Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 101

Thread: Propunere- MARE concurs MARE

  1. #43
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Asa va fi cind se va naste aplicatia.Pina atunci ne jucam...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  2. #44
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    OK! am inteles

  3. #45
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    ce aplicatie?
    .

  4. #46
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Datorita faptului ca nu se poate pune aplicatia pe serverul forumului se fac urmatoarele modificari :
    1. Pronosticurile voastre se vor trimite pe un PM care vor fi facute cunoscute tuturor cu cel putin 1 ora inainte de inceperea meciurilor
    2. Fiecare isi va tine socoteala punctelor , bineinteles ca ceilalti vor urmari contabilizarea corecta .
    3. Inainte de inceperea unui turneu se vor face inscrierile , ulterior , odata cu inceperea turneului , nu se mai poate inscrie nimeni .

    Acestea fiind zise , cine se insrie pt. Indian Wells ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  5. #47
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Am o propunere pt. forumisti si moderatori. Un concurs pe baza optiunilor noastre la poll-uri ,cu urmatorul regulament :
    1. pot participa toti forumistii si moderatorii care respecta regulamentul forului si care nu sunt suspendati de moderatori pt.acte de indisciplina grave
    2.concursul va fi organizat de un moderator sau doi (se recomanda doi), care nu au dreptul sa participe la concurs
    3.se va puncta in felul urmator :
    1 punct pt.fiecare raspuns corect la fiecare meci
    -1(minus un punct) pt.fiecare raspuns gresit la fiecare meci
    pt.semifinale se acorda 2 respectiv -2 puncte
    pt. finale se acorda 3 respectiv -3 puncte
    4.este obligatorie participarea la toate poll-urile dintr-o etapa de concurs
    5.nu este obligatorie participarea la toate etapele de concurs
    6.se vor putea organiza etape de concurs numai incepind din optimi la masters-uri,mari slem-uri si turneul campionilor pt.feminin si masculin
    7.nr.poll-urilor intr-o etapa este urmatorul:
    pt.optimi 4 maxim 6 (se vor alege de moderatorii-organizatori cele mai "strinse meciuri")
    pt.sferturi 4
    pt.semifinale 2
    pt.finale 1
    pt.turneul campionilor fiecare meci va avea obligatoriu un poll
    8.votarea in poll se incheie cu cel putin 2 ore inainte de inceperea primului meci al etapei de concurs si este secreta pt.a nu influenta pe ceilalti participanti

    Concursul incepe cu primul master al anului si se va termina cu turneul campionilor al aceluias an.
    Locurile 1, 2 si 3 vor fi stabilite la sfirsitul concursului conform clasamentului intocmit de moderatorii-organizatori dupa fiecare etapa de concurs.Poll-urile si clasamentul se vor tine intr-o sectiune separata in "TENiS" numita "Poll Race " impreuna cu acest regulament.
    Se vor mai acorda urmatoarele premii :
    Premiul de po****ritate acordat prin vot secret de toti forumistii participanti la concurs cu conditia ca acestia sa aibe 50% +1 etape participate din tot concursul.
    Premiul special acordat prin vot secret de catre moderatorii-organizatori si moderatorii participanti la acest concurs cu conditia ca acestia sa aibe 50% +1 etape participate din tot concursul.
    Premiile constau in poza din avatar-ul cistigatorilor timp de un an in care sa se vada meritul acestora.

    Nota :
    1.Regulamentul acestui concurs nu poate fi modificat decit cu aprobarea inventatorului ( OPTIMISTUL )
    2.Dreptul de autor pt.alte sporturi al acestui forum sau pt. alte forumuri din tara sau strainatate se primeste numai de la inventator in scris .
    Asta e regulamentul concursului, sa-nteleg ?
    Pronosticurile (inscrierile) se fac prin PM (private mesage ?)
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  6. #48
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Asta e regulamentul concursului, sa-nteleg ?
    Pronosticurile (inscrierile) se fac prin PM (private mesage ?)
    Da , asta e regulamentul .
    Pronosticurile se fac pe un private mesage(PM) pt. a nu influenta pe ceilalti , inscrierile se fac aici .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  7. #49
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Da , asta e regulamentul .
    Pronosticurile se fac pe un private mesage(PM) pt. a nu influenta pe ceilalti , inscrierile se fac aici .
    OK, atunci poti sa ma treci pe lista.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  8. #50
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Ma inscriu si eu
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  9. #51
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Si eu....
    .

  10. #52
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    ma bag si eu, la fiecare turneu

  11. #53
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    si eu
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  12. #54
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Pana acum suntem 6 (cu mine inclusiv) . Inscrierile se pot face pana cu o zi inainte de prima etapa de concurs .
    Problema e ca as vrea sa joc si eu ... si conform regulamentului nu am voie sa ma implic in organizarea concursului . Cine vrea sa primeasca pronosticurile pe PM lui si sa nu participe in concurs ?

    In primele 2 tururi nu vor fi sigur etape de concurs pt. ca nu sunt mize - din turul 3 vor fi meciuri intre favoriti . Atentie se vor lua in calcul numai meciurile echilibrate cu exceptia sferturilor, semifinalelor si finalei , si vor fi propuse maxim 6 meciuri feminin si 6 masculin . Intrebari ?
    Last edited by Optimistul; 7th March 2008 at 17:15.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  13. #55
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ma inscriu si eu

  14. #56
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Eu nu ma inscriu eu stiu deja rezultatele... Ma duc sa-mi joc apartamentul la pariuri...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  15. #57
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Eu nu ma inscriu eu stiu deja rezultatele... Ma duc sa-mi joc apartamentul la pariuri...
    Cum era apartamentul care l-ai pierdut la meciul dintre Nadal si Roddick?

  16. #58
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Pana acum suntem 6 (cu mine inclusiv) . Inscrierile se pot face pana cu o zi inainte de prima etapa de concurs .
    Problema e ca as vrea sa joc si eu ... si conform regulamentului nu am voie sa ma implic in organizarea concursului . Cine vrea sa primeasca pronosticurile pe PM lui si sa nu participe in concurs ?

    In primele 2 tururi nu vor fi sigur etape de concurs pt. ca nu sunt mize - din turul 3 vor fi meciuri intre favoriti . Atentie se vor lua in calcul numai meciurile echilibrate cu exceptia sferturilor, semifinalelor si finalei , si vor fi propuse maxim 6 meciuri feminin si 6 masculin . Intrebari ?
    Dar in turul 1 si turul 2 de ce nu se joaca? Din sferturi incolo cred ca ar fi bine sa mergem pe toate meciurile.
    .

  17. #59
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Dar in turul 1 si turul 2 de ce nu se joaca? Din sferturi incolo cred ca ar fi bine sa mergem pe toate meciurile.
    Pt. ca la majoritatea se stie castigatorul - se vor propune numai meciurile cu cat de cat echilibrate .
    In sferturi intra toate meciurile , s-a spus asta .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  18. #60
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Pt. ca la majoritatea se stie castigatorul - se vor propune numai meciurile cu cat de cat echilibrate .
    In sferturi intra toate meciurile , s-a spus asta .
    Sunt si eu de acord....in plus, ar insemna si un "efort" inutil de a scrie toate rezultatele

  19. #61
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    E mai bine oameni buni asa...cu toate meciurile...asa e si pe MTF. Sa se faca un subforum frumos si gata.
    .

  20. #62
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Luni incepe Indian Wells. Luma, ar fi f indicat un subforum si propun sa fie ceva in gen MTF, cu toate meciurile de pe tablou.
    .

  21. #63
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    O sa incerc sa vorbesc cu Vadim. Numai el poate face subforumul.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •