuie dusa mai departe si are niste costuri... Daca ma stii, stii ca imi plac ideile, imi place sa fac primul lucruri interesante. Iar apoi, poate, vin si altele.

    Concluzionand:1 nu o sa fie barbara promovarea articolelor, ca pe gsp si 2 onlinesport nu va deveni un homepage in care sa se puna linkuri spre 20 de siteuri, iti garantez eu asta. Si crede-ma ca pot face un site pe zi. Maine pot sa fac cate un site pentru fiecare echipa din Liga 1 si sa il umplu cu informatii. Dar nu vreau, nu este strategia mea, pentru ca tot ce inseamna articole de sport este si va fi in Onlinesport.

    Ar fi bine sa mai scot si maine-poimaine ceva... Si daca scot fii sigur ca le fac cel mai bine.

  5. #46
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    eu nu ma pot inregistra pe sportstar. dau la inregistrare, scriu datele care trebuie si nu merge mai departe! dar nici nu imi zice de ceva eroare
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  6. #47
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    same here

  7. #48
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ce browser si sistem de operare folositi? Primiti pe e-mail mesajul de activare a contului? In ce sens 'nu merge mai departe'?

  8. #49
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    XP, explorer 6 acasa si 7 la munca.. de la munca nu am incercat, dar o sa incerc maine..

    eu dupa ce bag datele dau trimite, dispare scrisul ala (datele introduse.. user, parola si mail), ca si cum actiunea a fost declansata iar cand verific mailul nu am nimic.. nici in inbox, nici in bulk.. deci linkul prin care ar trebui sa imi activez contul nu exista in mail

  9. #50
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    pai dau la inregistrare si zice: user, parola, parola din nou, si e-mail. le pun toate(am incercat mai multe nick-uri in caz ca era ocupat cel care am vrut sa-l folosesc) dar degeaba. dau enter. se incarca si imi apare aceasi pagina cu spatiile necompletate.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  10. #51
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    La mine a mers.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  11. #52
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    pai unde e vadim??? sa ne spuna care e problema! tot zice sa sportstar e cel mai tare
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  12. #53
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    pai unde e vadim??? sa ne spuna care e problema! tot zice sa sportstar e cel mai tare
    dupa ce bagi datele trebuie sa primesti linkul de confirmare pe e-mail.Verifica e-mailul
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  13. #54
    incepator
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Carei
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Si apoi te poti duce sa scrii ce te duce mintea.

    Nu zau fiecare scrie ce vrea fara pic de responsabilitate. Asa ma duc la coltu strazii si aud opinii mai pertinente. Nu se poate sa scrii articole de capul tau fara sa dai socoteala.

    In opinia mea ar trebui ca sa existe moderatori si daca un numar de vreo 3 moderatori sunt de accord cu articolul acesta sa poata fi publicat.

    Sunt prea multe articole deja scrise care contin informatii false sau jignitoare.
    Out... for... a... walk.
    ... bitch!

  14. #55
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Se mai dau premii?

  15. #56
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Da, luni le anunt. Cu Pastele si cu punerea la punct a siteului am intarziat putin... Mea culpa.

  16. #57
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    eu nu ma pot inregistra pe sportstar. dau la inregistrare, scriu datele care trebuie si nu merge mai departe! dar nici nu imi zice de ceva eroare
    Mai ai problema asta?

  17. #58
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Deci pana acum am scris 4 articole,toate despre baschet.Sper ca macar unul dintre ele sa fie considerat bun desi era un rezumat al unui meci din NBA sau o informatie simpla.

  18. #59
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Ce se mai aude de premii?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •