View Poll Results: CFR Timisoara - UTA : 1-X-2?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Castiga CFR = 1

    5 35.71%
  • Egal = X

    0 0%
  • Castiga UTA la Timisoara = 2

    9 64.29%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 23

Thread: B3: CFR Timisoara - UTA , 8 octombrie

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    B3: CFR Timisoara - UTA , 8 octombrie

    Cunoscuta rivalitatea fotbalistica dintre cele 2 orase, precum si palmaresul celor doua echipe (de catre unii cel putin), acest meci se arata a fi unul decisiv, macar din punctul de vedere al aradenilor.

    Daca CFR-ul din Timisoara (o echipa ce a avut rezultate foarte bune in div. A, in aceeasi perioada in care a castigat si UTA primele sale 2 titluri) este satelitul celor de la FCU Poli TM si vine dupa o infrangere in deplasare, UTA are nevoie acuta de puncte.

    UTA fara victorie acasa in acest sezon trebuie sa aduca macar un punct de la Timisoara, altfel riscand sa se obisnuiasca cu locurile ce retrogradeaza direct sezonul acesta din B3.

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Am impresia ca in w/e urmator nu e etapa in div. A, ca joaca Nationala. Asa ca poate CFRul Timisean sa primeasca intariri de la cei din A. Cam nasol...

    Oricum UTA nu are voie sa piarda meciul asta ca ii desfiintez!!! Li se iarta toata pacatele daca fac meci bun (sau prost) si nu pierd la TM!

    Hai \U|T|A/ !!!

  3. #3
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Da, e meciul nationalei, deci teoretic, Poli ar putea sa trimita o serie de jucatori de la prima echipa pentru a incurca pe UTA, dar nu stiu daca o vor face, nu cred ca intre conducerile celor 2 echipe exista neintelegeri... insa mai mult ca sigur galeria lui Poli va sustine cfr-ul in meciul asta
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  4. #4
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    E clar! avem nevoie de punctele de la timisoara .
    Se pare ca s-a intrat in discutii cu Gigi Boruga.
    Mai stie cineva altceva mai mult? In 3 zile am inteles ca trebuie sa dea raspunsul.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  5. #5
    banatzan THE HUN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Valhalla
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Acum vreo catva timp in urma UTA venea la Timisoara pt.meciul cu CFR-ul doar pt.victorie,acum vad ca se multumesc si cu un egal care cred eu se va si intampla.Avand in vedere ca ambele echipe si-au facut lotul cu cateva zile inaintea inceperii sezonului si au o valoare destul de mediocra ma face sa cred ca nu va fi un meci placut ochiului.Succes CFR,succes UTA fie ca cel mai bun sa castige.
    [COLOR="DarkOrchid"][SIZE="3"][B]E PUR SI MOV E[/B][/SIZE].- [COLOR="Black"]Galileo feat.The Hun[/COLOR][/COLOR]
    The few,the proud- The Banatians[COLOR="DarkOrchid"][/COLOR]

  6. #6
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Vor fi seisme la UTA saptamana asta, e sigur. Sper sa nu se reflecte in sens negativ in jocul nostru ci sa aduca ceva pozitiv la el. Eu sper ca baietii sa-si revina (Manaila sa nu mai faca schimbari neinspirate) si sa-i batem pe CFR-isti. Nu de alta dar rivalitatea Arad-Timisoara obliga. Numai sa nu trimita astia de la Poli jucatori la satelit ca atunci nu prea avem sanse.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  7. #7
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Sper ca fratii nostrii de UTA sa bata...daca nu... e deranj mare trebuie schimbat ceva.
    FORZA UTA!!!
    FORZA U!!!
    FORZA STEAGU!!!
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  8. #8
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Manaila ca si demis.
    Boruga aproape de a venii in locul lui.
    Exista sanse ca Ienei sa vina pe post de manager.
    Detalii despre toate astea pe thread-ul UTA-ei.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  9. #9
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Cica Manaila ramane daca face 9 din 9 in urm 3 meciuri... Asta inseamna victoria ptr inceput la CFR. Oricum la "U" CJ o fi ceva daca scoatem 1 pct nu 3 pct

  10. #10
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Stai sa bati mai intai la CFR tim. si dupa aia sa faci ceva cu Unirea, ca la Cluj ne trebuie iar o minune. Nu stiu ce va fi.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  11. #11
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Bafta multa fratilor utisti!

  12. #12
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Dark, cand vom juca la Cluj ce mai zici?
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  13. #13
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    O sa va urez tot voua bafta la meci si Clujului la promovare.

  14. #14
    junior
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    detroit,usa
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    the hun,esti din Detroit?

    si eu stau aici,poate ne vedem la o bere candva...!

    HAi UTA!!!
    nu ne faceti de rusine in meciul cu timisorenii!

  15. #15
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mda, am pierdut la Timisoara. Echipa a jucat execrabil prima repriza. Manaila la fel de neinspirat cu kelemen care avea galben si trebuia sa suporte majoritatea atacurilor pe partea sa. Putea sa il schimbe sau sa ii dea alte sarcini... Am jucat in 9 oameni si am reusit sa dam gol, iar prima repriza in 11, nimic!
    Bota s-a miscat bine, la fel si Kelemen de nu lua rosu... oricum prea putin ptr nevoile noastre.
    Decisiv va fi urm meci de acasa, cu Sannicolau. Daca nu luam 3 pct suntem cam iesiti din B. Oricum banuiesc ca va fi schimbat antrenorul, poate ca asta va reprezenta un soc pozitiv. Poate...
    Asadar CFR TM - UTA: 2-1. Ambele echipe la fel de slabe, numai ca UTA a jucat in 10 si apoi in 9.. ceea ce a facut diferenta.

  16. #16
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adevarul de Arad
    Cu aproximativ o jumătate de oră înaintea partidei, un arădean venit să îsi încurajeze echipa favorită (S.A., 30 ani), îmbrăcat în alb-rosu, a fost acostat din senin, în apropierea intrării, de un grup de timisoreni. Unul dintre ei, cu o portavoce în mână, l-a întrebat de unde este, apoi, fără să astepte prea mult, a încercat să îl lovească. Aflat în preajmă, un bărbat a intervenit, fiind repede luat la pumni de câtiva „ultras" în alb-violet. Paradoxul situatiei este că persoana care a sărit în ajutorul arădeanului era chiar de pe Bega! Jandarmii se găseau în altă parte a stadionului. Din spusele lor, ei tocmai aplanaseră o situatie asemănătoare.
    Orasul de 5*, capitala civilizatiei din spatiul carpato-danubianu-pontice...
    Eu la Arad nu am auzit de cand is sa se fi intamplat asa ceva. La Timisoara mereu insa... In fine, probabil si anul acesta trofeul acela de fair-play tot la ei se va duce.
    Respect ptr Timisoara si jud. Timis, de oamenii de calitate de acolo, polisti sau nu, dar scarba imi e de acesti Ultras care in situatii de 10-1 is mari terminatori... si uite asa se intretin si conflictele acestea extra-sportive, de catre idioti fara armata facuta...

  17. #17
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Capriciile fotbalului; Ar fi putut câstiga în nouă
    Quote Originally Posted by Adevarul de Arad
    Fără să arate, practic, nimic în meciul de sâmbătă, UTA a fost aproape de o performantã demnă de Cartea Recordurilor în fata ceferistilor timisoreni - să înscrie două goluri în dublă inferioritate numerică si să câstige pe Bega. După ce Mititi a valorificat singura ocazie a echipei noastre, la o pasă bună a lui Georgiu, „Bătrâna Doamnă" ar fi putut lovi pe contraatac, însă mingea nu a mai ajuns la Bota, care ar fi scăpat solitar spre buturile adverse. Din păcate, la faza imediat următoare, declansată de gazde, Gheju puncta decisiv.

  18. #18
    junior Nzsolti83's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Pana la moarte Utist
    Pana la moarte Utist

  19. #19
    banatzan THE HUN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Valhalla
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RedBaron
    Orasul de 5*, capitala civilizatiei din spatiul carpato-danubianu-pontice...
    Eu la Arad nu am auzit de cand is sa se fi intamplat asa ceva. La Timisoara mereu insa... In fine, probabil si anul acesta trofeul acela de fair-play tot la ei se va duce.
    Respect ptr Timisoara si jud. Timis, de oamenii de calitate de acolo, polisti sau nu, dar scarba imi e de acesti Ultras care in situatii de 10-1 is mari terminatori... si uite asa se intretin si conflictele acestea extra-sportive, de catre idioti fara armata facuta...
    Iti spun eu ca s-a intamplat si la Arad deoarece am simtit-o pe propria piele,s-a intamplat la meciul UTA-Poli 1-3 din 88 sau 89(sper sa nu gresesc) dar nu poti califica un intreg oras cu calificativul de tampit pt.actele "eroice" ale unor oligofreni.P.S.Nici mie nu-mi place actiuni de tipul 10 "viteji" contra unui "las".
    [COLOR="DarkOrchid"][SIZE="3"][B]E PUR SI MOV E[/B][/SIZE].- [COLOR="Black"]Galileo feat.The Hun[/COLOR][/COLOR]
    The few,the proud- The Banatians[COLOR="DarkOrchid"][/COLOR]

  20. #20
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    The Hun in primavara lui '89 meciul UTA-Poli 2-3. In tur la voi a fost 3-1 pentru voi.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  21. #21
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by THE HUN
    Iti spun eu ca s-a intamplat si la Arad deoarece am simtit-o pe propria piele,s-a intamplat la meciul UTA-Poli 1-3 din 88 sau 89(sper sa nu gresesc) dar nu poti califica un intreg oras cu calificativul de tampit pt.actele "eroice" ale unor oligofreni.P.S.Nici mie nu-mi place actiuni de tipul 10 "viteji" contra unui "las".
    Pai nu am sugerat ca orasul, judetul ar fi.. tampit. Revezi mesajul meu. Nu, tot respectul ptr Timisoara / Timis.
    Dar am vazut multe si ptr ce va pretindeti a fi, aceste 'specimene' sunt exceptii care nu intaresc regula, din pacate. La noi la Arad dupa Revolutie nu stiu sa fi fost asemenea probleme.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •