View Poll Results: "U" Cluj - UTA

Voters
19. You may not vote on this poll
  • 1

    9 47.37%
  • X

    5 26.32%
  • 2

    5 26.32%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: B3: "U" Cluj - UTA , 22 octombrie 2005

  1. #1
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1

    Thumbs up B3: "U" Cluj - UTA , 22 octombrie 2005

    Fratiilor un derby de traditie. Speram sa scoatem un rezultat bun mai ales ca sambata asta parca am jucat ceva, ceva ce semana a fotbal.
    Astept parerile voastre.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  2. #2
    oldscHOOL zuzubuoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Oradea
    Posts
    409
    Reputatie
    1
    Felicitari, si continuati tot asa!!!
    "Cel care nu-si schimba opiniile si nu-si corecteaza greseliile nu va deveni niciodata mai intelept." - Tryon Edwards

  3. #3
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Speram. Tisza e un didact si un preparator fizic foarte bun. Rosca nu cred ca mai trebuie prezentat. Jucatorii in marea lor majoritate au sub 25 de ani si au potential. Eu sper (asa cum am zis si la inceputul campionatului) sa incurcam si Clujul si Oradea si Gazul. Cu Gazul nu ne-a iesit cu voi s-a intamplat minunea si speram sa ne iasa si sambata fiindca trebuie sa iesim de la -6 unde suntem acum. DOAMNE AJUTA !!!
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  4. #4
    ->UTA<- Robi's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Leonberg
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Va fi 2-1 pt UTA!
    [B]PENTRU NOI DOAR [COLOR="Red"]UTA[/COLOR] CONTEAZA!!! [/B]

  5. #5
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Tare greu de dat un pronostic la meciul asta, din motive mai mult sentimentale.
    Parca totusi un succes al aradenilor m-ar incalzi mai mult, avdn in vedere situatia grea in care se afla. Clujul are timp pt ca nic contracdandidatele nu sunt foarte vii.

  6. #6
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    Sincer, sunt tare pesimist. Echipa joaca din ce in ce mai apatic (cel putin in atac), fara sclipiri in joc. Asa ca pronostichez un 0-0 (cel putin apararea sta bine, 2 goluri primite din care unul din penalty). Asta mai ales daca UTA va veni la Cluj sa joace betonata in aparare, cum au jucat cred 80% din adversarii nostri. Daca vin la 0-0, prin prisma ultimelor jocuri, e posibil sa le iasa. Daca nu, e un meci de 1X2. Oricum, sper ca la final sa fie rezultatul pe care mi-l doreste inima, si nu ceea ce ar sugera logica.

  7. #7
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Nu cred ca vor sta la cutie. Si la Oradea ne-am aparat dar nu exagerat (poate dupa ce am inscris golul 2). Baiatii au moralul ridicat iar langa ei sunt 2 oameni cu caractere puternice care se vede ca, conlucreaza. Sunt prieten (si nu numai eu ci toti utistii) cu suporterii lui "U" dar sambata vom fi adversari.
    Deci : HAIDE UTA !!!
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Degeaba , sambata macati bataie 2-1 sau 2-0 dar clar mancati bataie .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  9. #9
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    bate U ... detasat ... la cel putin 4 goluri diferenta!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #10
    st&quot;U&quot;dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Se apropie singurul derby al seriei, doua echipe cu un palamares cat restul echipelor din serie luate la un loc

    Galeriile se stie, de departe cele mai tari din serie, sper ca o sa vina cat mai multa lume la stadion sa se mire (vorba lui Moromete )... aia din gruia. Sper sa se mai dreaga si vremea ca azi a fost o zi tare nashpa si daca va fi asa si sambata probabil o sa vina mai putini spectatori

    Despre meci ce pot sa spun, nu o sa ne fie usor, dar avem o aparare solida si n-as crede ca o sa primim gol, in atac sper sa se rezolve problemele de concentrare si sa marcam cel putin o data. De o grija au scapat aradenii, Bus e convocat la nationala U18 si va absenta in acest meci. Din pacate pentru noi pe partea stanga avem cele mai mari probleme de lot, avem un singur fundas (Tarlea) si un singur mijlocas stanga (Bus) obisnuiti cu meciurile oficiale. In absenta lor suntem nevoiti sa improvizam, acum in locul lui Bus cel mai probabil o sa joace un alt junior, Vascan, care a jucat f. putin, etapa trecuta cred ca a jucat primul meci ca titular.

    Noi avem neaparat nevoie de victorie pentru a ne mentine in fata, aradenii au si ei nevoie de victorie ca sa scape de griji dar sunt convins ca se vor multumi si cu un egal, insa sper ca nu se vor apara cu 11 oameni, sa joace deschis si cel mai bun sa castige


    Si inca ceva "U" si UTA in A speram cat mai curand...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  11. #11
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    posibil sa iasa orice la meciul acesta. UTA parca isi revine, CJ pierde din fuleu, nu se stie.

    la noi au revenit niste jucatori, asa ca avem sperante.

  12. #12
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Nu v-a fi usor pentru nimeni. Noi suntem in revenire, Clujul nu e chiar in cea mai buna forma. Baietii stiu sa se mobilizeze la greu si in plus am incredere in Rosca si Tizsa.

    P.S.1. Baroane cand imi mai corectez titlurile spune si la baiatu ca era sa nu-l mai gasesc.
    P.S.2. Mai e cate unii care cred ca scriu prin somn pe aici. In fine...treaba ma distreaza.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  13. #13
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Si maine, mare meci mare!
    Cel mai bun sa castige, sa fie arbitraj corect si cei mai buni sper sa fim noi maine.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  14. #14
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    Un nou element in ecuatia acestei partide, din pacate unul foarte trist pentru noi, "U"-istii. Este vorba de moartea prematura la numai 58 de ani a lui nea Dan Anca, unul din cei mai devotati oameni fata de culorile alb-negru pe care i-a avut orasul nostru in ultimii 30 de ani. Nu stiu cat de mult e un element care sa mobilizeze sau sa demoralizeze jucatorii nostri, ce pot sa spun e ca multi dintre cei crescuti inca de la juniori de noi l-au avut ca si antrenor pe nea Dan, si poate ca un asa eveniment tragic ii va mobiliza mai mult.

  15. #15
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Sincer imi pare rau. Nu ma bucura de fel, asi fi preferat sa nu aibe loc astfel de evenimente. Mai ales ca suntem prieteni cu clujenii si eu vreau sa castigam datorita muncii pe teren si nu necazurilor din afara terenului pe care le au adversarii nostrii.
    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  16. #16
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    33% batem , 33% facem egal

  17. #17
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    si restul nu conteaza

  18. #18
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Forza Uta!

  19. #19
    st&quot;U&quot;dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Vedem noi maine ce-o sa iasa, eu zic ca o sa batem la un gol diferenta... din pacate nu ne vom putea bucura asa cum trebuie dupa victoria din derby (singurul derby al seriei), vestea ca Dan Anca a trecut in lumea celor drepti ne-a socat pe toti "U"-istii
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  20. #20
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Sa vezi tu ce o sa va socheze scorul de azi. :degete: :degete:
    FORZA UTA!

  21. #21
    st&quot;U&quot;dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Tu vezi-ti de ecomaxu` tau, ca iar v-o furati cu 5-0, vai de natia voastra de amarati, noroc ca sunteti putini altfel ar fi jale...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •