Page 101 of 169 FirstFirst ... 519199100101102103111151 ... LastLast
Results 2,101 to 2,121 of 3539

Thread: Progresul Bucuresti

  1. #2101
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Multumim pentru urari,inter!

    Ciubotariu a fost antrenor principal doar in meciul cu Rapid,pana l-au adus pe Cartu,deci nu cred ca se poate considera "salvatorul echipei",cum zici tu.

  2. #2102
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    eu ma refeream la javra de netoiu ... pe el il asemuisem cu "salvatorul"!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #2103
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    AUTOR BANCARU

    In frumoasa zi de 28 noiembrie a anului 2006, an ce preceda aderarea Romaniei in structurile UE, dupa ce la sfarsit de mandat iliescian a reusit sa adere la NATO, in urma unei vizite a presedintelui... in fine, astazi presedintele CA al clubului din Cotroceni a gasit ideea salvatoare, daca o gasea la vremea cand eu discutam cu Miril despre acest lucru, nu mai vorbeam apoi la telefon despre ce puncte si de pe unde trebuia sa luam, nu ne mai uitam ca fraierii in sus la Ceahlaul, vorba lui George, ma refer la Cosbu, "zaream Ceahlaul la apus, ca-ntr-o salbatica splendoare", dar sa revenim Iacov a decis sa aduca un antrenor, caci destul ne-am chinuit cu diletanti. Diletantismul la nivelul conducerii tehnice a inceput odata cu plecarea lui Landi, rapus de jocurile de culise la care a participat si un suflet nepatat, la el in tara, un cangur cu trup de om si minte de cangur, Mihaita Tueitii, care acum probabil joaca undeva la lesi, dar sa lasam textele inutile, sa ne concentram asupra ideii principale, aceea ca la Clubul din Parcul cu ... ce vremuri cand era intraga baza a Progresului, mergeam duminica dimineata la meciuri, asta nu mai era asa placut, dar eram obisnuit cu liga B. Era mai palpitant. In fine, secund va fi Irimescu, cu care a lucrat si prin alte parti, inclusiv acolo unde lucra cand l-a lucrat pe Iacov. Sa speram ca au terminat procesul, caci pentru cine nu cunoaste Iacov a intentat proces lui Cartu, desper el este vorba, pentru ca acesta din urma, dar nu ultimul, i-a jignit pe bancari, spunand ca au dat bani nu stiu cui si pentru chestii dubioase. Asa cum autorul acestor randuri a mai zis in repetate randuri, cine citeste printre randuri, s-ar putea sa isi aminteasca. Bun venit Sorine, adica Cartu, si sa te fereasca Dumnezeu sa pierzi meciuri acasa, pentru ca ti-am pregatit una verde, de dupa gripa cu sirop de patlagina.
    A consemnat de la locul unde sade de obicei seara, Bancaru.

  4. #2104
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Se pare ca "salvatoru" mai sta pe bara o tura. Porbabil alti salvatori asteapta si ei la coada, unii cu experienta mare de tot!

    Sa speram ca Sorinaccio ii va reinvata pe baieti cum sa se apere (ca la asta se pricepe), si fiecare punct castigat va fi serbat cu sampanie si ciocolata belgiana. Daca pierde, sunt de acord cu varianta Bancaru-lui.

    Cum ramane cu procesul intre Iacov si Cartu? Dupa meci trag o raita si pe la judecatorie?

  5. #2105
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Se impaca la conferinta de presa. Proba video se admite in instanta. Pupaturile si strangerile de mana, alea calduroase, numai, sunt probe irefutabile.

  6. #2106
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Oricum. cat sunt eu de carcotas la adresa lui Iacov, recunosc ca apreciez faptul ca saptamana asta a tacut si a facut ceva. Asta este problema cu el, trebuie sa taca mai mult.

  7. #2107
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Herculis,nu m-ar deranja sa se ia Iacov in gura cu toti,atata timp cat echipa ar merge bine.Sa vedem ce-om face cu Cartu.Macar sa facem baremul de puncte pentru Liga II.

  8. #2108
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Vezi tu, este inaltator ca s-a angrenat in toate aceste conflicte. Dar pina acum a demonstrat ca habar nu are de ftbal si de cum se conduce o echipa, asa ca opinia lui cantareste un zero barat.

    Ma rog, mai vedem, Pina atunci, va promit maine un reportaj in "exclusivitate" de la meciului Rapidului din seara asta pe pe OAKA. Alo George, se aude si la tine?

  9. #2109
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Herc, chiar voiam sa iti zic. Te duci la meci? Daca te duci, ia si tu un carton cu Progresul Bucuresti. Sau FC National. Or sa-l arate sigur astia la teve. Sa nu mai zica de noi ca nu avem suporteri in deplasarile indepartate.
    Taci, ca acum ne da Georgica o veste de la conferinta. Sa vezi... inainte de toti. E ambitios. Eu asa as face. Ma duceam cu legitimatia aia la conferinta si ma logam de pe mobil si bagam stirea.

  10. #2110
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Da, merg cu doi colegi de-ai mei, suporteri ai lui PAO, care m-au invitat la meci. Asa ca..... o sa ma vedeti cu un fular alb-verde :-))))
    A fost un show ieri cu cei doi retinuti in vama.....
    Ce se intimpla cu acea conferinat de presa? Se mai tine, sau este precum conferinta in care urma Nastase sa-si anunte guvernul, da' a ramas singur la microfon?

  11. #2111
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Dupa Iacov...Netoiu. Tot un fel de...potop:

    Netoiu se īntoarce! (Prosport)

    Dupa ce Sorin Cīrtu a devenit de ieri antrenor principal, clubul “bancar” se pregateste de o noua mutare īn iarna: Gigi Netoiu presedinte

    In spatele numirii de ieri a lui Sorin Cīrtu pe banca tehnica a ”bancarilor” se afla fostul actionar al lui Dinamo, Gigi Netoiu, care va prelua din iarna clubul de la Constantin Iacov.

    Dupa ce a plecat de la formatia “cāinilor rosii” īn vara, nefiind de acord cu instalarea lui Mircea Rednic pe banca ros-albilor, Gigi Netoiu revine puternic īn peisajul fotbalului autohton. Si nu īn calitate de simplu actionar, ci ca presedinte la FC National. Sora “Comandantului” detine, īmpreuna cu actualul presedinte al “bancarilor”, Constantin Iacov, un off-shore īn Cipru, POL Vital.

    Se pare ca presedintele Consiliului de Administratie al lui FC National, Constantin Iacov, si-ar fi vāndut actiunile detinute īn respectivul off-shore contra sumei de 2 milioane de euro, alte 3 milioane de euro urmānd a fi platite de catre Netoiu īn rate timp de sapte luni. Astfel, Iacov renunta practic la clubul din Parcul cu Platani, predāndu-i stafeta lui Netoiu. Fostul actionar de la Dinamo nu a pierdut timpul si a reusit sa-l convinga pe Sorin Cīrtu sa preia cārma formatiei ”bancare”, desi situatia din clasament este mai mult decāt īngrijoratoare.

    Cīrtu a semnat un contract valabil pāna īn vara anului viitor, cu drept de prelungire pentru īnca un sezon daca echipa scapa de retrogradare. Salariul lui “Sorinaccio” este de 10.000 de euro pe luna.

    Tehnicianul spera ca īmpreuna cu jucatorii pe care īi are sub comanda, dar si prin aducerea altora cu experienta, sa poata īndeplini obiectivul propus, salvarea de la retrogradare. “Va fi greu īn aceste doua etape din retur, cu Dinamo si Gloria Bistrita, īnsa nu imposibil. Speram sa adunam cāteva puncte din aceste partide si sa tragem linie īn iarna, sa vedem ceea ce este de facut. Nu pot sa spun acum daca vor fi jucatori de care ne vom desparti, īnsa aceste doua meciuri reprezinta sansa lor pentru a ne arata ca merita sa ramāna aici. Vom avea nevoie pentru retur de īnca doi-trei fotbalisti cu experienta pentru a iesi din aceasta situatie delicata”, a declarat ieri Cīrtu, cu ocazia instalarii oficiale la FC National.

    Iacov a cumparat ieftin si vinde scump. E un baiat destept. Legat de eventuala implicare a lui Netoiu la FC National, pot sa spun ca acesta a facut treaba buna peste tot pe unde a fost
    Dumitru Dragomir, presedinte LPF

    Nu stiu nimic de vreo implicare a lui Gigi Netoiu la FC National, dar oricine doreste sa investeasca īn aceasta echipa este binevenit. Deocamdata nu am discutat concret cu nimeni despre asa ceva
    Constantin Iacov, presedinte CA FC National
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #2112
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Deci cipriotul era roman sadea :-))))))
    Acum decat un papagal fara bani, este mai bun un sobolan cu ceva bani si care poate aduce si doi jucatori resapati? Of Doamne, nu iesim la liman niciodata?

    Daca asa se va intimpla, se pare ca Dragomir a avut dreptate ca Iacov a fost doar un pasager prin clubul nostru. Si inca unul care in loc sa tina locul curat s-a mai pi.at si el unde se ca..se Gino.

    Scuzati limbajul dar cam asta este.

  13. #2113
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Vai, Herculis, dar de abject vorbesti.

  14. #2114
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    O declaratie interesanta, pe final, a lui Cartu in Romania Libera

    Antrenorul lui FC National, Sorin Cartu, asteapta ca formatia pe care o pregateste sa confirme jocul bun prestat etapa trecuta contra liderului Dinamo si sa obtina toate cele trei puncte in meciul de astazi cu Gloria Bistrita, din etapa a XIX-a a Ligii I. "O victorie cu Gloria este vitala pentru noi, pentru ca nimanui nu-i convine sa joace de la ora 11.00 in liga a doua. In general sunt multumit de atitudinea baietilor. Exista o diferenta intre exprimarea de pana acum a echipei si ceea ce am jucat cu Dinamo", crede tehnicianul bancar. Cartu a reafirmat necesitatea unor transferuri care sa creeze concurenta: "Presedintele Constantin Iacov e constient ca e o situatie periculoasa si ca strategia din tur a fost gresita. Am discutat cu mai multi jucatori care m-au ajutat si in trecut si care ar fi dispusi sa vina alaturi de mine la National. Ramane sa ne si intelegem cu presedintii cluburilor respective. Un jucator pe care mi l-as dori si cu care am mai lucrat este mijlocasul Stefan Grigorie de la Poli Timisoara. Nu stiu insa daca Nationalul are atatia bani ca sa-l poata cumpara. In plus, se stie ce relatie are domnul Iacov cu presedintele lui Poli Timisoara, Marian Iancu". In legatura cu implicarea financiara a lui Gigi Netoiu in realizarea transferurilor, Cartu a declarat: "Domnii Iacov si Netoiu stiu cel mai bine care este situatia. Pentru a putea investi undeva insa, trebuie sa fi proprietar, iar pentru acest lucru ai nevoie de acte".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #2115
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Elementar draga Watson! Iacov si Netoiu nu pot finaliza tranzactia, din motive de .. procese cu actionarii. Cum se da decizia finala, Netoiu este noul number one iar Iacov devine "fostul" si "odiosul"

  16. #2116
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Este posibil sa se fi referit la Iancu. Poate dai banii la nu stiu ce societate care apoi s edovedeste o fantoma. Dar ce stie Cartu....

  17. #2117
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    De la Costi citire:

    Vrea reorganizare (Sport Total)

    Sport Total: Ati incheiat anul cu o victorie. Cum este?
    Constantin Iacov: Foarte placut. Practic am redescoperit bucuria de a conduce aceasta echipa.

    S-au terminat meciurile pe anul acesta. Ce va reprosati?
    Am gresit in vara, atunci cind am dat sanse unui tehnician care nu avea veleitati pentru ocuparea postului de antrenor principal, in ciuda avertismentelor primite de la mai multi oameni de fotbal. Abia acum, dupa sosirea lui Cirtu, am redescoperit cum este sa ai un antrenor la echipa.

    In pauza il veti ajuta pe Sorin Cirtu sa intareasca formatia?
    Da. In scurt timp vom stabili bugetul de achizitii, iar dupa aceea antrenorul va avea mina libera la transferuri.

    Va pleca cineva, in vacanta?
    Normal ca nu putem refuza o oferta de, sa zicem, trei milioane de euro, daca aceasta ne-ar sosi. Dar in conditii normale nu va pleca absolut nimeni de la noi.

    Despre Netoiu ce imi puteti spune?
    Noi vrem sa ne intarim cu oricine va dori sa investeasca la club. Scopul este sa formam o societate puternica, de actionari care sa asigure stabilitatea financiara a echipei. Vor fi surprize mari din acest punct de vedere. In scurt timp va avea loc o capitalizare, iar domnul Netoiu e o posibilitate.

    Vladoiu si-a varsat oful
    La noul curs pentru licenta PRO, tehnicienii au rabufnit, atunci cind a venit vorba despre relatia dintre antrenori si conducatori. Cel mai vehement a fost Jean Vladoiu, fostul antrenor al lui FC National: "Nu-i doresc nici unui antrenor sa aiba parte de un conducator cum este domnul Iacov. Stiti ce mi-a spus dupa un meci pierdut? A zis ca ar trebui sa scot cinci contra doi din antrenament si sa iau o galeata de vinarom si sa desenez pe teren traseele pe unde ar trebui sa circule mingea in timpul partidelor!".
    Autor: Mihai Nejneru
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #2118
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    "Stiti ce mi-a spus dupa un meci pierdut? A zis ca ar trebui sa scot cinci contra doi din antrenament si sa iau o galeata de vinarom si sa desenez pe teren traseele pe unde ar trebui sa circule mingea in timpul partidelor!".
    Autor: Mihai Nejneru
    Foarte bine i-a zis-o!Daca era tolomac si nu stia sa organizeze jocul echipei,ce-ar fi vrut sa-i zica?A facut un pic misto de el.

  19. #2119
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Dragul de Vladoiu, a fost vexat de cuvintele auzite. Oare exista vreo scoala care-l sa scoata pe Vladoiu antrenor?
    Acum, sa asteptam surpriza. Adica sa vedem cine investeste intr-un club situat pe ultimul loc. Cine stie, poate unii care stiu mai multe ca noi....

  20. #2120
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Saracu Vladoiu...si nenorocitul ala de Iacov, sa faca misto de un ditamai antrenoru. Am citit ca regreta doar numirea lui Duna, dar bazaconia cu Vladoiu unde o inregistram? La pierderea temporara a facultatilor mentale? Buget de achizitii, mana libera la transferuri, de ce mama dracului nu a facut asa de asta vara?

  21. #2121
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Atunci era euforic, acum este disperat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •