View Poll Results: Cine se califica?

Voters
77. You may not vote on this poll
  • Pandurii

    18 23.38%
  • Otelul

    21 27.27%
  • FCM Bacau

    11 14.29%
  • Jiul

    26 33.77%
  • Craiova

    31 40.26%
  • FC National

    28 36.36%
  • Rapid II

    5 6.49%
  • Farul

    40 51.95%
  • Dinamo

    41 53.25%
  • Petrolul

    6 7.79%
  • FCM Targoviste

    6 7.79%
  • Poli Timisoara

    45 58.44%
  • Poli Iasi

    37 48.05%
  • FC Vaslui

    8 10.39%
  • Rapid

    42 54.55%
  • FC Suceava

    6 7.79%
Multiple Choice Poll.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 104

Thread: Cupa Romaniei - Optimi

  1. #64
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cineva mia-a cerut parerea. Incep prin a spune ca acest topic risca sa fie inchis daca jignirile reciproce continua, in locul discutiei pe...topic. On topic, meci echilibrat intre FCN-Craiova si Poli I- FC Vaslui, ca si meciurile in care nu joaca "granzii".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #65
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    pacat ca tre sa elimina Petrolul....pacat....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  3. #66
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    mare pacat..ca petrolul va elimina

  4. #67
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am adaugat si un poll ca sa nu mai puneti aici pronosticuri. Atunci cand votati, bifati toate echipele care credeti ca se califica (e poll cu vot multiplu). Prima pereche de doua echipe e primul meci, a doua pereche alt meci si asa mai departe.

    Va rog sa scrieti la obiect, despre meciuri, pentru ca Miril a trebuit sa stearga zeci de mesaje offtopic. Pentru offtopic va invit aici: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=173

  5. 7th October 2005, 22:23
    Reason
    Off Topic

  6. #68
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Univ.Craiova - FC Naţional - 1 ca adversar va fi un meci mai usor ca cel cu CFR Cluj ,ca public,nu conteaza unde jucam, national poate sa vina si pe Io Oblemenco , tot vroia Gino sa vina la Craiova, oriunde se joaca tot va fi 99% din stadion de partea Universitatii plus cativa bosorogi acri, stafiditi si rai de partea lor Bai nenea Voxdei,ai grija cum vorbesti.Cum adica bosorogi acri,stafiditi si rai?Sa stii ca avem suporteri care insotesc echipa la fiecare meci al ei,suporteri care iubesc Nationalul,nu bosorogi cum zici matale.Asa ca Watch it!

  7. #69
    RED DOG george-dinamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    imi pare rau ca tre sa scoatem petrolul. as fi preferat craiova. dar, cine stie, ii lasam sa mai elimine si ei pe cine pot, si ii batem in semifinale.
    [SIZE=4][COLOR=Red]DINAMO per SEMPRE[/SIZE][/COLOR]

  8. #70
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Lasa george, ca avem noi onoarea sa-i scoatem .

  9. #71
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    iasu si farul se vor califica sigur
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  10. #72
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by poliis
    din ce scrii aici arati ca nu prea pricepi fenomenul
    1. Poli principala candidata la retrogradare?
    2. Craiova e pe val in divizia B (as adauga si cu "meciuri suspecte")
    3. Rapid 2 a castigat printr-un accident si in fata unei echipe mai putin motivata ca Farul...trec rechinii mai departe fara probleme
    4. in rest nu prea mai e de comentat
    alergare usoara fratioare, n-ai sa vezi tu blat la Craiova, ma rog nici nu stiu daca ai televizor sa te uiti la meciuri, 2 mergeti in B ca acolo va simtiti bine, 3 rapid se califica
    Hai pa
    Last edited by andreiush; 10th October 2005 at 17:01. Reason: trolling

  11. #73
    RED DOG george-dinamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    craiovene tata...daca a scris toata presa ca a fost pe nashpa cu motru. stii tu, presa care a scris si de noi si de staua ca am fi facut blat la bistrita respectiv cu bacaul. numai ca la noi a fost articolul lui tolontan, da la voi a fost....download blatul minerul motru-u craiova.
    nici nu stiu daca sa-mi doresc sa va scoata national...parca sunt mai buni si cine stie...cu voi nu prea sunt probleme.
    [SIZE=4][COLOR=Red]DINAMO per SEMPRE[/SIZE][/COLOR]

  12. 10th October 2005, 16:59
    Reason
    off-topic

  13. #74
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by george-dinamo
    craiovene tata...daca a scris toata presa ca a fost pe nashpa cu motru. stii tu, presa care a scris si de noi si de staua ca am fi facut blat la bistrita respectiv cu bacaul. numai ca la noi a fost articolul lui tolontan, da la voi a fost....download blatul minerul motru-u craiova.
    nici nu stiu daca sa-mi doresc sa va scoata national...parca sunt mai buni si cine stie...cu voi nu prea sunt probleme.
    singurul ziar care a spus (aiurea) ca a fost blat este gsp (stim noi de ce... cine nu cotizeaza...).
    prosport nu a zis nimic de un posibil blat la Motru si nici alt ziar. daca la tine gsp inseamna presa esti dinamovist (cu acte in regula adica militian).

  14. #75
    RED DOG george-dinamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    ma scuzi dar eu nu mai citesc fituica aia care se numeste prostport (total aservit baietilor de langa cimitir). si daca si un ziar cu sef pro-craiova a scris ca a fost blat...nu prea inteleg cxe legatura este intre suporterii unei echipe si cei care au infiintat-o. crezi ca pe voi v-au infiintat niste dizidenti? get real!
    si nici gsp nu prea o citesc, si oricum nu toate stirile. dar titlul cu voi mi-a sarit in ochi. oricum valoarea voastra a iesit la suprafata in meciul cu urziceni.
    [SIZE=4][COLOR=Red]DINAMO per SEMPRE[/SIZE][/COLOR]

  15. #76
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    inseamna ca si valoarea voastra s-a vazut in meciul din groapa dinamo 0 -1 faru ....

  16. #77
    RED DOG george-dinamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    asa e. s-a vazut. ca nu meritam sa pierdem. in schimb la voi nu se poate spune acelasi lucru. si nu compara diviziile , da? noi suntem inA, voi in B. asa ca chill out!
    [SIZE=4][COLOR=Red]DINAMO per SEMPRE[/SIZE][/COLOR]

  17. #78
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    de ce sa nu se compare diviziile, in fiecare divizie joaca echipe de acelasi nivel, deci rivalitate si competitie exista, deci mucles, si oricum bai catzel valoarea voastra se cunoaste clar, Campioana blaturilor. Si ca sintem in B nu e nici-o rusine iti repet, am fii putut ramane in divizia A, dar nu atarnam la Netzoiu.

  18. #79
    RED DOG george-dinamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    ati fi putut ramane in A daca aveti valoare. dar cum valoarea voastra = 0, nu prea ati facut fata stresului. sincer as fi preferat sa ramaneti in A. luam si noi 6 puncte fara bataie de cap.
    [SIZE=4][COLOR=Red]DINAMO per SEMPRE[/SIZE][/COLOR]

  19. #80
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    inseamna ca esti total pierdut in domeniul fotbalul, multi jucatori de la noi au venit la voi, deci noi daca n-aveam valoare, inseamna prin inductie ca valoare lui Dinamo este 0. valoarea catzeilor este 0 chiar ca mentalitate (meciuri cumparate arbitrii etc.). Si n-am fii vrut ramane in A, dat fiind ca, cauzele sint mai sus decat ce-ti poti imagina, Craiova a fost retrogradata intentionat.
    Siau !

  20. #81
    RED DOG george-dinamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    uau...ce teorie a conspiratiei...de asta nu jucau nimic ai vostri...si daca te uiti doar plesan si moti joaca din cei luati de la voi...plesan inca e slabut, nu joaca mare lucru(l-ati stricat si pe asta ca intrase in jocul echipei). moti in schimb a crescut foarte mult.
    acum abia astept sa jucam cu voi in cupa, sa va mai dam o lectie...inca una!
    [SIZE=4][COLOR=Red]DINAMO per SEMPRE[/SIZE][/COLOR]

  21. #82
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    Si chiar astept meciul din cupa, sa plecati cu coada-ntre picioare, fara cupa, poate cu cadelnitza
    Last edited by andreiush; 13th October 2005 at 11:30. Reason: restu era off-topic...

  22. 12th October 2005, 23:41
    Reason
    off-topic

  23. #83
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RstInPc
    Petrolul - Dinamo
    FCM Tîrgovişte - Poli Timişoara
    FC Naţional - U Craiova
    Cetate Suceava - Rapid
    Rapid II - Farul
    FCM Bacău - Jiul Petroşani
    Pandurii - Oţelul
    Poli Iaşi - FC Vaslui
    Dinamo
    Poli Tm
    F.C. National
    Rapid
    Farul
    Bacau
    Otelu
    Poli Iasi

    astea sunt echipele care or sa mearga mai departe ....

    legat de meciul FC Naţional - U Craiova .... National e favorita ... nu poti sa compari locul 5 din divizia A cu locul 1 din divizia B ...dar ..e adevarat uneori se mai intampla si minuni ( deci oltenii au si ei acolo sansa lor ....mica dar exista )... balonul e rotund ...

    ps:cica Craiova are catziva tineri de valoare ... cool ... vinde Borcea cateva sute de butelii si ii cumparam ... sper sa nu se enerveze si sa vanda vreo 2000 de butelii ... ca le cumpara orasul cu tot cu echipa de fotbal ... si nu asi vrea ca oltenii sa fie satelitul nostru
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  24. #84
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Petrolul daca nu e blat
    Poli AEK
    Universitatea Craiova
    Rapid
    Farul
    Bacău
    Pandurii
    Vasluii
    Last edited by andreiush; 13th October 2005 at 11:13. Reason: restu era off-topic...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •