Page 1 of 23 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 480

Thread: Bomba Federer a inceput sa fisiie ?

  1. #1
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1

    Bomba Federer a inceput sa fisiie ?

    Asta noapte nr.1 Roger Federer a pierdut la argentinianul Guillermo Canas un "lucky loser" al acestui turneu master INDIAN WELLS cu incredibilul scor 7-5 6-2 .
    Asta confirma inca odata parerea mea ca Federer este departe de a fi cel mai bun jucator al tuturor timpurilor.Asa e cind incalci principiile ,te calca si ele pe tine...Prevad anul asta o furtuna in tabara Federer.
    Hei fanilor , ati disparut ? Aparati-l !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    394
    Reputatie
    1
    e o prostie fara margini ceea ce spui tu acolo....... Canas e un super jucator (cu sau fara anabolizante) si Federer a lasat-o mai moale.....cam atat.....

  3. #3
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    S-a jucat pe hard nene,unde Federer era maestru si Fedex nu o lasa deloc mai moale acum cind avea de batut recordul de meciuri consecutive cistigate.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    394
    Reputatie
    1
    deci recunosti singur ca e maestru..eu nu sunt fan Federer....dar aceasta infrangere este o simpla imfrangere care trebuie sa se intample din cand in cand la orice mare jucator atata tot.....nu e cazul sa anuntzi acum caderea mitului Federer..... e exagerat..sunt sigur ca la Key Biscane va matura totul in fata sa...
    (daca nu va da iar peste Canas )

  5. #5
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    A avut mai multe meciuri slabe anul asta, dar Canas e singurul care l-a fript.

    Isi va reveni la Key Biscayne. A mai pierdut un meci la Cincinatti anul trecut pe hard cu Murray si unul anterior cu Nadal in finala de la Dubai. Se mai intimpla in sport sa te mai si prajeasca unul cind joci prost, nu-i ceva nou...
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  6. #6
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    a pierdut un meci wow... gata si-a terminat cariera
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  7. #7
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Mai fratilor sa nu ma intelegeti gresit !? Federer este un maestru al rapidei sau cel putin era pina ieri ,eu nu-i contest meritele...dar de la asta pina a declara ca Federer este cel mai bun jucator al tuturor timpurilor ,e cale lunga...Premierall , Luma unde sunteti ? Luma sper ca nu te-ai ras ,pastreazate pt.pariul nostru !
    Last edited by Optimistul; 12th March 2007 at 11:16.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  8. #8
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    nu ia mers si lui odata jocul! pana la RG nu mai pierde nici un meci!

  9. #9
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Esti sigur ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  10. #10
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    foarte!...nici nu mai este mult pana la RG!

  11. #11
    Mada Mada Dane! Andreea's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bahamas
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    S-a jucat pe hard nene,unde Federer era maestru si Fedex nu o lasa deloc mai moale acum cind avea de batut recordul de meciuri consecutive cistigate.
    Esti prea optimist! Nu te grabi sa tragi concluzii . Pana si maestrii mai au zile proaste!

  12. #12
    Mada Mada Dane! Andreea's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bahamas
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    M-a socat faptul ca l-a batut Canas! Stiam ca va avea un meci greu dar nici chiar asa!

  13. #13
    sport legend coiscif's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    755
    Reputatie
    1
    chiar daca stapaneste foarte bine jocul pe aceasta suprafata nu inseamna ca nu poate sa mai si piarda...e un lucru normal care trebuia sa se intample candva...in interviul de pe atptennis nu pare prea dezamagit
    Roger Federer, the sixth man to complete a Career Grand Slam

  14. #14
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    "It just shows you how tough it is. Today was just a grind for me from the start. First-round match is always difficult, but I've had an incredible run, not losing in the first round for over two years. So I'm really happy about that. Sooner or later it had to happen, so it's OK."

    Inainte de toate este om...cu zile bune si mai putin bune.
    Nu am de ce sa-l apar. Asta o face singur, pe terenul de tenis.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  15. #15
    Mada Mada Dane! Andreea's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bahamas
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by coiscif View Post
    chiar daca stapaneste foarte bine jocul pe aceasta suprafata nu inseamna ca nu poate sa mai si piarda...e un lucru normal care trebuia sa se intample candva...in interviul de pe atptennis nu pare prea dezamagit
    Stiu ca se poate intampla, dar eu vroiam sa castige Indian Wells! Imi place turneul asta ! Ok! Daca n-a castigat Indian Wells, sper sa castige Roland Garros-ul!

  16. #16
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Si eu...mai ales ca am pus pariu...
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  17. #17
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Este o dovada ca este totusi om,ca deja se intrebau multi de pe ce planeta o fi!A pierdut un meci,la un jucator foarte bun(Canas a fost si pe 8),iata inca un argument ca este un mare jucator-ce eveniment mare e o infringere suferita de el!
    Last edited by printulmiskin; 12th March 2007 at 12:28.

  18. #18
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Am citit o cronica a meciului si se pare ca Federer a pierdut mult pe al doilea serviciu ( a avut procent de doar 36% puncte cistigate ).
    Cit despre Canas , baiatul a fost suspendat 15 luni pina in septembrie anul trecut pt. "pastilute" ,si saptamina trecuta era pe locul 60.
    Sunt eu Optimistul dar voi ma intreceti ...Cind va aud ca Federer o sa cistige RG...imi vine ba sa rid ,ba sa pling-trebuie sa ma decid intr-un final,cred ca o sa rid !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  19. #19
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ValiEnte View Post
    a pierdut un meci wow... gata si-a terminat cariera
    Da s-a ratat hai sa-l aruncam la gunoi... Cam asta vrea Optimistul pentu ca ii este frica de ceea ce se va intampla dupa meciul asta... Lui Federer nu-i place sa piarda si mai ales in primul tur(ca practic asta a fost primul pt el)si probabil ca o sa-si ia masuri extreme ca asa ceva sa nu se mai intample... Optimistul eu inteleg ca-l urasti pe Federer dar deja e penibil ceea ce faci...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  20. #20
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    la RG nush daca va castiga, dar sunt sanse ca sa nu mai piarda nici un meci pana la RG! asta e parerea mea! oricum...Federer a pierdut meciul , nu Canas la castigat!

  21. #21
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Da s-a ratat hai sa-l aruncam la gunoi... Cam asta vrea Optimistul pentu ca ii este frica de ceea ce se va intampla dupa meciul asta... Lui Federer nu-i place sa piarda si mai ales in primul tur(ca practic asta a fost primul pt el)si probabil ca o sa-si ia masuri extreme ca asa ceva sa nu se mai intample... Optimistul eu inteleg ca-l urasti pe Federer dar deja e penibil ceea ce faci...
    cred ca userul pe care l-ai citat era sarcastic

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •