Page 5 of 144 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 85 to 105 of 3024

Thread: NFL News

  1. #85
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Saracii Rams au ajuns sa joace cu Fitzpatrick. Cate saptamani mai sunt accidentati Martin si cu Bulger?
    Never Die Easy

  2. #86
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Traducere de pe nfl.com

    NFL Stiri

    Scenarii pentru Playoff -- Etapa 14

    DIVIZIA AFC EAST

    New England castiga divizia daca:

    1) NE castiga + MIA pierde.

    DIVIZIA AFC NORTH

    Cincinnati castiga divizia daca:

    1) CIN castiga + PIT pierde.

    DIVIZIA AFC SOUTH

    Indianapolis s-a calificat pentru playoffs.

    Indianapolis castiga divizia daca:

    1) IND castiga, SAU

    2) IND face egal.

    Indianapolis castiga o saptamana libera in prima runda in playoffs daca:

    1) IND castiga, SAU

    2) IND face egal + CIN pierde sau face egal, SAU

    3) IND face egal + DEN pierde sau face egal.

    Indianapolis castiga avantajul terenului propriu in playoffs daca:

    1) IND castiga, SAU

    2) IND face egal + CIN pierde sau face egal + DEN pierde sau face egal.

    DIVIZIA NFC WEST

    Seattle a castigat divizia.

    Baltimore, Cleveland, Green Bay, Houston, New Orleans, N.Y. Jets, Oakland, San Francisco si Tennessee au fost eliminati din cursa pentru playoffs.
    Build The Monster

  3. #87
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Bulger cred ca ar putea reveni pentru ultimele doua meciuri. Cat despre Martin, poti sa-l uiti, mai bine pierdem cu Fitzpatrick...

  4. #88
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Seahawk , uite doua stiri despre ai tai, una rece si una calda.

    "Associated Press reports Seattle Seahawks CB Andre Dyson (ankle) has a high ankle sprain and will likely be sidelined for the remainder of the season. Dyson returned an interception and a fumble recovery for touchdowns during Week 13. However, during the second return he suffered the injury.

    Associated Press reports Seattle Seahawks WR Darrell Jackson (knee) could play during Week 14. He is recovering from surgery on his right knee"
    Build The Monster

  5. #89
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Traducere de pe nfl.com

    NFL Stiri

    Scenarii pentru Playoff -- Etapa 15

    DIVIZIA AFC EAST
    New England castiga divizia daca:
    1) NE castiga, SAU
    2) MIA pierde, SAU
    3) NE face egal + MIA face egal

    DIVIZIA AFC NORTH
    Cincinnati castiga divizia daca:
    1) CIN castiga, SAU
    2) PIT pierde, SAU
    3) CIN face egal + PIT face egal

    Cincinnati se califica pentru playoffs daca:
    1)CIN face egal + KC pierde + SD pierde

    DIVIZIA AFC SOUTH
    Indianapolis a castigat divizia si avantajul terenului propriu in AFC playoffs.

    Jacksonville se califica pentru playoffs daca:
    1) JAC castiga + PIT pierde + DEN castiga sau face egal + KC pierde + SD pierde, SAU
    2) JAX castiga + PIT pierde + KC pierde + SD pierde + DEN castiga criteriul de departajare bazat pe taria victoriilor in fata lui PIT.

    DIVIZIA AFC West
    Denver castiga divizia daca:
    1) DEN + KC pierd sau fac egal + SD pierde sau face egal, SAU
    2) DEN face egal + KC pierde + SD pierde

    Denver se califica pentru playoffs daca:
    1) DEN castiga, SAU
    2) DEN face egal + PIT pierde sau face egal + KC pierde, SAU
    3) DEN pierde + PIT pierde sau face egal + SD pierde, SAU
    4) PIT pierde + KC pierde + SD castiga


    DIVIZIA NFC EAST
    New York Giants se califica pentru playoffs daca:
    1) NYG castiga + DAL-WASH se termina egal + CAR pierde + ATL pierde.

    DIVIZIA NFC NORTH
    Chicago se califica pentru playoffs daca:
    1) CHI castiga + NYG pierde + DAL pierde, SAU
    2) CHI castiga + DAL-WASH se termina egal + CAR pierde.

    DIVIZIA NFC WEST
    Seattle castiga o saptamana libera in prima runda in playoffs daca:
    1) SEA castiga, SAU
    2) SEA face egal + NYG pierde sau face egal + CAR pierde sau face egal + TB pierde sau face egal, SAU
    3) SEA face egal + NYG pierde sau face egal + CHI pierde, SAU
    4) SEA face egal + CHI pierde + CAR pierde sau face egal + TB pierde sau face egal, SAU
    5) NYG pierde + CAR pierde + TB pierde

    Seattle castiga avantajul terenului propriu in NFC playoffs daca:
    1) SEA castiga + CHI pierde sau face egal, SAU
    2) SEA face egal + CHI pierde + NYG pierde sau face egal + TB pierde sau face egal + CAR pierde sau face egal

    Arizona, Baltimore, Buffalo, Cleveland, Detroit, Green Bay, Houston, New Orleans, N.Y. Jets, Oakland, Philadelphia, St. Louis, San Francisco si Tennessee au fost eliminati din cursa pentru playoffs.
    __________________
    Build The Monster

  6. #90
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Kurt Warner e out for the season.
    Ce ziceti se va retrage, sau mai joaca la anul ?
    Build The Monster

  7. #91
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Daca cei de la Arizona fac niste achizitii bune in offseasonu` asta ... in special in offensive`line`ul cardinalilor ...Kurt ar putea avea succes cu Boldin si cu Fitzgerald in the air. Dar desigur, ei mai au nevoie si de un runningback bun...si de o aparare buna... and so on
    Never Die Easy

  8. #92
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1

    scenarii playoffs - week 16

    Traducere de pe nfl.com
    NFL Stiri

    Scenarii pentru Playoff -- Etapa 16

    DIVIZIA AFC EAST
    New England a castigat divizia

    DIVIZIA AFC NORTH
    Cincinnati a castigat divizia

    DIVIZIA AFC SOUTH
    Indianapolis a castigat divizia si avantajul terenului propriu in AFC playoffs.

    Jacksonville se califica pentru playoffs daca:
    1) JAC castiga, SAU
    2) JAX face egal + PIT pierde sau face egal
    3) JAX face egal + SD pierde
    4) PIT pierde + KC pierde sau face egal

    DIVIZIA AFC West
    Denver s-a calificat pentru playoffs

    Denver castiga divizia daca:
    1) DEN castiga sau face egal, SAU
    2) SD pierde sau face egal

    Denver castiga o saptamana libera in prima runda in playoffs daca:
    1) DEN castiga + CIN pierde

    DIVIZIA NFC EAST
    N.Y. Giants castiga divizia daca:
    1) NYG castiga sau fac egal.

    N.Y. Giants se califica pentru playoffs daca:
    1) MIN pierde sau face egal

    Washington se califica pentru playoffs daca:
    1) WAS castiga + DAL pierde + MIN pierde + ATL pierde

    DIVIZIA NFC NORTH
    Chicago castiga divizia daca:
    1) CHI castiga sau face egal, SAU
    2) MIN pierde sau face egal

    Chicago se califica pentru playoffs daca:
    1) WAS pierde sau face egal, SAU
    2) TB pierde

    Chicago castiga o saptamana libera in prima runda in playoffs daca:
    1) CHI castiga + NYG pierde + CAR pierde

    DIVIZIA NFC SOUTH

    Carolina castiga divizia daca:
    1) CAR castiga + TB pierde sau face egal, SAU
    2) CAR face egal + TB pierde

    Carolina se califica pentru playoffs daca:
    1) CAR castiga sau face egal, SAU
    2) WAS pierde sau face egal + ATL pierde sau face egal + MIN pierde sau face egal

    Tampa Bay se califica pentru playoffs daca:
    1) TB castiga + DAL pierde sau face egal + WAS pierde sau face egal, SAU
    2) TB castiga + DAL pierde sau face egal + MIN pierde sau face egal, SAU
    3) TB castiga + WAS pierde sau face egal + MIN pierde sau face egal

    DIVIZIA NFC WEST
    Seattle a castigat divizia si o saptamana libera in prima runda in playoffs

    Seattle castiga avantajul terenului propriu in NFC playoffs daca:
    1) SEA castiga sau face egal, SAU
    2) CHI pierde sau face egal

    Arizona, Baltimore, Buffalo, Cleveland, Detroit, Green Bay, Houston, Miami, New Orleans, N.Y. Jets, Oakland, Philadelphia, St. Louis, San Francisco si Tennessee au fost eliminate din cursa pentru playoffs.
    Build The Monster

  9. #93
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1

    tragic

    Copiez mai jos stirea de pe ESPN.com, nu mai zic nimic caci este foarte, foarte trist.

    "James Dungy, the 18-year-old son of Indianapolis Colts coach Tony Dungy, was found dead at 1:30 a.m. ET Thursday in his apartment in Lutz, Fla., a suburb of Tampa, Debbie Carter, a spokesperson for the Hillsborough County Sheriff's Office, confirmed Thursday.

    A death investigation is under way, and the spokesperson said that the county medical examiner's office or the hospital at which James Dungy was pronounced dead would have a ruling on the cause of death.

    James Dungy officially was pronounced dead this morning at University Community Hospital in Tampa.

    Tony Dungy has left the Colts and is in Tampa. Indianapolis plays at Seattle this Saturday."
    Build The Monster

  10. #94
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1

    Unhappy

    omg...condoleante familiei Dungy!!
    Never Die Easy

  11. #95
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    http://nfl.com/schedules/tv/2006_opponents


    Oponentii fiecarei echipe (acasa, respectiv deplasare) de anul viitor. (Au mai ramas de stabilit doar ordinea si datele de disputare a meciurilor)


    Si inedit: Doug Flutie (Qb de rezerva de 43 de ani al lui Patriots) a reusit un drop kick in NFL dupa 64 de ani >>> http://www.nfl.com/teams/story/NE/9133564
    Never Die Easy

  12. #96
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Eu nici nu stiam ce e acela drop kick dar am vazut secventele video.

    Antrenori dati afara pana acum:

    Mike Tice (Vikings)
    Mike Sherman (Packers)
    Dom Capers (Texans)
    Jim Haslett (Saints)
    Mike Martz (Rams)
    Steve Mariucci (Lions) - in timpul sezonului

    Retras din activitate:
    Dick Vermeil (Chiefs)

    Poate comentam putin pe thread-ul general despre sezon.
    Build The Monster

  13. #97
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Shaun Alexander (Seattle Seahawks) a castigat The Associated Press Most Valuable Player , tocmai s-a anuntat

    Ordinea finala a voturilor:

    1. Shaun Alexander (Seattle Seahawks) 19 voturi
    2. Peyton Manning (Colts) 13 voturi
    3. Tom Brady (Patriots) 10 voturi
    4. Tiki Barber (Giants) 6 voturi
    5. Carson Palmer (Bengals) 2 voturi
    Build The Monster

  14. #98
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    O decizie corecta, zic eu. Stiu ca titlul de "jucator cel mai util al echipe sale" implica sa ne punem intrebarea "ce ar face echipa fara el?". Cum a zis Codrutc, daca ar fi sa ne luam dupa logica asta MVP ar trebui sa fie Tom Brady. Insa eu cred ca mai trebuie sa fie si alti factori in alegerea acestui MVP. Patriotii sint in virf de citva ani, stiu sa cistige, nu mai sint o surpriza pentru nimeni. Pe de alta parte, Seattle au avut anul asta un sezon de 13-3, cu mult peste "norma" lor din ultimii ani, si chiar din intreaga lor istorie. Alexander a avut cel mai bun sezon al lui, pe locul 1 in NFL in yards rushing si TD's, batind recordul de TD marcate intr-un sezon. Realizarile lui in termeni statistici sint cu mult mai impresionante decit faptele lui Brady de anul asta. Stiu ca fara linia ofensiva nu stabilea el recordul, insa vreo 20 de TD tot dadea. Iar daca il scoti din echipa situatia devine brusc mai nasoala, Hasselbeck fiind un QB bun, dar nu extraordinar (cum a zis Codrutc de Bulger prin octombrie...). Deci, felicitari lui Shaun Alexander.

  15. #99
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Nici eu nu am nici o problema cu Shaun (28 TDuri nu se marcheaza usor), si pentru ca mi se pare baiat cu minte la cap si de bun simt. Stiu ca nu are a face cu meritele lui pe terenul de fotbal dar e unul din criteriile pe care imi bazez simpatiile personale .
    Build The Monster

  16. #100
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Nu stiu cum ar arata Seahawks fara Shaun..si nici nu vreau sa ma gandesc.
    Adica totusi am sa o fac pentru voi

    Exemple: priviti meciurile cu Jacksonville, Redskins, chiar si cu Dallas... ale lui Shaun...toate meciurile avand un numitor comun...si anume ca Shaun a alergat sub 100 de yards in toate trei... 77 cu Jaguars (meci pierdut de noi) + 98 cu Redskins (meci pierdut de Josh Brown dintr-o prostie) + 66 cu Dallas... singurul pe care echipa l-a castigat din cauza defense`ului + special teams (nu pun la socoteala meciul cu rezervele lui Philadelphia).
    Asadar oameni buni... Seahawks SUCK cand Shaun nu joaca bine. E si simplu.. Hasselbeck si grupul nostru de receiveri sunt buni...dar asta cand nu au pressure... Si cine ia toata presiunea aia de pe ei? >>> Evident ca Shaun.
    Cat despre linie... se stie ca pt. o linie ofensiva este muuult mai usor sa blocheze impotriva rushing`ului... (practic ei imping stanga-dreapta)...decat sa ii tina pe toti sa nu sack`uiasca QB`ul. Si crede-ma daca ii tot pui pe Hutch si pe Jones sa-l apere pe Hasselbeck si nu pe Shaun..n-o sa fie prea multumiti. Maurice Morris si cu Leonard Weaver...sunt buni ca back-ups...dar atat. Shaun este motivul pentru care Seahawks sunt unde sunt. Apararea noastra e ceva de genu "bend but not break"... tocmai din cauza lui... pentru ca noi avem mingea most of the time..si apararea se odihneste pe sidelines.
    Unul din putinele meciuri in care opponentu' nostru a avut mingea mai mult decat noi a fost chiar cel din Washington contra lui Redskins pe care ...l-am si pierdut. Asta pentru ca au reusit cum necum sa-l opreasca pe Shaun... si Matt n-a facut mare branza + ca defense'ul daca a fost tinut in caldura aia un timp indelungat a clacat. La fel si-n meciul din Jacksonville...
    Deci la fel cum New England n-ar fi ajuns 10-6 fara Tom Brady.. nici Seahawks n-ar fi ajuns 13-3 fara Shaun. Diferenta e ca Shaun a facut istorie...
    La fel cum era discutia anul trecut vis-a-vis de cele 49 de TD ale lui Manning...o performanta colosala sa zic asa... asa si anul asta Shaun a reusit ceva nemaipomenit...


    Si ca tot ziceti ca Shaun n-ar fi facut nimic fara Jones si Hutchinson si line`ul nostru... asa pe sfarsit va pun o intrebare...
    Care dintre: Tom Brady, Peyton Manning, Carlson Palmer...chiar si Tiki Barber (contra-candidatii lui Shaun) ar reusi ceva daca n-ar avea o linie ofensiva buna ca sa-l ajute?
    Deci pana la urma discutia MVP~"ce ar face echipa fara el?" are si o reciproca... ce ar face MVP'ul fara echipa?... asa ca este nu numai un titlu individual...ci apartine intregii echipe.


    Si daca tot aveti dubii... answer this:
    >>> Ar mai fi reusit Peyton 49 de td's fara linia ofensiva + Marvin, Wayne si restul de receiveri? [atentie! nu s-a luat nimeni de puterea si acuratetea lui]
    >>> Tom Brady ar mai fi reusit 4000+ yards sezonul asta fara Deion Branch si restul receiverilor + blocking schemes facute de antrenorii lui?

    Si tot asa... lista intrebarilor continua...dar un lucru este cert... n-o sa vedeti vreodata un MVP intr-o echipa care pierde meciuri... gen Arizona...sau San Francisco...
    MVP sunt jucatori care fac parte din echipele fruntase...si care stralucesc cel mai mult... Asa ca inainte de toate...ca sa fii MVP iti trebuie si o echipa buna
    Never Die Easy

  17. #101
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Seahawk
    Cat despre linie... se stie ca pt. o linie ofensiva este muuult mai usor sa blocheze impotriva rushing`ului... (practic ei imping stanga-dreapta)...decat sa ii tina pe toti sa nu sack`uiasca QB`ul.
    Din ce am auzit de la membrii din OL la Colts si lor le place mai mult sa sprijine run-ul decat sa stea sa-l protejeze pe Peyton tot timpul, dar nu stiu daca asta inseamna ca este mai usor sa faci asta decat sa protejezi pocket-ul.
    Eu cred ca depinde de ce fel de personal ai in OL. Unele echipe sunt mai interesate in "run blocking" altele in "pass protection" si in functie de asta isi recruteaza oamenii. La Colts pana acum s-au cautat in special oamenii care sa protejeze QB-ul in primul rand. Howard Mudd, antrenorul liniei ofensive chiar are o conceptie inspirata din baschet pentru protejarea QBului si care este usor de invatat de jucatori. Putem vorbi despre asta mai in detaliu daca vrei.

    Si ca tot ziceti ca Shaun n-ar fi facut nimic fara Jones si Hutchinson si line`ul nostru... asa pe sfarsit va pun o intrebare...
    Care dintre: Tom Brady, Peyton Manning, Carlson Palmer...chiar si Tiki Barber (contra-candidatii lui Shaun) ar reusi ceva daca n-ar avea o linie ofensiva buna ca sa-l ajute?
    Deci pana la urma discutia MVP~"ce ar face echipa fara el?" are si o reciproca... ce ar face MVP'ul fara echipa?... asa ca este nu numai un titlu individual...ci apartine intregii echipe.
    Eu nu stiu sa fi zis cineva explicit ca chiar nu ar fi facut nimic fara Jones si Hutchinson, dar cred ca si tu ai fostde acord ca fara ei nu ar fi la fel.
    Nici pe Jones si Hutchinson nu i-a scos nimeni din echipa sa vedem ce ar fi facut Shaun fara ei.
    Eu totusi cred ca si alti RBs din liga ar juca cel putin la fel de bine ca Shaun daca i-ai pune in spate la line-ul Seahawks, parerea mea. Nu vreau sa-i diminuez meritele, am si recunoscut in cele din urma ca a meritat titlul de MVP.

    Ai dreptate, zic eu, cand spui ca si alti contracandidati ai lui Shaun ar arata mult mai prost fara OL.
    Iti dau un exemplu, la Colts scoate-l numai pe Jeff Saturday (centrul) din echipa si nu mai ai nevoie sa mai scoti pe nimeni caci totul se va schimba drastic in rau. Ai vazut ce s-a intamplat si in Minesotta dupa ce l-au pierdut pe Matt Birk. Eu nu pot spune exact cum este in alte echipe, dar la Colts sunt doi QB pe teren: Peyton care stie toata lumea ce face si Jeff Saturday care dicteaza schema de blocaj la ai lui.
    Build The Monster

  18. #102
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Brian Urlacher, MLB (Bears) a castigat Defensive Player of the Year
    Build The Monster

  19. #103
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Lavi Smith, antrenor Chicago, a castigat Antrenorul Anului

    Ordinea voturilor:

    1. Lavi Smith (Bears) 24.5
    2. Tony Dungy (Colts) 20.5
    3. Bill Belichick (Patriots) 2
    4. Mike Holmgren (Seahawks) 1
    5. Marvin Lewis (Bengals) 1
    6. Tom Coughlin (NY Giants) 1
    Build The Monster

  20. #104
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    In ce-l priveste pe Carson Palmer. Diagnosticul este 2 ligamente de la genunchi rupte (ACL si MCL). Va fi operat saptamana aceasta si doctorii au zis ca va putea reveni in "training camp" in August.
    Build The Monster

  21. #105
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Pacat. Cu el in teren i-ar fi zapacit
    Never Die Easy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •