Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 256

Thread: McLaren Honda

  1. #85
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Alonso: O a doua jumatate mai buna


    Campionul Mondial en-titre, Fernando Alonso, se declara multumit de rezultatele McLaren Mercedes din primele cinci etape si se asteapta la o imbunatatire in a doua jumatate a sezonului.

    Fernando imparte sefia clasamentului la Piloti cu Lewis Hamilton, coechipierul sau, insa spune ca varful de forma pentru el si pentru echipa sa inca n-a fost atins.

    Fernando Alonso pentru Gazzetta dello Sport: "Am spus tot timpul ca potentialul adevarat al meu si al masinii se va vedea in a doua jumatate a sezonului, atunci cand mai voi acomoda in totalitate cu echipa. Mai mult de-atat, in mod traditional McLaren imbuntatatesc ritmul in a doua jumatate a sezonului."

    "E foarte bine ca am fost atat de rapizi in primele cinci curse ale anului, dar cel mai bine ne vom descurca in ultimele cinci sau sase. Oricum, daca voi continua in acelasi fel, adica sa adun 38 de punste la fiecare cinci curse disputate, atunci as castiga Campionatul. M-as multumi si cu 76 de puncte dupa 10 curse."

    Bineinteles, Alonso n-a scapat de intrebarile cu privire la 'afacerea Monaco'; spaniolul incearca sa demonstreze ca si fara 'temperarea' impusa si recunoscuta
    chiar de Ron Dennis, Hamilton nu l-ar fi putut invinge. De asemenea, Alonso lasa sa se intrevada faptul ca-si doreste stabilirea unei ierarhii precise in cadrul McLaren-Mercedes - cu el in frunte, bineinteles.

    "Stiu ca presa britanica a sugerat asta (ca s-au impus ordine de echipa), dar atunci cand ajungi la primul pit stop cu un dezavantaj de 10 secunde fata de coechipierul sau e greu sa-l depasesti chiar daca opresti mai tarziu. In mod evident, echipa inca poate avea indoieli in ceea ce priveste pilotul care ar trebui sa fie primul. Suntem la egalitate de puncte, avem aceleasi sanse, dar victoria de la Monaco a fost in mod clar foarte importanta pentru mine din acest punct de vedere, asa ca trebuie sa profit de acest rezultat acum."

    Urmeaza Canada si Statele Unite, iar Alonso crede ca Ferrari au prima sansa un cursele din America de Nord: "Dupa parerea mea Ferrari sunt fovoriti in urmatoarele doua curse, chiar daca, in comparatie cu anii trecuti, vom avea cu totii aceleasi pneuri. Sa speram ca e de-ajuns pentru a egala fortele, mai ales la Indianapolis, un circuit care pare construit special pentru a scoate in evidenta punctele forte ale monoposturilor Ferrari, asa cum s-a intamplat in Australia, unde au fost practic de neegalat."


    sursa: ********.ro (sport 365)

  2. #86
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Villeneuve: "Hamilton este prea agresiv"
    Miercuri, 06.06.2007


    Fostul campion mondial Jacques Villeneuve il critica pe Lewis Hamilton, despre care spune ca este prea agresiv in Grand-Prix-uri.

    "La Hamilton, maniera de abordare a primului viraj incepe sa semene cu cea pe care o folosea Michael Schumacher, adica prea agresiva. Pana acum nu a fost penalizat, sa vedem de acum incolo. Cu toate acestea, Lewis este foarte rapid, dar consider ca mai are de invatat pana sa-l prinda si sa-l bata pe Fernando", a spus canadianul.

    Hamilton conduce in clasamentul pilotilor, cu 38 de puncte, fiind la egalitate cu Fernando Alonso, coechipierul sau de la McLaren Mercedes.

    sursa: formula1.automarket.ro

  3. #87
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Alonso vrea statutul de numarul unu la McLaren
    Joi, 07.06.2007


    Fernando Alonso este dezamagit in legatura cu faptul ca cei de la McLaren Mercedes sunt inca nehotarati in privinta pilotului numarul unu din cadrul team-ului.

    "Este de neinteles faptul ca echipa inca nu s-a hotarat cine este numarul unu. Ne luptam pentru puncte si avem aceleasi oportunitati, de aceea a fost foarte important ca am castigat in Principat. Acum depinde de mine sa iau avantaj fata de Lewis", declara Fernando.

    Facand referire la scandalul iscat la Monaco, spaniolul a mai declarat: "Singura certitudine este aceea ca daca sosesti la boxe cu un dezavantaj de zece secunde fata de coechipierul tau, este foarte dificil sa il depasesti".




    Norbert Haug: "Avem doi piloti numarul unu la McLaren"
    Joi, 07.06.2007


    Norbert Haug, seful motorsportului de la McLaren Mercedes, declara ca in cadrul team-ului anglo-german exista doi piloti catalogati drept numarul unu.

    "Repet, nu exista nicio ierarhie in cadrul echipei noastre. Avem doi piloti numarul unu la McLaren pe care ii sustinem pana la maximum, la fel cum am facut mereu", a declarat Haug.

    In alta ordine de idei, oficialul McLaren Mercedes a mai precizat ca este multumit de faptul ca FIA a reactionat prompt dupa scandalul de la Monaco.

    sursa: formula1.automarket.ro

  4. #88
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aphelyon View Post
    Villeneuve: "Hamilton este prea agresiv"
    Miercuri, 06.06.2007


    Fostul campion mondial Jacques Villeneuve il critica pe Lewis Hamilton, despre care spune ca este prea agresiv in Grand-Prix-uri.

    "La Hamilton, maniera de abordare a primului viraj incepe sa semene cu cea pe care o folosea Michael Schumacher, adica prea agresiva. Pana acum nu a fost penalizat, sa vedem de acum incolo. Cu toate acestea, Lewis este foarte rapid, dar consider ca mai are de invatat pana sa-l prinda si sa-l bata pe Fernando", a spus canadianul.

    Hamilton conduce in clasamentul pilotilor, cu 38 de puncte, fiind la egalitate cu Fernando Alonso, coechipierul sau de la McLaren Mercedes.

    sursa: formula1.automarket.ro
    Fisichella: "Villeneuve vorbeste prea mult"
    Vineri, 08.06.2007


    Giancarlo Fisichella, pilotul celor de la Renault, declara despre fostul campion Jacques Villeneuve ca vorbeste prea mult.

    "Cred ca Jacques sta la discutii prea mult cu presa, iar uneori vorbeste prea mult", a declarat Giancarlo facand referire la declaratia lui Villeneuve, cel care a spus despre Hamilton ca ar trebui penalizat pentru stilul agresiv de a conduce.

    In apararea tanarului britanic a venit si Alex Wurz, de la Wiliams, cel care a declarat ca nu are nimic impotriva stilului adoptat de Lewis: "Nu vad nicio problema in modul in care conduce. Stim cu totii ca este dificil sa conduci in F1 si ca fiecare isi apara sansele".


    sursa: formula1.automarket.ro

  5. #89
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    'McLaren nu-l favorizeaza pe Alonso'

    Declara Hamilton, in timp ce dublul Campion Mondial spune ca declaratiile coechipierului sau au facut presa sa suspecteze McLaren de favoritisme.

    Chiar daca suntem in Canada si in acest weekend se va disputa a sasea etapa a Campionatului Mondial de Formula 1, cele mai aprinse discutii in jurul acestui sport tot in jurul cursei de acum doua saptamani sunt canalizate.

    Lewis Hamilton: "Echipa mi-a oferit exact aceeasi masina ca si lui Fernando. Am un grup fantastic de oameni care lucreaza pentru mine, la fel de buni ca cei care lucreaza pentru Fernando, daca nu cumva chiar mai buni. Am extrem de multa incredere in ei; toti vor sa castige. Nimeni nu e rau intentionat; sunt cu totii la acelasi nivel in ceea ce priveste pregatirea. Nu e exact ceea ce s-a inteles si cred ca lumea a privit comentariile mele in afara contextului si totul a parut mult mai rau decat era."

    Tanarul britanic crede in sansele sale la lupta pentru titlul suprem: "Cred ca am sanse. Simt ca echipa imi va oferi, mie si lui Fernando, masina castigatoare si totul se va decide la sfarsitul sezonului. La final, cel care s-a dovedit a fi cel mai consistent si cel care a gresit cel mai putin, va avea de castigat. Cred ca va fi o lupta stransa pe tot parcursul sezonului."

    In ceea ce priveste acuzele aduse de presa in privinta rezultatului din Monte Carlo, Hamilton spune ca l-a surprins aceasta reactie: "Nu urmaresc prea mult, dar am vazut cum povestea devenea din ce in ce mai mare. Am fost destul de surprins ce tam-tam s-a facut. Ce conteaza este faptul ca am fost cea mai buna echipa in acel weekend si am facut o treaba foarte buna cu ambii piloti. Cand am reusit acest rezulat lumea nu s-a concentrat asupra acestui lucru, ci in alta parte."

    Fernando Alonso spune pe de alta parte ca reactia lui Hamilton imediat dupa cursa din Pricipatul Monaco a fost scanteia care a declansat totul; Hamilton a declarat ca el este un debutant si ca desi avea combustibil pentru inca cinci sau sase tururi in plus fata de Alonso in primul stint, echipa l-a chemat la boxe numai dupa trei.

    Fernando Alonso: "Totul s-a intamplat din cauza acelei conferinte de presa si din cauza a ceea ce a declarat si din cauza acelui al doilea pit stop. Noi am intrat mai devreme la boxe decat planuisem pentru a evita riscul iesirii Safety Car-ului pe pista. A fost surprins de aceasta decizie a echipei si de-asta a spus ce-a spus. Ceea ce nimeni n-a punctat este faptul ca si eu mai aveam combustibil si ca amandoi am intrat pentru realimentare mai devreme. Aici s-a creat confuzia."


    sursa: ********.ro (sport 365)

  6. #90
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Hamilton: "Daca voi fi considerat numarul 2, plec de la McLaren!"
    Sambata, 09.06.2007



    Dupa ce a revenit la sentimente mai bune fata de echipa sa in problema ordinelor de echipa, Lewis Hamilton ameninta cu plecarea in cazul in care se va intampla vreodata ca el sa fie considerat numarul 2, in spatele lui Alonso.

    "Urasc situatia in care s-a aflat Rubens Barrichello la Ferrari. Daca se va intampla sa fie si cazul meu, nu voi mai sta pe aici mult timp. Cred ca reusesc sa fiu la fel de rapid ca Alonso in fiecare weekend si ma comport la fel de bine, daca nu chiar mai bine uneori. Am demonstrat ca am caracteristicile unui campion si merit sa fiu cel putin egal cu el. Sunt sigur ca sunt la fel de rapid ca Fernando in unele curse si in teste. Si sunt rapid in unele parti ale calificarilor. Insa stiu ca am la activ doar cinci curse iar curba valorii creste", a declarat Hamilton, punand paie pe foc in conditiile in care unele voci il dadeau la Ferrari in cazul in care McLaren ii vor cere britanicului sa il ajute pe Alonso.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...aren-3827.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  7. #91
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    McLaren se distanteaza de Ferrari
    Sambata, 09.06.2007


    McLaren se distanteaza in frunte in ceea ce priveste performantele. Nu este o afirmatie fara suport ci este parerea oficialilor BMW si Renault, echipe care se chinuie sa tina pasul cu Ferrari si McLaren, cele doua fruntase ale Formulei 1 in acest moment.

    "McLaren incep sa para de nedepasit in acest an. Isi arata clasa pe orice fel de pista", afirma seful inginerilor de la Renault.

    In acelasi timp, Willy Rampf, directorul tehnic al BMW-Sauber, confirma afirmatia lui Symonds: "Incercam sa ne tinem de cei din fata, insa este foarte dificil. In plus, McLaren se distanteaza putin cate putin", a declarat germanul.


    sursa: formula1.automarket.ro

  8. #92
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Hamilton ține prima pagină în ziarele britanice

    Presa britanică și-a găsit un nou erou. Lewis Hamilton, care a reușit duminică prima lui victorie în Formula 1, în Marele Premiu al Canadei, este considerat de ziarele din Albion drept un viitor campion mondial. “King of the road and a new British hero” (Regele șoselei și un nou erou britanic) a titrat The Times. “Lewis, noul erou al Marii Britanii, atinge victoria la doar 22 de ani”, scrie Daily Mail deasupra unei fotografii a lui Hamilton care stropește cu șampanie.

    The Express spune că Hamilton este pe cale de a cîștiga milioane, fiind “aproape de a deveni un superstar al secolului 21”, în stilul lui Tiger Woods, jucătorul american de golf. Hamilton, primul debutant din istoria Formulei 1 care a urcat pe podium în fiecare din cele 6 curse disputate pînă acum, a înregistrat prima lui victorie în cea de-a 6-a cursă. Britanicul conduce în clasamentul piloților, avînd un avans de 8 puncte față de Fernando Alonso.


    sursa: autof1.ro

  9. #93
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Alonso: "McLaren il favorizeaza pe Hamilton"
    Marti, 12.06.2007


    Fernando Alonso, campionul mondial en-titre, considera ca echipa sa, McLaren Mercedes, il favorizeaza in lupta pentru titlu pe coechipierul sau, Lewis Hamilton.

    "Din primul moment nu m-am simtit total confortabil. Am un coechipier britanic intr-o echipa britanica. Am stiut de la inceput ca va primi tot sprijinul necesar. Cu toate acestea, este un pilot bun care face o treaba deosebita", a spus Alonso.

    Spaniolul celor de la McLaren Mercedes se afla la opt lungimi distanta in spatele lui Hamilton in ierarhia pilotilor.

    sursa: formula1.automarket.ro

  10. #94
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    "Hamilton are toate calitatile sa fie campion in acest sezon"
    Luni, 11.06.2007



    daca pana acum discutiile in jurul lui Lewis Hamilton se axau pe intrebarea "Va reusi sau nu Lewis sa castige un Mare Premiu in anul sau de debut?", totul trece in alt registru odata cu prima sa victorie.

    Murray Walker, celebrul comentator britanic de Formula 1, care s-a identificat in Anglia cu Marele Circ comantand fenomenul din 1949 pana in 2001, cand s-a retras, crede ca Hamilton are toate calitatile pentru a fi campion mondial. "Este incredibil. Un tanar extrem de bun si de matur. Este mai mult decat plauzibil sa castige campionatul in acest sezon. iar acest lucru va fi cu adevarat extraordinar", crede Walker.

    Fostul comentator continua elogiile la adresa tanarului britanic: "Nu exista destule superlative pentru ceea ce face Lewis Hamilton in fiecare cursa. A fost pe podium in sase Grand Prix-uri consecutive, fapt fara precedent in Formula 1 pana acum. Urmaresc acest sport inca de cand a inceput si nu am vazut asa ceva in viata mea".

    Britanicul a enumerat in continuare si riscurile la care este supus tanarul Hamilton. "Singurul lucru care ma ingrijoreaza este presiunea pe care o simte din partea mass-media. In apropierea Marelui Premiu al Marii Britanii, presa il va innebuni pur si simpu pe Lewis", crede Murray Walker.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...ezon-3858.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #95
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Damon Hill: "Hamilton are sanse mari sa devina campion"
    Luni, 11.06.2007



    Damon Hill, fostul pilot de Formula 1, a declarat ca Lewis Hamilton are sanse destul de mari de a castiga titlul mondial in acest sezon competitonal.

    "Ce victorie incredibila pentru Lewis! Este intr-adevar un pilot bun care are o masina deosebita. Sa castigi de o asemenea maniera este ceva special. Are sanse mari sa devina urmatorul campion mondial britanic", a spus Hill.

    Fostul pilot a mai spus ca Hamilton ar trebui sa faca fata presiunii si sa castige acasa, la Silverstone, pentru a face inca un pas important spre o mare performanta.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...pion-3876.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  12. #96
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Frank Williams: "Lewis este incredibil"
    Marti, 12.06.2007



    Frank Williams, patronul echipei Williams F1 Team, este de parere ca Lewis Hamilton este un pilot de senzatie.

    "Este aproape inexplicabil ceea ce a realizat el. Lewis este cu adevarat un foarte mare pilot. Nu am mai vazut niciodata in Formula 1 intamplandu-se asa ceva cu un pilot. Este o poveste incredibila nu numai pentru McLaren ci pentru toti cei implicati in motorsport", a spus Williams.

    Richard Phillips, managerul circuitului de la Silverstone, a declarat ca un pilot britanic din Marele Circ nu s-a mai bucurat de un asa mare interes de pe vremea lui Nigel Mansell: "Nu am mai vazut un asemenea interes pentru o persoana de pe vremea cand aveam Nigel Mansell-mania, adica din anii 90".



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...ibil-3884.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #97
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Martin Whitmarsh: "Daca trecem cu bine de Indianapolis, ne deschidem drumul spre titlu"
    Marti, 12.06.2007



    Martin Whitmarsh, presedinele Consiliului de Administratie al celor de la McLaren Mercedes, considera ca team-ul anglo-german trebuie sa se prezinte bine la Indianapolis pentru a-si mentine pozitia din clasament.

    "Din punctul nostru de vedere, Monteal si Indianapolis sunt foarte importante, pentru ca daca iesim cu bine din ele, ni se deschide drumul spre titlu", a spus oficialul McLaren.

    Rererindu-se la monoposturile conduse de Alonso si Hamilton, Whitmarsh a mai adaugat: "Cred ca ne-am prezentat bine pana acum, dar sper ca imbunatatiri importante sa avem pentru Magny-Cours si pentru Silverstone".



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...itlu-3889.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #98
    sport legend fakeru's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    705
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    cum de nu ati pus aceasta noutate?!
    http://f1.gpupdate.net/en/news/2007/...ours_hamilton/
    e de'a dreptul jalnic acest alonso! ma asteptam la asa ceva din partea lui, numai ca spre finalul campionatul, in cazul in care ar fi pierdut la puncte lui hamilton.

  15. #99
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fakeru View Post
    cum de nu ati pus aceasta noutate?!
    daca te uiti mai bine mai sus am postat aceasta stire...in limba romana

  16. #100
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aphelyon View Post
    Alonso: "McLaren il favorizeaza pe Hamilton"
    Marti, 12.06.2007


    Fernando Alonso, campionul mondial en-titre, considera ca echipa sa, McLaren Mercedes, il favorizeaza in lupta pentru titlu pe coechipierul sau, Lewis Hamilton.

    "Din primul moment nu m-am simtit total confortabil. Am un coechipier britanic intr-o echipa britanica. Am stiut de la inceput ca va primi tot sprijinul necesar. Cu toate acestea, este un pilot bun care face o treaba deosebita", a spus Alonso.

    Spaniolul celor de la McLaren Mercedes se afla la opt lungimi distanta in spatele lui Hamilton in ierarhia pilotilor.

    sursa: formula1.automarket.ro
    Uite aici Fakeru. Era chiar mai sus. ?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  17. #101
    sport legend fakeru's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    705
    Reputatie
    1
    da, nu am observat... sorry, nu am observat cred ca din pricina ca nimeni nu a comentat asta...

  18. #102
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Asta e si ideea. Sa punem si stirile importante, pentru a fi comentate.

    Nu am nimic cu Alonso, dar sunt dezamagit de atitudinea lui, mai ales dupa ce a fost clar cine a fost favorizat la Monte Carlo.

    Hamilton mai avea benzina pentru cel putin 6 tururi si a fost chemat la boxe in turul urmator intrarii lui Alonso. De aici supararea lui Hamilton la finalul cursei din Monaco.

    Si dupa asta vine si da declaratiile astea. Vezi ca mai este una tot a lui Alonso, cum ca Hamilton a castigat datorita norocului.

    Nu-si da seama ca devine penibil cu declaratiile astea jenante?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  19. #103
    sport legend fakeru's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    705
    Reputatie
    1
    exact. si cel interesant, si onest din partea lui hamilton, a fost ca dupa cursa din monaco, acesta a declarat ca mclaren nu-l favorizeaza pe alonso!
    mda.. n-am cuvinte. de fapt nu trebuie sa ma mire, s-a mai intimplat si cu renault in imola si china 2006..

  20. #104
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1

    replica lui Dennis

    Quote Originally Posted by aphelyon View Post
    Alonso: "McLaren il favorizeaza pe Hamilton"
    Marti, 12.06.2007


    Fernando Alonso, campionul mondial en-titre, considera ca echipa sa, McLaren Mercedes, il favorizeaza in lupta pentru titlu pe coechipierul sau, Lewis Hamilton.

    "Din primul moment nu m-am simtit total confortabil. Am un coechipier britanic intr-o echipa britanica. Am stiut de la inceput ca va primi tot sprijinul necesar. Cu toate acestea, este un pilot bun care face o treaba deosebita", a spus Alonso.

    Spaniolul celor de la McLaren Mercedes se afla la opt lungimi distanta in spatele lui Hamilton in ierarhia pilotilor.

    sursa: formula1.automarket.ro

    Ron Dennis: "Hamilton nu este favorizat de nimeni"
    Miercuri, 13.06.2007


    Ron Dennis, boss-ul celor de la McLaren Mercedes, a declarat ca in echipa pe care o conduce nu este nimeni favorizat in vreun fel.

    Primul om din echipa anglo-germana raspunde astfel acuzatiilor formulate de Fernando Alonso, cel care spusese ca Lewis are un statut privilegiat la McLaren.

    "Este o competitie mare intre echipele de mecanici care se ocupa de fiecare masina a noastra, dar in mod categoric ambii piloti au aceleasi masini si aceleasi echipamente la dispozitie. De asemenea, se bucura de suport egal din partea noastra", a declarat Ron Dennis.


    sursa: formula1.automarket.ro


    daca nu se potoleste Alonso cu chestiile astea nu va avea viata lunga la McLaren ...
    Last edited by aphelyon; 13th June 2007 at 12:31.

  21. #105
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Hamilton, favorit la castigarea BBC Sports Personality
    Miercuri, 13.06.2007



    Lewis Hamilton, pilotul celor de la McLaren Mercedes, a devenit, conform unei case de pariuri din Anglia, favorit la castigarea titlului de personalitatea sportiva britanica a anului in viziunea BBC.

    "Consideram ca la Wimbledon si la Cupa Mondiala de Rugby nu se poate intampla nimic care sa dea peste cap planurile, astfel incat Lewis ramane favorit la castigarea acestei distinctii", declara unul dintre purtatorii de cuvant ai respectivei case de pariuri.

    In acest moment, Lewis Hamilton are o cota de 3/1 la castigarea BBC Sports Personality. Acest anunt a fost facut cu cinci luni inainte de decernarea respectivului premiu, ceea ce inseamna ca englezii sunt increzatori in legatura cu parcursul tanarului in Marele Circ.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...lity-3916.html



    Nu ma mira deloc aceasta stire. Bravo lui!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •