View Poll Results: Pronostic Poli Timisoara - FC National

Voters
66. You may not vote on this poll
  • 1

    37 56.06%
  • X

    18 27.27%
  • 2

    11 16.67%
Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 182

Thread: Etapa 11: Poli Timisoara - FC National

  1. #1
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1

    Etapa 11: Poli Timisoara - FC National

    Duminica, 30 octombrie 2005: Poli Timisoara - FC National, ora 18:00, National TV
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    RAZBUNARE!!!!!!!!!!!
    Este tot ce imi doresc !

  3. #3
    junior iaro's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    141
    Reputatie
    1
    Nationalul nu are puterea sa castige la Timisoara, dar daca joaca bine si ii mai ajuta un pic arbitrul nici Poli nu ii poate invinge. Eu as merge pe un X. Sau poate timisorenii isi aduc aminte ca anul asta vroiau sa lupte la titlu?

  4. #4
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    meci de 1 X 2 .... greu de dat un pronostic ..... probabil un X
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  5. #5
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Daca bate Poli, bate cu...4-0, daca bate National, bate cu...1-0, dar cum Poli pare o campioana a meciurilor egale, sper intr-un meci egal, probabil 0-0.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Dar de ce ar bate cu 4-0??? Cine sa dea goluri? Bucur?
    Mirile, nu-i mai supraestima atata,ca nu e cazul.Eu zic ca-i putem tine in sah,asa cum i-au tinut si alte echipe.

  7. #7
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mai ales ca se zvoneste, din nou, de un antrenor italian, BERGODI.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #8
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Meci în FAMILIE !
    Cred că la un moment dat îşi vor pasa unul altuia, uitând că îmbracă tricouri diferite!

    DECI 1 SOLIST !
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  9. #9
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Mama, ce vreau sa-i batem pe astia. Si ii vom bate. Ce spunea Olaroiu dupa meciul cu Vasluiul, ca trebuie sa aduca spectatorii inapoi la stadion. Astia sunt suporteri ai unei echipe de fotbal sau spectatori de teatru, care atunci cand piesa este proasta stau acasa. Lasa ca ii gonim noi definitiv cand le vom arata ca poli-aek-rocar-fulgerul-timisoara-berceni-bragadiru este cea mai proasta piesa care a fost pusa in scena vreodata. Banii nu aduc intotdeauna fericirea.
    HAAAAAAAAAAI PROGRESUUUUUUUUUU'
    Last edited by miril; 24th October 2005 at 10:29. Reason: Sa fim fairplay cu adversarii! Atentie la limbaj!

  10. #10
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alamar
    Astia sunt suporteri ai unei echipe de fotbal sau spectatori de teatru, care atunci cand piesa este proasta stau acasa.
    Si ce te foote pe tine grija cati spectatori vin pe DP ? Esti pasionat de aritmetica ? Sau doar iti place sa numeri de la 1 la 33000 ?
    Ce probleme existentiale au unii...

    Poli-National 2-0.
    Last edited by miril; 24th October 2005 at 10:29. Reason: Sa fim fairplay! Atentie la limbaj!
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  11. #11
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Carlos, nu trebuie sa te enervezi. Pana la urma, din cauza unei "rotite" care merge prost la voi, sau mai multe, Poli Tim nu este acolo unde s-ar fi asteptat multi si si-ar fi dorit si mai multi. Eu cred ca in acest meci prima sansa o are Timisoara. Clar. Dar jocul pe care il aratati nu va recomanda castigatori dinainte. Eu sper ca echipa mea sa faca ceva bun, dar nu exclud nici o posibilitate. Anul trecut, la primul meci in formula FC National - National Poli Timisoara, meciul a fost de toata jena. Olita trebuia sa plece cu fruntea sus din Cotroceni, asa cum a facut-o si in iarna, cand tot cu fruntea in sus a descis usa stadionului nostru cu ... capul. A plecat cu tot ce se putea sa fie mai bun, asa ca nu se justifica o infrangere. Care era sa se intample.
    Meci de 1 x.

  12. #12
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Fratilor, sa lasam ce a fost si ce nu a fost. Doresc o discutie civilizata despre doua echipe de traditie ale fotbalului romanesc. Indiferent de ce spun unii despre echipa actuala a Timisoarei suporterii timisoreni o indentifica ca pe echipa lor cea mai iubita. Sa respectam asta si sa ne respectam reciproc. Nu vreau ca moderatorii acestui meci sa aiba un meci mai greu pe acest topic. Deci, HAI PROGRESUL! Respect, Poli T!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #13
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Imi cer scuze fata de voi, cei cu care se poate vorbi normal, nu si fata de cei care au aceeasi placa stricata in gura, "fulgerulaekbragadirusamd", de ani de zile...
    HAI POLI ! RESPECT PROGRESUL !
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  14. #14
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sa castige cei mai buni!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #15
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Carlos Gambino
    Si ce te foote pe tine grija cati spectatori vin pe DP ? Esti pasionat de aritmetica ? Sau doar iti place sa numeri de la 1 la 33000 ?
    Ce probleme existentiale au unii...

    Poli-National 2-0.
    Atentie la limbaj . Frustatule! Ce, daca nu va merge caruta la viteza preconizata trebuie sa-i injurati pe altii? Caruta nu merge singura chiar daca are roti de BMW. Nu vedeti ca asa carpiti si tot suntem peste voi. Am ramas pana acum la nivelul anului trecut, locul 4.
    Poli - Progresul 0-1.
    Last edited by miril; 24th October 2005 at 11:26. Reason: Ultima atentionare pentru limbaj inadecvat!

  16. #16
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Alamar, vad ca nu te lasi si in loc sa folosesti argumente recurgi la afecte. Uite asa vom pierde noi meciul inainte ca el sa inceapa. O ultima atentionare in favoarea unui limbaj moderat, civilizat, in primul rand din partea progresitilor ca-i simt ca pe...camasa, asta pana la proba contrarie. RESPECT, POLI T!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    miril, lasa oamenii sa spuna ce au pe inima.Respectul nu se impune, se castiga. Iar ei, pentru ce ne-au facut, nu merita asa ceva.

  18. #18
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alamar
    Nu vedeti ca asa carpiti si tot suntem peste voi. Am ramas pana acum la nivelul anului trecut, locul 4.
    Asta dovedeste inca odata ca Poli nu este "groparul" Nationalului, asa cum ati afirmat unii dintre voi. Pe mine nu poate decat sa ma bucure rezultatele bune ale Nationalului...FELICITARI !
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  19. #19
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Merci CG! Be@, daca oamenii spun ce doresc in mod civilizat si fara sa raneasca amorul propriu al adversarului, nici o problema. Un sfat "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face". Mi se pare normal sa vorbim de meciul de sambata(?) si nu de ce a facut Oli, de ce au plecat unii si altii, de ce si...pentru ce. Sa vorbim de ce va fi si nu de ce a fost sau am crezut noi ca a fost. Si toate acestea sa se faca printr-un limbaj civilizat. Este chiar asa de greu?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #20
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca subiectul e deja depasit. Nu mai are nici o importanta. Daca si jucatorii nostri ar avea aceeasi indarjire ar fi ideal. Numai ca nu cred sa fie asa. In definitiv nu avem nimic de pierdut. Daca mancam bataie nu vor dovedi nimic in plus, decat ca au luat niste jucatori buni de la noi. Daca batem noi, vorba lui Carlos, e clar ca nu ne-au ruinat. Daca e egal... e bine.
    Ca de obicei, cel mai bun sa castige.
    Sper sa nu se transforme si acest subiect in cateva zeci de pagini fara nimic concret pentru ca atunci e clar ca avem o problema. Si vreau sa cred ca nu avem. Eu sunt resemnat. Nu ma pot gandi ca Necula ca avem lot de locul 4. Nu avem. Avem lot de locul 4 la anul, poate. Avem un lot pestrit si cu valori individuale. Sau avem un lot. Atat. Echipa nu. Poli are si lot si echipa.
    Imi doresc sa reintre Thwaite. Iar Necula, daca va fi tot el, sa aiba inspiratie in alcatuirea echipei.
    Si sa nu uit: Carlos, trage si tu niste sfori sa il luati inapoi pe Bad, ca mi-a mancat ficatii.

  21. #21
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    This is not a BAD proposal!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •