View Poll Results: Se poate trai din pariuri?

Voters
128. You may not vote on this poll
  • DA

    58 45.31%
  • NU

    70 54.69%
Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 286

Thread: Se poate trai din pariuri?

  1. #64
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    iar din restul de 10 %, 5% le au dar nu le folosesc

  2. #65
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    iar din restul de 5% doar 1-2% au capitalul necesar sa inceapa sa traiasca din pariuri.

  3. #66
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    lasati ma, ca mai sunt unii prin somalia si traiesc din pariuri. aia au pariu cu viata..

  4. #67
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    ACUM DEPINDE SI CE INTELEGE FIECARE DIN A TRAI DIN PARIU.
    adica unele persoane pot sa traiasca cu 200 de euro pe luna iar altele au nevoie de 1.000 de euro.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  5. #68
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Eu m-am convins ca oricat de amanuntit ai judeca un meci, trebuie sa ai si o doza mare de sansa. Mi s-a intamplat sa imi iasa pronosticul la meciuri tari gen Chelsea-Arsenal si Juve- Milan in aceeasi etapa si sa ma inchida niste meciuri ce pareau sigure!. Plus altele care mi s-au mai intamplat, nu le mai insir.
    Ideea este ca pt. a trai numai din pariuri trebuie sa ai si foarte mult noroc. Ca sa va vand un pont, pariurile pe care se poate castiga zilnic foarte bine, sunt cele pe cursele de caini . Stiu pe cineva care castiga foarte bine dar din pacate este si risipitor.....
    Last edited by Aurel.D; 28th March 2007 at 13:26.

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    610
    Reputatie
    1
    ideea e ca la un juve - milan , Chelsea - Arsenal .. ai cota peste 2 la ce ai pus ... pe fiecare separat .. un flat stake ... faceai profit ..
    Din combouri nu poti trai ..

  7. #70
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro View Post
    Ca sa va vand un pont, pariurile pe care se poate castiga zilnic foarte bine, sunt cele pe cursele de caini . Stiu pe cineva care castiga foarte bine dar din pacate este si risipitor.....
    nici nu iti dai seama in ce te bagi..

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    610
    Reputatie
    1
    Am jucat si eu la wettput cred ..
    E aiurea
    Mi so impiedicat cainele pe linia dreapta ... cand era primul si o ajuns ultimul ..
    Am mai pus o data ...
    Dupa cateva ture , din pacare in viraj , o dat cu capu in curu lu altu ... si o pierdut pozitii

  9. #72
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by HotIce View Post
    pai ma iuli...traieste tu din pariuri la 17 ani, da unul de 40 ce face? are fond de 5000 euro sa zicem, pierde 1000 in luna septembrie...ce face? de unde mananca, de unde plateste intretinere si tot ce trebuie?
    Tu crezi ca toti fraierii traiesc din pariuri??? exista relatii, aranjamente, tipsteri platiti, etc...

    Quote Originally Posted by promeee View Post
    oricum voi confundati clar intrebarea !! nu este se pot castiga bani frumosi din pariuri,ci se poate trai numai din pariuri... adica absolut nici un alt ban din alta parte.... daca ai fond 0 sa vinzi din casa sau sa te imprumuti ca sa continui "meseria"
    esti cam nerealist...o tii pe a ta...voi credeti ca cei care traiesc din pariuri intra pe ols? credeti ca toata lumea pariaza cate 10 lei la astra? sau 5 euro pe net?

    sa fim seriosi...
    .

  10. #73
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by _Razvi_ View Post
    Am jucat si eu la wettput cred ..
    E aiurea
    Mi so impiedicat cainele pe linia dreapta ... cand era primul si o ajuns ultimul ..
    Am mai pus o data ...
    Dupa cateva ture , din pacare in viraj , o dat cu capu in curu lu altu ... si o pierdut pozitii
    Era unul tot la wett care castiga de foarte multe ori pe caini. Il stiam din vedere cand imi faceam veacul pe acolo si ma asezam pe langa el ca sa vad ce mai paria. Si l-am intrebat ce cunostinte are, de unde se documenteaza in domeniu de castiga constant, adica daca stie cainii sau cum pune pariul. Si el mi-a spus ca se pricepe la caini, Si incerca sa imi explice ca unul intra dupa gratiile alea mai increzator, mai tantos, altul are picioarele din spate mai puternice, ca asa le vede el. M-am uitat si eu dar mi se parea ca toti sunt la fel, asa ca m-am lasat

  11. #74
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    Si incerca sa imi explice ca unul intra dupa gratiile alea mai increzator, mai tantos, altul are picioarele din spate mai puternice, ca asa le vede el. M-am uitat si eu dar mi se parea ca toti sunt la fel, asa ca m-am lasat
    Cred ca a vrut sa scape de tine
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  12. #75
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    posibil.. oricum mi se pare cel mai nesigur joc de pariuri

  13. #76
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Tu crezi ca toti fraierii traiesc din pariuri??? exista relatii, aranjamente, tipsteri platiti, etc...



    esti cam nerealist...o tii pe a ta...voi credeti ca cei care traiesc din pariuri intra pe ols? credeti ca toata lumea pariaza cate 10 lei la astra? sau 5 euro pe net?

    sa fim seriosi...
    hai ba iuli lasa-ne ... nu incerca sa pari ce nu esti
    bine ca joci tu mii de euro . nu se poate trai din pariuri daca nu ai bani la inceput facuti din alta meserie. si cu asta basta nu incerca sa o mai intorci ca nu ai cum

  14. #77
    sport legend stefanello's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    2,339
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    ACUM DEPINDE SI CE INTELEGE FIECARE DIN A TRAI DIN PARIU.
    adica unele persoane pot sa traiasca cu 200 de euro pe luna iar altele au nevoie de 1.000 de euro.

    Acum 5 ani cand m-am apucat eu de pariuri si le explicam unor pariori chestia asta cu " a trai din pariuri " spuneau k sunt nebun.

    Apoi am mai discutat...

    De ex. un tip din Australia era convins k nu ar putea trai exclusiv din asa ceva. El castiga din pariuri pe luna intre 2.000- 5.000 $ australieni (cam 2ron la dolar) si mai spunea ca la ei 2.000/luna ar fi super sarac si nu si-ar permite nimic. Noi (europa de est) ii explicam k intr-un oras maricel se poate trai destul de ok cu 600-800 Euro/luna (pe vremea aia..acum undeva peste 1.000 Eur/luna poti trai decent in RO).

    Si apoi tot discutand asa s-a ajuns la concluzia k el ar putea trai intr-o tara ca a noastra.
    Dar el paria 2k pe un meci..... (eu unul nu-mi permit asa ceva)

  15. #78
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by promeee View Post
    hai ba iuli lasa-ne ... nu incerca sa pari ce nu esti
    bine ca joci tu mii de euro . nu se poate trai din pariuri daca nu ai bani la inceput facuti din alta meserie. si cu asta basta nu incerca sa o mai intorci ca nu ai cum
    Nu mai imi bat capul cu personaje ca tine...uite ce zic eu si ce zici tu...esti greu de cap si aia e
    .

  16. #79
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    ma explica-mi si mie situatia urmatoare cum gasesti rezolvarea.
    cum cineva sa zicem la 20 de ani care nu are o situatie financiara sub nici o forma roza isi poate permite sa traiasca din pariuri? de unde are el bani pentru un fond destul de decent?
    noua la 17 ani si cu bani din partea parintilor ni se pare usor treaba cu traitul din pariuri da poate altora nu

  17. #80
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ce de optimisti pe aici !! 47% zic DA...

  18. #81
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro View Post
    Ce de optimisti pe aici !! 47% zic DA...
    Asta fiindca nu e bine facut sondajul. Intrebarea ar fi trebuit sa fie daca traiti sau nu din pariuri, ca asa fiecare isi da cu parerea intr-un mod optimistic.
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  19. #82
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cosmin View Post
    Asta fiindca nu e bine facut sondajul. Intrebarea ar fi trebuit sa fie daca traiti sau nu din pariuri, ca asa fiecare isi da cu parerea intr-un mod optimistic.
    Daca era pusa asa intrebarea iti dai seama ca raspundeau 101%ca NU! Aici trebuie sa ii dam dreptate lui Iuli ca oricum cineva care ar trai din pariuri nu ar intra pe ols sa se consulte cu niste amatori! Ar fi ca si cum ne-ar intreba O'Sullivan cum se joaca snooker
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  20. #83
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    gata nu va mai certati
    se poate trai...dar la inceput tot trebuie sa muncesti ca sa ai un fond care sa-ti ajunga chiar daca incepi prost, sau ai perioade proaste...ca nu poti sa incepi cu 100 de euro, fara sa ai un loc de munca...

  21. #84
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    gata nu va mai certati
    se poate trai...dar la inceput tot trebuie sa muncesti ca sa ai un fond care sa-ti ajunga chiar daca incepi prost, sau ai perioade proaste...ca nu poti sa incepi cu 100 de euro, fara sa ai un loc de munca...

    foarte corect domne

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •