Page 4 of 169 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 3539

Thread: Progresul Bucuresti

  1. #64
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    forza farul !!! nu aveti nici o sansa la titlu !!!

  2. #65
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Parca te-a intrebat cineva.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #66
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Tocmai asta e: ca nu l-a intrebat nimeni nimic.

  4. #67
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    se intreba singur...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #68
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Filozofa... Ca ciobanii

  6. #69
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    Din punctul meu de vedere cei de la FANS au dreptate , fanfara e penibila
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  7. #70
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ai si tu dreptul la un punct, fie el si de vedere. La cate lucruri penibile ne inconjoara sa te iei de baietii aia e chiar... penibil. Adevarul e ca suntem multi si ne permitem sa formam aripi.

  8. #71
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Craciun fericit urez tuturor progresistilor!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #72
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Craciun Fericit, La Multi ani fanilor Nationalului si sa ne vedem in finala!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #73
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ady, sa fie cum zici tu si, apoi, cei mai buni sa castige!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #74
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    miril

    Crezi ca se muta National la Craiova in vara?
    nu cred ca e posibila o fuzionare nici chiar daca U ar cadea in B!
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  12. #75
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    La multi ani!
    Nu se muta nimic. Zapada, credeam ca ai inteles lucrul asta. Nu vezi ce tunuri vrea Dinel sa dea prin aducerea unor fotbalisti de renume (!).

  13. #76
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    La Multi Ani progresistilor si forumistilor de bine! Asa cum a zis si prietenul Bancaru, nu cred in fuziune, Gino este prea versat pentru a se asocia fie ca el se numeste Dinel sau nu. Gino face afaceri doar daca este sigur de castig si nu ar intra in haosul din Banie.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #77
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Mai nou se pare ca i-a bagat soparla in sorcova lui Gigel Becali. Cica daca se duce el acolo devine imparatul Olteniei. Adevarul este ca daca a esuat la prezidentiale i-ar sta bine ca imparat. In definitiv mai avem unul in Romania. Iar Meme va fi Shogunul imparatului.
    Dar sa lasam alte echipe sa-si vada de majestatile lor. Noi vrem sa stim cine mai vine pe la noi sau chiar cine pleaca. Sunt curios pe cine au pus ochii Gino si cu Olita. Iacata ca bataia pestelui se da pe jucatorii de la Timisoara: Balace, Nicolita, Mansour, etc. Bine ca a iesit Caramarin (deocamdata) din vizolrul lor. Se anunta o primavara grea pentru ca nume importante de la noi vor pleca: susnumitul Cara, Gigel Coman (care nu mai are contract de la vara si mi-e greu sa cred ca il va prelungi), Gabi Popescu se zvoneste, Flavius Moldovan. Mitrovici e seic deja. Or sa dea anunt la mica publicitate: CAUTAM FOTBALISTI RECICLABILI, MANAGER BUN FARA CASTIGURI MOTIVANTE.
    Tot ce va doriti pentru anul asta!

  15. #78
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Iata ce fraier am fost. Se vorbea la vremea la care am scris mesajul de mai sus de plecarea jucatorilor de la Timisoara in toate colturile. Si cum stateam eu sa ma dumiresc ce o sa faca pOLI iata ca am patit-o. Chiar ca ne-am ales cu reciclabili. Sau mai bine zis reciclabil: Sumudica. Nu am nimic cu baiatul (sau domnul) asta dar are 35 de ani. Am facut haz de necaz. Ce este imbucurator pentru mine e ca prevad viitorul. Pe 5 ianuarie scriam ceva mai sus si iata ca in mare masura asa a fost. Rahat!

  16. #79
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Este inuman cat de ignoranti suntem. Ar trebui sa fim mai activi pe forumul asta. Putini dar buni. Ha?

  17. #80
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu-i chiar rau: Vasilache, Rada, Vlad Munteanu, argentinienii, toti jucatori de cel mult 23 de ani, ca si cei din "ograda" proprie: Sapunaru, Herea, etc. La asta, Sumudica, Pitu si Marian Savu pot contibui cu experienta, daca se vor arata motivati. Sper ca antrenorul stie ceva, ca altfel o patim cu atatia noi venitii, care trebuie omogenizati in urmatoiarele 3-4 saptamani. Hai Progresul! Succes! La meciul cu Legia, am facut...legea, ratand si un penalty, in repriza a doua.
    Last edited by miril; 1st February 2005 at 22:41. Reason: completare
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #81
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Miril nu te mai ambala cu noii veniti pentru ca jumatate vor pleca la vara. Si atunci ce facem? Eu zic ca pentru moment sunt achizitii bune, dar ramane sa vedem ce poate antrenorul. Ma intreb de ce nu a vrut Gino sa antreneze. In definitiv este la fel de bine pregatit, teoretic cel putin, ca si Landi sau Zenga. Toti au fost scoliti la Coverciano.
    Ma intereseaza daca Vasilache asta a venit pe o perioada mai mare. Argentinienii astia... ce o mai fi cu ei? Se zice ca unul era in vizorul lui Ranieri pe vremea cand antrena Chelsea. Mai sa fie! Chiar asa? A mai venit un croat acum vreo 4 ani, tanar rau si mare speranta, care jucase in Spania undeva, s-a antrenat 3 saptamani si s-a evaporat.
    Unde ai citit despre meciul cu Legia?

  19. #82
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu-ti fa griji, sunt bine...temperat, mai temperat decat compozitiile lui Bach. De la Gino mi se trage. Meciul cu Legia l-am urmarit in direct pe site-ul Legiei Varsovia, despre meci afland de la un suporter polonez care ne-a informat de meci chiar pe site-ul lui FC National, care a devenit destul de...netemperat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #83
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ce este comic in situatia asta e ca Gino ne anunta ca nu pleaca. Ma intreb cati isi doresc chestia asta. El nu pleaca pana nu vine cineva sa investeasca, iar "cineva" nu vine sa investeasca pana nu pleaca el. Asta se cheama cerc vicios.
    De la vara se pare ca isi va face bagajele si McKain. Miril daca stii mai multe despre soarta lui Vasilache spune-mi si mie. E un imprumut sau are contract mai lung? Sa zicem ca vor ajunge intr-o cupa europeana, cu cine vor juca? Ma refer la lot. Eu sunt inca circumspect in privinta antrenorului. Asa a fost si cu Zenga, dar el are ceva mai nonconformist care l-a facut simpatic inca de la inceput. Landi e linistit, asa ca nu ma impresioneaza cu nimic. Pare docil. Gino i-a intins o mana asa ca el joaca cum ii canta asta.

  21. #84
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ca si pe acest thread, se pare ca nici cu echipa nu se mai intampla nimic. Ori pleaca cineva si scriu toate ziarele, ori nu auzi nimic. Nu mai e un amical, un antrenament sau o masa la Trattoria...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •