Page 15 of 17 FirstFirst ... 51314151617 LastLast
Results 295 to 315 of 338

Thread: HCM Baia Mare

  1. #295
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Cum plm sa fii in prima urna si sa joci cu 2 echipe din Danemarca? Sistemul pwlii. Greu de tot sa intram in grupe.

  2. #296
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Pai danemarca are o echipa directa in grupe,si alte 2 in turneele preliminare.Iar regula e ca o tara sa nu aiba mai mult de 2 echipe in CL.Odata ce s-a tras holstebro,automat a intrat si viborg.
    INSA CEA MAI BUNA VESTE E FAPTUL CA TURNEUL SE VA DISPUTA LA BAIA MARE(14-15 septembrie)!!! Rupem sala in doua!!! O sa se auda "MI-NA-UR!MI-NA-UR!" pana pe tolvoi

  3. #297
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Daca MINAUR se califica, va juca in grupa cu gyor,hypo viena si thuringer.O grupa ffff tare.

  4. #298
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Mda...greu si aici. Oricum ar fi incredibil sa ajungem in grupe, apoi vedem ce facem acolo. Meciul decisiv va fi Holstebro.

  5. #299
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Eliza Buceschi rămâne la HCM Baia Mare

    Vești bune pentru HCM Baia Mare. Eliza Buceschi, una din jucătoarele de bază în sezonul trecut în care gruparea din Maramureș a câștigat Cupa României, va rămâne la echipă.

    După transferurile în masă reușite de conducerea clubului, iată că și Eliza Buceschi va rămâne la HCM Baia Mare. Conducerea clubului, prin vocea lui Daniel Kotecz, a afirmat că a pregătit deja contractul pentru jucătoarea care a debutat deja în naționala României. "Suntem in proportie de 99% gata cu transferarile pe care ni le dorim pentru sezonul viitor. Acel 1% care ne lipseste este Eliza Buceschi. Asteptam cat mai curand sa se finalizeze preluarea Oltchim de catre HC Oltenia. Au aparut niste probleme pentru ca HC Oltenia nu este club afiliat la Federatia Romana de Handbal. Speram ca cel tarziu la inceputul saptamanii viitoare clubul Oltenia sa preia locul echipei Oltchim, in acel moment automat toate jucatoare sub contract cu Oltchim devin jucatoare libere. Nu este niciun secret, noi avem deja pregatit contractul pentru Eliza Buceschi, cererea ei de transfer a fost depusa si asteptam doar sa oficializam acest transfer", a declarat Daniel Kotecz, potrivit emm.ro.

    În această vară, HCM Baia Mare a reușit să le transfere pe Melinda Geiger, Mihaela Smedescu, Paula Ungureanu, Ada Nechita, Gabriella Szucs, Luciana Marin, Ana Maria Tănăsie și Mădălina Chirilă.

    handbalvolei.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #300
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Lotul echipei HCM Baia Mare pentru sezonul 2013-2014

    - portari: 1. Mihaela SMEDESCU-BABEANU (nascuta in 1 martie 1986), 12. Claudia CETATEANU (24 iunie 1976), 30. Paula UNGUREANU (30 martie 1980);

    - extreme: 2. Aneta PIRVUT (22 iunie 1989), 3. Andrada MAIOR PASCA (21 februarie 1993), 11. Jenica RUDICS (26 martie 1979), 6. Ana Maria TANASIE (6 aprilie 1995), 77. Adriana NECHITA (14 noiembrie 1983);

    - interi: 5. Melinda GEIGER (28 martie 1987), 7. Eliza BUCESCHI (1 august 1993), 9. Gabriella SZUCS (31 august 1984), 13. Diana PUIU (24 august 1991), 26. Madalina CHIRILA (26 iunie 1994), 85. Renata GHIONEA (12 ianuarie 1985);

    - centri: 4. Laura OLTEAN ( 20 iulie 1989), 8. Oana BONDAR (26 martie 1983), 22. Luciana MARIN (13 octombrie 1988)

    - pivoti: 23. Timea TATAR (28 iulie 1989), 25. Cynthia TOMESCU (30 iulie 1991), 29. Georgeta DINIS-VARTIC (2 iulie 1981)

    -antrenor principal: Costica BUCESCHI

    -antrenor secund: Magdalena KOVACS

    -antrenor cu portarii: Ioan BELU

    -medic: dr. Dorel SCHIOPU

    -masor: Valentina MITRASCA



    sursa: hcmbaiamare.ro
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #301
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Mesaj de la primarul anti-tigani

    Băimăreni și maramureșeni din Capitală veniți să ne susținem campioanele în Supercupa României la handbal feminin!

    Campioanele noastre de la HCM Baia Mare întâlnesc sâmbătă, 7 septembrie 2013, de la ora 17.00, handbalistele de la U Jolidon Cluj, la Sala Rapid din București, în Supercupa României organizată de FRH. Dragi băimăreni și maramureșeni stabiliți în Capitală vă rog să veniți alături de mine și suporterii echipei care vor fi prezenți la acest meci să le susținem pe fetele noastre. Să strigăm împreună, din suflet: Iubim HCM! Iubim Baia Mare!


  8. #302
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Hehe...am trecut de Viborg!!! Maine finala cu Holstebro. Oare mai sunt bilete? Azi n-am putut merge, in schimb as vrea sa merg maine la finala.

  9. #303
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Cica mai erau 50, inainte de meciul cu viborg. Cred ca federatia europeana o sa le arda o amenda celor de la club.Au fost persoane care au stat pe scari...si nu e voie sa vinzi un numar mai mare de bilete decat locurile disponibile(capacitatea salii 90%).
    PIRVUT si UNGUREANU MVP!:
    SUUUUUUUUUUUUNT FEEEEEEEEEEEEEERIIIIIIIIIIIIIICIT! SI MA SIMT BINEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

  10. #304
    senior Robert Cristian's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    France
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    O victorie frumoasa pentru fetele de la HCM,e bine ca iese orasul in fata prin performantele sportului,sper sa ajungem sa avem si o echipa de fotbal pe masura.

    P.S. Sunt din Baia Mare de loc si sunt mandru de asta

  11. #305
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Final dramatic in meciul de ieri, baia mare- viborg.
    http://www.digisport.ro/Sport/HANDBA...pentru+istoria
    Sa vina grupele CL la Baia Mare!

  12. #306
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Azi va fi infinit mai greu. Nu pentru ca Holstebro ar fi o super echipa ci pentru ca e greu de jucat in 2 zile cu 2 echipe bune, fara a avea experienta. Plus ca Holstebro ieri a avut antrenament, noi trebuia sa dam totul.

  13. #307
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    HCM Baia mare zdrobeste pur si simplu echipa daneza. In min. 10 au avut 9-0. Scorul acum este 31-18 cu 8 min pana la final. Bravo fetelor.

    EDIT: 36-23 HCM Baia Mare este in grupele Ligii Campionilor.
    Last edited by Mario Di Lazi; 15th September 2013 at 19:21.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  14. #308
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    A fost viol! O partida epica pentru istoria HCM-ului. Avem o grupa frumoasa. Sa vina Gyor si Hypo la BM.

  15. #309
    Moderator sanyi68's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Maramures
    Posts
    2,732
    Reputatie
    0
    A fost un meci de senzatie ,victorie fara dubii,fetele au zburbat pe teren le-a iesit absolut totul sper sa fie asa si cu HYPO VIENA

  16. #310
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    O atmosfera de CL.Cum echipa va castiga titlul national, iar castigatoarea merge direct in grupe.Si la anul vom avea CL in Baia Mare.
    Incetul cu incetul, fenomenul MINAUR REAPARE!
    E doar inceputul!

  17. #311
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    au jucat fantastic. nu-mi vine sa cred ca o echipa romaneasca a jucat asa. apararea(si poarta) iti castiga un meci, si in primele 10 minute apararea baimareana a dat tonul. danezele nu si-au mai revenit tot meciul dupa inceputul ala.

  18. #312
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Eu nici acum nu-mi revin de bucurie, am vazut ambele meciuri, frumos, demult nu am mai vazut asa atmosfera in sala, publicul a fost super tare, public + joc frumos + bucuria fetelor de la final - o combinatie cum de mult nu am mai vazut, am trait aseara din nou senzatie de victorie...frumos, tinem pumnii pentru mai departe ! poate face HCM ce nu a facut Oltchimul cu toate transferurile lor din afara..

  19. #313
    senior Robert Cristian's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    France
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Felicitari HCM,Champions League la Baia Mare incredibil.

  20. #314
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Si ziaristii dela OLS nu au mentionat nimic la o zi dupa al doilea meci. Nepasare crasa fata de valorile adevarate din sportul romanesc.

  21. #315
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Care ziaristi? Astia sunt doar niste analfabeti care in marea majoritate scriu despre steluta. Altceva nu stiu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •