View Poll Results: Cine e cel mai dubios patron/presedinte din Liga 1?

Voters
441. You may not vote on this poll
  • JJ Becali

    199 45.12%
  • Borcea

    75 17.01%
  • Copos

    32 7.26%
  • Gh.Pinalti Stefan

    6 1.36%
  • Porumboiu

    10 2.27%
  • Padureanu

    8 1.81%
  • Paszkany

    21 4.76%
  • Iancu

    44 9.98%
  • Condescu

    7 1.59%
  • Mititelu

    22 4.99%
  • Altul

    5 1.13%
  • Iacov

    12 2.72%
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 151

Thread: Cel mai antipatic/dubios presedinte/patron din Liga 1

  1. #1
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1

    Cel mai antipatic/dubios presedinte/patron din Liga 1

    Care este cel mai "dubios"patron din prima liga romaneasca?am facut lista cu MOST WANTED si va las sa votati voi si sa va dati cu parerea :

    VARIANTE:
    -Gigi Becali(Steaua)-motivele arhicunoscute:incult,afaceri dubioase cu pamant,aroganta,fanfaron...
    -Borcea(Dinamo)-motive similare cu JJ
    -Copos(Rapid)-zgarcit,mincinos la multe faze,fanfaron
    -Gheorghe"Pinalti"Stefan(Ceahlaul)-afaceri dubioase,membru al Cooperativei,stadion si echipa finanatate din bani publici
    -Porumboiu(Fc aslui)-afaceri dubioase
    -Padureanu(Gloria Bistrita)-maestru al blaturilor,veteran al cooperativei
    -Paszkany(CFR Cluj)-nu are voie sa iasa din Cluj dupa ultimele "combinatii"
    -Marian Iancu(Poli? AEK Timisoara)-personaj cu afaceri dubioase,controversa palamresului
    -Condescu(Pandurii)-afaceri cu banii minerilor,a "furat"locul Sportului in A,omul de casa al FRF
    -Mititelu(U.Craiova)-varianta de Becali la Craiova,doar cu mult mai putini bani,laudaros

    Astea sunt doar top10,ca ar mai fi si altii:Iacov,Penescu,Simota et co.
    In Romania cred ca exista cea mai mare colectie de patroni dubiosi in prima liga din toata Europa civilizata(poate ca rusii sau ucrainienii ne fac totusi)

  2. #2
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Da de ce n-ai pus o varianta "Toti sunt dubiosi si/sau niste javre, nu e nici o diferenta" ??

    Eu pe aia o votam .... dar pana atunci votul meu merge catre razboinicul luminii. Nesimtit, fanfaron, megaloman. Se straduieste din rasputeri sa bage in capul tuturor ideea "Steaua sunt eu", dar greseste amarnic. Nu-l crede nimeni decat lingaii sai personali, care oricum vor inghiti orice aberatie scoasa din ... putul gandirii sale.

    Domnul George Becali nu e decat un episod ca multe altele, in cateva privinte pozitiv, in foarte multe negativ, din istoria clubului. Dar va disparea si el ... intr-o zi cat mai apropiata sper...

  3. #3
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Doi sunt cei mai antipatici (jiji si borcea) si ce e mai rau ca unul dintre ei mai are si o clona pe la Craiova (mititelu)
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  4. #4
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Mie nu imi este nici unul antipatic. Fiecare mi se pare simpatic din anumite puncte de vedere.

    Cred ca pe thread-ul asta cate posturi o sa fie, atatea pareri diferite o sa fie, pt ca la acest subiect nu ai cum sa fi altcumva decat subiectiv.

  5. #5
    lejendã
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Eu il votez pe Condescu, sa nu spuna apoi altii ca as fi subiectiv

    Acum, ontopic.
    Personaje dubioase imi par a fi: Iancu, Paszkany si Porumboiu. De Becali sau Borcea nici nu mai pomenesc.

    Iancu - spalator de bani. Paszkany - ceva miroase acolo... si cam urat . Porumboiu, la fel... Chiar daca in acest sezon, Vasluiul pare a fi o echipa "curata", campionatul precedent a avut multe pacate.

  6. #6
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Porumbelu ...
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  7. #7
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Da de ce n-ai pus o varianta "Toti sunt dubiosi si/sau niste javre, nu e nici o diferenta" ??

    Eu pe aia o votam .... dar pana atunci votul meu merge catre razboinicul luminii. Nesimtit, fanfaron, megaloman. Se straduieste din rasputeri sa bage in capul tuturor ideea "Steaua sunt eu", dar greseste amarnic. Nu-l crede nimeni decat lingaii sai personali, care oricum vor inghiti orice aberatie scoasa din ... putul gandirii sale.

    Domnul George Becali nu e decat un episod ca multe altele, in cateva privinte pozitiv, in foarte multe negativ, din istoria clubului. Dar va disparea si el ... intr-o zi cat mai apropiata sper...
    De acord cu vladek aici. Adica de ce s-a pus impreuna dubios+antipatic?
    Un presedinte poate fi dubios, dar simpatic pentru unii. Sau poate fi foarte antipatic dar corect si nedubios (cel putin teoretic).
    Iar daca e dubios sau nu tine de legalitatea activitatii sale, in timp ce simpatia depinde de fiecare persoana.

  8. #8
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    il votez pe becali!!!!!! insa eu cred ca si iacov merita sa fie pus pe lista. omul asta a reusit sa distruga una dintre cele mai bune echipe exceptand sdr-ul..........

  9. #9
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    nimeni nu poate concura inca la capitolul antipatie cu Padureanu.....inca

  10. #10
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Cea mai mare dintre jigodii ramane indiscutabil Padureanu....o mare plaga a fotbalului romanesc. Nu a facut absolut nimic bun pt. fotbalul romanesc mai precis prin tot ce a facut a tras fotbalul nostru in jos.
    Last edited by starsteel; 28th March 2007 at 09:07.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  11. #11
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    vorbiti in necunostinta de cauza, bristita este una dintre cele mai curate echipe IN ACEST MOMENT.

  12. #12
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Ai baut acum sau ai ramas de azi noapte?
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  13. #13
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Diablo ai mancat stricat?

    de fapt ai dreptate, Bistrita e cea mai curata, zilele astea, ca e pauza

  14. #14
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    aveti multe prejudecati. daca au fost odata blatistrita nu inseamna ca vor fi mereu. cum se face ca in ultimul timp au incurcat si steaua si rapid...? si in acest sezon au mers atat de bine, credeti ca bistrita face blaturi ca sa ajunga in cupele europene sau ce ? sau daca au atatea puncte de ce nu dau si la "saraci", cum s-a crezut in meciul cu craiova.

  15. #15
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    se pare ca erai plecat in vacanta la meciul din tur Rapid-Bistrita

  16. #16
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    toti care sunt jiji borcea iancu mititelu porumboiu copos padureanu condescu mafioti in frunte cu porumboiu o preoba de nesimtire la omu asta nu stiu daca vedeti la ceilalti conducatori ..de iasi sa nu aud nimic cred ca ea este cea mai curata echipa.
    Anul 5 nimic nou the same story

  17. #17
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Mie cel mai antipatic mi se pare Borcea antipatia presupune subiectivitate, asa ca sunt subiectiv
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  18. #18
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    nimeni nu poate concura inca la capitolul antipatie cu Padureanu.....inca
    Uita-te putin mai bine la Borcea si poate iti schimbi parerea fara a mai pune la socoteala pe jiji si clona lui nereusita din Craiova ,dupa aia putem vorbi de tata jean ,Porumboiu ,Condescu si altii .
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  19. #19
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Condescu e tare dubios...
    Asta tace si face multe

  20. #20
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Toti sint penali, candidati de marca la Puscaria Mafiotilor a lui Vadim Tudor

    Dar nici un mafiot nu-i mai tare ca Baselu. Poate jiji si Iancu sa fie pe-aproape...
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  21. #21
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    jiji,capos,porcea,ciordescu,pinalti,jenel,pishcani ,minciunelu...lunga lista nici nu stii pe care sa il votezi
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •