Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 88

Thread: N.B.A. 2002-2003

  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    N.B.A. 2002-2003

    Pentru inceput o intrebare : credetzi ca va mai castiga Los Angeles Lakers campionatul ? (ma refer la acest sezon ce tocmai a inceput)
    Eu cred ca da. Din pacate nici in acest sezon nu vom scapa de ei. Vad ca fac meciuri foarte bune si fara Shaquille sau altzi titulari de baza. Cand o intra si Shaquille iar o sa rupa tot .

    Oricum,sper ca marile rivale Sacramento,Dallas si San Antonio sa le puna betze in roate...si sa nu imi dea deptate...la ceea ce am spus mai sus !

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Uiti ca e Yao la Houston. Chiar daca e "rookie", Yao o sa imfrupte cu cereale americane si sa o da ii dea "in your face" lui Shaq.

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Yao nu va avea nici o sansa in NBA. Houston au facut o mare greseala sa il achizitioneze.
    Va fi un fel de Ghitza Muresan. Nu are cum sa se compare cu pivotzi precum Shaquille O'Neal,Dikembe Mutombo sau Tim Duncan.

    Un pivot alb,care imi place foarte mult se afla la Philadephia 76'ers. Todd McCulloch. Ala da pivot de valoare.

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Gabriel, cred ca nu este nevoie sa iti spun parerea mea. Cred ca stii cine este cel mai bun jucatori si cine va castiga campionatul?

  5. #5
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Da. Nu mai e nevoie sa imi spui. Sunt sigur ca nu te-ai referit la Stockton si Malone cand ai zis "cei mai buni jucatori" .

    Eu tot sper..ca odata si odata...cineva ii va opri pe Lakers astia. Vorba aia..nici Bulls n-au luat 4 campionate consecutive.
    Oricum..au existat cazuri si mai "grave" decat Lakers. Boston Celtics au castigat 8 titluri consecutive !

    Toma...tu ce mai zici ? Am sa itzi dau 2 beri,de la finala vestului de anul trecut ! Fianala castigata cu marsevie de Lakers ai vostrii .

  6. #6
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Citeam pe ESPN, in timpul sezonului trecut, ca o echipa care vrea sa bata Lakers trebuie sa faca trei lucruri:
    1. sa il opreasca pe Shaq
    2. sa reuseascre mai multe recuperari defensive
    3. sa preseze mai mult in aparare, pentru ca Lakers sa nu isi faca jocul si sa se aseze in teren.

    E cineva care sa poata sa faca asa ceva? Sincer, nu cred.

    Uita la clasament: din 5 partide Lakers are 3 voctorii si 2 infrangeri. Si asta ar putea continua. Insa, ei anuntau sa Shaq va reveni dupa cele 5 meceiuri de inceput de sezon. Sa vedem daca joaca in noaptea asta.

  7. #7
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Ha,ha,ha..doar 70 de puncte contra lu' Cleveland !
    Pai si daca imi fac eu cu 4 baietzi de la bloc echipa....si tot inscriem mai mult contra lu' Cavs.

    Suntetzi mortzi fara Shaquille ! Daca nu o sa revina..nici play-off-ul,nu il prindetzi,Vadime !

  8. #8
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    da kidd si de cand te asteptam la colt... vreau bere, si vreau sa beau si la anu. inca 2.

  9. #9
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Anu' asta nu mai castigi nimic ! E clar ca nu mai castiga Lakers.

    Cred ca vom avea parte de o finala Dallas vs. Orlando

    Dallas sunt mult prea buni. Steve Nash deja a devenit un "top-scorer". Mai e si Finley si Nowitzky si La Frenz care momentan e accidentat. Si Nick Van Exel. Si multzi altzii.

    Iar Magic....sunt pur si simplu "magici"..cu Tracy Mac si Grant Hill ! Cine sa le stea in cale ? Doar sa nu se accidenteze.
    Grant Hill asta prea a avut ghinion in ultima vreme !

    Iar Utah ai mei cu sigurantza nu vor mai prinde play-off-ul !

    O sa tin cu Clippers in acest sezon.Poate prind ei un loc 8.
    Stie cineva de ce nu joaca Lamar Odom ? E unul din favoritzii mei !

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Gabriel, eu nu sunt cu Lakers, de fapt ma enerveaza la culme. Stii ca eu sunt fan Jordan, asa ca din obligatie, tin cu Wizards. Jordan e singurul sportiv al carui fan am fost si sunt...

    Cat despre bere, merge cu friptura...

  11. #11
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    marele chinez si texanii de la Houston Rockets

    M-a surprins foarte placut Yao Ming,primul ales la draftul din acest an. Cand a fost ales...mi-am zis ca nu va face nimic in NBA....ca o sa fie mare si prost.
    Dar iata cam-am inselat. In ultimul meci a dat 18 puncte,acum doua meciuri a dat 30 de puncte si a facut 16 recuperari. Saptamana trecuta...21 de puncte.
    Se pare ca este chiar bun.

    Houston vor prinde cu sigurantza play-off-ul in acest an. Steve Francis e printre cei mai buni coordonatori la ora actuala. Cuttono Mobley e de mare valoare. A revenit si celebrul Glenn Rice. Mai e si Moochie Norris.
    Vor ajunge departe anul asta....zic eu.
    Sper sa nu se accidenteze vre'unu dintre ei.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #12
    Cristian
    Guest

    NBA 2003

    SALUT,
    Anul asta LAL. vor castiga campionatul.
    Coby Bryan si Shak Onel sunt in forma mare .
    Celealte echipe n-au nici o sansa la titlu.
    Forzza LAL. :happy

  13. #13
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Lakers trebuie intai sa revina din mocirla in care e acum. Dupa aceea, sa vedem cat il tine degetelul pe Shaq.

  14. #14
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    nu cred ca conteaza prea mult ce fac lakers in sezonul regulat. nici anul trecut nu s-au stresat... ei traiesc pentru play-off, acolo o sa rada totul. sau spera cineva ca nu se califica?

  15. #15
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    toma,anul asta pariez cu tine pe o lada de Ursus..ca Lakers nu vor mai lua campionatul.
    E anul celor de la Dallas Mavericks. 8)
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  16. #16
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Dallas nu e nici pe departe o echipa invincibila. O sa vedeti mai devreme sau mai tarziu! Considerati ca echipa de acum a Dallas-ului e mai buna decat Bulls-ul din 1997? Eu nu cred. Desi se tin destul de tare cu 11 Victorii - 0 Infrangeri... o sa ia si ei bataie destul de curand!
    Cat despre titlul NBA lupta e deschisa, totusi nu cred ca Lakers vor castiga si anul asta. Cine stie, vreo echipa din Est? Mutombo e la NJ Nets... si daca anul trecut au ajuns in finala fara el, anul asta... vom vedea!
    Rares N.

  17. #17
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Dallas au 13-0 ,nu 11-0. Au al treilea start bun din istorie. Cel mai bun start parca a fost 18-0. Dar nu mai stiu cine l-a avut.
    Iar Chiacago a avut 15-0. Nu,Vadime ?

    Deocamdata eu sunt bucuros pentru Jazz ai mei ,care au 4 victorii consecutive. A inceput sa joace bine.Matt Harpring. Eu il stiu pe Harpring din anul sau de debut...cand avea evolutzii incantatoare la Orlando Magic.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  18. #18
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ok! Respect faptul ca iti place Utah; totusi nu stiu ce ti se pare extraordinar la aceasta echipa?
    Ok, reformulez... nu era nimic extraordinar la aceasta echipa... mie asa mi se pare! Tot ce stiau era Stockton to Malone si 3pointer by Hornacek. Cam "fad" nu ti se pare?

    In ultimii ani lucrurile s-au mai schimbat, in bine! Au adus un Matt Harpring de la Philadelphia, l-au adus pe Mark Jackson... si au draftat destul de bine. Mie mi se cam pare ca ar fi cazul ca Stockton si Malone sa se retraga! Nu crezi? Asa o sa dea sansa unor tineri dornici de afirmare sa faca ceva deosebit in Salt Lake City.

    Apropo de Matt Harpring, el nu avea nici pe departe "evolutii incantatoare" cand era la Orlando(sunt fan Magic)... cresterea spectaculoasa a facut-o cand a ajuns la Cleveland! Urmatorul salt spectaculos l-a facut cand a venit la Utah. Acum e un jucator cu adevarat bun.

    ...parerea mea!

  19. #19
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    M-am uitat un pic peste statisticile lui Matt Harpring si am vazut ca in anul sau de debut,la Orlando Magic a avut in 50 de jocuri o medie de 8.2 puncte pe meci si 4.3 recuperari. A jucat ca titular in 22 de partide.
    Deci nu a fost un sezon rau.

    Acum,de cand e la Utah vad ca joaca mai bine ca niciodata. Aseara a dat 30 de puncte,contra lui Clippers !

    Pai....Utah imi place tocmai pentru Stockton & Malone. Ce intrebari potzi pune si tu ! Nu e cazul sa se retraga. Las' sa mai joace un sezon.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  20. #20
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Chiar noaptea trecuta a luat Lakers bataie de la Miami Heat, cu tot cu Shaq pe teren. Au dublat baietii la Shaq si a dat doar 5-15 in actiune. Miami l-au tinut si pe Bryant la 21 de puncte. Incredibil pentru o echipa lipsita de superstarul lor, Alonzo Mourning.

    Urmatorul meci al celor de la Lakers e la Orlando!!!

  21. #21
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Tot in noaptea asta revine pe teren si "half-man half-amazing, "AirCanada", Vince Carter intr-un meci @ NY KNICKS. Numai meciuri interesante in NBA: Dallas @ Detroit, Sacramento @ Minnesota... si cele mentionate mai sus + altele! Ce pacat ca noi nu putem vedea nici unul!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •