Page 103 of 169 FirstFirst ... 35393101102103104105113153 ... LastLast
Results 2,143 to 2,163 of 3539

Thread: Progresul Bucuresti

  1. #2143
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    A uitat de Landi. Daca Bergodi nu a facut exces de imagine, atunci de Landi ce poti spune? Atat a zis dupa halucinantul meci de cupa: "in viata mea nu am fost mai umilit". Au inceput astia sa ii dea limbi si lui Paszkani. Daca e pe felie cu Basescu prin domnul primare de Cluj, Boc.

  2. #2144
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Limba noastra-i o comoara...

  3. #2145
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    In adancuri inFUNData

  4. #2146
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Mi-ai citit gandurile!
    Insa, infundata sau nu, Bergodi a fost chiar bun. Excesiv de serios pentru un italian. Dar despre plecati numai de bine, sa privim inainte tovarasi!!!!

  5. #2147
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da. Lipsesc putin, ma duc sa citesc gsp. Ce aberatii or mai fi si acolo...

  6. #2148
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Vrei sa mai tragi cu ochiul la fetitze, huh? Ca sport nu gasesti acolo. Sau oricum, despre National nu.

  7. #2149
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ba iata o chestie care nu s-a precizat aici, sau nu am fost eu atent. E si asta o varianta.
    Stanev, out
    Ieri, 29 de jucători au plecat în Turcia pentru un stagiu de pregătire de 12 zile, unde vor disputa 5 amicale. Singurul absent a fost portarul Radostin Stanev. "A plecat vineri să-și facă o operație dentară și duminică ne-a sunat să spună că nu știu ce probleme are", a explicat situația bulgarului antrenorul Sorin Cîrțu. Aflat în ultimele luni de contract goalkeeperul a anunțat că își caută o altă echipă. "Bancarii" au reluat astfel discuțiile cu Cristi Munteanu.
    www.gsp.ro
    Tot e bine. Ce vremuri... Babicu titular, Nae reservoir iar Stanev locu' trei.

  8. #2150
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Asta cu Cristi Munteanu este noua, dar... sunt discutii. Cristi saracul asteapta cu jind un telefon de la MM. Iacov este mantaua de vreme rea, sau mai degraba o biata pelerina.

  9. #2151
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Chivorchian: "FC Național ar fi trebuit retrogradată la finalul sezonului trecut"


    Președintele executiv al clubului Poli Timișoara, Gheorghe Chivorchian, a răspuns acuzelor venite din partea lui Constantin Iacov, în cazul Srhoj și Abiodun, că gruparea FC Național ar fi trebuit retrogradată la finalul sezonului trecut, pentru că i-ar fi folosit ilegal pe cei doi jucători.

    "Conform actelor existente astăzi, cei doi jucători nu au niciun fel de raport sportiv sau de muncă cu FC Național. Săptămâna asta sau cel puțin viitoare așteptăm să se rezolve pentru totdeauna acest caz. Poli nu încalcă nicio decizie. Afirm în perfectă cunoștință de cauză că FC Național i-a folosit în retur fără drept de joc și, dacă FRF s-ar fi sesizat, echipa FC Național ar fi trebuit retrogradată", a spus Chivorchian.

    Președintele Consiliului de Administrație al FC Național, Constantin Iacov, acuză FRF și Poli Timișoara că încalcă deciziile Curții de Arbitraj pentru Fotbal, care a decis că jucătorii John Wayne Srhoj și Abiodun Agunbiade aparțin grupării bancare.
    Sursa: Prosport.

  10. #2152
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Iacov acuză FRF și Poli Timișoara că încalcă deciziile CAF (Prosport)

    Președintele Consiliului de Administrație al FC Național, Constantin Iacov, acuză FRF și Poli Timișoara că încalcă deciziile Curții de Arbitraj pentru Fotbal, care a decis că jucătorii John Wayne Srhoj și Abiodun Agunbiade aparțin grupării bancare.

    "Jucătorii Srhoj și Abiodun, legitimați la FC Național, au început pregătirea de iarnă împreună cu Poli Timișoara, la Slănic Moldova, continuând seria abaterilor nesancționate de FRF (...) Cu toate că la această dată există hotărâri definitive, irevocabile și executorii ale comisiilor cu atribuții jurisdicționale ale FRF, aceste hotărâri sunt ignorate de conducerea și oficialii FRF, de cei ai clubului Poli Timișoara, precum și de jucători, aceștia refuzând să le pună în aplicare", se arată într-un comunicat al clubului bancar, remis, marți, agenției MEDIAFAX și semnat de Constantin Iacov.

    De asemenea, Iacov îi solicită președintelui FRF, Mircea Sandu, să facă publice considerațiile care au determinat schimbarea regulamentului CAF, modificarea componenței numerice și nominale a CAF, precum și motivele numirii lui Ion Turculeanu ca președinte al Curții. "Această situație a fost creată și este întreținută de atitudinea permisivă a președintelui FRF și a directorului general al FRF, fără al căror acord tacit nici jucătorii, nici clubul din Timișoara nu ar fi încălcat în mod flagrant statutul și hotărârile FRF", se menționează în comunicat.

    Iacov consideră că dacă FRF nu-și reconsideră atitudinea, se va asista la crearea unui precedent periculos pentru activitatea fotbalistică din România.

    Curtea de Arbitraj pentru Fotbal (CAF) a admis recursul formulat de FC Național în cazul jucătorilor John Wayne Srhoj și Abiodun Agunbiade, astfel că cei doi rămân sub contract cu gruparea bancară. Această decizie a CAF a desființat în totalitate hotărârile Comisiei pentru Statutul Jucătorului și Comisiei de Apel a FRF care îi declarase pe fotbaliștii în cauză liberi de contract. Decizia CAF este definitivă, irevocabilă și executorie. Comitetul de Urgență al FRF a luat însă decizia de a efectua un audit judiciar, în urma căruia s-a decis că cei doi jucători au fost dați ilegal înapoi lui FC Național.

    Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a decis, în ședința de luni, prima din 2007, schimbarea componenței CAF. Dintre cei opt membri ai Curții de Arbitraj pentru Fotbal, numai Alexandru Porojnicu a rămas din vechea comisie. Ion Turculeanu, președinte, Dragoș Chirea, Adrian Mârcu și Vasile Dinu au fost propuși de către cluburi, în timp ce Elena Stoian, vicepreședinte, Alexandru Porojnicu, Virgil Dobre și Elena Mândruță, au fost propuși de către AFAN.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #2153
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Aveti cumva dificultati de inregistrare pe site-ul clubului? Iata cum apare la mine:

    http://www.nationalfc.ro/login.php

    Imi apare o informatie ca numele sau/si parola nu corespund/e.
    Last edited by miril; 16th January 2007 at 20:51.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #2154
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Eu am probleme.
    Se rezolva!

  13. #2155
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post

    Curtea de Arbitraj pentru Fotbal (CAF) a admis recursul formulat de FC Național în cazul jucătorilor John Wayne Srhoj și Abiodun Agunbiade, astfel că cei doi rămân sub contract cu gruparea bancară. Această decizie a CAF a desființat în totalitate hotărârile Comisiei pentru Statutul Jucătorului și Comisiei de Apel a FRF care îi declarase pe fotbaliștii în cauză liberi de contract. Decizia CAF este definitivă, irevocabilă și executorie. Comitetul de Urgență al FRF a luat însă decizia de a efectua un audit judiciar, în urma căruia s-a decis că cei doi jucători au fost dați ilegal înapoi lui FC Național.
    Mai fratilor, noi traim in Congo sau unde? Pai daca o decizie este finala si irevocabila, ce legatura are auditul cu aceasta decizie??????

    Eu nu inteleg de ce nu se face o comisie mixta FRF-LPF care sa stabileasca la inceputul anului cine cistiga campionatul, pe cine trimitem in UEFA si, normal, retrogradatele. Vom evita apoi conflictele, iar jucatorii vor putea mima la perfectie ca joaca (oricum unii numai asta fac), dupa modelul de la wrestling.

    Si, normal, cred ca am gresit Uniunea. Locul nostru este in CSI, cel putin dpdv fotbalistic.

  14. #2156
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by herculis View Post
    Eu nu inteleg de ce nu se face o comisie mixta FRF-LPF care sa stabileasca la inceputul anului cine cistiga campionatul, pe cine trimitem in UEFA si, normal, retrogradatele.
    Pai cine ti-a zis ca nu se face. Doamne, Doamne... Sau: o, Zeus! in cazul tau.

  15. #2157
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    FC Național - Saturn Moscova 1-1


    In prima partida de verificare, disputata în cantonamentul de la Belek (Antalya), jucatorii pregatiti de antrenorul Sorin Cîrtu a terminat la egalitate, scor 1-1, cu echipa din prima liga ruseasca, Saturn Moscova. Golul “bancarilor” a fost marcat de Herea, în minutul 39.

    Sorin Cîrtu a aliniat urmatoarea formatie: Nae – Fl. Dumitru, Sandulovic, Martins, L. Rusu – Herea, Panc, Costin, Iancu – Cursaru, I. Savu. Au mai jucat: Ghindeanu, Ninu, Ilin, Cl. Dragan, Borbely, D. Marin, Pelecaci, Ivan si Marcu.

    In alta odine de idei, portarul Cristian Munteanu s-a înteles cu clubul si a semnat un contract pe doi ani si jumatate. “Babicu” va pleca vineri în Turcia, pentru a se alatura colegilor sai.
    www.prosport.ro
    Deci ne-am facut cu un salam (sau carnat? - sper sa nu) picant, Babicu. Bine ai revenit, Cristi!

  16. #2158
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Bine ai venit, Babicule. Cred ca o sa fie rezerva lui Nae.

    Stie cineva pe ce loc e echipa asta in Rusia? krap??

  17. #2159
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    bea, am preluat legatura. pe locul 11 din 16.
    interesant cuplu de fundasi centrali extracomunitari

  18. #2160
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Merci, krap.

    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    FC Național - Saturn Moscova 1-1



    Sorin Cîrtu a aliniat urmatoarea formatie: Nae – Fl. Dumitru, Sandulovic, Martins, L. Rusu – Herea, Panc, Costin, Iancu – Cursaru, I. Savu. Au mai jucat: Ghindeanu, Ninu, Ilin, Cl. Dragan, Borbely, D. Marin, Pelecaci, Ivan si Marcu.
    Ia uite, Bancaru, care Sandulovic.

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...&postcount=580

    Stia el krap ce stia...
    Maiculita, dar micut mai e. Are numai 1,95 m...
    Last edited by be@; 17th January 2007 at 21:27.

  19. #2161
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ".......pe adevaratul nume sandulovic" sau poate S. Andulovici sau poate Mircio Sandulovici. De asta chiar ca ne-am lipsi.
    Dar sa revenim la lucruri mai serioase. In amical nu au jucat Burca si Lincar. Menajati, jenati, jenant? Vom trai si vom vedea!
    Last edited by miril; 18th January 2007 at 09:02.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #2162
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Daca scrie si in ziar, vezi spt.ro ca a folosit un cuplu inedit de "centrali" atunci inseamna ca omul vrea sa isi faca si meseria si cauta posibilitati. Ce naiba face daca se rupe unu dintre titularii de drept? Asta nu poate face experimente decat acum. Parerea mea ca in 2 saptamani, 4 meciuri sunt putine.

  21. #2163
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril
    In amical nu au jucat Burca si Lincar. Menajati, jenati, jenant? Vom trai si vom vedea!
    Ramaneti pe mazetasporturilor.ro ca sa aflati de ce n-au jucat Burca si Lincar in amical. Site-ul nostru va transmite informatii la cald din cantonamentul bancarilor.
    Numai pe mazeta.ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •