View Poll Results: A fost sau nu blat?

Voters
39. You may not vote on this poll
  • Da, a fost blat

    8 20.51%
  • Nu, atat pot ei

    27 69.23%
  • Nu mi-am dat seama

    4 10.26%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 34

Thread: A fost blat sau nu?

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    A fost blat sau nu?

    Numai pentru cei care au vazut meciul Finlanda-Cehia: a fost sau nu blat?

  2. #2
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    la noi... sigur era blat...
    la ei... dezinteres... probabil... adica tot blat.
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  3. #3
    OLTEAN spinU's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    probabil n-a fost.asta e...daca ajungem la mana unor hocheisti si schiori care joaca fotbal.
    [FONT="Comic Sans MS"][B][COLOR="Blue"]UNIVERSITATEA[/COLOR] doar in [COLOR="Blue"]CRAIOVA[/COLOR][/B][/FONT]

  4. #4
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    NU
    60 de minute oamenii au incercat au luptat cat decat dar cele 2 goluri din repriza a doua date repede i-au inmuiat pe finlandezi si era clar ca jumatea aia de ora era fara de agresivitate sau efort finladez
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  5. #5
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    nu cred ca a fost blat, ei nu aveau nici un interes in a castiga meciul, nu aveau nici o motivatie. Eu cred ca atat pot. Nu trebuia sa ne punem sperante in ei, trebuia sa castigam noi meciul din armenia si acum eram la baraj.

  6. #6
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Nu a fost blat...pur si simplu nu aveau de ce sa se agite...
    Dar nu inteleg, de ce cu noi au jucat cat de cat bine..au incercat...si cu cehii...au lasat-o mai moale

  7. #7
    inima selista tudi's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Phoenix Arizona
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    daca nu au vrut sa joace dupa parerea mea e tot blat... orice echipa care nu isi apara corect sansele poate fi acuzata de blat fie ca nu vor sa joae din proprie initiativa fie ca primesc bani pt a face un meci asa zis ;strategic;
    [COLOR=Red]Magica[/COLOR][COLOR=Blue]-Steaua[/COLOR]

  8. #8
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    nu a fost blat, cehii au fost prea buni astazi pentru finlandezi. Tinand cont de faptul ca Cehia a jucat foarte bine si cu Olanda, e o victorie clara, meritata. daca se dadea gol in minutul 2, probabil altfel ar fi decurs ostilitatile. Blat este in mintea Gazetei care continua sa-si imbolnaveasca si sa-si manipuleze cititorii, dupa ce a facut, ca si cum nu era deja destul, toata natia de ras. Inainte cu Ioanitoia domnilor, Becali si Popescu. Sunt singur ca vom ajunge in varful piramidei cu cei 3.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  9. #9
    senior
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    pana la urma nu conteaza daca a fost sau nu blat, nu aveau nici un interes sa castige meciul ....... singurii vinovati suntem noi
    [B][COLOR="Red"][SIZE="4"][CENTER]SOPRA TUTTI SIAMO NOI !![/CENTER][/SIZE][/COLOR][/B]

  10. #10
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    In Armenia cred ca a fost ... toti jucatorii vroiau ca Iordanescu sa plece ...

    Ce ridicol !!!

  11. #11
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    N-au avut nici o treaba finlandezii. L-au menajat pe Forsell, l-au exclus din lot pe Eremenko, poate faceau dracu vreo prostie.
    De o saptamana ii condamnati pe cei de la gazeta ca dau bani la finlandezi. Sa fim seriosi..... Ce motiv aveau sa se forteze? Niste bani in plus ar fi fost singurul motiv.
    Ati vazut mentalitatea occidentala. Daca aveau 100.000 de para pe cap de jucator altfel se juca.
    In concluzie: ne-am facut sperante degeaba, poate peste 2 ani vom realiza ceva.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  12. #12
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    se pare ca te inseli neamtule nu au jucat pentru ca iam jignit prin spaga asta e mentalitatea occidentala....nu conta citi bani se punea pe masa.
    anti Dinamo, anti oier

  13. #13
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    nu a fost nici un blat
    nu tre sa ii gasim pe finladezi vinovati ca nu ne-am calificat!!!
    aici vine semnatura

  14. #14
    manager
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Nu e nici un blat. Doar vorba unui antevorbitor, daca esti roman.
    Cum sa nu condamni GSP cand apare poza tipei aleia in toate cotidienile cu banii in mana. E rusinos. Credeti ca finlandezii riscau accidentari pt banii nostri? Tot de la clubul unde joci vine salariul. Ne-am facut inca o data de ras.
    Ce sa mai zici cand Anda Banu se duce si-l jigneste pe Hyppya? Vinovat la toate golurile dupa parerea acestei mare ziariste romane.
    A fost atat neputinta cat si dezinteres.

  15. #15
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Mai conteaza ? Am pierdut puncte din prostia jucatorilor+antrenori+federatie si acum sa aruncam vina asupra finlandezilor ca nu s-au omorat cu firea ? E absurd. Meciul asta nu trebuia sa conteze decat la palmares, atat pentru finlandezi cat mai ales pentru cehi.
    Asta e. Ramane sa mai speram inca doi ani ca vom ajunge macar la barajul pentru calificarea la un turneu final.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  16. #16
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Ma, nu finlandezii sunt de vina ca am ratat calificarea, da' parca mi-ar fi placut sa-i vad totusi cum incearca sa joace. Parerea mea, a cam fost blat. Ceva de genul Ceahlaul-Dinamo in trecut. Era clar ca Dinamo era mai valoroasa, da' nici moldovenii nu incercau sa le puna prea mari probleme. In alta ordine de idei, ce poti sa spui dupa un meci in care Finlanda a luat 3 goluri pe contraatac desi s-a aparat 90 de minute.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  17. #17
    manager
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Intrebarea care se pune este: Cand e blat? Cand o echipa se conserva pentru meciurile urmatoare? Cand se dau bani ca sa castige cine trebuie? Sau in ambele cazuri?
    Sa fim seriosi. Ce blat poate sa fie cand finlandezii s-au conservat si au evitat accidentarile pentru a fi in plenitudinea fortele in etapa de sambata la echipele lor de club de unde isi castiga existenta?
    Sa nu mai facem pe lupii moralisti (vezi inca o data meciul Romaia - Portugalia sau alte meciuri din trecut cu Bulgaria)

  18. #18
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Blat este atunci cand o echipa, sau chiar amandoua, mimeaza fotbalul. Nu face nimeni pe moralistul, si noi am facut cu Portugalia, si am facut si mai multe in campionatu intern, da' asta nu inseamna ca Finlanda - Cehia nu a fost blat. Nu pe bani, sau ceva de genu ala. Pur si simplu finladezii ii simpatizeaza mai mult pe cehi.
    P.S. Daca noi ei am fost ieri Ionesculeinen si Popesculeinen, finlandezii au fost Hyppieski si Koptefski.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  19. #19
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Blat eu zic ca nu a fost dar jucatorii finlandezi au fost totatl neinteresati de acest meci.....e clar oricum nu avem de ce sa ne tot lamentam pt ca, noi am pierdut calificarea si suntem singurii vinovati!

    P.S. Eu zic ca la Euro 2008 ne calificam pt ca echipa joaca bine si o sa se mai faca imbunatatiri pana atunci...deci eu zic ca nu o sa fie probleme!!!!! HAI ROMANIA CAPU' SUS!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  20. #20
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andrei_cj
    P.S. Eu zic ca la Euro 2008 ne calificam pt ca echipa joaca bine si o sa se mai faca imbunatatiri pana atunci...deci eu zic ca nu o sa fie probleme!!!!! HAI ROMANIA CAPU' SUS!
    Plus ca suntem si in a doua urna acum. As vrea sa picam cu cehii, ca-s in prima, sa-i nenorocim.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  21. #21
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Ar fi bine si sa-i batem in tur si in retur si sa mearga eventual de pe locul 2 la baraj!!!!!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •