Results 1 to 15 of 15

Thread: "NESUFERITELE" ECHIPE CARE NE-AU READUS BUCURIA

  1. #1
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    64
    Reputatie
    1

    "NESUFERITELE" ECHIPE CARE NE-AU READUS BUCURIA










  2. #2
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Despre cine e vorba?

  3. #3
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Dinamo si Steaua , ca pe vremuri, au reusit mari surprize prin a se califica in turul 2 al UEFA . Si ce echipe au batut !!! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  4. #4
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Dinamo si Steaua, adica alea care trebuiau desfiintate

  5. #5
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Multumesc Subiectiv.
    N-am avut timp sa ma uit pe toate topicurile, dar nu am vazut inca nici un reprezentant al taberei care cere desfiintarea celor 2 cluburi. 8)

  6. #6
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pai daca nu stiu ce sa faca. Daca se bucura nu mai sunt cum sunt si nu mai au credibilitate. Iar daca incep cu desfiintarea sunt penibili.

  7. #7
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Eu unul ma bucur de aceste rezultate. Acu aflai nu stiu inca amanunte dar recunosc ca dupa ce-am citit acel articol al ukrainianului ar vrut cu adevarat sa bata Dinamo. Desigur, este valabil doar pentru acest meci.
    De Steaua ,a am mai zis chiar si aici, credeam in sansa lor ,romanii pur si simplu joaca foarte bine impotriva englezilor. Nu mai ramane decat sa ne dorim o grupa de calificare cu Anglia Sincere felicitari de data asta

  8. #8
    junior bluescorpion's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Mama, mama.... ambele echipe vor fi angrenate pe trei planuri : Campionat, Cupa Romaniei si Cupa UEFA..... oare vor face fata ? Si care dintre acestea ''primeaza'' ?
    Daca va aparea uzura, accidentari, menajarea jucatorilor, deceptii dupa eventuale nereusite, atunci cine va profita pe plan intern ?

  9. #9
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    nu sunt un fan Steaua si (mai ales) Dinamo insa cred ca rezultatele astea sunt de bun augur. poate de acum incolo vor intelege toti cei implicati in fenomen (de la Nasu' si Mitica pana la rezervele lanternei rosii) ca doar o competitie interna onesta poate da sanse echipelor noastre in meciurile de "afara." eu nu cred ca e intamplator faptul ca performantele astea (ce-am fost si ce-am ajuns: calificarea in turul doi e socotita o performanta) vin pe fondul reducerii, timide e adevarat, a meciurilor strategice in campionat.

    si ma mai bucur deoarece teoria conspiratiei universale impotriva romanilor a fost (inca o data) infirmata. atat "sfintii" cat si "minerii" au bugete ametitoare in comparatie cu stelistii si dinamovistii si ar fi fost de asteptat, chipurile, sa treaca mai departe .
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    O dorinta : sa ramana tot asa de nesuferite si sa ne aduca tot asa rezultate !
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  11. #11
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Mi-au cam stricat seara, dar ce sa fac? Dinamo a jucat prea bine ca sa mai zic ceva...
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  12. #12
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    surprza de proportii in fotbalul roman. dupa cele 2 meciuri fff bune de aseara pur si simplu am ramas fara cuvinte.........
    FORTZA DINAMO & STEAUA
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  13. #13
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Felicitari si recunosc maare bucurie mi-au pricinuit cu toate ca nu poti sa ma numesti suporterul niciuneia. Felicitari si la mai mare!

  14. #14
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Si au sanse si in turul 2:
    Capi de serie pot fi din urmatoarele categorii:
    1. Intangibili : 7 echipe (Barcelona, Valencia, Liverpool, Roma, Parma, Dortmund si Newcastle)
    2. Echipe foarte greu de batut:9 (Mallorca, Bordeaux, Feyenoord, PAOK, Slavia Praga, Schalke, Villareal, Perugia, Auxerre)
    3. Echipe care ar avea prima sansa cu cele 2 romanesti:4(Lautern, Lens, Wisla, Benfica)
    4. Echipe de valoare egala cu ale noastre: 4(Rosenborg, Spartak Mosc, Sporting, Dinamo Zagreb)

    Daca maine ies din urna echipe din categoria 3 sau 4, cine stie?

    Nota: Mai sunt 4 meciuri in seara asta, eu am luat cel mai rau caz posibil, in care raman favoritii in cursa. Daca se califica outsideri, echipele care ar putea deveni capi de serie sunt, in ordine, Manchester City, Basel, Panionios Atena si Maccabi Haifa, echipe destul de accesibile.

  15. #15
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Cred ca nu-i bine sa se creeze o isterie, au trecut doar de turul 1. Bine s-au calificat in turul 2 dar aceasta nu reprezinta o performanta.
    Reprezinta o performanta in cazul nostru deoarece tot aceste "nesuferite" calificate anii trecuti in cupele europene nu au reusit sa treaca nici de turul preliminar. Sa nu uitam ca anul trecut si National a facut o figura frumoasa in Cupa Uefa si nu s-a facut asa mare tam-tam.
    Daca ajungem sa consideram trecerea de primul tur o performanta, atunci chiar ca ne meritam locul. Performanta reprezinta la acest nivel primavara europeana.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •