Page 13 of 169 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 253 to 273 of 3539

Thread: Progresul Bucuresti

  1. #253
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu pot sa fac nimic. Sunt legat de maini si de picioare. Toata ziua a fost asa. Aproape toata. Dimineata a mers.
    Attached Images Attached Images

  2. #254
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Tehnicianul italian Roberto Landi ramane antrenor principal la FC National si a precizat ca va parasi pentru cateva zile echipa doar pentru a-si rezolva niste probleme personale in Italia. "Am o problema personala si am convenit cu conducerea clubului ca duminica sa plec acasa. Am o serie de probleme de ordin familial, legate de studiile fiului meu. Este o vizita normala, pe care un tata si un sot o face familiei in Italia, pentru ca sunt la 1.500 km distanta si in ultimele zile a intervenit o problema care trebuie sa fie rezolvata. Nu am plecat inaintea meciului (n.r. - cu CFR Cluj), fara stirea nimanui, asa ca nimeni nu poate spune nimic. Nu vad de ce se creeaza o problema care de fapt nu exista", a explicat Landi, care a adaugat ca va reveni in Romania marti.
    Italianul a dezmintit informatiile aparute in presa sportiva, potrivit carora ar fi avut loc un conflict intre jucatorii pe care ii pregateste si preparatorul fizic Lega Urbano, apreciind ca in ultima perioada s-a incercat destabilizarea echipei FC National. "Intr-o echipa sunt 25-27 de jucatori, iar noi facem programarea pregatirii fizice in functie de o lista alcatuita de medicul nostru, in care sunt trecute problemele jucatorilor. In functie de aceste problerme decidem cum vor lucra. Astfel, daca atunci 11 jucatori nu s-au antrenat alaturi de ceilalti 11, este o problema exclusiv tehnica. Eu intotdeauna am spus lucurile asa cum s-au petrecut, iar daca spun ca nu a fost nici o problema intre jucatori si preparatorul fizic inseamna ca asa a fost. Cred ca se incearca sa creeze probleme in interiorul unei echipe care incepe sa deranjeze, pentru ca obtine rezultate, pentru ca investitiile incep sa dea roade. Avem insa jucatori profesionisti", a declarat Landi.
    La conferinta de presa a participat si presedintele Consiliului de Administratie al FC National, Constantin Iacov, care a subliniat faptul ca gruparea "bancara" nu are nici un fel de problema interna. "Nu avem nici o problema la club. Nu sunt probleme nici cu banii, salariile sunt platite la zi, din punct de vedere tehnic domnul antrenor Landi se ocupa foarte bine. Dar inainte de fiecare meci apar diverse informatii. Ca pleaca domnul Landi, ca nu avem curent... Mereu se intampla cate ceva la FC National. Noi ne facem treaba, iar cat timp in interiorul clubului nu sunt discutii, nu vad de unde ies aceste probleme", a declarat oficialul clubului National.

    romania libera

  3. #255
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eeeeeeeeeeeeeeeeooooooooooooooooo

  4. #256
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    textul asta e cam in toate ziarele de maine. om vedea. maine pe stadion, marti la aeroport. oare daca maine vin la stadion cu portretul lui guevara se supara uefa? sa-i dau un bip lu titulescu sa-si ia si el tricoul

  5. #257
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca se supara. Dar daca vii cu portretul Zaroni? Se supara prostii? Ii marginalizezi? Si ei "e uameni".

  6. #258
    Crazy Diamond Metaforik's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucharest
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Eeeeeeeeeeeeeeeeooooooooooooooooo
    ROFL Bancaru

    Eeeoooooo national... maine, balci, eu sper totusi sa nu difuzeze imnul asta penibil.
    Bine ca stiu sa nu vin cu tricoul cu Che Guevarra. Poate ne suspenda terenul din cauza mea.

    PS: Sper sa nu iasa cu nici o bataie. Baietii din galerie sa-si dea seama ca e mai bine sa incurajam cu totii impreuna echipa.

  7. #259
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    poti sa-ti iei tricoul cu guevara, poti sa vii cu portretele lui stalin si ceausescu, fiindca nu se supara nimeni daca faci propaganda de stanga, e chiar cool si trendy . anyway, in teren stam mai bine pe dreapta.
    imnul o sa fie difuzat cu siguranta, better get used to it.

  8. #260
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Ce se intimpla cu forumul nostru? De ce nu mai posteaza nimeni pe el?

  9. #261
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    suta la suta, ai incercat sa postezi? poftim de, poftim de!

  10. #262
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pe mine nu prea ma intereseaza ce se intampla cu el. Se fac epurari. Sta Iacov sa scoata toate p**ele si m**le de pe forum si le inlocuieste cu transcrierea fonetica a unui BIIP!

  11. #263
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    free bea!

  12. #264
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Bea free!

  13. #265
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    I-a călcat trenul de Cluj
    “Ceferiştii” lui Dorinel Munteanu s-au distrat cu echipa din Parcul cu Platani chiar pe stadionul din Cotroceni, învingând cu 4-0. Clujul nu mai este echipa lui Şunda de anul trecut care, în deplasare, se zidea în propria jumătate şi câştiga meciurile din două contraatacuri. Diferenţa dintre o formaţie de pluton şi una care îşi propune un traseu european este de abordare. Dorinel a spus că vine să câştige la Bucureşti. Şi trimite pe teren un unsprezece superofensiv, cu patru jucători de atac, foarte mobili şi care schimbă permanent locurile între ei. Tilincă şi Surdu, lipiţi de cei doi fundaşi laterali ai lui Landi, Anca împins între cei doi stoperi şi Coroian răsuflând în ceafa blondului atacant al CFR-ului. Cei patru vlăjgani din defensiva Naţionalului par debusolaţi total de mişcarea browniană din atacul oaspeţilor, iar Srhoj - un australian rătăcit pe aleile din Parcul cu Platani.

    “Neamţul” a dictat ordinea pe teren
    Dorinel aleargă întruna. Pare că nu vrea să se mai oprească. Se mai întoarce de câteva ori cu mingea să îşi mai tragă sufletul, dar apoi îşi îndeasă capul între umeri şi o ia iarăşi la trap. “Neamţul” e la fel de ordonat ca întotdeauna. Şi-a luat şi acum trusa cu scule la el. Măsoară şi trasează diagonale pe tot terenul. Inevitabil, vin şi golurile. Mai întâi Tilincă (13), cu un lob care-l lasă stingher pe Nae, iar apoi Anca (27), venit perfect la întâlnirea cu cornerul lui Munteanu. Surdu (60) risipeşte orice dubiu asupra învingătoarei, finalizând un contraatac purtat pe stânga şi apoi marcând din careul mic (71), iar Landi îşi poate pregăti liniştit plecarea în Italia. Trupa lui a fost prea rigidă pentru flexibilitatea Clujului.

    Crainicul stadionului este o femeie
    Selecţionerul Victor Piţurcă a ţinut să fie prezent la meciul din Parcul cu Platani şi a urmărit meciul de la tribuna 0. La lojă au mai luat loc Dan Petrescu, Vasile Şiman şi Victor Becali, cât şi Marius Lăcătuş. Altfel, conducătorii din Cotroceni au angajat pe postul de crainic o doamnă, Oana Georgescu, care este în probe, în cazul în care va fi acceptată de public urmând a fi angajată. Ea s-a descurcat destul de bine, spectatorii fiind uimiţi. (Mădălina BUHAT)

    “Gibonul” i-a ţinut pumnii lui Dorinel
    Jucătorii stelişti Florentin Dumitru (foto) şi Andrei Enescu au fost ieri la partida de pe Cotroceni pentru a-şi susţine foştii colegi, Dorinel Munteanu şi Martin Tudor. Ei au sosit cu aproximativ o jumătate de oră înaintea debutului partidei şi s-au aşezat într-un loc mai retras al tribunei I. Altfel, antrenorul celor de la CFR Cluj, Dorinel Munteanu, a primit indicaţii pe tot parcursul meciului de la suporterii veniţi de sub Dealul Feleacului, care au fost ajutaţi şi de un grup de suporteri din Ghencea. (Mădălina BUHAT)

    "Înainte de joc nu mă gândeam că o să câştig cu 4-0, mai ales că am întâlnit o echipă masivă, puternică, ordonată, care joacă bine"
    Dorinel Munteanu, antrenor CFR

    " Înfrângerea a fost o mare lecţie pentru noi!"
    Roberto Landi, antrenor FC Naţional

    http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=75648
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  14. #266
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Probleme cu soţia
    Landi pleacă azi în Italia pentru a discuta cu Paula, care este geloasă pe faptul că antrenorul stă singur printre “tentaţiile” Capitalei. După ce ProSport a dezvăluit în exclusivitate că Roberto Landi părăseşte echipa din Cotroceni, antrenorul italian s-a întâlnit vineri cu preşedintele Consiliului de Administraţie, Constantin Iacov. După o discuţie de circa 50 de minute a urmat o conferinţă de presă în care Landi a spus că va rămâne la echipă după ce va da o fugă la familie. Tehnicianul a invocat motive personale, însă adevărul este că soţia sa, Paula, este extrem de geloasă. Când a venit în Bucureşti, acum o lună, aceasta a observat că soţul său se învârte în nişte cercuri unde se află o mulţime de femei frumoase. De aceea, ea îl bănuieşte de infidelitate pe Landi. Aceasta i-a pus în vedere să se întoarcă în Italia, dacă nu putându-se ajunge până la divorţ. Speriat, antrenorul le-a comunicat joi dimineaţă principalilor colaboratori că renunţă, fapt ce a generat o reacţie negativă în rândul oficialilor din Parcul cu Platani. Surse din interiorul clubului susţin că Landi a discutat cu Iacov despre aceste aspecte, însă oficialul l-a rugat să mai râmână încă trei etape, dar antrenorul n-a dat încă un răspuns definitiv.

    Mizează tot pe un italian
    Se discută despre un posibil înlocuitor, însă surpriza vine din faptul că viitorul tehnician va fi tot italian. Gino Iorgulescu se află deja în posesia unei liste cu trei antrenori şcoliţi la Coverciano, din care va alege unul singur. Mutarea este şi pe placul lui Constantin Iacov, preşedintele Consiliului de Administraţie, care speră însă ca Landi să ajungă la o înţelegere cu soţia şi să se întoarcă totuşi la echipa din Cotroceni.

    http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=75650
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  15. #267
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Multumesc krap si bancaru pentru suport !

  16. #268
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    jucam cu cfr timisoara in cupa. ce cosmar! si ceferisti, si timisoreni.

  17. #269
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Si echipa a doua... Nu e nimic. Acum e momentul sa aratam ce putem. Sa dovedim ca suntem o famiglia. Rahat! Iacov, asta, parca e balalau. Cu buza superioara peste cea inferioara zici ca e personaj din The Simpson's. Nu Bart. Poate Lisa.

  18. #270
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    lisa nu e rau, dar as prefera un mr burns

  19. #271
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bancar100%
    Ce se intimpla cu forumul nostru? De ce nu mai posteaza nimeni pe el?
    Eu cand incerc sa trimit mesajul, imi da eroare.
    Nu stiu, trebuie vorbit cu webmasterul, sa vedem ce se intampla...

  20. #272
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x
    jucam cu cfr timisoara in cupa. ce cosmar! si ceferisti, si timisoreni.
    Ai perfecta dreptate!!Prima data am crezut ca e vorba de CFR Cluj, dar nici astia nu-s chiar fraieri. Au jucat un amical cu ....ceilalti si de-abia au reusit aia sa-i bata cu echipa lor de vedete rasuflate.

  21. #273
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Cred ca nu are rost sa mai speram nici la cupa anu asta..
    Departe de a fi un pesimist insa am un presentiment ca se va intampla ca si cu UMT-ul..acum ceva ani cand ne-a dat Vascko 2 boabe de le-am visat un an.
    CFr Timisoara e echipa a doua a lui Poli din cate am citit in ziare.
    Mai prost nici nu puteam sa cadem ,,si departe ,,si o echipa incomoda.
    Preferam sa jucam cu Stiinta!
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •