View Poll Results: Cine va castiga "El Clasico" ?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    15 75.00%
  • Se va termina egal.

    1 5.00%
  • CF Real Madrid

    4 20.00%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 118

Thread: Barcelona-Real Madrid

  1. #1
    sport legend OwenSkeet's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    421
    Reputatie
    1

    Barcelona-Real Madrid

    Un adevarat Derby al LUMI. Discuti despre meci.
    Campionii Campionii ole ole ole!!Titlu 22 > 17+3

  2. #2
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    nu mai e derby ca a plecat kluivert :p. Nu shtiu, meci de 1X2. Sper sa bata hmm... Barca. Ambele imi plac dar cred ca o sa bata Barca
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  3. #3
    2 3 viorel 31's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Gaesti-Dambovita
    Posts
    501
    Reputatie
    1
    O adevarata finala de Liga Campionilor, meciul dintre galacticii lui Real si extraterestrii Barcei nu poate fi decat un spectacol total.
    Sper sa castige Real, dar nici un rezultat de egalitate nu este de lepadat.
    [B]... Just precious ...[/B]

  4. #4
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Abia astept sa-i vad meciul, sincer as vrea sa vad un meci strans cu multe goluri ceva de genul 3-4 sau 4-3, chiar dak tin cu Real nu pot sa nu admiri o echipa ca Barca!!!

  5. 19th November 2004, 12:27

  6. #5
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    sper sa fie un spectacol adevarat (d.p.d.v. fotbalistic )ambele echipe sunt intr-o forma de zile mari asa ca derby-ul a picat chiar cand trebuia
    logic...merg pe victoria Barçei cu acelasi scor ca si Jesse: 3-1 :p Visca el Barça

    P.S. ionutz pune si tu un poll
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  7. #6
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Giuly s-a recuperat si a fost convocat pentru meciul de maine
    vor juca si Puyol & Beleti pentru Barça in schimb pentru Madrid mai mult ca sigur nu va juca Helguera, care s-a accidentat in partida cu Albacete
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  8. #7
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Sper intr-un rezultat bun pt Real Madrid, cred intr-un scor de 1-2 in favoarea lui Real Madrid, dar si un egal ar fii bun

  9. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Bate Barca.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #9
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Bate toba,sau ce?
    ...Iker Casillas

  11. #10
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1

    Cool El Clasico

    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Bate Barca.
    cu 2-0 sau cu 3-1

    iata aici echipele probabile
    Barcelona: Valdés, Belletti, Puyol, Oleguer, Van Bronckhorst, Márquez, Xavi, Deco, Giuly, Ronaldiho si Etoo.
    Real Madrid: Casillas; Michel Salgado, Walter Samuel, Pavón sau Mejía, Roberto Carlo,; Beckham, Guti, Figo, Zidane, Raúl si Ronaldo.
    Arbitru: Undiano Mallenco
    Stadion: Camp Nou.
    Ora: 23:00

    Visca el Barça
    Last edited by Hai POLI; 19th November 2004 at 22:28. Reason: gresisem ora :D
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  12. #11
    incepator Adrian 23's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    e bine ca realul e in revenire de forma pentru ca sper sa vedem un meci total cu multe goluri si faze de poarta cum au fost meciurile real - man.utd. din champions league de acum 2 sezoane.normal ca bate barcelona !!!!!

  13. #12
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Ma uit la aceste mesaje...shi imi dau seama ca maine vor fi foarte multi oameni dezamagiti.ehhh,asta este.:p
    ...Iker Casillas

  14. #13
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    sper ca tu (si ionutz) sa fii una dintre acele persoane dezamagite de maine Força Barça
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  15. #14
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Eu sunt hotarat shi chiar o sa pun 1 solist la pariuri pe Barça..o sa fie un super meci dar cum realul nu joaca mai nimik in deplasare, speram sa nu o faca nici pe Nou Camp...oricum sunt sigur ca o`r sa se mobilizeze la maximum shi o sa dea tot ce au mai bun din ei...oricum o fie in zadar ...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  16. #15
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    o sa vedem un 'circ', cum numai spaniolii stiu sa faca ... pe bune acum, sper sa fie un meci demn de un barca-real...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  17. #16
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    o sa fie un meci unic :p in care o sa se intalneasca 10 nominalizati la ''Balonul de aur'', o premiere in fotbal
    5 de la Barça: Ronaldinho, Deco, Eto'o, Giuly si Larson
    alti 5 de la Real: Ronaldo, Zidane, Beckham, Figo si Morientes
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  18. #17
    ..si stelista:D madridista's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    783
    Reputatie
    1
    am revenitde abia astept sa vad meciul.chiar cred ca o sa fie un meci adevarat pentru ca ambele merg foarte bine, desi barca a pierdut 1-2 la betis.sa speram ca o sa ramana asa si meciul asta.vreau sa vad si eu multe goluri.O sa fie spectacol!!eu pariez 2-1 pt real.
    Viata nu-i niciodata chiar atat de buna, dar nici chiar atat de rea pe cat pare!!(Guy de Maupassant)

  19. #18
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    bilantul intalnirilor directe dintre Barça si Real (in campionat) pe ''Nou Camp'' este urmatorul:
    F.C. Barcelona: 45 victorii
    Real Madrid C.F.: 17 victorii
    Meciuri terminate la egalitate: 13

    Iata rezultatele meciurilor disputate in ultimii 10 ani
    2003-04 F.C. Barcelona. 1 - Real Madrid C.F. 2
    2002-03 F.C. Barcelona. 0 - Real Madrid C.F. 0
    2001-02 F.C. Barcelona. 1 - Real Madrid C.F. 1
    2000-01 F.C. Barcelona. 2 - Real Madrid C.F. 0
    1999-00 F.C. Barcelona. 2 - Real Madrid C.F. 2
    1998-99 F.C. Barcelona. 3 - Real Madrid C.F. 0
    1997-98 F.C. Barcelona. 3 - Real Madrid C.F. 0
    1996-97 F.C. Barcelona. 1 - Real Madrid C.F. 0
    1995-96 F.C. Barcelona. 3 - Real Madrid C.F. 0
    1994-95 F.C. Barcelona. 1 - Real Madrid C.F. 0
    1993-94 F.C. Barcelona. 5 - Real Madrid C.F. 0

    P.S. madridista... ce coincidenta ai revenit pe forum chiar dupa ce s-a terminat criza la Real Madrid
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  20. #19
    microbist Tamy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Un adevarat derby va avea loc astazi pe Camp Nou, eu cred ca este cel mai important derby din Europa . Si cum vad ca trebuie sa pronostichez si eu, am votat 1 (adica bate Barça) desi mi-ar placea sa se termine la egalitate
    Vizionate placuta diseara
    [COLOR=DarkOrchid]POLI[/COLOR] [COLOR=Blue]&[/COLOR] [COLOR=DarkOrange]VALENCIA[/COLOR] [COLOR=Blue]for [/COLOR][COLOR=Red]ever!!![/COLOR]

  21. #20
    sport legend OwenSkeet's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    421
    Reputatie
    1
    Sa speram ca va fi un super meci din punct de vedere al SPECTACOLULI...imi este teama ca sa nu se jcoa prea tacticos fiind un meci aja important!
    Campionii Campionii ole ole ole!!Titlu 22 > 17+3

  22. #21
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    Barcelona!BARCELONA!OLe!ole!ole!
    And the winner is:........BARCA!
    un prono:2-0!
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •