View Poll Results: Care va fi deznodamantul partidei?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Victorie a lui "U"

    12 66.67%
  • Meci egal

    4 22.22%
  • Victorie Unirea

    2 11.11%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 62

Thread: B3: "U" Cluj - Unirea Alba Iulia , 8 octombrie

  1. #1
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1

    B3: "U" Cluj - Unirea Alba Iulia , 8 octombrie

    Un meci care o sa spuna multe despre potentialul ambelor formatii, "U" vine dupa doua deplasari din care toti ne asteptam sa scoatem mai multe puncte, in meciul asta se va vedea care-i adevarata fata a lui "U". In clasament stam totusi bine, suntem la doar un punct de echipa de pe primul loc si avem un meci mai putin disputat. In cazul unei victorii am putea sa trecem pe primul loc, cu un pic de ajutor de la Resita si un rezultat favorabil in derby-ul Bihor-Gaz

    Unirea in schimb e dezamagirea campionatului, parerea mea ca "antrenorul" lor care a fost si pe la noi cand eram in A are o mare vina la aceste rezultate dezamagitoare. Probabil ca la Cluj echipa o sa aiba si cativa sustinatori, mai ales ca a inceput anul universitar si sunt destul de multi studenti din Alba.

    Meciul merita tratat separat fata de celelalte datorita obiectivelor pe care aceste echipe le-au avut inainte de debutul campionatului, pe undeva e si un derby de traditie, meciurile intre "U" si Unirea au fost de obicei meciuri spectaculoase, spectatorii erau prezenta intr-un numar destul de mare, de obicei faceau deplasarea si de la Alba-Iulia un numar insemnat de suporteri.
    Last edited by t.b.; 1st October 2005 at 18:24.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  2. #2
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    BAFTĂ ŞEPCILOR ROŞII în lupta pt. promovare !

    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  3. #3
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    t.b. .... ti`am mai spus ... nu antrenorul e de vina ... ci echipa e varza... din jucatorii care au jucat la echipa... cand era in Divizia A... mai sunt 2 ... dintre care portarul .. care intotdeauna le gafeeaza (deci nu e nici un avantaj) si unu stanciu (care a fost mai mult rezerva in div A) ... in rest tot jucatori veniti din Diviziile C si D ... cum poti sa obtii rezultate in acest fel ? ...

    ramane de vazut din iarna ... cand s`a anuntat o mare campanie de transferuri ... si de dat afara jucatorii care nu au ce cauta la Unirea ....

    in meciul acesta... daca zic ca vreau un rezultat bun ... => ca visez... ramane de vazut cate "bobite" vom incasa
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  4. #4
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Iti zic ca Talnar a fost si la "U" antrenor, a luat echipa de pe 6 si abia am scapat de retrogradare, sa ne amintim si de performanta pe care a avut-o la Dinamo, a fost eliminat din UEFA de o echipa de pescari, Kna...nustiucum, in fine tu stii mai bine care-s problemele la club...

    Daca jucam ca in meciul de la Satu-Mare, am emotii, si din ce-am auzit si la Beclean cam tot asa am jucat, sper sa nu fi devenit un obicei...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  5. #5
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    T.B. , hai frate la meciuri , nu mai fii ultras pe calculator
    Semnatura

  6. #6
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Pai numa` la asta de la beclean si ala de la timisoara n-am fost, ca nu am putut in rest la toate am fost
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  7. #7
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Unirea Alba Iulia, intotdeauna mi-ati fost dragi. Nu ma dezamagiti acum.

  8. #8
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Haide U,brasovenii sint cu voi ca intotdeauna de altfel.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  9. #9
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    1 solist... cat ar fi de in criza si echipa noastra, lucru aratat prin jocul destul de slab din ultimele 2 etape, sa nu uitam ca jucam acasa. Desi asta in principal nu e neaparat un avantaj decisiv, la o echipa tanara, de moral, asa cum e cea a Universitatii, va avea un aport mare. Sper sa aiba portarul lor un sac mare, unde sa duca cat mai multe goluri clujene

  10. #10
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Ma duc pe mana fratilor clujeni. Am incredere in ei. Haide "U" !!!
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  11. #11
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mda, se pare ca Unirea AI nu e cotata prea bine, nu avem cota buna pentru "U", poate un 1.10 acolo

  12. #12
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Eu cred in revenirea uniristilor. HAI Unirea, fa-ne o bucurie !

  13. #13
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Nu-i frumos jorgensen, sa doresti raul altora.
    Uite, ca sa nu supar pe nimeni, eu imi doresc sa terminati la egalitate cu Gaz-Metan.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  14. #14
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Lasa`i ma dragos, ca atata bucurie au si ei in viata atunci cand pierdem noi, gandeste-te cat de rau tre` sa fie ca echipa ta favorita sa piarda in fiecare etapa si acum sa mai fie si antrenata de sapaliga

    Nu o sa fie un meci usor, dar sper si cred intr-o victorie a noastra, un 1-0 e suficient
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  15. #15
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    nu doresc raul altora. "Eu cred in revenirea uniristilor", asta am scris nu ?
    Cei din alba iulia cred ca sunt de acord cu mine

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by t.b.
    Lasa`i ma dragos, ca atata bucurie au si ei in viata atunci cand pierdem noi, gandeste-te cat de rau tre` sa fie ca echipa ta favorita sa piarda in fiecare etapa si acum sa mai fie si antrenata de sapaliga

    Nu o sa fie un meci usor, dar sper si cred intr-o victorie a noastra, un 1-0 e suficient
    Ioi ca nu uit toata viata sezonul 2004-2005 .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  17. #17
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jorgensen
    nu doresc raul altora. "Eu cred in revenirea uniristilor", asta am scris nu ?
    Cei din alba iulia cred ca sunt de acord cu mine
    De fraza aia nu s-a legat nimeni, ci de partea a 2-a, cea cu "fa-ne o bucurie" pai in primul rand bucuria ar trebui sa vina din partea echipei favorite, dar asa-i romanul sa moara si capra vecinului
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  18. #18
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    nici sezonul 2005-2006 nu o sa-l uitati dupa ce o sa va suflam primul loc in clasament.

  19. #19
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Cu sapaliga pe banca?
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  20. #20
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jorgensen
    nici sezonul 2005-2006 nu o sa-l uitati
    Sigur ca nu o sa-l uitam, o sa ne amintim mereu cu drag de sezonul in care am promovat
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  21. #21
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    da, cu sapaliga pe banca. Atat de mult m-as distra sa va batem de sa va iasa ideile tampite despre promovare din cap. Si aici ma refer la meciuri de fotbal nu la altceva, la care sunteti de neintrecut, la fel ca suporterii olteni.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •