Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 256

Thread: McLaren Honda

  1. #43
    ... life... flor's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,223
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aphelyon View Post
    as vrea sa vad si eu monopostul ,dar nu cred ca pot sa ajung in Bucuresti saptamana asta ...cat despre program si intrare ,nu stiu nimic,sorry.
    SORRY-SI EU!uit mereu ca nu sunteti atat de aproape...netul asta ma pacaleste...sper sa ajung eu-poate fac si poze daca ma lasa,dar cu telefonul.va trebui sa sterg ceva poze pt ca nu le pot descarca .dar cred ca merita! chiar daca nu e FERRARI

  2. #44
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Alonso: Nu va fi usor sa-i prindem

    Desi conduce in clasamentul general, Campionul Mondial en titre, spune ca echipei sale ii va fi greu sa-i prinda din urma pe cei de la Ferrari.

    McLaren au reusit o victorie in cele trei etape disputate pana acum, iar in ambele clasamente generale anglo-germanii conduc; celelalte doua curse au fost insa catigate de pilotii Scuderiei si impresia generala este aceea ca, intr-adevar, monoposturile Ferrari sunt cele care impun ritmul.

    Intr-un interviu acordat ziarului spaniol El Pais, Alonso a fost intrebat daca McLaren ii vor prinde din urma pe italieni: "Da, dar nu va fi usor, pentru ca si ei dezvolta mult masinile. Va trebui sa avem o idee mai buna decat Ferrari pe parcursul urmatoarelor cateva luni, si la acest lucru lucram. In Barcelona am incercat noi componente aerodinamice care ne-ar putea da doua sau trei zecimi pe turul de circuit, dar sunt sigur ca si Ferrari le vor avea."

    Spaniolul continua si spune ca spera ca lupta pentru titlul suprem sa se dea numai intre doi piloti: "Sper. Pur si simplu sunt de parere ca lupta pentru titlu se da intre doi piloti, pentru ca trei sunt prea multi. Si, mai presus de toate, sper ca eu sa fiu unul dintre ei. Trebuie sa asteptam si sa vedem daca celalalt va fi Raikkonen, Massa sau Hamilton. Dar Raikkonen, fara nicio indoiala, are tot ce-i trebuie pentru a fi unul dintre principalii candidati: are experienta luptei pentru multe titluri, in 2003, 2004 si 2005, si cred ca va fi acolo pe tot parcursul sezonului actual."

    "Va fi cel mai greu an din cauza schimbarii echipei si a nivelului apropiat de competitivitate. Dar sper ca termenii de egalitate si presiunea ridicata de a nu face greseli vor fi aspecte in avantajul meu."

  3. #45
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Hamilton si-a incarcat bateriile in sanul familiei
    Miercuri, 09.05.2007



    Lewis Hamilton, pilotul celor de la McLaren Mercedes, a declarat ca si-a incarcat bateriile acasa, in orasul Towen, pentru Marele Premiu al Spaniei.

    "Am fost acasa in Marea Britanie dupa o pauza indelungata pentru a-mi incarca bateriile. Mi-am vazut familia si prietenii cu care nu ma mai intalnisem de mult timp. In ultimele sapte luni m-am concentrat numai pentru startul de sezon din Formula 1", a declarat Hamilton.

    Pilotul celor de la McLaren a mai spus ca sprijinul familiei inseamna foarte mult pentru el si ca fara ei nu ar fi reusit sa ajunga unde este acum.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...liei-3198.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #46
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Ecclestone: "Hamilton este noul Schumacher"
    Duminica, 13.05.2007



    Bernie Ecclestone, seful Formulei 1, il compara pe Lewis Hamilton cu Michael Schumacher, aratandu-si insa indoiala cu privire la o eventuala victorie a britanicului la finalul campionatului. "E un baiat bun si e perfect pentru acest sport. Face o treaba foarte buna si nu pare a face pasi gresiti. Are foarte mult talent si va invinge. Daca i-am pune casca lui Michael Schumacher pe cap, am putea sa il confundam cu Michael", crede Bernie.

    In ceea ce priveste un triumf al britanicului in 2007, Bernie se arat totusi rezervat: "Nu in acest an. Cred ca i-am cere prea mult. Nu imi doresc ca lumea sa inceapa sa vorbeasca despre asta pentru ca nu vreau sa il punem sub presiune".



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...cher-3260.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #47
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Alonso crede ca era in fata
    Declaratiile celor doi piloti McLaren Mercedes



    Lewis Hamilton, locul 2: "Situatia continua sa se imbunatateasca si continuu sa-mi traiesc visul. La inceputul cursei ma chinuiam sa incalzesc cum trebuie pneurile si am avut ceva mici probleme de supravirare, dar lucrurile s-au imbunatatit considerabil dupa cateva tururi parcurse - totusi, distanta fata de Felipe era deja prea mare. In al doilea stint am fost putin ghinionist si am fost prins in trafic, dar se mai intampla uneori. Per total sunt multumit de rezultatul cursei si vreau sa continuu sa castig puncte. Echipa a lucrat din greu de la ultima etapa si desi n-am castigat, tot cred ca putem fi multumiti de faptul ca suntem in fruntea ambelor clasamente."

    Fernando Alonso, locul 3: "Sansa mea la victorie a disparut dupa incidentul din primul viraj. Am plecat bine de pe grila de start si am reusit sa accelerez mai bine decat Felipe si sa lupt cu el in primul viraj avand in vedere ca eram in fata lui cu o jumatate de masina; ne-am atins insa si a trebuit sa ies pe pietris pentru a evita un accident. Am fost amandoi norocosi ca am terminat cursa. Ca rezultat, in al doilea viraj eram al patrulea. De asemenea, masina mea a avut ceva de suferit si balansul n-a mai fost ok pentru restul cursei. Am mai pierdut timp in al doilea stint caci pneurile nu functionau la fel de bine, dar cred ca rezultatul ar fi fost acelasi daca am folosit specificatia soft."

  6. #48
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Hamilton crede ca poate cuceri titlul mondial
    Luni, 14.05.2007


    Lewis Hamilton, liderul clasamentului pilotilor din F1, considera ca poate castiga titlul mondial la primul sau sezon in Formula 1.



    "Adun etapa de etapa puncte, iar echipa trebuie sa ramana la fel de competitiva ca si pana acum. Este primul meu sezon in Formula 1, iar in clasament este posibil sa urc sau sa cobor in functie de evolutiile mele. Mai sunt multe etape de disputat, dar ideea este ca ma gandesc la titlul mondial", a spus britanicul celor de la McLaren Mercedes.



    Referindu-se la viitorul Mare Premiu din calendarul Marelui Circ, Lewis Hamilton a mai spus: "Monaco a reprezentat intotdeauna ceva special pentru mine. Sunt deja cu gandul acolo si sunt constient ca trebuie sa fiu la nivel maxim pentru a putea sa castig".

  7. #49
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Hamilton creeaza isterie in Marea Britanie
    Luni, 14.05.2007


    Succesele de pana acum ale tanarului pilot de la McLaren Mercedes, Lewis Hamilton, au facut ca cererea de bilete pentru Marele Premiu al Marii Britanii sa fie una deosebit de mare.



    "Succesul de care se bucura Lewis a facut ca cererea de bilete pentru anul acesta sa fie una extraordinar de mare. Toata lumea vrea sa il vada. Ii sfatuiesc pe cei care vor sa vada cursa sa isi procure din timp bilete pentru a nu fi dezamagiti dupa", a spus Richard Phillips, managerul circuitului de la Silverstone.

  8. #50
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Si Eddie Irvine crede ca Hamilton poate deveni mai bun decat M.Schumacher:
    "Nobody has ever walked into a car and been as good as that at the beginning of their F1 career with that amount of talent... Schumacher has the same amount of talent, maybe more on speed but I think Lewis seems to be a more complete package than Schumacher,... Schumacher's ability was pure pace and you can never compare the two because they'll never drive against each other but Michael wasn't great under pressure and Lewis seems to not know what pressure is."
    el mai spune ca:"...there's nothing you can criticise about the guy."
    Despre rezultatele lui Alonso Irvine spune:"When you're quicker than your team-mate you feel good about yourself, you drive faster, you feel faster but when your team-mate starts to get on top of you, you start thinking about it and you go slower.
    Alonso's got a lot to think about now."

  9. #51
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Imi place pustiul. As putea spune ca mi-am gasit un nou favorit, dupa tradarea lui Kimi.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #52
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Alonso: "Ferrari este marea mea problema"
    Marti, 15.05.2007


    Spaniolul Fernando Alonso considera ca Scuderia Ferrari reprezinta in acest an marea sa problema, si nu coechipierul Lewis Hamilton.



    "Startul de sezon nu m-a surprins cu nimic. Daca vreau sa castig titlul trebuie sa ii bat pe Massa si pe Kimi. Ferrari reprezinta marea mea problema si nu faptul ca Lewis are doua puncte in fata mea in clasament", a spus Alonso.



    Spaniolul considera ca doar prin multa munca si seriozitate poate castiga in acest an de Formula 1.

  11. #53
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    McLaren are un nou partener
    Marti, 15.05.2007


    Anglo-germanii de la McLaren Mercedes au semnat o intelegere cu concernul german BELTE, care a devenit oficial partener al team-ului.



    Fondata in 1998 in Delbruck, Germania, compania BELTA este lider in Europa in ceea ce priveste tehnologia prelucrarii aluminiului in conditii de temperatura ridicata.



    "Suntem realmente incantati sa avem in randurile noastre un partener de certa valoare. Asteptam de la aceasta colaborare multe lucruri bune si folositoare echipei noastre", spune Jonathan Neale, managerul general al McLaren.

  12. #54
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    McLaren de acord cu incercarea lui Alonso

    Alonso a piedut doua pozitii dupa primul viraj in cursa din Spania, insa echipa il sustine.

    Plecat al doilea de pe grila de start, Fernando Alonso stia ca cheia victoriei o reprezinta primul viraj. A dat totul acolo si chiar s-a plasat inaintea rivalului Massa la intrarea in viraj, insa brazilianul a tinut foarte bine interiorul si in lupta roata-la-roata cei doi s-au atins. Spaniolul a trebuit sa muste pietrisul in fata multimii de suporteri si a pierdut locuri pretioase in fata lui Hamilton si Raikkonen; mai mult, el a declarat apoi ca n-a mai putut tine pasul cu liderii din cauza ca monopostul sau a avut cate ceva de suferit in urma atingerii cu Ferrari-ul pilotat de Felipe Massa. Totusi, echipa sa il sustine spunand ca exact in acest mod trebuia sa procedeze.

    Martin Whitmarsh, McLaren F1 CEO: "Privind la rece, ar fi fost mai bine sa nu se puna in acea pozitie, dar cred ca in mod absolut a facut ceea ce trebuia. Trebuie sa ataci si trebuie sa te asiguri ca obtii pozitii si sa castigi. Chiar s-a pozitionat bine acolo. Cred ca Massa a ramas pe picioarele sale, dar asta vor oamenii sa vada cand vin la curse. Daca n-ar fi atacat in primul viraj atunci am fi crezut ca n-a incercat suficient."

    "Cred ca orice incercare de depasire implica un anumit risc, dar cred ca a facut exact ceea ce trebuia - desi n-a iesit prea bine de aceasta data. Daca s-ar fi intamplat atfel ar fi trecut in fata iar acum ar fi vorbit de acel start perfect."

  13. #55
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Massa, cu ochii pe Hamilton
    Miercuri, 16.05.2007


    Brazilianul Felipe Massa este de parere ca englezul Lewis Hamilton poate fi mult mai periculos decat campionul mondial Fernando Alonso in lupta pentru titlul mondial.



    "In acest moment, nu pot sa spun care este adversarul meu direct, dar daca lucrurile vor continua in acest fel Hamilton devine mult mai periculos decat Fernando. Este evident faptul ca este un pilot foarte bun si ca rezista bine la presiune", este de parere Massa.



    Pilotul celor de la Ferrari mai considera ca Hamilton s-a adaptat mult mai bine cu monopostul McLaren decat dublul campion mondial, iar acest lucru se vede in curse.

  14. #56
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Eddie Jordan: "Hamilton nu va castiga titlul"
    Joi, 17.05.2007


    Eddie Jordan, intemeietorul echipei de Formula 1 Jordan F1 Team, considera ca britanicul Lewis Hamilton nu are sanse reale de a cuceri titlul mondial la debutul sau in Marele Circ.



    "In ziua de azi conteaza foarte mult mediatizarea de care te bucuri. Mass-media trebuie sa aiba rabdare cu Lewis, care este talentat, dar care nu cred ca va castiga titlul mondial anul acesta", spune Jordan. Britanicul considera ca cele mai mari sanse de a triumfa in acest an le are tot Fernando Alonso, campionul mondial en-titre.



    Jordan este de parere ca psihicul va avea un rol deosebit de important in evolutia din acest an a lui Hamilton, cel care va trebui sa treaca usor peste momentele grele care pot veni in decursul unui an competitional.

  15. #57
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Steve Nielsen: "Alonso are in presiune cel mai mare adversar"
    Luni, 21.05.2007


    Steve Nielsen, managerul celor de la Renault F1 Team, este de parere ca spaniolul Fernando Alonso traverseaza o perioada in care se lupta in primul rand cu presiunea deosebita care s-a creat in jurul sau.



    "Cred ca este vorba aici numai de o treaba care tine doar de el si de presiunea care s-a creat in jurul lui. In acest moment cred ca il macina o intrebare, aceea daca coechipierul sau este mai rapid sau nu decat el. Pentru el totul se va rezuma la o lupta cu propriile indoieli", a declarat Nielsen.



    Dublul campion mondial se afla pe locul secund in clasamentul general, la o distanta de doua lungimi fata de coechipierul Lewis Hamilton.

  16. #58
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Gary Paffett: "Sunt sanse mari sa pilotez pentru Prodrive"
    Luni, 21.05.2007


    Gary Paffett, pilotul de teste al celor de la McLaren Mercedes, a declarat ca este foarte posibil ca din sezonul viitor al Marelui Circ sa devina pilot titular la Prodrive.



    "Discutiile dintre Prodrive si McLaren pentru o colaborare sunt intr-un stadiu avansat. Daca se va ajunge la un numitor comun, atunci cu siguranta eu voi fi unul dintre pilotii titulari ai noii echipe de Formula 1. Ar fi o mare oportunitate pentru mine", a declarat Gary Paffett.



    David Richards, boss-ul celor de la Prodrive, a spus ca va face public numele pilotilor si al tuturor detaliilor legate de noua echipa in luna iulie, cu ocazia Marelui Premiu de la Silverstone.

  17. #59
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    McLaren Mercedes - Monaco preview


    13 victorii la Monte Carlo de-a lungul anului pentru McLaren Mercedes, Fernando Alonso a castigat aici anul trecut, Lewis Hamilton in ultimii doi ani in campionatele premergatoare Formulei 1.

    Vodafone McLaren Mercedes soseste in Principatul Monaco pentru cea mai plina de farmec si mai provocatoare data din calendarul Formulei 1. Strazile din Monte Carlo vor gazdui cel de-al 65-lea Mare Premiu de aici, simturile spectatorilor aflati la extrem de aproape de circuit fiind asaltate de cele 22 de propulsoare V8 care vor acumula tur dupa tur pe cea mai scurta pista a anului.

    Fernando Alonso (2006: grila de start - locul I, final - locul I): "Monaco este unul dintre evenimentele pe care, la inceputul fiecarui an, il marchezi pe lista celor in care vrei sa castigi. Am castigat aici anul trecut, si desi a fost un weekend emotional, sentimentul a fost extraordinar, unul pentru care voi lupta din rasputeri pentru a-l repeta in acest an alaturi de Vodafone McLaren Mercedes. N-am reusit sa obtin rezultatele dorite in ultimele doua curse, insa am castigat puncte bunicele si am continuat sa dezvoltam performantele masinii. La Monaco trebuie sa ramai mereu concentrat si sa fortezi limitele. E foarte usor ca ceva rau sa se intample pe acest circuit pentru ca este foarte ingust iar barierele sunt foarte aproape; de-asta trebuie sa fii tot timpul concentrat. Din cauza barierelor de protectie si pentru ca trebuie sa fii mereu foarte precis, trebuie sa folosesti un stil putin diferit de pilotaj pentru a avea performante bune aici pe parcursul weekend-ului. Ai tendinta de a nu fi atat de agresiv pe perioadele de franare. De asemenea, trebuie sa reglezi masina catre o punte fata sensibila pentru a putea apasa acceleratia cat mai devreme cu putinta in partea de mijloc a virajului, fara ca astepta ca masina sa iasa din viraj - in acest mod poti gasi acele milisecunde de care ai nevoie la Monaco."

    Lewis Hamilton: "Astept cu nespusa nerabdare Monaco. Este unul dintre circuitele la care am visat mereu sa alerg in Formula 1, mai ales in ultimele doua sezoane cand am participat in F3 Euroseries si GP2. Pentru mine acesta este cel mai frumos circuit din intregul an, nu exista niciun alt loc unde sa ai parte de atata adrenalina, pentru ca pista este atat de ingusta si nu exista zone de degajare, trebuie sa fii incredibil de precis, nu exista loc pentru erori, iar ca pilot aceste aspecte fac lucrurile mai interesante. Am mers bine mereu la Monaco, castigand aici la ultimele doua vizite. Si in acest an voi alerga cu intentia de a lupta pentru victorie, dar asa se intampla in orice competitie in care sunt implicat. Totusi, trebuie sa ramanem realisti, caci aceasta va fi cea de-a cincea cursa a mea in Formula 1 si inca invat. Trebuie sa continuam sa castigam puncte in ambele clasamente si sa luam totul pas cu pas."

  18. #60
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Eddie Irvine: "Hamilton poate ajunge mai mare decat a fost Scumacher"
    Miercuri, 16.05.2007



    Eddie Irvine, fostul pilot al celor de la Ferrari, considera ca tanarul britanic Lewis Hamilton poate ajunge mai sus decat a fost multiplul campion mondial Michael Schumacher.

    "Nu stiu daca ma astept sa castige o cursa, tinand cont de faptul ca monopostul Ferrari este mai puternic, dar din punctul lui de vedere a facut tot ce era posibil. Dintre cei doi, Schumacher si Hamilton, consider ca Lewis este pilotul complet, cu toate ca Schumi mi s-a parut a fi un pic mai rapid. Consider ca britanicul poate ajunge mai mare decat Schumacher si datorita faptului ca reactioneaza mai bine la presiune", spune Irvine.

    Nord-irlandezul a debutat in Marele Circ in anul 1993, cu ocazia Marelui Premiu al Japoniei, in timp ce ultima cursa s-a inregistrat tot pe circuitul de la Suzuka, in anul 2002.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...cher-3338.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  19. #61
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Oliver Rowland, ultimul recrut McLaren Mercedes
    Miercuri, 16.05.2007



    Tanarul englez Oliver Rowland este ultimul pusti sosit in sanul echipei conduse de Ron Dennis.

    In varsta de 14 ani, Oliver a fost introdus in programul de recrutare al echipei anglo-germane dupa evolutiile sale incantatoare din JICA Carting.

    "Suntem incantati sa-l avem pe Oliver in cadrul programului nostru. A demonstrat ca are talent si ca merita sa fie primit in randurile noastre. Va primi lectii de la mecanicii si inginerii nostri si va fi sprijinit si din punct de vedere financiar", a declarat Martin Whitmarsh, al doilea om ca importanta din cadrul echipei cu sediul la Woking. Ultimul produs al scolii de piloti McLaren Mercedes este actualul lider mondial Lewis Hamilton.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...edes-3343.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  20. #62
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Stirling Moss considera ca Hamilton ar putea diviza McLaren
    Luni, 21.05.2007



    Stirling Moss, fosta legenda a Formulei 1, este de parere ca britanicul Lewis Hamilton ar putea imparti echipa tehnica a celor de la McLaren Mercedes in doua tabere.

    "Nu s-a mai intamplat niciodata ca un debutant sa realizeze atatea lucruri bune si sunt sigur ca nu se va mai intampla curand. Cred ca Alonso este la fel de bun ca si in anii trecuti, doar ca si Lewis se comporta exemplar. Este greu de spus care dintre ei va fi mai bun la finalul sezonului. Cea mai grea misiune o are Ron Dennis, cel care va trebui sa se imparta. McLaren s-ar putea transforma in doua tabere", este de parere Moss.

    Oficialii team-ului anglo-german au sustinut in mai multe randuri ca nu exista un pilot numarul unu in cadrul echipei McLaren Mercedes, lucru care vine in sprijinul afirmatiilor facute de Stirling Moss.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...aren-3427.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  21. #63
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    70% dintre spanioli cred ca Alonso va cuceri al treilea titlu mondial
    Marti, 22.05.2007



    Fanii iberici ai campionului mondial Fernando Alonso considera ca acesta va triumfa pana la urma in acest sezon de Formula 1.

    "Nu am avut rezultatele pe care mi le-as fi dorit in ultimele doua curse, dar important este sa adun in continuare puncte in clasament si sa imbunatatim masina de la un Mare Premiu la altul", a spus spaniolul.

    La sondajul de opinie legat de parcursul din acest an al lui Alonso au participat aproximativ 15.000 de spanioli, cititori ai ziarului Marca, 70% dintre acestia fiind siguri ca Fernando va castiga al treilea titlu din palmaresul sau. Pilotul celor de la McLaren Mercedes se bucura de o mare po****ritate in tara natala, fiind unul dintre cei mai iubiti sportivi iberici.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...dial-3446.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •