View Poll Results: Galben-Verde sau Alb-Albastru ??

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Galben-Verde >> Podgoria Cotnari IASI in LIGA 1

    6 20.69%
  • Alb-Albastru >> Politehnica IASI in Liga 2

    23 79.31%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 60

Thread: POLI IASI = PODGORIA COTNARI in culori GALBEN-VERDE ??

  1. #1
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1

    Angry POLI IASI = PODGORIA COTNARI in culori GALBEN-VERDE ??

    In urma articolelor aparute prin presa, o finantare de atat timp asteptata de catre clubul din Dealul Copoului, vine cu niste conditii greu de digerat de catre orice suporter al oricarei echipe...
    Ce ne facem ?? Mai mergem la stadion sa vedem in Dealul Copoului echipa Podgoria Cotnari Iasi (echipata in Galben-Verde) jucand in divizia A ??!!
    ...sau preferam ca pana acum, sa o vedem sub numele si culorile cu care ne-am obisnuit si care reprezinta traditia fotbalului iesean, chiar daca ar insemna evolutia intr-o liga inferioara ?!
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  2. #2
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    eu ... prefer sa merg si in divizia C ... !!!
    sper sa se rezolve treaba asta... sa vina banii si sa nu se schimbe nimic...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Directorul general al Cotnari SA, Constantin Deleanu, a declarat azi, dupa întâlnirea cu primarul Gheorghe Nichita ca societatea pe care o conduce va prelua clubul Poli Iasi începând din vara, dar fara datorii. "Am avut o prima discutie cu domnul primar, am facut câteva propuneri, unele dintre ele fiind acceptate. Vrem sa finantam clubul, pentru a face o afacere. Noi nu vrem imagine, pentru ca avem asa ceva. Bagam un million, doua, trei, câte sunt nevoie, dar vrem sa obtinem porofit. în prima faza probabil vom împarti profitul, apoi dupa patru ani vom lua noi 60-70 la suta, iar actualul proprietar restul. Vrem sa luam clubul fara datorii, pentru ca este normal. Am solicitat un control de audit minutios, pentru a vedea în ce situatie financiara se afla clubul, apoi vom stabili când începem finantarea, dupa ce ma voi consulta si cu ceilalti membri ai CA ai societatii. Important este faptul ca noi vrem ca echipa sa se numeasca Podgoria Cotnari. Poli nu este cunoscuta tn Europa, dar vinurile noastre da. Culorile vor fi galben-verde", a spus Deleanu. La rândul sau, primarul Gheorghe Nichita a declarat : "Speram ca aceste discutii sa se materializeue cît mai curând, pentru ca echipa are nevoie de bani pentru a reintra în normalitate. Ramâne sa discutam despre numele echipei. Dumnealor vor ca echipa sa nu se mai numeasca Poli, dar le-am explicat ca peste tot în tara echipele si-au pastrat titulaturile vechi, chiar si dupa ce au venit noi investitori".

    :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Daca se vor adeveri astea...

  4. #4
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    ce oameni prosti ...sa schimbi culorile clubului pt publicitate ....
    [B]90 de ANI [/B]

  5. #5
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    "iata si discutia dintre cei doi..stabi.....asa ca sa stie toata lumea :

    NECHITA : ooooo domnu cu vinu la echipa..va rog..luati loc...aici....pe butucu asta de scaun...
    COTNARI :...da..ok ..si in semn de multumire...v am adus sa biem...o sticloanta de obeza de cotnari...ca poate va imbat si nu vedeti ce semnati....
    NECHITA : eeee domnu delisor...nu ma pacaliti pe mine..cu o sticla...eu nu ma imbat decat cu o naveta...si cu apa rece....
    COTNARI : atunci sa trecem la fapte....uite ce vreau eu : stadionul sa se cheme....tarlaua emil alexandrescu....vreau sa refac gazonul total..incat sa rezulte..ca meciul va avea loc pe o podgorie...si fiindca eu sunt din vaslui..dar la nimeni sa nu spui....as vrea ca echipa sa aiba culorile...galben verde...dar tu sa imbarligi suporterii...ca aste culori vin de la aspectul frunzei....de la vie... Wink
    NECHITA : ok ok...dar banii ? hai baga banii.....ca doar nu vrei sa inchid ochii la ceea ce mi ai propus tu...fara sa " platesti "
    COTNARI : ....da domnle'..uite acum...scot portofelul.......aoleuuuuuu stai ca am uitat banii acasa.......ei na....uite..hai ca dau o fuga pana acasa....si vin la vara sa cumpar clubul....dar tu pana atunci...vezi sa achiti toate datoriile clubului...imbarliga lumea ca e necesar sa schimbam culorile si palmaresul....numele.....iar bani nu stiu cat voi da....unu ..doua..trei....milioane ....dar intre noi fie......de lei........ok..batem palma ?
    NECHITA : domnle...echipa asta nu e a mea...si nici a neamului meu...e a suporterilor...suporterilor...lui POLITHENICA IASI.....

    informator de servici : ROMEO
    "


    http://www.politehnicaiasi.ro/forum/...hp?p=3555#3555
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  6. #6
    va spune: radcom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    IASI
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Este inadmisibil sa fie schimbate culorile clubului, stema acestuia sau sa dispara din titulatura cuv. POLITEHNICA!!!!!!!!!!!

    Am mai fost pe la meciuri si in div. C, deci pt. mine n-ar fi o rusine.(...daca altfel nu se poate...)
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]Daca viata iti intoarce spatele, nu ezita, arde-i un shut in fund !!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #7
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    ai votat rau in cazul asta radcom
    nu conteaza...

    Gheorghe Nichita: "Poli va ramâne Poli"

    DIFICULTATE Primarul Iasiului se va opune schimbarii denumirii clubului din Copou

    Presedintele de onoare al clubului a anuntat ca nu este de acord cu schimbarea numelui echipei în "Poli Cotnari".

    "Discutam pe marginea oricarei propuneri. Ne vom angaja chiar sa îi ajutam în continuare, dar nu voi fi de acord cu schimbarea numelui echipei. Sunt multe echipe în tara, ca Universitatea Craiova sau Poli Timisoara, care, desi au patroni noi, nu si-au schimbat numele. In aceeasi situatie este si Steaua - si-a schimbat patronul, dar nu si numele", a afirmat Gheorghe Nichita. La polul opus se afla antrenorul Ionut Popa, care a precizat ca, în cazul în care Poli va fi preluata de firma producatoare de vinuri, nu se va opune adoptarii unei alte denumiri. "Daca se va dori ca formatia sa se numeasca "Poli Cotnari Iasi", nu vad nici un lucru rau în asta. Sa se numeasca oricum, dar sa fie liniste la echipa si o situatie financiara stabila", a declarat Popica. "Am primit, în sfârsit, o veste buna. Ma bucur ca cineva s-a gîndit la noi si a luat aceasta initiativa. Sper sa se si materializeze, sa nu ramâna doar la stadiul de discutii... Ma bucur, pentru ca firma este din Iasi si, din câte am înteles, e si serioasa. Poate, daca ne va prelua Cotnari, nu vom mai avea probleme cu banii", a adaugat acesta.


    eu as zice un maxim maxim maxim ... Poli Cotnari Iasi ... iar la colori nici cu o nuanta mai deosebite...
    desi daca stai sa te gandesti la numele asta... ar insemna ca toti cei de la Politehnica(studenti, profesori) sunt niste machitori
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  8. #8
    va spune: radcom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    IASI
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Imi cer mii de SCUZE pt vot. A fost din graba si neatentie.
    Sper sa nu ma injure careva.
    FORZA POLITEHNICA IASI !!!
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]Daca viata iti intoarce spatele, nu ezita, arde-i un shut in fund !!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #9
    va spune: radcom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    IASI
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Rep.:-Veti schimba sigla sau culorile clubului?

    –Laurenti Anghel(dir. de marketing la SC Cotnari SA):- Deocamdata nu ne-am gindit la acest aspect! Chiar daca vom lua o astfel de hotarire, vom tine cont si de parerea microbistilor ieseni. Pina la urma, ei sint consumatorii si au un cuvint greu de spus in aceasta privinta!
    (Jurnalul de est)
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]Daca viata iti intoarce spatele, nu ezita, arde-i un shut in fund !!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #10
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    PoliCotnariIasi sa zicem ca mai merge dar sa schimbe si culorile clubului e cam mult . Daca echipa sa mai numit si Poli Unirea Iasi culorile au ramas si nu au fost probleme. Schimbarea culorilor duce la moartea lui Politehnica Iasi si asa Iasiul ca oras ar ramane fara echipa fanion si ar fi pacat .
    Nu am nimic impotriva ca echipa sa se numeasca Poli Cotnari Iasi dar culorile sa ramana ALB-ALBASTRE .
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  11. #11
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    este minunat sa vedem cum un club sportiv(sau ma rog, de fotbal) se asociaza cu o companie producatoare de bauturi alcoolice.....vedeti unde se bat lucrurile cap in cap? probabil ca la pauza , in loc de apa , jucatorii vor primii vin de cotnari....parca jucatorii romani oricum joaca mai bine sub influentza acoolului, nu?

  12. #12
    galben-verde Lauryca's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Galati/Vaslui
    Posts
    1,278
    Reputatie
    1
    Poli Iasi în galben-verde!!! :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Cea mai tare stire de anul asta!!!
    "Pus astfel în lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului." - [I]ION ILIESCU - Strategie si Reforma[/I]

  13. #13
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    este minunat sa vedem cum un club sportiv(sau ma rog, de fotbal) se asociaza cu o companie producatoare de bauturi alcoolice.....vedeti unde se bat lucrurile cap in cap? probabil ca la pauza , in loc de apa , jucatorii vor primii vin de cotnari....parca jucatorii romani oricum joaca mai bine sub influentza acoolului, nu?

    din moment ce Liga 1, Cupa Romaniei si echipa nationala sunt sponsorizate de firme producatoare de bauturi alcoolice (sau semialcoolice...sau cum vrei sa le spui)...nu stiu de ce te minunezi asa

    eu sper sa renunte la ambitiile astea cu Podgoria Cotnari si cu galben-verde, ca o dau in ridicol...si oricum Nichita nu cred ca va accepta

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    e cumva relevant acest sondaj?

  15. #15
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Felicitari pentru noul sponsor si sper ca puteti pastra numele actual al echipei sau, daca nu, sa gasiti unul potrivit ca cel propus de sponsor suna...gal, gal, gal.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #16
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    am votat totusi liga 1....

  17. #17
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AndySapy View Post
    am votat totusi liga 1....
    normal... pentru ca tu vii la meciuri sa o vezi pe Steaua... probabil ca si imbracat in ros-albastru... de asta vrei sa ramana in Liga 1...
    da tu ai vazut injuratura mai mare ca asta ??.. ce ar fi daca Steaua si-ar schimba culorile in alb-rosu ??
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  18. #18
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    am spus liga 1, nu si de culori.
    vad ca tu deja stii tot.

  19. #19
    hmdea
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    851
    Reputatie
    1
    cum sa schimbe culorile ... sa se duca sa joace la Husi ca acolo este inca o podgorie

  20. #20
    sport legend tedybear's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    najpa rau... imposibil de crezut ca idiotii aia din Iasi nu sunt in stare sa gaseasca un sponsor la cat e de mare orasul ala. numai incompetenti.

    ce e mai rau e ca pe langa sigla si culori si nume or sa vrea sa schimbe si imnul. si sa nu va fie mare mirarea cand o sa aveti imn "Gica Petrescu - Da-i cu spritu pin la ziua"

    sper sa se rezolve situatia intr-un fel sau altul.

    totusi mie mi se pare ceva regizat. la Iasi se vrea retrogradarea echipei, care nu e pe un loc retrogradabil, ca sa se intample ce s-a intamplat anul trecut cu Pandurii. astfel Argesul sau Ceahlaul or sa scape de retrogradare. au mai fost combinatii de genul pt a tine o echipa sau alta in prima liga. anul trecut Sportul a fost retrogradata ca sa ramana Pandurii, acum cativa ani Petrolul si Astra au fuzionat si au salvat Otelul, si cred ca mai sunt si alte exemple in care unele echipe au fost salvate din B cu ajutorul unor smecherii...
    [COLOR="sienna"]pentru cei care nu vad decat jumatatea plina a paharului[/COLOR]

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Stati, ca inca nu s-a hotarat nimic. Cat despre culori, nume si altele, se mai negociaza.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •