Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 50

Thread: Dinamo-Rapid

  1. #22
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    1. Se scrie "Pune-ma"...
    2. Orice stelist sau dinamovist spune asa deoarece va semanati ca 2 picaturi de apa... Ati fost infiintati prin abuzuri amandoua echipele si normal ca apare acest front comun al "rosiilor"...
    3. Ai prins glas ca sunteti in UEFA, dar imi pare bine ca jucati la Moscova, acolo la parintii vostrii sufletesti.
    [b]UNIONE RAPID - Un ocean de iubire alb-visiniu ![/b]

  2. #23
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pai pentru voi e mai greu sa jucati la parinti ca trebuie sa va deplasati pana in india. imi cer scuze pentru gramatica o mare rapidist dar nu am facut scoala in Romania asa ca scuteste-ma. Voi nici macar nu ar trebuii sa ridicati glasul ca trei echipe au facut ceva pentru romania in europa si alea sun Craiova, Dinamo si Steaua. Voi at trecut vreodata de turul 3?

  3. #24
    junior Rapidulet's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Eu nu inteleg de ce mai rostesti cuvantul Dinamo in fata cuvantului Rapid . Nu vreau sa par zeflemist sau arogant, dar 6 victorii consecutive administrate de catre aceeasi formatie si mai ales pentru turul trei cum va considerati voi cred ca spune totul ca sunteti net inferiori.

    Pana atunci va lasam sa va pregatiti pentru cupele Europene, in campioanat aveti deja aranjat sa mai luati o cupa , un campionat , ceva pe blat .

  4. #25
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    JJ, inteleg sa va bucurati cand ii bateti pe Dinamo...dar asta nu inseamna ca aveti echipa? Gandeste-te de ex. la rezultatele din ultima perioada Petrolul si Steaua..., asta nu inseamna ca Petrolul e echipa mare /nope/

    Nu trebuie sa va bucurati prea mult pt. faptul ca ati castigat campionatul anul trecut..aminteste-ti ca si Steaua si Dinamo au avut probleme mari (conducere, loturi noi, etc.). Am mai spus-o si altadata, cand o sa existe 4-5 echipe care se lupta in mod direct pt. titlu si "ai nostrii" castiga, atunci putem sa ne mandrim cu "echipa favorita".

    In momentul de fata Rapid (cu exceptia jocului cu Dinamo) a aratat un joc urat si fara consistenta.
    S-a vazut ca au plecat dintre titularii de anul trecut. Poate daca ramaneau aveati cel mai omogen lot, dar asa...e jale.

    In momentul de fata Dinamo joaca cel mai frumos, spectaculos...dar nu intotdeauna eficient. Asta e! Dupa meciul cu voi am recunoscut ca ati meritat victoria dar cred ca daca vom mai juca o data n-o sa mai aveti sansa asta

  5. #26
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Rapidulet, il spun pentru ca acolo este in fata lui Rapid. Nu miai raspuns la intrebare. A ajuns Rapid in turul3 in grandioasa istorie a ei. Craiova a reusit semifinala, dinamo la fel, staeua a castigat, voi in timpul asta unde erati? Daca sunteti asa de buni de ce nu ati putut bate o echipa pe care o conduceati cu 2-0. Daca sunteti asa cinstiti de ce fura Copos de unde prinde. Daca Dinamo face blaturi voi ce faceti in Cupa cu Bihoru. Ii cazati la voi, le dati de mancare si de baut. Rapid nu poate fii pusa in fata a multor echipe din Divizia A. Va roade invidia. Mai sunteti si destepti si scrieti 3>16. Asta ati invatat la scoala? Vai de capul vostru.

  6. #27
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Gicule, ce sa facem si noi, "amaratii" astia cu 3 titluri, ne bucuram. Avem mai multe motive decat ati avut voi acum doi ani, cand ii pupati talpile lui netoiu.

  7. #28
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    3>16 a fost o ironie, pe care voi oricat ati incerca n-o sa-i descifrati sensul...
    [b]UNIONE RAPID - Un ocean de iubire alb-visiniu ![/b]

  8. #29
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ai mah. Stiu foarte bine ce vrea sa psuna insa daca ii intrebi pe membrii galeriei daca inecuatia e correcta ce o sa raspunda. Eu ce am spus. Ca va roade invidia spunand ca 3>16. Iar din alea 3, 2 castigate de dinamovisti. Si inca odata intreb ca vad ca eviti intrebarea. De cate ori a trecut Rapid de turul 3? A trecut vreodata?

  9. #30
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    Cand noi ajungeam intr-o finala de cupa europeana voi nici nu erati infiintati...
    [b]UNIONE RAPID - Un ocean de iubire alb-visiniu ![/b]

  10. #31
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Noi si restul echipelor de fotbal. Daca parca imi amintesc ceva despre finala aia. Nu sa jucat parca. oricum nu exista UEFA pe atunci si nu stie nimeni nimic despre competitia aia. Dar in UEFA sau CL8varianta trecuta sau actuala) ati trecut de turul 3?

  11. #32
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Gicule, ce sa facem si noi, "amaratii" astia cu 3 titluri, ne bucuram. Avem mai multe motive decat ati avut voi acum doi ani, cand ii pupati talpile lui netoiu.
    /nope/ /nope/

    La capitolul conducere, se potriveste vorba lui Halagian: Pe-astia ii avem, cu astia defilam

    Cred ca nici unii dintre noi nu prea avem motive de mandrie cand ne referim la conducerile celor doua cluburi...si nu numai

  12. #33
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Dinamo-Rapid

    Un meci frumos pentru...stelisti !
    dinamovistilor ,
    nu sunteti realisti - aveti cea mai slaba aparare ( 17 goluri primite dupa 11 etape ) si pentru ca cel mai bun aparator a fost tot un atacant (Barcauan ).
    Tactica in acest meci a lipsit . S-au repezit unii asupra altora . Iar cel care a facut diferenta in acest meci ( Zyati ) este un jucator care s-a trezit aceasta etapa ( Alexa l-a facut MARE ) si probabil ca v-a adormi la loc .
    Daca a fost , sau nu , derby ?
    A fost ... al etapei !
    Cu tancuri , fara tancuri , "STEAUA - Dinamo" ramine derby-ul campionatului .
    Ptr. ca.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #34
    junior Rapidulet's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Marius , pei numai jucati pe stadion , mutati derby-ul tancurilor voastre comuniste pe campurile de lupta ,pentru ca niste tanchisti nu se pot numii fotbalisti

  14. #35
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Pe tancuri, pe langa, e treaba noastra unde jucam derbyul.
    Voi pe unde jucati, pe langa tomberoane?

  15. #36
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    http://usr.rhp.ro/Carpatica/61137.jpg

    Asta apropo de tomberoane... Si, daca tot sintem in domeniu, vreti si o poza a unei fostei gropi de gunoi devenita stadion?

  16. #37
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Daca te referi la stadionul "Dinamo" las-o moarta... acum e centrul Bucurestiului in "Stefan cel Mare"... Important ca nu e in continuare la o groapa de gunoi din cel mai infect cartier, singurul ghetou al Bucurestiului (Giulesti-Sarbi), sau la marginea orasului, langa un cimitir si un lan de porumb?

  17. #38
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  18. #39
    junior Rapidulet's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ayrton
    Daca te referi la stadionul "Dinamo" las-o moarta... acum e centrul Bucurestiului in "Stefan cel Mare"... Important ca nu e in continuare la o groapa de gunoi din cel mai infect cartier, singurul ghetou al Bucurestiului (Giulesti-Sarbi), sau la marginea orasului, langa un cimitir si un lan de porumb?
    Retrage-ti cuvintele si sa-ti ceri scuze ca ai jignit cel mai modern stadion din tara,al Rapidului , cu cel mai bun gazon si cu sistem computerizat de strangere a surplusului de apa si renovat complet in exterior si interior . O sa ramai surprins cand ai sa vezi ca al vostru este o epava pe langa al nostru .
    O poza facuta de mine la meciul Dinamo- Craiova 1-0 din turul editiei trecute de campionat , se remarca numarul aproape inexistent de suporteri dinamovisti , au fost in jur de 2000 la care s-au adaugat cei 7-800 de suporteri olteni veniti in Groapa sa-si incurajeze echipa.
    Imaginile vorbesc de la sine !!


    http://domino.kappa.ro/PaginiPersona...$File/Ep02.jpg

  19. #40
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Retrage-ti cuvintele si sa-ti ceri scuze ca ai jignit cel mai modern stadion din tara,al Rapidului , cu cel mai bun gazon si cu sistem computerizat de strangere a surplusului de apa si renovat complet in exterior si interior . O sa ramai surprins cand ai sa vezi ca al vostru este o epava pe langa al nostru .
    O poza facuta de mine la meciul Dinamo- Craiova 1-0 din turul editiei trecute de campionat , se remarca numarul aproape inexistent de suporteri dinamovisti , au fost in jur de 2000 la care s-au adaugat cei 7-800 de suporteri olteni veniti in Groapa sa-si incurajeze echipa.
    Imaginile vorbesc de la sine !!
    Las-o mai moale cu sistemul computerizat, cred ca e softu’ gresit si varsa apa inapoi pe teren, altfel nu-mi explic terenul mizerabil la ultimele voastre meciuri in Giulesti. Apropo, daca-l renovati, vedeti ce e cu grupul ala pentru nocturna sa nu mai aveti probleme…Cat despre “epava noastra” arata cum aspirati voi sa aveti. In plus noi il modernizam la un nivel la care Nea Savarina nu s-a gandit inca, si asta nu pe banii Minsterului transporturilor ci pe banii sponsorilor.
    Referitor la poza, data viitoare prelucreaz-o mai bine, se vede din avion ca e taiata. Oricum, la voi arata mai rau, nici macar nu puteti juca in Giulesti. Referitor la spectatori, vezi ca era in Prosportul de ieri o statistica, nu aveti mult mai multi ca noi. In plus, spectatorii cei mai numerosi cam peste tot in tara vin la meciurile cu noi. Daca elimini meciurile cu Dinamo, nu prea are nimeni buluc de oameni la meci…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #41
    junior Rapidulet's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Pentru ca sa te mai documentezi si tu iti spun ca echipa Rapid joaca actualmente meciurile considerate de pe teren propriu pe Lia Manoliu. Pentru gazonul din Giulesti si sistemul sofisticat ce exista acolo , poate o sa aveti si voi asa ceva peste 10 ani ,pentru ca mereu ati fost cu ani in urma noastra, cum este de exemplu instalarea nocturnei.

    Iar aveti bani , ati finalizat Tigareta 3,4...altfel nu-mi explic .

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Orice ar spune cineva, tot Dinamo este cea mai buna echipa de fotbal din Romania ! Chiar daca mor dusmanii de ciuda ! Rapid nici nu se pune. Este o cantitate neglijabila.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •