View Poll Results: Care din cei 12 debutantii ai Jiului vor confirma in divizia A?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • Alexandru Bădoiu

    3 33.33%
  • Ciprian Dinu

    2 22.22%
  • Cătălin Ciprian Petre

    4 44.44%
  • Marinică Ionică

    0 0%
  • Alexandru Mugurel Dedu

    2 22.22%
  • Mircea Gheorghe

    1 11.11%
  • Iosif Kalai

    2 22.22%
  • Florin Boiciuc

    1 11.11%
  • Irinel Dumitru

    1 11.11%
  • Virgil Constantin Drăghici

    1 11.11%
  • Ovidiu Istinie

    1 11.11%
  • Ovidiu Vezan

    3 33.33%
  • Nici unul

    3 33.33%
Multiple Choice Poll.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Vor confirma debutantii Jiului?

  1. #1
    senior The Surveyor's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    204
    Reputatie
    1

    Vor confirma debutantii Jiului?

    In primele sapte etape ale sezonului Jiul a lansat pe scena primei divizii, de voie, de nevoie, 12 debutanti. Vor reusi, macar cativa dintre acestia, sa devina nume importante ale fotbalului romanesc?

  2. #2
    senior The Surveyor's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    204
    Reputatie
    1
    In primele sapte etape ale sezonului Jiul a lansat pe scena primei divizii, de voie, de nevoie, 12 debutanti:
    Etapa 1: Jiul - Gloria 0-2 (5 august 2005)
    1. Alexandru Bădoiu - 24 ani
    2. Ciprian Dinu - 23 ani
    3. Cătălin Ciprian Petre - 24 ani
    4. Marinică Ionică - 26 ani
    5. Alexandru Mugurel Dedu - 20 ani
    6. Mircea Gheorghe - 24 ani

    Etapa 2: CFR Cluj - Jiul 0-0 (13 august 2005)
    7. Iosif Kalai - 24 ani
    8. Florin Boiciuc - 26 ani

    Etapa 3: Jiul - Sportul stud 1-3 (19 august 2005)
    9. Irinel Dumitru - 19 ani

    Etapa 5: FC Vaslui - Jiul 1-2 (10 septembrie 2005)
    10. Virgil Constantin Drăghici - 25 ani

    Etapa 6: Jiul - FC Arges 0-1(17 septembrie 2005)
    11. Ovidiu Istinie - 24 ani
    12. Ovidiu Vezan - 20 ani

    Care din acesti debutanti credeti ca vor confirma, devenind nume importante ale fotbalului romanesc?

    Eu mizez pe Badoiu, C. Petre si Vezan.

  3. #3
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    In acest sezon merg pe mana lui Scarlatache ... Chiar daca a gresit la Timisoara in meciul cu Poli ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #4
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    mergi tu ca poate ajunge la voi in zavoi
    HAI JIUL PETROSANI!

  5. #5
    incepator franz schneider's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    PETROȘANI - VALEA JIULUI
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Poate reactualizati si voi lista jucatorilor din poll ! Nu mai e de actualitate !

  6. #6
    Minerache... Leviss's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Petrosani
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    Eu sper ca la sarsitul campionatului sa fie toti de domeniul trecuturului, adica sa fie dati afara in suturi (cu cateva mici exceptii)..

  7. #7
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Nu ma pricep atat de bine la fotbal dar zic ca dedu are sanse

  8. 8th May 2007, 21:50

  9. #8
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Înaintea noului sezon 2007-2008, al carui start pentru Liga a II-a (Divizia “B”) va fi facut pe 11 august a.c., echipa Jiul Petrosani a facut o riguroasa selectie nationala, la care au participat peste 70 de jucatori. Dintre acestia, numerosi au fost selectionati sa faca parte din lotul de viitor al Jiului.

    Multi plecati, mai multi veniti

    Ultimii jucatori la care s-a renuntat de catre conducerea Jiului au fost Fl. Olteanu, M. Constantinescu, Apetrei, Dulcea, Milenovici, Pintilii, Bicfalvi, Lungan. Practic, potrivit tabelului alaturat, se observa ca din lotul din campionatul trecut, n-au mai ramas decat 11 jucatori ceilalti 19 fiind adusi de la diverse echipe din tara! Alaturi de ei, cativa juniori, care vor juca la grupele din Camp. National (Aldea, Baciu, Balaita, Mazarar) si probabil vor mai aparea si alte nume, cu care se va acoperi echipa a II-a, Jiul II Petrosani, antrenata de Marian Paclesan si care va fi inscrisa in Liga a IV-a a jud. Hunedoara.

    Lotul echipei Jiul Petrosani pentru turneul din Austria, 17-27 iulie 2007

    1. Ionut Curca - n.7 aug. 1977
    2. Anton Ilie
    3. Andrei Tonca - n. 10 nov 1988

    4. Bogdan Roiu - n. 6 mart. 1989 (Giroc Timisoara)
    5. Ionut Neagu - n. 9 sept. 1985 (Auxerre Lugoj)
    6. Alexandru Badoiu - n. 17 aug. 1981
    7. Ciprian Dinu - n. 7 mai 1982
    8. Fabian Teusan - n. 31 oct. 1988
    9. Ciprian Radutoiu - n. 19 febr. 1987 (FC Brasov)
    10. Vali Stancu - n. 18 iun. 1984 (Min. Uricani)

    11. Ioan Drida - n. 1 mai 1982
    12. Mircea Gheorghe - n. 5 iul. 1981
    13. Mihai Petrescu - n. 2 apr. 1987
    14. Sergiu Spanoche - n. 5 nov. 1980
    15. Marius Rusen - n. 12 dec. 1983 (Juventus Buc.)
    16. Marius Matei - n. 8 febr. 1989 (Auto Timisoara)
    17. Tudorel Sauca - n. 27 febr. 1989 (Min. Uricani)
    18. Andrei Abuzatoaiei - n. 12 nov 1989 (Rulm. Barlad)
    19. Cristian Alexandru - n. 16 aug. 1989 (ICSIM Buc.)
    20. Dragos Boboc - n. 24 sept. 1981 (FC Willy Bacau)
    21. Ionut Bucra - n. 24 mai 1988 (Dunarea Calafat)
    22. Bogdan Dragulici - n. 4 sept. 1989 (Juventus Buc.)
    23. Catalin Floricel - n. 12 dec. 1988 (ICSIM Buc.)
    24. Alexandru Stratulat - n. 26 ian. 1990 (FC Onesti)
    25. Daniel Vadrariu - n. 25 iun. 1990 (FC Resita)
    26. Eduard Tismanaru - n. 25 mai 1987 (Dunarea Galati)
    27. Traian Afrim - n. 11 iun. 1988 (Dunarea Calafat)
    28. Adrian Campeanu - n. 29 mai 1981 (FC National Buc.)
    29. Sergiu Andritoiu - n. 10 dec. 1990 (CS Vulcan)
    30. Marian Paclesan - n. 14 oct. 1974

    Manager general: Ioan Sdrobis
    Antrenori: Ghita Poenaru - principal, Damian Militaru - secund.

  10. #9
    incepator MINERU's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    A mai plecat Teusan ... si se va intoarce Pintilii.

  11. #10
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Jiul Petrosani a plecat ieri in Austria unde va efectua un stagiu de pregatire de 11 zile, perioada in care vor sustine 5 partide amicale.

    Antrenorul Ghita Poenaru a stabilit lotul care va face deplasarea in Austria. Este vorba despre 28 de jucatori, dintre care cinci sunt juniori cu varste intre 16 si 18 ani (Matei, Roiu, Abuzatoaie, Dragulici, Vadaru). Juniorii au venit la Jiul de la echipe din Bucuresti, Moldova si Timisoara.

    Desi Jiul s-a despartit si de Teusan, antrenorul si-a format deja lotul cu care va incepe campionatul in liga secunda. "Imi pare rau ca l-am pierdut pe Teusan chiar inainte de plecarea in stagiul din Austria. Echipa ii va simti lipsa, dar sunt convins ca va face treaba buna la Poli Timisoara. Lungan este singurul jucator de care ne vom desparti, in rest lotul s-a definitivat si nimeni nu va mai pleca de la echipa. Cu lotul care voi merge in Austria voi incepe campionatul in liga secunda", a spus tehnicianul Ghita Poenaru. Primul amical al Jiului va fi pe data de 18 iulie, iar ultimul pe 26 iulie.

    In alta ordine de idei, atacantul Gabriel Apetri va ramane la Petrosani sa joace in liga a doua, chiar daca obiectivul impus de conducere nu este promovarea in prima liga. Apetri va continua alaturi de Pintilii, Mircea Gheorghe, Dinu, Spanoche, jucatorii care au ramas din vechea garda a Jiului. "Eu sunt convins ca Jiul va promova in proportie de 90 la suta si cand spun lucrul acesta ma gandesc la faptul ca Pintilii a revenit la echipa si este un castig pentru noi. Nu vreau sa ma mai gandesc la alte echipe decat la Jiul. Nu imi pare rau ca am fost in pregatire cu Poli Timisoara si nu m-au oprit acolo, acum nu am in cap decat sa revin in prima liga impreuna cu actuala mea echipa. Nu conteaza ca cei din conducere nu au fixat obiectiv promovarea, important este ca noi jucatorii, vrem acest lucru si eu cred ca depinde numai de noi sa si reusim", a spus Apetri.

    Afaceri bulgaresti in fotbalul din Valea Jiului
    Transferul portarului Marius Rus de la Minerul la Jiul se pare ca va aduce pagube celor doua formatii din Valea Jiului, pentru ca Rus se afla in proprietatea clubului din Pancota.

    Pentru ca Minerul nu a cerut acceptul clubului din Pancota pentru a-l transfera pe Rus la Jiul, cele doua cluburi din Valea ar putea fi trimise in judecata de clubul aradean care considera tranzactia una ilegala. Oficialii clubului din Arad au fost surprinsi de declaratia presedintelui Minerului Lupeni, Cornel Resmerita, si de faptul ca nu li s-a cerut acordul pentru a-l transfera pe Rus, jucator ce era doar imprumutat la Minerul. International de juniori, Marius Rus se afla pe lista de achizitii a campioanei Dinamo, dar si a Universitatii Craiova si Politehnicii Timisoara.

  12. #11
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Jiul Petrosani a plecat ieri in Austria unde va efectua un stagiu de pregatire de 11 zile, perioada in care vor sustine 5 partide amicale.

    Antrenorul Ghita Poenaru a stabilit lotul care va face deplasarea in Austria. Este vorba despre 28 de jucatori, dintre care cinci sunt juniori cu varste intre 16 si 18 ani (Matei, Roiu, Abuzatoaie, Dragulici, Vadaru). Juniorii au venit la Jiul de la echipe din Bucuresti, Moldova si Timisoara.

    Desi Jiul s-a despartit si de Teusan, antrenorul si-a format deja lotul cu care va incepe campionatul in liga secunda. "Imi pare rau ca l-am pierdut pe Teusan chiar inainte de plecarea in stagiul din Austria. Echipa ii va simti lipsa, dar sunt convins ca va face treaba buna la Poli Timisoara. Lungan este singurul jucator de care ne vom desparti, in rest lotul s-a definitivat si nimeni nu va mai pleca de la echipa. Cu lotul care voi merge in Austria voi incepe campionatul in liga secunda", a spus tehnicianul Ghita Poenaru. Primul amical al Jiului va fi pe data de 18 iulie, iar ultimul pe 26 iulie.

    In alta ordine de idei, atacantul Gabriel Apetri va ramane la Petrosani sa joace in liga a doua, chiar daca obiectivul impus de conducere nu este promovarea in prima liga. Apetri va continua alaturi de Pintilii, Mircea Gheorghe, Dinu, Spanoche, jucatorii care au ramas din vechea garda a Jiului. "Eu sunt convins ca Jiul va promova in proportie de 90 la suta si cand spun lucrul acesta ma gandesc la faptul ca Pintilii a revenit la echipa si este un castig pentru noi. Nu vreau sa ma mai gandesc la alte echipe decat la Jiul. Nu imi pare rau ca am fost in pregatire cu Poli Timisoara si nu m-au oprit acolo, acum nu am in cap decat sa revin in prima liga impreuna cu actuala mea echipa. Nu conteaza ca cei din conducere nu au fixat obiectiv promovarea, important este ca noi jucatorii, vrem acest lucru si eu cred ca depinde numai de noi sa si reusim", a spus Apetri.

  13. #12
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Afaceri bulgaresti in fotbalul din Valea Jiului
    Transferul portarului Marius Rus de la Minerul la Jiul se pare ca va aduce pagube celor doua formatii din Valea Jiului, pentru ca Rus se afla in proprietatea clubului din Pancota.

    Pentru ca Minerul nu a cerut acceptul clubului din Pancota pentru a-l transfera pe Rus la Jiul, cele doua cluburi din Valea ar putea fi trimise in judecata de clubul aradean care considera tranzactia una ilegala. Oficialii clubului din Arad au fost surprinsi de declaratia presedintelui Minerului Lupeni, Cornel Resmerita, si de faptul ca nu li s-a cerut acordul pentru a-l transfera pe Rus, jucator ce era doar imprumutat la Minerul. International de juniori, Marius Rus se afla pe lista de achizitii a campioanei Dinamo, dar si a Universitatii Craiova si Politehnicii Timisoara.

  14. #13
    incepator franz schneider's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    PETROȘANI - VALEA JIULUI
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The Surveyor View Post
    In primele sapte etape ale sezonului Jiul a lansat pe scena primei divizii, de voie, de nevoie, 12 debutanti. Vor reusi, macar cativa dintre acestia, sa devina nume importante ale fotbalului romanesc?
    Vor reusi cu siguranta dar ...modificati dracu odata jucatorii din poll asa cum v-am mai rugat ca sunt multi care nici nu mai sunt la JIUL ! Apoi.... mai discutam !
    PS : Cine dracu e moderator aici ? Ori isi face meseria ori ...OUT !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •