Page 167 of 169 FirstFirst ... 67117157165166167168169 LastLast
Results 3,487 to 3,507 of 3539

Thread: Progresul Bucuresti

  1. #3487
    junior u.c.a.d.k.'s Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x View Post
    pedeapsa a venit dupa 5 ani
    da, stiam eu ca a mai fost vorba de arestarea lui ion s.
    [I][FONT="Book Antiqua"][COLOR="RoyalBlue"]We Await Silent Trystero's Empire[/COLOR][/FONT][/I]

  2. #3488
    incepator
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Buna seara

    Mai stie cineva ceva de Progresul? Mai jucam in D? la Bragadiru?

  3. #3489
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Liga IV nu a inceput in schimb au inceput juniorii:

    http://sportb.ro/juniori-a-seria-3/

    Topicul deschis desprea activitatea Progresului de acum se face pe topicul:

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...447531&page=19
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #3490
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Maestrul si Progresul Bucuresti, o axioma de avere sentimentala:

    Declarație de avere sentimentală Radu Cosasu

    Cum și de ce sfidez orice DNA, orice ANAF și orice ANI

    Sînt un modest, bătrîn și tenace investitor în fotbaliștii români. Ca să încep de undeva, să zic că în 2015 se fac 60 de ani de cînd l-am văzut pe Imi Ienei debutînd la UTA într-un meci cu Petrolul (3-1) și imediat am învestit în el, chit că eram cu o fată care după 90 de minute mi-a spus că ea niciodată n-o să-mi suporte pasiunea pentru fotbal. De-a lungul timpului – și ce timpuri! – am învestit (într-o ordine aleatorie):

    În Dinu și Lucescu – chiar dacă știam că nu se prea pot suferi. Ei, și? Înantea lor am învestit în bombardierul Bazil Marian – chiar dacă avea dreptul mai bun decît stîngul. Am învestit în Gicu Dobrin – fără să-mi pese de Guadalajara lui – fiindcă eu învestisem și în Angelo Niculescu încă de pe vremea cînd juca la Carmen, lîngă Simatoc; sigur că știam ce zicea Fănuș de temporizarea lui Angelo, dar nu-mi păsa, fiindcă eu știam și ce talent nebun zace în Fănuș. Am învestit în Bone și Onisie, în Țop Voinescu și Apolzan, cînd nu era nici o problemă că CCA-ul se confunda cu naționala. Am învestit în Dudu și Puiu, chiar dacă tribunele cîntau „Dudu Georgescu e mai bun ca Iordănescu”.

    Am învestit în Tache Macri, în Culae Lupescu, în Nichi Dumitriu și Puiu Ionescu – chiar dacă eram lîngă o femeie inteligentă care nu ținea cu nimeni, ceea ce e foarte neplăcut. Am învestit în Marcelinho Răducanu, indiferent la faptul că i se ștersese numele din toate anuarele după ce fugise. Ei, și? Am învestit în Boloni, chiar dacă Vanea Chirilă mă tachina că Loți nu are dreptul decît ca să urce în tramvai. Am învestit la Hunedoara pentru Mișa Klein și un Gabor care înnebunise Australia.

    Am învestit în Oblemenco, Gică Craioveanu, Balaci, Cămătaru, Cârțu, Țicleanu, pentru că erau opoziția nonconformistă și un om de afaceri trebuie sa joace pe toate tablourile. Am învestit la Timișoara în Ciosescu și Dinulescu, la Cluj în Zoli Ivansuc și Neșu, dar cînd mi-am maturizat jocul de cap am învestit enorm – fără exagerare – în Hagi (de la debutul în Regie, nu de la începutul lumii), în Moțu Sabău, în Răducioiu, Belo, Gică Popescu, Dan Petrescu, Ilie Dumitrescu – adică se înțelege de ce, deși azi mi se scrie că nu a existat nici o Generație de Aur fiindcă nu a fost campioană mondială. „Bă – mă poate întrerupe cineva – tu echipă nu ai avut?”. Am avut, am învestit o viață în Progresul, dar aici am înregistrat un crah că nu mai pot șopti decît Mateianu, Peniță, Mafteuță…

    Ca să fiu precis, nu am învestit nici un leu și m-am trezit cu o avere considerabilă. O avere sentimentală care sfidează orice declarație de venit anual, orice ANAF, DNA sau ANI. Am învestit – cum zic spaniolii – aficionĂrespeto și sînt foarte bogat sufletește. Am avut și căderi – ca pe orice piață – am suportat decepții grele, dar nu m-am retras din afacare.

    Cele mai grele momente au fost acelea în care a trebuie să înfrunt clasica contradicție dintre talent și caracter: „Bă, ăla al tău o ști cu mingea, dar bea, e afemiat, e blatist, trișează…”. Le-am opus o rezistență nu aș zice exmplară: „Dom’le, dumneata nu ai driblingul lui, dar ești invidios”. Am lucrat dintotdeauna ca investitor în ideea lui Stendhal: „Invidia e cel mai serios sentiment omenesc”. Fiind un neserios declarat, nu cunosc invidia. Așa că trăiesc și azi din rentele admirațiilor mele – „un rahat”, cum ar zice orice pamfletar. Prea bine, dar îmi puteți șopti în cine să mai învestesc azi în România?

    http://blogsport.gsp.ro/cosasu/2015/...-sentimentala/
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #3491
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    La Multi Ani Progresul Bucuresti, La Multi Ani, pensionare, fie si in exil!

    https://ro-ro.facebook.com/pages/Pro...59670324049765

    http://sportb.ro/progresul/

    L-am vazut pe Silviu Ghering, in poze. In dublu format.
    Last edited by miril; 10th May 2016 at 17:24.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #3492
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1

    multumesc!

    sa traiasca!

  7. #3493
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Rapid Bucuresti - Progresul Spartac 2-1 primul meci din Liga a 3-a a sezonului 2018/2019!
    Progresul a primit un rosu nemeritat in opinia mea in final de prima repriza dar mai apoi a inscris un gol absolut fabulos: un lob izbit puternic de la 30 de metri din transversala in poarta! Rapidul a reusit sa-ntoarca rezultatul dupa minutul 80! Pacat, un egal era meritat cum ar fi fost si promovarea anul trecut!


    Consolarea mea e ca Farul n-are nici o sansa sa promoveze din a 2-a in prima liga si Rapidul ii va sufla mucii anul viitor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #3494
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Vesti bune, Mirile! Nu vine Steaua anu asta, deci putem trage la promovare iar!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #3495
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ne-a parasit Florin Halagian. Dumnezeu sa-l odihneasca!

    https://progresulspartac.com/2019/08...orin-halagian/
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #3496
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l odihneasca!

  11. #3497
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Vesti bune, Mirile! Nu vine Steaua anu asta, deci putem trage la promovare iar!
    Progresul nostru, scapat de Rapid cu care n-avea cum, acum e iar pe primul loc!
    Trebuie promovat acum, Mirile, ca anu viitor vin spurcaciunile si iar nu se poate!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #3498
    incepator lin's Avatar
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Tot stadionu insa era cu national, mai putzin cei de pe banca tehnica a craiovei shi netzoiu shia ai lui

  13. #3499
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Iarasi a pierdut Progresul promovarea, a pierdut azi 0-1 cu ceva panarama in baraj. La anul nici atata sansa nu va fi, ca vine Steaua.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #3500
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Stim asta, panarama este platita din banii publici, adica de la judet, Progresul nu. Nu cred ca echipa are resurse financiare pentru liga 2. Am vazut meciul pe YouTube, echipa a jucat slab, oaspetii, mai buni in meciul asta, castigand in ultimele secunde ale meciului, din penalty la un fault comis in afara careului, dupa cum am vazut eu. Dar nu mai are importanta. Mai este si returul la Slatina, duminica. Cand s-a intrerupt campionatul din cauza pandemiei Progresul era pe primul loc cu un golaveraj mai bun decat oltenii insa FRF a luat hotararea sa se joace baraj intre primele doua clasate in toate seriile cu excepta a doua serii unde diferenta de puncte era semnificativa, peste trei puncte. Nu ne mai ramane decat sa strigam, ca deobicei Hai Progresul!
    Last edited by miril; 6th August 2020 at 08:42.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #3501
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Asta este, daca nu sunt bani... Pacat, as fi placut Progresul in Liga a 2-a. Se va mai incerca peste 2 ani, anul viitor cu Steaua nici o sansa.
    Nu cred ca e o asa mare diferenta intre Liga 2 si 3, mi se pare ca se joaca haotic in Liga a 2-a si echipele ce nu construiesc sunt favorizate, pot oricand scoate un rezultat bun. Rapidul n-a promovat in Liga 1 pt ca nu stie construi, cam ca si toate celelalte, cu putine exceptii. Jocul combinativ al Rapidului a cunoscut minore progrese pe final, in ultimele etape dar prea tarziu, lipsa de noroc, naivitatea portarilor si vria ne-a decimat. Incercam la anul, speram noi cu un joc ce nu ne va mai duce spre vrie de data asta, pe final.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #3502
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Iata cum a aratat penalty-ul:

    Penalty.jpg
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #3503
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Chiar nu vreau sa vad furtisaguri, numa mersi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #3504
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cum ziceam, ne-au culcat. Dar probabil nici 0-0 nu ajungea in tur.

    https://liga2.prosport.ro/liga-3/man...-1730-19143224

    Au intr-adevar bani astia de si-au permis jucatori ca Vlada sau Demici, care au fost dati afara de Rapid anul trecut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #3505
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #3506
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Felicitari cautatorule! Nici nu stiam ca te preocupa din astea! Ce-i drept Steaua care nu e a ta urmeaza sa joace acolo in cateva saptamani!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #3507
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Depinde in ce serie vor intra. Progresul a jucat in seria a doua, doi ani, apoi in seria a treia. FRF stie de ce.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •