Page 5 of 169 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 85 to 105 of 3539

Thread: Progresul Bucuresti

  1. #85
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Babicu noul capitan. Hm.... Totusi, o da inainte cu Dinamo. Se vede ca omu' sufera. Nu ca am ceva cu el, dar sunt jucatori buni, daca nu chiar mai buni decat el, care meritau banderola. Dar nu e cazul sa fac eu scandal atata timp cat vorbesc singur.

  2. #86
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Mda... Abia, abia reusesc sa-mi fac loc de un "post" aici. A plecat Vasilache. Cert. A plecat Sumudica. Asa am auzit. Ochi pentru ochi. Se pare ca pana la vara, cel putin, sub culorile noastre vor juca Pereny si Cristi Ciubotariu imprumutati de Dinamo. Surpriza ar putea sa vina dinspre Timisoara. Se intoarce Olah? Se spune ca a refuzat oferta financiara de la Poli. Nu inteleg de ce se fac valuri cum ca Olah intra sub umbra acelui milion elastic. Se spunea ca vine milionul in contul lui Coman si Caramarin. Si pOli, treaca, mearga. Adica pe un milion au luat 5 fotbalisti, dintre care 3 selectionabili? Rahat!

  3. #87
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cu toate ca suntem linistiti acum, ca ne-a anuntat Gino ca nu pleaca, lucrurile incep sa se agite iar in cartierul Cotroceni. Si nu pentru ca fiul cel mare al lui Nastase se da cu Ferariul pe alei ci pentru ca exodul din Dr. Staicovici nu s-a oprit. Mai nou, cel care se pare ca pleaca este australianul John Wayne Shroj. Si nu la Poli ci la Steaua. Si ca sa nu ramanem cu buza unflata ni-l baga pe gat pe Pitu. Ptiu!

  4. #88
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu imi vine sa cred ce mai citesc. Cristi Ciubotariu la Vaslui. Auzi, la Vaslui. Sa imi fie cu iertare, dar parca e mai bine in Cotroceni. Daca nu financiar, dar cine stie, macar asa, ca locatie si prestigiu. A vrut jucatorul? A vrut Dinamo? Nu l-a vrut Bandi? S-a modernizat Vasluiul asa de tare? Cum naiba e posibil sa pierzi un jucator in dauna Vasluiului? Sa nu fiu inteles gresit de vasluieni, dar totusi nu prea exista, inca, termen de comparatie intre cele 2 echipe.
    Pereny unde s-o duce? La Salonta, ca a jucat Dinamo cu ei...

  5. #89
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    S-a dus la prietenul lui...Craciunescu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #90
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sa imi fie cu iertare, dar ce legatura poate sa aiba Craciunescu? Dar mai stii...? La cate zvonuri exista privind relatia dintre Netoiu, detinatorul jucatorului, si Craciunescu, prietenul lui Porumboiu, patronul Vasluiului...
    Ma intreb ce echipa vrea sa alinieze Bandi. Care o fi formula standard? C. Munteanu - McKain, Rada, Bazzi, Panc - Pitu, V. Munteanu, Lita, Shroj (daca ramane) - Chihaia, Sergiu Radu? Cine stie?

  7. #91
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Am trait sa o vad si pe asta. Bandi are probleme cu alcatuirea echipei din cauza de prea multi jucatori valorosi in lot. Norocul lui ca au plecat Popa, Canu, Coman, Caramarin si Moldovan. Cred ca isi dadea demisia, asa era de dezorientat.

  8. #92
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Avalansa de stiri. Totul e sa citesti printre randuri. Poti sa intelegi ce vrei. Olaroiu ar putea parasi Timisoara in conditiile in care banii promisi sunt in conturi ascunse, inca. Anton tot dupa gratii si beton, dupa el pare sa vina si Rosianu, cel putin asa pomeneste presa de ieri. Situatia nu e tocmai roza acolo. De unde se parea ca nimic nu-i mai opreste... iata ca nici teren de antrenament nu au. Dar dau 2 milioane de dolari pe 3 jucatori de la Sportul. Dupa parerea mea asta are un singur nume: CACEALMA. Nu le doresc raul timisorenilor, dar se pare ca prea s-au lasati carati de val. In plus nu imi place ca banii investiti nu prea sunt cinstiti. Vom vedea.

    In alta ordina de idei iata ce scrie Gazeta Sporturilor:

    Ilie Năstase şi Nadia īn Consiliul Director
    Eduard Apostol


    Preşedintele Federaţiei Romāne de Tenis, Ilie Năstase, a afirmat la emisiunea sportivă "Fanatik" de luni noapte că el īmpreună cu Nadia Comăneci fac parte din Consiliul Director al FC Naţional. Preşedintele "bancarilor", Gino Iorgulescu, a confirmat ieri: "Cei doi sīnt printre membrii fondatori ai FC Naţional 2000 şi fac parte şi din Consiliul Director, alături de alţi 10 membri. Īn ultimul timp n-au mai apărut pe la şedinţe, dar rămīn īn continuare alături de noi. I-am ales pentru a face clubului o imagine bună. Acum cinci ani aveam discuţii cu Banca Naţională să cedeze clubului Complexul din Cotroceni şi doream să investim pentru o şcoală de tenis, condusă de Năstase, şi una de gimnastică, a Nadiei. La vremea respectivă, am vrut să-l atragem şi pe Gică Hagi, dar nu s-a putut".

    Renaşte Progresul?
    Ordonanţa de Urgenţă a noului Guvern, care spune că nici un club sportiv nu mai are voie să poarte numele unei instituţii a statului sau să facă referire la un simbol naţional, i-a atins şi pe cei din Cotroceni. "Am făcut formalităţile de rigoare la Secretariatul General al Guvernului, solicitīnd să ne păstrăm actuala denumire, FC Naţional 2000, iar dacă vom primi aprobarea, nu schimbăm nimic. Aşteptăm un răspuns, altfel, nu ne-am hotărīt cum se va numi echipa", a spus Gino Iorgulescu. Totuşi, dacă nu va primi un răspuns pozitiv, echipa din Cotroceni ar putea redeveni Progresul, numele folosit de club īntre 1954 şi 1994.


    Noi tot mai tragem sperantele intr-o revenire spectaculoasa. Sanse sunt... Miril! Tu?

  9. #93
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Pare din Caragiale, unul (de pe) la primarie, unul... In schimb, sperantele sunt...ca mai inainte. Hai Progresul!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #94
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    am inceput returul cu un egal la brasov. nu am vazut meciul asa ca nu pot sa-mi dau seama daca e bine sau nu- habar n-am care e valoarea actuala a brasovului. vin doua meciuri saptamana viitoare care ma vor lamuri

  11. #95
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Kra****x, bine ai venit pe acest forum. Am o rugaminte la tine, lucru valabil si pentru Atbrom si alti nationaloprogresisti. Treceti si pe topicul "Care este echipa voastra preferata?" si votati pentru echipa noastra iubita. Multumesc, anticipat. Meciul cu P.Oli va fi interesant din multe puncte de vedere.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #96
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Kra****x si Atbrom bine ati venit, iar tie, Miril, iti zic bine ai revenit ca de ceva vreme nu ai mai fost aici. E o schimbare in bine atunci cand suntem mai multi. Ma bucur. Daca reusim sa-i convingem si pe altii ar fi nemaipomenit. Si o sa se vada ca nu suntem chiar de neglijat. Am ramas placut impresionat cand am vazut cati intra pe forumul de la www.nationalfc.ro
    La mai mare!
    Kra****x, eu nu mi-as face sperante cu Dinamo.

  13. #97
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nici eu. Les jeux sont faits! Vezi si programarea de...pe o saptamana la alta, desi starea vremii nu o permite. Sunt singuri ca sunt alte "stari" care permit si...decid...jocurile.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #98
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Oare imprumuturile or fi asa, pe daiboj? Daca o fi sa faca frumos, macar sa le-o tragem in Cotroceni. Sa ne bucuram si noi putin.

  15. #99
    incepator atbrom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    28
    Reputatie
    1

    cupa in Cotroceni?

    Quote Originally Posted by Bancaru
    eu nu mi-as face sperante cu Dinamo.
    singura noastra sansa e Cupa; poate prindem Dinamo intr-o forma slaba; poate meciul se joaca corect....in campionat in schimb tare ma tem ca va fi ca in sezonul trecut
    FC National
    Valencia

  16. #100
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Atbrom, am ceva sperante dupa ce am vazut Dinamo ieri. Sau sa ma ingrijorez in privinta viitorului nostru meci cu Farul? Fuge taranul ala de Gurita de zici ce-i aia. Repet, eu nu am vazut cum au jucat ai nostri, iar parerile in presa sunt impoartite. Iar ceva imi spune ca nu sunt impartite pe motive de "asa judecam noi fazele" ci din alte motive. "Partipriuri" cum se zice. Ce e rau e ca pana acum suntem singurii care s-au chinuit cu o echipa care, din pacate, sta sa retrogradeze. Argesul si Sportul si-au facut datoria. Totusi eu cred ca la Alba Iulia era ceva putred. Vom vedea.

  17. #101
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Bine v-am ...regasit si pe acest forum!
    sa speram ca nu vom fi foarte dezamagiti miercuri sera, dupa meci. FORZA NATIONAL!!!!!!!!

  18. #102
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Muaaaaaaaaaaaaaaamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... se ingroasa randurile. A venit si fratele Bancar, dar el este 100%. Bravo! Sa vedeti revolutie NATIONALa pe aici. Miril, vezi ca ne inmultim pe zi ce trece?
    Miercuri (eu nu o sa fiu la meci din pacate) o sa-i halim pe catei.
    Asta mi se pare cel mai frumos la suporterii lui National, printre care ma numar si eu, ca nu renunta. Suntem intruchiparea vie a expresiei "speranta moare ultima". Nu e neaparat o treaba de care sa ne bucuram, dar putem fi mandri ca nu dam bir cu fugitii. Clubul si numele sunt mai presus decat orice Gino sau Mugdin, sau mai stiu eu cine. In definitiv eu iubesc clubul nu pe pOli sau Gigel.
    Cei mai nou veniti aici (dar nu in randurile suporterilor, acolo sunteti cu state vechi) votati aici:
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...366#post220366

  19. #103
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Nu pot sa intru pe site-ul FCN. Stiti ceva de asta?

  20. #104
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Merge. Am scris eu cate ceva.

  21. #105
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Ceva imi spune ca meciurile cu dinamo si poli sunt deja "jucate".
    Sa dea D-zeu sa nu fie asa!!!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •