View Poll Results: Cine va castiga in Liverpool?

Voters
34. You may not vote on this poll
  • Dinamo

    17 50.00%
  • Everton

    10 29.41%
  • egal, deci tot Dinamo

    7 20.59%
Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 236

Thread: Everton - Dinamo

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    N-a zis nimeni ca nu sunt slabi ...
    Insa nu cred ca creste cota dintr`o calificare ...
    Poate trezesc interesul echipelor din Rusia si CHina din nou , fiindca in Europa UEFA e o competitie de mana a III-a ...
    Sa nu uitam ca Parma - Steaua si Bilbao - Steaua erau transmise de televiziuni locale ... gen TV Neptun la noi

  2. #23
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    poate ai dreptate, poate nu, dar nu uita ca miza nu e un singur meci cu inca vreo cateva prin grupele UEFA. Potentiala intrare in primavara europeana ar aduce in mod direct mai multi bani decat zici si cereri interesante din Europa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    tu crezi ca tot ce zboara se mananca... e greu sa intrati in primavara europeana ... aveti nevoie de noroc urias ...

  4. #25
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    si care e problema ta ca eu sper? Cred ca oamenii care isi pastreaza speranta dau dovada de incredere in fortele proprii, spre deosebire de cei ce se bucura cand moare capra vecinului si-i mai trag si clopotele.prefer sa fiu considerat visator decat ranchiunos.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #26
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    aveti nevoie de noroc urias
    Asa cum ati avut voi anul trecut
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  6. #27
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    t.b.: poate ca norocul e marca inregistrata si nu stiam
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by t.b.
    Asa cum ati avut voi anul trecut
    Pai nu ... eram considerati favoriti in meciul cu Standard , fiindca ei erau pe pozitia 5 in grupa , noi eram pe 4.

    Apoi era de asteptat sa eliminam Parma , care a desconsiderat competitia ... pana la urma am terminat pe 2 in grupa.

    Norocul a fost in meciul cu Valencia ... si eu am si zis de mai multe ori ...
    Noroc e sa joci cu Chelsea si sa-i elimini , in nici un caz sa joci cu Rosenborg ca vai de mine e mai accesibila ...

  8. #29
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    cum le aranjezi tu pe toate ca un om mare...Poate ca si Dinamo va avea in grupele UEFA echipe ce desconsidera competitia
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #30
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Pai nu ... eram considerati favoriti in meciul cu Standard , fiindca ei erau pe pozitia 5 in grupa , noi eram pe 4.

    Apoi era de asteptat sa eliminam Parma , care a desconsiderat competitia ... pana la urma am terminat pe 2 in grupa.

    Norocul a fost in meciul cu Valencia ... si eu am si zis de mai multe ori ...
    Noroc e sa joci cu Chelsea si sa-i elimini , in nici un caz sa joci cu Rosenborg ca vai de mine e mai accesibila ...

    Pai nu...
    Hai sa-ti zic de ce ati avut noroc, ati jucat acasa cu cele mai slabe echipe din grupa Besiktas si Standard, astea au fost singurele victorii... in deplasare n-ati scos nici un punct desi ati jucat cu rezervele unei echipe codase din Italia
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    si noi jucam fara Radoi , Fl. Dumitru ....

  11. #32
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    tu crezi ca tot ce zboara se mananca... e greu sa intrati in primavara europeana ... aveti nevoie de noroc urias ...
    Ti-am citit si celelalte postari...pana la urma tu ce vrei de fapt? Fa-ne sa intelegem...esti contrariat de faptul ca suntem optimisti in privinta calificarii? Da, o sa ne calificam in grupe si poate cu ceva noroc ghencist, adica sa nu depindem numai de noi ci si de celelalte rezultate, sa trecem de grupe. Esti multumit?
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  12. #33
    sport legend Pancujunior's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    bucuresti si usa
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    Pai dinamo castiga si la liverpool, si se califica si in primavara europeana..ca au un joc foarte bun in viteza. Cum poate sa dea aia 4 goluri cand am inteles ca de mult timp nau mai dat nici macar un gol. Sa fim seriosi..campionatul englez e mult mai puternic ca al nostru..da in afara de chelsea manchester liverpool si arsenal..cu restul ne batem de la egal la egal. Iar cu niste desculti cum sunt evertonii astia.. ar fi o rusine sa nu ne calificam. Pai astia sunt mai slabi ca Omonia..
    Trup si suflet eu voi fi mereu...pentru RAPID

  13. #34
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    cred ca te-a luat valul englezii nu-s niste desculti si niciodata nu esti sigur de ei

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Sunt sigur ca va cashtiga Everton. Sa vedem insa cu ce scor.
    ex-alpopa

  15. #36
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    2-0.

  16. #37
    manager nicu26's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alejandro
    cred ca te-a luat valul englezii nu-s niste desculti si niciodata nu esti sigur de ei
    Daca nici dupa 5-1 in tur nu se califica ... atunci cat trebuia sa le dea ca sa fie siguri de calificare?
    Nu cred ca vor fi probleme pentru Dinamo. Mai rare astfel de dezastre si pana la urma, nu cred ca au auzit englezii de ... Foresta sau Robert Nita

  17. #38
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Sunt sigur ca va cashtiga Everton. Sa vedem insa cu ce scor.
    eu sunt sigur ca nu va castiga spurky campionatul.
    In alta ordine de idei, pt cainii din State, meciul va fi transmis in direct si de TVR International, nu numai de Setanta Sports USA

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Chiar nu ma intereseaza de "spurky" shi alte sporturi americaneshti
    ex-alpopa

  19. #40
    RED DOG george-dinamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    eu nu stiu de ce se vorbeste pe aici de alte chestii decat de meciul everton-DINAMO.
    eu cred ca dam gol, si astfel problema calificarii nu se mai pune. aia nu stiu daca au dat 5 goluri in tot inceputul asta de sezon. sa ne dea noua intr-un meci? mai greu. pentru sustinatorii echipei de langa cimitir, va rog sa nu va mai agitati cu norocul tocmai voi. inainte de tragerea la sorti pt liga...sa cadem cu rosenborg. ati cazut...mama, ce bine, ati fost eliminati...n-am avut noroc...mai terminati cu prostiile si recunoasteti ca ati avut noroc dar n-ati stiut sa profitati de el.
    [SIZE=4][COLOR=Red]DINAMO per SEMPRE[/SIZE][/COLOR]

  20. #41
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    Avand in vedere meciurile cu Arsenal si Wigan, la momentul actual Everton nu e in stare sa dea mai mult de 2 goluri nici macar unei echipe din "B"-ul nostru. Cred ca se termina egal.

    Quote Originally Posted by george-dinamo
    pentru sustinatorii echipei de langa cimitir, va rog sa nu va mai agitati cu norocul tocmai voi. inainte de tragerea la sorti pt liga...sa cadem cu rosenborg. ati cazut...mama, ce bine, ati fost eliminati...n-am avut noroc...mai terminati cu prostiile si recunoasteti ca ati avut noroc dar n-ati stiut sa profitati de el.


    Noroc ati avut voi la bara lui Iacob. Iar 5 ani de-acum incolo veti trai cu impresia ca DACA erati voi in locui Stelei intrati in grupe, bla bla bla. Mai bine castigati campionatul si apreciati-va PROPRIILE voastre evolutii in CL. Deocamdata CL pentru orice echipa din Romania e la fel de aproape ca o victorie a lui Dinamo in Ghencea in campionat.
    Last edited by Edgar; 29th September 2005 at 08:40.
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  21. 28th September 2005, 23:29
    Reason
    consecutive

  22. #42
    sport legend Pancujunior's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    bucuresti si usa
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    2-1 pt dinamo. alejandro dai o piva daca o sa fie asa?:-)
    Trup si suflet eu voi fi mereu...pentru RAPID

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •