Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 148 to 168 of 170

Thread: Olympique Lyonnais

  1. #148
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Nu mai sunt bani. De aceea tot pleaca jucatori de valoare cu contracte mari. Dupa Bastos si Lisandro, Gomis e ca si dat, iar cu Gourcuff nu stiu ce se va intampla, se pare ca nu-l vrea nimeni. Lyon sta acum in Grenier si Lacazette. Sunt tineri, talentati, dar nu-s genul de jucatori care sa o scoata pe Lyon din grupele CL, asta daca vor ajunge acolo.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  2. #149
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca le porti noroc dar asta seara chiar joaca bine. Si in plus Gourcuff ala care era in coma de doua sezoane se pare ca respira si paseaza
    Foarte haios la pauza cand Lopez le zice adio cu lacrimi suporterilor apoi Lyon inscrie doua goluri
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #150
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Am vazut meciul, in repriza a doua i-am calarit rau de tot, putea fi si 7-0. Am ratat doua ocazii monumentale si am avut un penalty neacordat. Mi-au placut Grenier, Lacazette si Gourcuff. Totusi, se vede lipsa unui varf de atac si a unui lieder de echipa.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  4. #151
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Nu mai sunt bani. De aceea tot pleaca jucatori de valoare cu contracte mari. Dupa Bastos si Lisandro, Gomis e ca si dat, iar cu Gourcuff nu stiu ce se va intampla, se pare ca nu-l vrea nimeni. Lyon sta acum in Grenier si Lacazette. Sunt tineri, talentati, dar nu-s genul de jucatori care sa o scoata pe Lyon din grupele CL, asta daca vor ajunge acolo.
    Pai de ce ? Nu e ca si cum Lyon ar fi investit inainte gen PSG sau City... Te-ai astepta ca dupa 7 titluri castigate si niste multe participari in UCL, sa fi strans niste banutzi

  5. #152
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Mai e un aspect de tinut cont desi, asa cum am zis, Aulas e un fel de Copos care va baga echipa in faliment pana la urma.
    Lyon are un stadion nou de construit si repede pana in 2016.
    Apoi a fost sezonul catastrofic 2011-2012 cand s-a investit masiv in contractele jucatorilor asa zisi de valoare (Gomis, Gourcuff, Lovren) iar in final au ratat participarea in CL. Una peste alta au pierdut cam 30 de milioane net daca ne luam dupa ce a scris presa locala.
    In plus cu aparitia PSG pe prim plan au pierdut multe televizari deci drepturile tv au scazut.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #153
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ar mai fi de adăugat și strictețea controlului financiar din Franța care nu permite cluburilor să se întindă mai mult decât le permite plapuma. Fiecare bănuț trebuie bine drămuit, nu poți cheltui de capul tău. Lucru care nu se întâmplă în Spania sau Italia, spre exemplu, (nu știu în Anglia).

  7. #154
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Ce ******* Aulas
    Dupa ce aproape ca i-a dat afara in suturi pe Gomis si Gourcuff, acum incearca sa le prelungeasca contractele. Lopez a plecat si a ramas ca un bou in slip

    http://l2.yimg.com/bt/api/res/1.2/nv...46-640-360.jpg
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #155
    sport legend Claudiu96's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Giurgiu
    Posts
    986
    Reputatie
    1
    Sper ca Lyon sa nu ajunga ca Rapid ...

  9. #156
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Nici eu nu vreau asta. PSG sa se bata la titlu cu Lyon, nu cu alde om si monaco.

  10. #157
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Nu se pune problema de titlu.
    Lyon sa se bata pt locul doi cu Marseille si Monaco
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #158
    sport legend Claudiu96's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Giurgiu
    Posts
    986
    Reputatie
    1
    Grupa usoara pentru Lyon. Betis , Guimaraes si Rijeka. Daca nu isi bat joc de competitie ar trebui sa ia locul 1 fara probleme. Mai face si Franta coeficient ca deja i-au intrecut portughezii ...

  12. #159
    sport legend Claudiu96's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Giurgiu
    Posts
    986
    Reputatie
    1
    La Suze - Lyon 1-6
    O victorie de moral cel putin

  13. #160
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Hubert Fournier se pare ca e noul antrenor la Lyon.

    http://sport24.lefigaro.fr/var/plain...er_preview.jpg
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #161
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Top 5 salarii pe luna sezonul asta

    Mathieu Valbuena – 500.000€
    Alexandre Lcazette – 400.000€
    Clément Grenier – 300.000€
    Maxime Gonalons – 280.000€
    Nabil Fekir – 250.000€
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #162
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Gerard Houllier revine la Lyon ca manager general.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #163
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Lyon si-a luat jucator adevarat. Mariano Diaz asta e tare tare de tot. Trei clase peste Lacazette
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #164
    sport legend Claudiu96's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Giurgiu
    Posts
    986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Lyon si-a luat jucator adevarat. Mariano Diaz asta e tare tare de tot. Trei clase peste Lacazette
    Exagerezi ... Este foarte bun , dar sa il vedem in mai multe meciuri. Totusi , imi place cum se misca pe teren el si cu Bertrand Traore , sunt jucatori de calitate.
    Imi place cum arata Lyon de la mijloc in sus , insa in defensiva nu sunt multumit chiar daca pare destul de solida , Morel si Marcelo sunt batrani ... Morel nu mi-a placut niciodata , iar de Marcelo nu imi place cum se misca in teren ...
    Cel mai mult imi pare rau de plecarea lui Mammana , mi-a parut mult mai rau decat atunci cand au plecat Lacazette sau Tolisso.

  18. #165
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Moussa Dembele a semnat la Lyon. Celtic a incasat 22 milioane euroi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #166
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Tatarusanu vine la Lyon
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #167
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Garcia a terminat contractul de antrenor. Lyon a angajat pe Peter Bosz
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #168
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Dupa gafa imensa cu Nice, ar fi fost culmea sa ramana Garcia...

    Bine dupa ce Man Utd nu a putut sa ajute echipa de pe 3 din Franta, nu mai conteaza asa mult, ca oricum e greu sa treci de acele tururi preliminare.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •