Page 1 of 144 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 21 of 3024

Thread: NFL News

  1. #1
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1

    NFL News

    Barfe, zvonuri, accidentari, trades...toate isi au locul aici.

    Incep nu prea bine, din pacate:

    -Baltimore Ravens: Kyle Bollinger o sa mai lipseasca cel putin o luna
    -Buffalo Bills: Takeo Spikes (pro-bowl Linebacker) s-a accidentat pt sezon
    -Arizona Cardinals: Kurt Warner n-o sa joace nici saptamana viitoare
    -Carolina Panthers: Kris Jenkins -DT(pro-bowl-er) - out for the season
    -NY Jets : Chad Pennington - out for the rest of the season
    -New England Patriots - Marvin Harrison-pro`bowl'er (SS) out for the season

    Asadar, 3 pro-bowleri in defense + 3 QB sunt out for the season deja..

    In alta ordine de idei, 2 rezerve de la Minnesota... au fost arestati. Al doilea RB de la Chiefs Larry Johnson e si el in proces, Rod Smith (WR - Denver) a trecut de 10,000 de receiving yards deja in cariera lui...

    O sa mai updatez aici sectiunea asta... saptamana de saptamana.. Feel free to give me feedback
    Never Die Easy

  2. #2
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?
    chad peninghton is out for the season?....ouch....la revedere jets ramaneti cu bine...acum intru si eu sa citesc sa vad ce s-a intamplat...stiam ca s-a accidentat dar nu stiam ca este asa de grav
    din pacate pentru verzii din new york temerile lor cele mai mari s-au adeverit...chad nu a rezistat...va fi un sezon luuuuuuuung pentru ei...pacat, recunosc ca pe alocuri am sperat in adancul sufletului meu ca anul acesta vor reusi sa ii detroneze pe patrioti in ciuda unei plecari nu tocmai reusite...tradeul santana laveranues era menit pentru aruncarile lui chad....asta e...
    Born for NFL....

  3. #3
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    ar mai fi o sansa.se pare ca o persoana care nu a vrut sa isi dea numele a spus ca chad is out.nu stiu exact cum merge presa prin ste dar in romania asta poate sa fie o bomba fara fitil...sa vedem...oricum nu iese fum fara...
    e grav pentru jets deoarece si back-up jay fiedler s-a accidentat astfel ca impotriva ravensilor din 2 octombrie se pare ca qb va juca brooks bollinger(???)...un ilustru necunoscut care cica se afla la cel de-al treilea an in nfl cu jets, vine de la wiscounsin si a jucat doar un meci in liga.totusi o victorie.un 13-3 cu arizona atunci cand la inlocuit pe quincy carter(apropo unde mai e...juca bine, aducea puncte frumoase la fantasy) si a avut un 5/9 for 60 y.
    si ca ultima ora:e posibil ca pentru jets sa arunce din nou un preferat de-al meu."un batranel". vinny testaverde.asta daca se hotarasc sa caute ceva pe piata unor free agents...in functie de cat de serioasa e accidentarea lui jay.
    Born for NFL....

  4. #4
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MikeBibby
    -New England Patriots - Marvin Harrison-pro`bowl'er (SS) out for the season
    Doamne fereste , bate in lemn, stiu ca ai vrut de fapt sa zici Rodney Harrison

    Sincer, eu mi-as dori sa nu prea avem ce scrie pe thread-ul asta pentru ca e pacat pentru joc sa se accidenteze jucatori asa valorosi.

    Cu Pennington a fost un soc cand am auzit aseara.

  5. #5
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Jim Rome, un tip de pe ESPN radio a zis cica Jets considera pe Vinny Testaverde
    sa semneze cu echipa.


    Pe de alta parte, John Clayton de pe ESPN zice ca Jets i-ar vrea in probe pe Doug Johnson, Jesse Palmer si Jonathan Quinn
    Un alt zvon vorbeste si de Quincy Carter, fost QB la Dallas si care a mai jucat pentru Jets in 2004 in 3 jocuri.

    Sursa: ESPN.com

  6. #6
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Gata e oficial, Jets l-au angajat pe Testaverde drept QB de rezerva pentru Bollinger.

  7. #7
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    wow uite ca am comis-o si eu chiar ca knock on wood... i meant Rodney, my bad ...

  8. #8
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Zvonuri. Am auzit ieri la radio ca Titans se gandesc sa-i ceara lui Eddie George sa revina si sa fie rezerva in spatele lui Brown, avand in vedere suspendarea lui Henry.
    Totusi, se pare ca cel mai probabil este sa semneze de pe echipa lor de antrenament
    pe Jared Peyton, care a jucat in NFL Europe anul acesta si a avut in jur de 5 yds/carry.
    Asa ca informatie, baiatul acela este chiar fiul legendarului RB Walter Peyton.

  9. #9
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    legendar...insa eu nu am auzit de el...e mai greu sa vorbesti despre legende nfl in romania.joe montana, dan marino, steve young...si cam atat...
    sincer mie mi-ar place sa il inregimenteze titanii din nou pe eddie.parca aud stadionul strigand iar...EDDIE, EDDIE...(MADDEN NFL... )
    Born for NFL....

  10. #10
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Mai bine il luau pe Quincy Carter jetii... Vinny nu mai poate, are 41 de ani.

  11. #11
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by titans_rulez
    legendar...insa eu nu am auzit de el...e mai greu sa vorbesti despre legende nfl in romania.joe montana, dan marino, steve young...si cam atat...
    sincer mie mi-ar place sa il inregimenteze titanii din nou pe eddie.parca aud stadionul strigand iar...EDDIE, EDDIE...(MADDEN NFL... )
    uite poate ca asta ar merita un thread separat, ia vezi Mike . Legende, istoria NFL . Apropo , am gresit spelling-ul , se scrie Payton. A fost mare RB, de 9 ori probowler, a detinut recordul pentru rushing yards la un moment dat, 10 ani cu peste 1000 yds si a facut parte din extraordinara echipa a Chicago Bears din 1985, care a avut poate cea mai formidabila aparare vazuta vreodata.

  12. #12
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    @codru, titans Done O sa postez cate o legenda in fiecare saptamana/ sau cand am timp...

    Altfel, am vazut pe ESPN o stire... care zicea ca s-ar putea ca umarul lui Pennington sa nu fie bulit de tot. Au zis ca doctorii will take another look, si s-ar putea sa nu fie out for the season. Acum nu e nimic sigur, ramane de vazut.

    @Mihai ... mai bine l-as lua pe Testaverde la 50 de ani decat sa-l iau pe Quincy
    Never Die Easy

  13. #13
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    @giants o stire cam proasta, civa cornerbackul W. Peterson is out for season.

  14. #14
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Iar? Si anul trecut la fel a patit.. Sau ala era Will Allen? Nu mai stiu.

  15. #15
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai13
    Iar? Si anul trecut la fel a patit.. Sau ala era Will Allen? Nu mai stiu.
    Nu, ai dreptate, tot el e.

  16. #16
    sports fan NY_giants05's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    563
    Reputatie
    1
    Am citit pe Giants.com k cik Giants shi Jets vor sa construiasca un nou stadion care ar trebui sa fie gata in 2009.

    Giants and Jets to Partner on New Stadium
    The Giants and New York Jets today announced they will come together in a historic 50-50 partnership to build a new stadium next door to Giants Stadium that both teams will call home. The teams, which have committed to playing in New Jersey for the next 99 years, and the New Jersey Sports and Exposition Authority hope the stadium will be ready for the 2009 NFL season.
    [I] [SIZE="2"]"Exista doua lucruri infinite : universul si prostia omeneasca"[/SIZE] [/I]

  17. #17
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Stadionul asta e alt proiect sau ala care a generat putin scandal, pe care vroiau sa-l foloseasca si pentru Olimpida daca castiga New Yorkul? Stiu ca Jets vroiau stadionul numai pentru ei si lumea zicea ca e prea scump si ca se folosesc banii contribuabilor.

    In alta ordine de idei si in linie cu acest thread, vad tocmai multe zvonuri ca cica s-ar intoarce Teddy Bruschi sa joace pentru New England in sezonul acesta.
    Data limita este Week 10.

  18. #18
    sports fan NY_giants05's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    563
    Reputatie
    1
    NFL News :

    NY Giants
    Finding a quick fix?

    A week after giving up 45 points in a loss to the San Diego Chargers, the Giants will face another potentially explosive, this time the St. Louis Rams at Giants Stadium on Sunday.The Rams are averaging 24.3 points per game, the fourth-best average in the NFL, giving the Giants the need to fix their defensive problems in a hurry. "We have to move forward," coach Tom Coughlin said. "We did all of the correcting. The players were very good about understanding the problems that we had in the game, and we made the corrections."

    Aha..vad k nu vom avea un meci prea usor cu Rams. Sper k gigantzii si-au rezolvat problemele in aparare... ca altfel...
    [I] [SIZE="2"]"Exista doua lucruri infinite : universul si prostia omeneasca"[/SIZE] [/I]

  19. #19
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Pe cine intereseaza.
    Antrel Rolle, rookie cornerback pentru Arizona e out for the season
    Carnell "Cadillac" Williams e incert pentru meciul cu Jets de duminica.
    Alex Smith va fi titular in meciul de duminica cu Colts ( bietul baiat, ce il vor mai tavali Freeney si compania).

  20. #20
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Antrel era o mare "speranta" pt Cardinali, dar se pare ca au luat teapa cu el. Cadillac se pare ca va juca...e questionable... cat despre Alex Smith abia astept sa vad ce face. La fel si pe Vinny Testaverde
    Never Die Easy

  21. #21
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    da se pare ca e oficial...alex smith este qb pentru 49'ers in timp ce vinny is back in bussines in big apple....
    despre antrel citeam in timpul draftului ca este o mare speranta si ca arizona si-a asigurat un om pentru viitor, un om care o sa faca furori...de ce spuneti ca si-au luat teapa cu el?...
    Born for NFL....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •