Page 3 of 144 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 3024

Thread: NFL News

  1. #43
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Mda, am aflat despre Martz.
    Bai, nu gasesc nicaieri in tot internetul asta un site care sa-mi dea si mie un injury report corect si la zi. Pe NFL.com mai este inca injury report-ul pentru meciurile din week-endul trecut, iar pe siturile echipelor nici macar atit. Mi-ar place sa stiu de pilda cit timp va fi absent Bulger.

  2. #44
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Eu am auzit ca Bulger va sta 3 meciuri, deci mai are 2.

    Site-uri care dau accidentarile la zi sunt din pacate cu bani
    Am gasit una care stirile de ultima ora sunt disponibile numai pentru ziua in care accesezi pagina. Daca vrei sa vezi de exemplu ce stiri au fost ieri, trebuie sa platesti. Adresa este:
    http://www.kffl.com/hotw/nfl
    O alta pagina, foarte completa dar din pacate e pe bani:
    http://www.rotowire.com
    Ar mai fi si asta dar informatiile iarasi sunt incomplete fara sa platesti
    http://www.footballinjuries.com/free...ryreport01.htm

    Eu de obicei, ca sa aflu cine e accidentat cine nu a fost prezent la antrenament la Colts, ma informez de pe pagina lor de web sau ascult la o emisiune de radio zilnica (Colts Update cu Bob Lamey), link care se poate accesa si de pe pagina de web.
    La Rams nu am vazut cum e dar ma surprinde ca nu au asa ceva.

    Uite ,daca te uiti pe prima pagina pe care ti-am dat-o, la sfarsit scrie ca Bulger va mai sta cel putin un meci.
    Last edited by Darkslowstar; 26th October 2005 at 21:18.

  3. 25th October 2005, 22:43
    Reason
    Consecutiv

  4. #45
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    A murit Mara Wellington...cred ca owner'ul lui Giants din nefericire. Avea 89 de ani saracul...si cica a fost in organizatia lui Giants inca de la 8 ani !!! Dumnezeu sa'l odihneasca'n pace.

    In alta oridine de idei, vesti din ce in ce mai proaste pt. Brett Favre... S-a rupt si Ahman Green (out for the season)...si al doilea receiver - Ferguson (cam o luna).
    Deci Packers au accidentati asa: primul si al treilea WR(Walker, Ferguson), primul si al doilea RB(Green si Davenport).
    Si mai au si 1-5 record. Si n-au nici aparare. Nu-i vad prea bine

    Cat despre Detroit.. a revenit Jeff Garcia la QB..cred ca Mariucci abia astepta sa se refaca...sa-l scoata odata pe Joey Harrington...care nu e in stare sa faca nimic. Jeff Garcia a jucat titular, desi era recuperat doar 70-80% si au si castigat deja.
    Never Die Easy

  5. #46
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Am auzit de dimineata la radio un ziarist din St. Louis ca lui Martz cica i se pregateste un "contract buyout" si ca zilele lui ca antrenor al Rams sunt nu numai numarate ci si cam terminate. Se vorbea de un conflict cu "president
    for football operations" al Rams si ca ar fi mers peste capul presedintelui la owner sa ceara o prelungire de contract, care nu i s-a acordat.

  6. #47
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Cateva stiri din NFL:

    *Inca o accidentare la Patriots... Cornerback'ul Tyrone Poole este out for the season... l-au pus deja pe lista de "injured reserve". Deocamdata roster'ul lor este cu un on in minus...si se pare ca acela va fi Tedy Bruschi... asa se anticipeaza.

    *La Ravens...care sunt renumiti pt. apararea lor vor lipsi tocmai liderii apararii lor: Ed Lewis (safety, si "defensive player of the year" in NFL anul trecut) si cu Ray Lewis (linebacker'ul care nu cred ca mai are nevoie de alte prezentari).

    * Iar la 49ers se pare ca Ken Dorsey will get the nod...Alex Smith cam a fost beaten up de defensiva pielor rosii in etapa trecuta.
    Never Die Easy

  7. #48
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Mike, vrei sa zici Ed Reed, nu Lewis...
    Nasol de Ravens, aia doi sint cam toata echipa lor. Jamal Lewis e pe stop, QB n-au...

  8. #49
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    da, asa Ed Reed sorry...

    Fresh News: Culpepper may miss the rest of the season: http://www.nfl.com/news/story/9013472 saracii minnesota

    si inca un articol, un Week 8 "snapshot" >>> Giants could be best in NFC : http://www.nfl.com/news/story/9013415
    Never Die Easy

  9. #50
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    E ceva pe banca la Rams, ca toti antrenorii au probleme cu inima.
    Suplinitorul lui Martz, Vitt, tocmai a avut ieri o angioplastie.
    Nu am vazut nimic despre cam cat timp ar lipsi, poate deloc.
    Build The Monster

  10. #51
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Vitt va fi la post pe 13 noiembrie, in Seattle. Daca nu castiga meciul ala , adio play-offs.
    "Seahawk", ce-ai auzit despre situatia de QB la Arizona? Tu esti acolo pe coasta de vest, si-i vezi mai des...

  11. #52
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Pai n-am auzit nimic in special. Oricum if u ask me they both suck
    Well daca le-am schimba intreaga linie ofensiva poate ar avea ceva succes...dar asa degeaba. Anyways, cred ca McCown o sa fie titular in continuare.
    Never Die Easy

  12. #53
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    M-ar mira sa nu-l mai vedem pe ole Kurt pana la sfarsitul anului. mcCown e varza, iar Dennis Green e un adept notoriu al jocului "musical quarterbacks"...
    Eu sper ca Kurt nu si-a zis ultimul cuvant. Da-o dracu', are numai 34 de ani. Jamie Martin are 35, si uite ce face cu ramsii mei.

  13. #54
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    McCown nu e varza sa stii... i-au iesit cateva pase contra apararii Cowboy'lor care lui Hasselbeck al nostru nu i-au reusit deloc. Bine, Arizona ii au pe Boldin si pe Fitzgerald. (apropo Boldin s-a accidentat si el la genunchi)
    Treaba cu Arizona e linia lor... e slaba de tot. Ori un QB ca Warner are nevoie de protectie big time... Eu raman de parere ca 49ers o sa-i intreaca pe Arizona pt. locul 3
    Never Die Easy

  14. #55
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    T.O. este trecut doubtful (75% nu joaca) pentru meciul cu Redskins. Are probleme la glezna. Poate fac si Eagles cum au facut Atlanta cu Vick, dar invers.
    Ma indoiesc totusi.
    Build The Monster

  15. #56
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Cica pentru T.O sunt acum 50% sanse sa joaca; in schimb McNabb are sanse 50% sanse sa nu joace nici el.

    Lui Big Ben tocmai i-au facut operatie artroscopica la genunchi si va lipsi sigur meciul urmator, posibil si peste 2 saptamani.
    Build The Monster

  16. #57
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    McCown e varza mai Seahawk, e ca o gaina fara cap cand face "drop back". Nu are deloc awareness, si pasele lui sint de destula slaba calitate. Singurul lucru care il are peste Kurt este ca are mobilitate "average", ceea ce este cam o data jumate cat are Kurt...
    In alta ordine de idei, daca Tommy Maddox e in stare sa fie un starting QB, nu vad de ce Warner nu ar fi.

  17. #58
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    nu Mihai, nici n-am zis asa ceva. Warner e de o mie de ori mai bun ca McCown, care btw nu doar e "ca o gaina fara cap" ci si arata ca un chicken
    Dar treaba e ca linia ofensiva a Cardinalilor care poate fi batuta si de unele defensive lines alor catorva echipe de college. Asa ca whoever will start, fie Warner fie McCown o sa fie mancat de every single d-line. Btw, Seattle e in top-5 la pass rushing in NFL
    Si uite cu cine : Bryce Fisher si Grant Wistrom, vechi cunostinte ale berbecilor
    Never Die Easy

  18. #59
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Am inteles ca Steelers s-au speriat atat de tare de ultima performanta a lui Maddox ca vor juca in absenta lui Big Ben cu cel de-al treilea QB, unul Hatch or Batch, nu stiu exact.
    Build The Monster

  19. #60
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Charlie Batch. E putin mai mobil decat Maddox dar banuiesc ca e si mai slab


    Later edit: http://www.sportsline.com/nfl/story/9021814 good news for `hawks

    Adevarul e insa ca multi RB buni or sa fie free agents la sfarsitul sezonului. Exemple: Edgerrin James, Shaun Alexander, Ahman Green, Jamaal Lewis... si parca mai erau
    Last edited by Seahawk; 4th November 2005 at 19:25.
    Never Die Easy

  20. #61
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    eagles l-au suspendat pe T.O...
    Born for NFL....

  21. #62
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Bine i-au facut. Asa ii trebuie!!! sa-l invete minte ca prea are fumuri in cap. E un jucator fenomenal dar e un coechiper oribil
    Never Die Easy

  22. #63
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    cica TO a anuntat conferinta mare...cei de peste "baltoaca" cu siguranta stiu mai multe...
    Born for NFL....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •