View Poll Results: Ce echipe se vor califica ?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Spania

    18 90.00%
  • Slovacia

    2 10.00%
  • Elvetia

    12 60.00%
  • Turcia

    9 45.00%
  • Norvegia

    6 30.00%
  • Cehia

    15 75.00%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 40 of 40

Thread: Meciurile de baraj (CM 2006)

  1. #22
    sport legend Lucky_OLD_G's's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    cu un pas in fatza ta....
    Posts
    739
    Reputatie
    1
    mondialu fara uruguay e ca realu fara zidane...........si cand te-ai plictisit tu de uruguay ca in afara de cel din 2002 nu au mai fost ani buni la mondiale............pe cine preferi ....pe forlan recoba dario rodriguez diogo sau pe skoko popovici grella sau altzi anonimi..chipperfield ala............parerea mea
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][/SIZE][/COLOR]
    [FONT="Garamond"][/FONT]
    Steaua campioana en-titre....Dinamo echipa cu parcarea vopsita......Steaua semifinalista in europa.........restu ...hahalere nea jean si horoba........Steaua trup si suflet ptr 23.......Divizia lui mitica plina de femei....

  2. #23
    sport legend Lucky_OLD_G's's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    cu un pas in fatza ta....
    Posts
    739
    Reputatie
    1
    si uite ca tzi s-a indeplinit dorinzta...........inca o caricatura de natzionala la mondiale dupa trinidad& tobago sau bahrein , togo , angola ...e randu australiei........urat mondial o sa mai fie...........
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][/SIZE][/COLOR]
    [FONT="Garamond"][/FONT]
    Steaua campioana en-titre....Dinamo echipa cu parcarea vopsita......Steaua semifinalista in europa.........restu ...hahalere nea jean si horoba........Steaua trup si suflet ptr 23.......Divizia lui mitica plina de femei....

  3. #24
    junior area51's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Iasi
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    cangurii s-au calificat meritat!
    numai si pt. public o meritau!
    [COLOR=blue][SIZE=4][FONT=Comic Sans MS]cu Iasul ne nastem...cu Iasul murim !!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #25
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    @lucky,m-am referit asa...la exotism...parca nici australia n-a jucat demult la mondiale,sau ma insel...de prea multe ori au fost eliminati de americani...

  5. #26
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Australia era din start defavorizata. Trebuia oricum sa se lupte pentru un loc , pentru ca Oceania nu are nici macar un loc asigurat.

    Cred ( desi nu am vazut nici o secunda din retur ) ca ( virgula ) cangurii meritau calificarea . In meciul tur au fost mai buni si au pierdut .

    @alejandro : Ultima prezenta a Australiei la CM => Germania 1974

  6. #27
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    E bine ca s-a calificat, in sfarsit, o echipa din Oceania (Australia) Asa vom avea la mondialul din acest an reprezentante de pe toate cele 5 continente
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  7. #28
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    De fapt... Oceania nu va fi reprezentata Incepand de la 1 ianuarie 2006, Australia va fi membra a AFC (Asian Football Confederation).

  8. #29
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Bahrain - Trinidad & Tobago 0 - 1. Asiaticilor le-a fost anulat in mod eronat un gol in penultimul minut de prelungire. CONCACAF va avea 4 reprezentante la CM: Mexic, SUA, Costa Rica si Trinidad & Tobago.

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Australia merita o calificare la WC. Au o echipa puternica. Cine zice altceva habar n-are ce vorbeshte.
    Cat despre Trinidad&Tobago, aceasta e cea mai mare surpriza ! Cred k sunt cea mai slaba echipa prezenta la ultimele 3-4 campionate mondiale. Vin de undeva din eshalonul al treilea al lumii.

    Min 2 penalti transformat de Frei pentru Elvetzia. Turcia e kaputt. Gata, am aflat toate cele 32 de echipe !!!
    ex-alpopa

  10. #31
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Tot de-acolo ar fi venit si Bahrain
    Turcia - Elvetia 0 - 1 din minutul 2. Lovitura de la 11 m dupa un hent al lui Alpay. Turcii au nevoie de 4 goluri pentru a se califica.

  11. #32
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    lol cine a vazut meciul Bahrein - Trinidad stie . A fost la fel de delicios ca si Camerun - Egipt , deja celebru

    Au avut si un pic de ghinion arabii cu golul anulat ( corect cred , atacantul nu are voie sa stea langa portar cand acesta degajeaza ) si cu parada din ultima secunda a clovnului din poarta ... "insularilor". Bahreinu a platit pentru c******* din prebarajul cu uzbecii .

    Absolut ciudat , echipa mai buna s-a calificat

    later : Turcia - Elvetia 1-1 , a marcat Tuncay pentru ieniceri

    si mai later : Tur - Elv 2-1 : Tuncay 25`Sukur 38` - Frei 2` ( pen. )
    Last edited by sun; 16th November 2005 at 21:00.

  12. #33
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    3-1 pentru Turcia ( din penalty , a marcat Ates ). Nebunie mare

    1-0 pentru Cehia in meciul cu Norvegia ( Rosicky 35` )

    a marcat iar Elvetia : 3-2 pentru Turcia . Streller i-a ingropat pe turci .
    Last edited by sun; 16th November 2005 at 22:07.

  13. #34
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Turcia out!



    cf. televiziunii germane ARD, jucatorii elvetieni au fost atacati de "personalul de securitate" si de catre rezelvele turcesti.
    in momentul de fata echipele nu pot parasi cabinele. ar fi cazul sa se suspende toate stadioanle turcesti pina "cind o face plopu pere" sau intra "tzara" asta in UE, whichever happens first.
    Last edited by GoPens; 16th November 2005 at 23:27.

  14. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,941
    Reputatie
    1
    Incredibil !!!!

    Am vazut imaginile si am ramas incremenit ...

    Multa lume salbatica prin regiunea aia ...

    Cred ca turcii vor platii scump

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Las' ca nici elvetzienii nu sunt usha de biserica. S-a vazut clar cum, neamenintzat, un jucator elvetzian a lovit misheleshte pe la spate un membru al staff-ului turc care se retragea agale spre cabine...
    ex-alpopa

  16. #37
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    da...s-a vazut foarte bine faza aia...

  17. #38
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,941
    Reputatie
    1
    Radiografia violenţelor

    Elveţianul Grichting spitalizat
    Ca şi turcii la Berna, elveţienii şi-au ascultat imnul naţional sub un potop de huiduieli. Iar în timpul partidei au fost ţinte vii pentru suporterii turci, care au aruncat în direcţia lor cu ce le-a picat în mînă. Ca să preîntîmpine escaladarea violenţelor, elevii lui Kobi Kuhn s-au grăbit la final spre vestiare (foto 1). Dar pînă să intre pe tunel, Spycher a fost împins de Emre (foto 2), iar Wicky s-a văzut "agăţat" de unul dintre oficialii turci (foto 3). Streller a luat şi el un şut în dos de la Alpay, în timp ce Huggel, după ce în prealabil se răzbunase pe antrenorul portarilor turci, s-a văzut trîntit la pămînt. La cabine, bătaie generală, în care s-au implicat inclusiv forţele de securitate. Rezerva Grichting s-a ales cu o perforaţie în zona genitală, trebuind să fie spitalizat, Vogel, Huggel şi antrenorul portarilor, Burgener, au luat pumni şi capete în gură. "Tratament" de care au avut parte şi reporterii care voiau să surprindă incidentele pe peliculă.


    GSP...

    Se pare ca la Berna elvetienii au fluierat imnul turc ...

    Oricum Blatter fiind elvetian va fi cu sigur "neutru" in masurile pe care le va lua pentru cele doua echipe.

    Cred ca turcii nu mai pupa CM pina in 2014 ...

    Grichting mai asteapta si el pina sa mai faca copii

  18. #39
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Se pare ca la Berna elvetienii au fluierat imnul turc ...
    aia se intimpla deja aproape la fiecare meci. ca de exemplu Olanda vs. Germania, Olanda vs. Anglia, Germania vs. Anglia e deja obsinuinta.
    daca ar iesi bataie de fiecare data...

    problema e ca asa-s ei, turcii. n-or inteles ce-i aia sport. o fi avind legatura cu faptul ca pina la casatorie singurele femei ce le vad in pielea goala is pe net.
    am fost la un picnic cu niste romani in Frankfurt. am luat si o minge cu noi s-o punem de-un fotbal. intr-un tirziu apar 4 turcaleti si intreaba daca nu vrem sa jucam cu ei. zicem ok si incepem meciul. fratele meu, intrau ca ciobanii, dadeau la picioare de parca erau la Rovine, in cimpii. dar putin sa-i impingi si erau pe jos si urlau de parca erau in teminta sultanului Murad.
    apoi trisau la scor. aveam parca 10-7 si au inceput sa faca scandal cum ca-i numa 8-7 la noi.
    bine am zis, fie. v-am tras-o si la Calugareni, laViena si la Zenta, v-o tragem si la fotbal.
    au pierdut pina la urma. aveau chef de bataie dar pt. ca eram egali ca numar n-au avut curaj, ca astia nu-s ofensivi decit daca au avantaj numeric de minim 2-1.
    un amic de-al meu joaca intr-o echipa de croati intr-o divizie inferioara (echivalent cu ce-a fost "promotia" la noi). au jucat cu o echipa de turci si au intilnit exact acelasi fenomen.

    sa-i suspende pina in 2071 din partea mea si sa-i reprimeasca de aniversarea de 500 de ani de la batalia de la Lepanto.

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,941
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Las' ca nici elvetzienii nu sunt usha de biserica. S-a vazut clar cum, neamenintzat, un jucator elvetzian a lovit misheleshte pe la spate un membru al staff-ului turc care se retragea agale spre cabine...
    Ia sa vedem mai bine ce s-a intimplat:

    Jurnalele care au publicat fotografii cu fotbalistul elveţian Benjamin Huggel lovindu-l cu piciorul pe un component al staff-ului tehnic turc, Mehmet Ozdilek, la finalul meciului, prezintă, vineri, alte imagini, în care Ozdilek încearcă să îi pună piedică mijlocaşului elveţian Valon Behrami.

    PROSPORT ...

    Am verificat si e adevarat ... O secunda inainte turcul a intins piciorul sa-i puna piedica lui Behrani dupa care a primit un sut de la Huggel.

    http://www.prosport.ro/public/video/incidente.wmv

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •