Page 54 of 169 FirstFirst ... 444525354555664104154 ... LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 3539

Thread: Progresul Bucuresti

  1. #1114
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    comentariul este- de ce nu apar preturi la peluza decat pentru meciul cu uefantasticii? si un alt comentariu- observ o oarecare aplecare catre doleantele fanilor- asta e bine. parerea mea.

  2. #1115
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si eu zic la fel.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #1116
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x
    hai ca poate se impaca si thwaite cu restul lumii.
    am cobit, ######... ia uite- gesepeul, noul format kompakt
    Preşedintele Consiliului de Administraţie al "bancarilor", Constantin Iacov, īl acuză pe Michael Thwaite că are pretenţii exagerate. "Īn Cipru l-a obligat pe tehnicianul Cristiano Bergodi să facă cīte două antrenamente pe zi. Acum vrea să-l pregătească separat. Nu este antrenorul lui personal pentru a-i satisface mofturile", a comentat Iacov.

  4. #1117
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Bine v-am regasit dragi colegi progresisti!Am absentat cam mult de pe forum pentru ca,facandu-mi niste modificari la apartament,a trebuit sa ma lipsesc un timp de calculator;si cred am facut bine ca n-am mai stat pe calculator,pentru ca astfel am putut sa invat pentru simulari.In alta ordine de idei,nu mai sunt la curent cu noutatile despre echipa noastra,televiziunile nefiind generoase cu stirile "nationaliste".Ma voi documenta imediat la topicul "Istoriei Progresului".Asadar,Hai Progresul,si LA MULTI ANI doamnelor si domnisoarelor!

  5. #1118
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    bun regasit, domnule!

    inca una din compacta
    FIFA amīnă luarea unei hotărīri pentru rezolvarea reclamaţiei īnaintate de fundaşul australian Michael Thwaite īmpotriva clubului din Cotroceni. "Au mai cerut cīteva acte pentru a lămuri situaţia şi au amīnat luarea unei decizii pīnă pe 17 martie. Ar putea dura mai mult, pentru că egreu ca Michael să poată dovedi acuzele", a declarat preşedintele Consiliului de Administraţie al "bancarilor", Constantin Iacov.

  6. #1119
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Bine ai revenit, Domnisoru Platan! Sper sa nu fii...simulat prea mult. In rest, tot verde, tot verde? Dupa cum vezi situatia lui Thwaite a ramas tot...albastra, nu neaparat bleu...albastra. In schimb, noi suntem acum in format...complet!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #1120
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Bine ai revenit, Platanule! O sa-ti urmez exemplul. De luni ma apuc si eu de renovare. Adica progresez.

  8. #1121
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Spor la treaba si tie si...Progresului. Iata si o stire...federala, cu implicare National-a:

    Retur supraīncărcat
    FRF va comprima sezonul de primăvară, astfel īncīt "naţionala" Romāniei să participe la turneul din SUA (21-29 mai). Secretarul general al Ligii, Valentin Alexandru, a precizat: "Mircea Sandu mi-a spus că trebuie să să terminăm returul Diviziei A pe 14 mai, aşa cum a cerut FIFA. Se poate, nu se poate, asta e! După meciurile Stelei şi Rapidului din «optimile» Cupei UEFA vom stabili tot programul, inclusiv data de disputare a finalei Cupei. Marea problemă va fi televizarea meciurilor din etapele intermediare". Primele 4 runde din retur şi manşa īntīi a semifinalelor Cupei Romāniei se vor juca īntre 10 martie şi 1 aprilie.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #1122
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x
    comentariul este- de ce nu apar preturi la peluza decat pentru meciul cu uefantasticii? si un alt comentariu- observ o oarecare aplecare catre doleantele fanilor- asta e bine. parerea mea.
    Cred ca vor sa-i bage la peluza pe suporterii nostri si le ofera bilete mai ieftine. Pentru ca cele 2 tribune vor fi pline cu stelisti.

  10. #1123
    senior Zamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alamar
    Cred ca vor sa-i bage la peluza pe suporterii nostri si le ofera bilete mai ieftine. Pentru ca cele 2 tribune vor fi pline cu stelisti.
    Dar de ce nu fac abonamente si la peluze macar cei care vor sa sustina activ echipa.Anul trecut, la meciul Stelei, suporterii bancari au stat rasfirati prin toata tribuna 1.Cel puti eu am fost inconjurat numai de stelisti.Iar la sfarsitul partidei un nesimtit mi-a zis sa nu ma mai bucur atat si sa-mi ascund si fularul ca sa nu o incurc.E normal?
    Daca conducatorii ar avea cap ar permite oaspetilor sa stea doar la tribuna a 2 a si la peluza sud iar in cealalta jumatate a stadionului sa intre ,,putinii'' suporteri bancari.
    http://progresuldincotroceni.blogspot.ro/

  11. #1124
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu cred ca umplem o peluza. In plus eu nu vreau sa vad meciul de la peluza. Sa-i bage pe aia la peluza. Sa stam noi la tribuna. Asa vezi mai bine. Eu ma duc la meci sa vad meciul nu sa ma vada lumea ca sunt acolo.

  12. #1125
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Nu cred ca umplem o peluza. In plus eu nu vreau sa vad meciul de la peluza. Sa-i bage pe aia la peluza. Sa stam noi la tribuna. Asa vezi mai bine. Eu ma duc la meci sa vad meciul nu sa ma vada lumea ca sunt acolo.
    Nu cred ca sunt de acord cu tine cei de la FANS,Bancare.

  13. #1126
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nasol momentul... Cand am zis "aia" ma refeream la stelisti. Dar fiecare e liber sa isi aleaga locul de vizionare al meciului.

  14. #1127
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    era misto sa putem discuta aici meciul cu steaua. acolo e mai nasol, plus ca mai toti care posteaza sunt pe ignore list la mine. anyway- incercand sa ii raspund lui george si sa fac si eu o echipa, vad ca probleme mari avem in defensiva. thwaite nu stiu ce mai face, ghinda e lovit, marcu e prea mic, ducu e si mai mic, si asa ajunge sapun pe dreapta. si in centru- cine? mehmetovic si burca. si cam atat. daca se accidenteaza vreunul, incep improvizatiile. panc fundas central, shroj fundas central, iancu fundas dreapta..... astea sunt improvizatii. singura speranta e ca cei 2 mici sa fie macar mijlocii. flavius si curt erau solutii viabile? macar asa, de criza? eu unul ii prefer pe marcu 'mark' si 'spencer' ducu. si pana la urma, tot la thwaite ajung- pace, pace, intre doua personaje (© catavencu),

  15. #1128
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Or fi avand in Australia si ei o...Piata Independentei? Vremea de afara si transportul cu autocarul nu maresc premizele bezelelor, iar amanarea verdictului pentru vineri din partea FIFA nu mi se pare neaparat un semn pozitiv. Si, totusi, noi vrem...pace.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #1129
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Iar au amanat? Vor ca una dintr parti sa uite, sau amandoua. Nici nu vor mai sti ce naiba au vrut la inceput.

  17. #1130
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Voila!

    FC NATIONAL - STEAUA Bucuresti, 19.03.2006, ora 20.30, Stadion: COTROCENI (Bucuresti)
    Arbitru: DEACONU ALEXANDRU (BUCURESTI)
    Asistenţi: VIDAN ADRIAN (BUCURESTI) şi MARODIN NICOLAE (BUCURESTI)

  18. #1131
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Oli vrea ca LPF sa ia in vedere ca Steaua vine tarziu in tara si sa amane meciul ei si al Rapidului. Asta-i viata in UEFA! Nu-i normal dar e de-nteles!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #1132
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    eu zic sa le dea 6-0 din oficiu. e si normal si de inteles!
    Olăroiu a cerut Ligii Profesioniste de Fotbal să sprijine echipele rămase īn Cupa UEFA şi să permită Stelei să joace meciul din etapa a XVII-a a Diviziei A cu FC Naţional luni, şi nu duminică
    noi avem meci in cupa romaniei miercuri. mi-e ca o sa bagam juniorii la meciul cu steaua,
    Last edited by krapulax; 17th March 2006 at 06:27.

  20. #1133
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Krap, iti dai seama ca cererea este o aberatie, mai ales ca formularea a fost cea spusa de tine, dar este de inteles daca esti...Olaroiu. Nu exista insa timp real pentru asa ceva, avand in vedere si turneul american al Nationalei. Fie vorba intre noi, daca s-ar amana ne-ar avantaja si pe noi, caci si noi vrem Cupa in Cotroceni, Cupa...Romaniei!

    Acum am vazut si eu articolul din Prosport, dar am ascultat CP de la Sevilla pe Totalsport si el a spus ca meciurile sa fie amanate, pentru o alta data si nu explicit luni. Nesansa pentru ei este ca Nationalul are Cupa si jucam cu Steaua si Rapid, la rand.
    Last edited by miril; 17th March 2006 at 08:23.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #1134
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sa nu fiu inteles gresit. Singura solutie care ar avantaja pe toate echipele, in cazul amanarii, ar fi ca turul Cupei Romaniei sa fie amanat pe ziua de 12 aprilie, singura data disponibila pentru disputare. Ar fi nedrept ca numai noi sa ne amanam meciul cu Steaua si nu si celelalte echipe. Vom vedea cu se va proceda. In mod normal, LPF nu ar trebui sa aprobe asa ceva, caci in Europa multe echipe joaca, mai tot timpul, 2 meciuri oficiale pe saptamana.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •