Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 232 to 236 of 236

Thread: Știri despre echipă luate din ziare

  1. #232
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    mda...daca apare vreun fotbalist bunutz la voi o sa fie directionat catre bragadiru daca a venit Artimon....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  2. #233
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    avem ceva jucători buni ... dar nu o să vezi curând unu plecat de la Csm la FC Timișoara
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #234
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    CSM Rm.-Vâlcea a făcut scor de tenis cu CFR Timișoara

    Revelația începutului de sezon, CFR Timișoara, s-a transformat în dezamăgirea seriei, după ce a înregistrat a patra înfrângere din ultimele cinci etape.

    Bănățenii au început pe cai mari partida, iar Rareș Stan a înscris pentru gazde la numai 20 de secunde de la start, printr-un lob de efect. Paradoxal, modificarea tabelei în favoarea „feroviarilor” le-a turnat plumb în ghete tocmai timișorenilor. Rapid, în minutul 8, vâlcenii au egalat prin Câju din penalty, după ce Liviu Ștefan, în postură de ultim apărător, l-a faultat pe Stromajer în careu și a văzut și cartonașul roșu.

    Jocul s-a mutat complet la poarta CFR-ului, iar Ciprian Dinu i-a adus în avantaj pe olteni.
    În repriza secundă, Stromajer a reușit un hat-trick prin trei faze în care bănățenii s-au întrecut în gafe de curtea școlii. Însă golul meciului și poate al etapei a fost reușit de Dinu, cu un șut din drop expediat de la 45 de metri, la care portarul Mutu a contribuit semnificativ, boxând balonul în propria plasă.

    Finalul de partidă i-a găsit pe timișoreni trăgând de timp și pasând în defensivă (pardon, propriul teren), pentru a nu mai încasa vreun gol! Urmează sancțiuni la CFR

    După acest joc, la Timișoara s-au anunțat amenzi drastice și antrenorul Florin Bugar ar putea fi demis, în vreme ce Râmnicu Vâlcea visează frumos la promovare, cu numai două puncte în urma liderului Alba Iulia.

    "O umilință așa mare nu am trăit niciodată și sper să nu o retrăiesc vreodată. În cazul în care voi rămâne, voi lua măsuri radicale în vestiar", Florin Bugar, antrenor CFR Timișoara
    "Cu șapte puncte adunate, am ieșit binișor dintr-o săptămână în care am jucat cu CFR Timișoara, Unirea Alba Iulia și UTA ", Alin Artimon, antrenor CSM Râmnicu Vâlcea

    "Cred că săptămâna viitoare vor exista și amenzi. CFR are un buget serios și jucătorii au salarii mari pentru ceea ce fac", Cornu Georgică, finanțator CFR Timișoara

    prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #235
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    „Vâlcea nu trebuie să mai fie satelitul Pandurilor”

    Fost antrenor la Chimia Rm. Vâlcea, actualmente tehnicianul echipei de Liga a IV-a Lotru Brezoi,Vasile Grossu critică dur politica conducerii clubului CSM. Rm. Vâlcea.

    „La ora actuală, în echipă nu avem nici un jucător titular care să fie vâlcean. Și asta în condițiile în care în județul nostru există Centrul de copii și juniori al CSM Rm. Vâlcea, Centrul de copii și juniori al FC Oltchim, CSȘ din Rm. Vâlcea, CSȘ Drăgășani, dar și alte școli particulare care pregătesc copii și juniori. Au fost mereu transferați juniori din țară, majoritatea lipsiți de valoare”, a explicat Grossu.

    Tehnicianul critică dur politica CSM-ului de a împrumuta jucători de la Pandurii Tg.Jiu.
    “Nu putem să fim mereu un satelit al echipei din Tg. Jiu! Păi, la Vâlcea a existat tradiție fotbalistică, am fost peste 10 ani în Divizia A, am câștigat Cupa României. Vâlcea nu poate să fie satelitul nimănui, al nici unei echipe, pentru că are o tradiție în acest sport, aici a existat mereu o emulație deosebită pentru fotbal”

    Grossu este convins că șefii clubului nu au vizat cu adevărat promovarea.
    “Faptul că nu s-a optat până la urmă pentru varianta promovării mi se pare a fi o strategie foarte realistă. Probabil că și cei din Zăvoi s-au gândit că nu e bine să intre în Liga I, că nu avem fondurile necesare și ajungem ca Gloria Buzău, să facem doar câteva puncte și să secăm bugetul local de bani. În schimb, politica aceasta nefastă, de a ne baza pe jucătorii altora, este falimentară din punctul meu de vedere. Apoi, cred că bugetul nu e un criteriu de departajare în lupta pentru promovare, acum doi ani Tulcea a promovat cu 250.000 euro. Păi dacă ai echipa cea mai bună, un buget de 800.000 de euro în Liga a II-a, cred e unul destul de mare”, a mai atacat Grossu.

    liga 2
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #236
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Duel Vâlcea – Cluj:
    Miercuri jucăm în Zăvoi cu „U”, sâmbătă mergem la Turda

    Federația Română de Fotbal a stabilit ca în cursul acestei săptămâni să se dispute o etapă intermediară la Liga a II-a. CSM Rm. Vâlcea va disputa în Zăvoi meciul cu „U” Cluj-Napoca în data de 21 aprilie 2010 – miercuri – de la ora 17.00. Prețul unui bilet de intrare la meci rămâne nemodificat: 10 lei. Clujenii sunt pe locul 4 în clasamentul seriei, la 3 puncte de primul loc și un eșec în Zăvoi ar putea fi sinonim cu îndepărtarea din lupta pentru promovare.

    Verigeanu: „Sper să nu pierdem cu Universitatea!”
    Veniți după o serie de rezultate contradictorii și cu o victorie obținută greu, chinuit, contra echipei Dacia Mioveni, formația de sub Feleac va ajunge la Rm. Vâlcea dornică de victorie. Acest fapt este recunoscut și de directorul general al CSM-ului, Florin Verigeanu, acesta spunând că pentru gruparea din Zăvoi este mulțumitor și un rezultat de egalitate. „Important este să nu pierdem acest meci. Chiar și un egal contează, deși eu îmi doresc foarte mult victoria pentru a avea un final de campionat fără emoțiile retrogradării. Văd că celelalte echipe aflate în lupta pentru evitarea retrogradării au înregistrat rezultate care nu ne avantajează pe noi, pe vâlceni. Echipele care au avut adversare puternice au scos puncte, iar când au jucat între ele două formații slabe, nu s-a terminat nici-un meci la egalitate ca să ne avantajeze acest fapt. Campionatul se joacă și la promovare și la retrogradare, iar noi avem nevoie de puncte și de rezultate pozitive. Sper să reușim miercuri acest lucru, cu „U” Cluj-Napoca” – a spus Florin Verigeanu.

    „Municipalii” vor să (în) treacă Arieșul
    Săptămâna aceasta este una a duelurilor contra celor două echipe din județul Cluj. După confruntarea cu Universitatea, de miercuri, din Zăvoi, CSM-ul are programată o deplasare la Turda. „Este un meci de șase puncte. Dacă batem acolo am fi foarte liniștiți pentru etapele viitoare. Meciul cu „U” Cluj e greu, dar mai importante sunt următoarele etape, la Arieșul Turda și, apoi, acasă cu Mureșul Deva. Două victorii contra acestor echipe pot fi sinonime cu salvarea de la retrogradare încă din etape a 27-a!” – a spus unul dintre oficialii vâlceni despre meciurile de șase puncte contra echipelor cu nume de ape: Arieșul și Mureșul.

    arena vâlceana
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •