Page 2 of 144 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 22 to 42 of 3024

Thread: NFL News

  1. #22
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    despre antrel citeam in timpul draftului ca este o mare speranta si ca arizona si-a asigurat un om pentru viitor, un om care o sa faca furori...de ce spuneti ca si-au luat teapa cu el?...
    Pai am vazut pe NFL network cum tot marcau unii TDuri in duel unu la unu cu el,
    parca prin primul meci, cu Giants. Oricum e doar rookie, poate isi revine, dar mai stiu eu unii care au devenit sperante vesnice.

  2. #23
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    se pare ca aventura lui j.p. lossman ca qb pentru buffalo bills s-a incheiat in week 4.titular de aici incolo va fi kelly holcomb.
    daca ma intrebati pe mine indraznesc sa spun ca nu cred ca este o mutare super inspirata...si cand spun asta ma gandesc la faptul ca totusi bills nu cred sa aiba mari sanse anul acesta...si daca le au...nu cred ca holcomb este omul lor....in schimb cred ca daca l-ar lasa pe lossman(nu sunt un fan de-al lui) sa joace tot sezonul ii da incredere...ii da alt tonus pentru la anul...
    Born for NFL....

  3. #24
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    stie cineva cine va juca rb pentru pirati?cadillac sau pittman?si-a revenit pustiul si intra sau joaca michael?
    Born for NFL....

  4. #25
    sports fan NY_giants05's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    563
    Reputatie
    1
    Am vazut shi yo pe NFL.com :

    Tampa Bay's Carnell "Cadillac" Williams might be limited in practice this week because of a sore hamstring and sprained foot. If Williams can't play against the Jets, he will be replaced by Michael Pittman, who caught six passes for 96 yards and a touchdown against the Lions. He also ran for a team-high 30 yards on five carries.

    Vedem maine cine va juca pe postul de RB pt. Bucs ...
    [I] [SIZE="2"]"Exista doua lucruri infinite : universul si prostia omeneasca"[/SIZE] [/I]

  5. #26
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by titans_rulez
    se pare ca aventura lui j.p. lossman ca qb pentru buffalo bills s-a incheiat in week 4.titular de aici incolo va fi kelly holcomb.
    daca ma intrebati pe mine indraznesc sa spun ca nu cred ca este o mutare super inspirata...si cand spun asta ma gandesc la faptul ca totusi bills nu cred sa aiba mari sanse anul acesta...si daca le au...nu cred ca holcomb este omul lor....in schimb cred ca daca l-ar lasa pe lossman(nu sunt un fan de-al lui) sa joace tot sezonul ii da incredere...ii da alt tonus pentru la anul...

    Bills se zice ca au (sau cel putin aveau) una din cele mai bune aparari din NFL. Din nefericire Takeo Spikes (unul din cei mai buni Linebackeri din liga)s-a rupt for the rest of the season.Si in afara de el, majoritatea din defense'ul lor: Fletcher, Milloy, Vincent i multi altii...sunt veterani in NFL. Ei vor cat mai repede sa ajunga undeva, sa mai castige...iar J.P. Losman...este o solutie de viitor pt. Bills... l-au bagat pe Holcomb pt. ca are mai multa experienta...si pt. ca sa nu-i enerveze pe veteranii aia din aparare... care vor rezultate acum...rapid.
    Evident ca Holcomb n-are fata de Starting QB. Dar in momentu asta... e privit mai bine de mai "marii" echipei...asa ca he got the nod... Oricum he's gonna suck...dar macar o sa fie aia multumiti...din aparare
    Last edited by Seahawk; 9th October 2005 at 15:29.
    Never Die Easy

  6. #27
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    asta este saptamana in care ricky williams go ricky go is back on the field
    dupa primele patru etape in care a stat ricky se alatura lui ronnie...(sincer eu as juca cu amandoi pe teren nu doar cu unul) si incearca sa puna la pamant apararea lui buffalo.impreuna cu chris chambers si home field advantage poate ca au ceva sanse....
    evident ca dupa vreo 10 ore de ascultat radioul ala in care m-au terminat cu miami acum sunt in patria delfinilor......
    cred ca acum cu intrarea pe teren a lui ricky delfinii stau chiar bine la rb
    Born for NFL....

  7. #28
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    se pare ca deuce mc allister is out for the rest of the season pentru new orleans saints...indraznesc sa spun ca este exact picatura care a umplut paharul pentru sfinti anul acesta...
    Born for NFL....

  8. #29
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Big Ben a fost lovit la genunchi aseara, a iesit pe cart cu genunchiul bandajat.
    Se pare ca va fi OK totusi.

    Martz, antrenorul Rams are o infectie bacteriala la inima si si-a luat concediu pe termen nedefinit.

  9. #30
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Imi pare rau pt. Rams...dar fara Martz nu-i vad prea bine. Mai ales cu Indianapolis.

    Am vazut hit-ul pe care l-a incasat Big Ben si mi-era mila si sa privesc...cum i-a dat ala cu helmetu fix in genunchi... l-au scos cu masinuta aia pe targa saracul. Sper sa fie bine, ca de jucat a jucat foarte bine...chiar era o statistica interesanta care arata ca Big Ben este mai prolific..paradoxal exact atunci cand adversarii il ating, sau il lovesc. E mare si e greu sa-l pui jos..
    Chiar ma bucur ca i-au batut pe Chargers >>> carora secondary'ul sux big time; si care nu pot sa dea big plays decat daca scapa LT
    Never Die Easy

  10. #31
    senior Mihai13's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Mda, asta mai trebuia, sa se imbolnaveasca Martz...
    Sezonul asta incepe sa se duca "sur le chemin de la pule"...
    Oricum cu coltii nu prea cred ca aveam vreo sansa, chiar si cu Martz. Acuma sa vedem cum vor reactiona jucatorii, daca se vor prabusi psihologic "à la Saints", sau daca se vor motiva si vor pune de o secventa buna de meciuri. Eu as paria mai degraba pe varianta A...

  11. #32
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Imi pare rau Mihaie, sincer... mai ales ca omu are probleme cu inima...asa ca ii urez insanatosire cat mai rapida...
    Dar acum vorba ta.. oricum la Colts acasa e cam greu de castigat. Mai ales acum cu defense-ul ala al lor...
    Acum o sa vedem insa cat de buni sunt cu adevarat in defense Indianapolis...

    Si'n alta ordine de idei... Bobby Engram mai sta vreo cateva saptamani pt Seahawks.. si Darrell Jackson...care cred eu ca e totusi un loss pt. echipa noastra... o sa aibe operatie maine... Sper sa revina cat mai repede si el.
    Oricum un meci extrem de mare pt. Jurevicius... pe care va sfatuiesc sa-l includeti in echipele voastre de fantasy... pt ca in majoritatea ligilor este free agent (eu il am mai peste tot ). A prins 137 de yards + TD contra lui Rams

    Inedit si trist e ca baietelul lui Jurevicius a murit intr-un spital in St.Louis chiar langa stadion... si cand a dat el TD'ul...a sarbatorit...scriind un "M" (de la Michael) pe turf...pt copilul lui...

    P.S. Dupa ce ca au avut atatea nenorociri bietii Sfinti... s-a mai rupt si Deuce ...
    Maaan... cand Dumnezeu te bate... te bate bine de tot
    Never Die Easy

  12. #33
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    18 Octombrie... alte stiri din NFL:

    Kevin Mawae (center) de la Jets..pro-bowl'er anul trecut este out for the season. La fel se pare ca si Brian Griese de la Tampa Bay ...e done. Moss se pare ca o sa lipseasca si el cateva meciuri...(s-o fii saturat sa tot piarda omu ).
    Deasemenea si Left Tackle'ul Adams...de la Dallas este out for the season.
    Accidentele continua din nefericire si pt. Seattle... de data asta off the field :

    http://www.nfl.com/teams/story/SEA/8976582
    Never Die Easy

  13. #34
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    tot nu vad sa creasca numarul de pase catre moss...asa ca sincer cineva sa incerce sa ne explice si noua....de ce draq nu ii arunca ala?...eu personal daca l-as avea pe moss si lamont ca principale arme...nu cred ca m-as mai gandii prea mult la "armele secundare"...sincer...de ce il aduc pe randy...daca nu ii arunc mingea?...se complica situatia pt raiders...odata cu accidentarea lui moss si cred ca in ceea ce il priveste pe lamont jordan o sa i se dubleze numarul de carry...sper eu...
    Born for NFL....

  14. #35
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Cica Tampa Bay l-au luat pe Tim Rattay de la 49ers sa il inlocuiasca pe Brian Griese, pierdut pentru restul campionatului. Rattay devenise rezerva la 49ers in urma titularizarii lui Alex Smith.
    Ce ziceti de mutare?
    Stie cineva daca sistemul de atac al lui Gruden se aseamana cu ce joaca 49ers ?
    Ei zic ca Rattay va fi numarul 3, dupa Simms si McCown (fratele QBului Arizonei Cardinals).

  15. #36
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    mi se pare geniala pentru tim si nu prea....si cand spun asta ma refer la faptul ca eu consider ca rattay este un qb care mai are ceva de spus in lumea fotbalului american sau mai bine zis un qb care nu a spus totul...si numarul 3 la pirati mi se pare mult mai injositor ca numarul 2 la 49'ers.din pacate ghinionul sau a fost ca san francisco a ales prima la draft si a ales alex smith...
    Born for NFL....

  16. #37
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Cred ca o sa fie practic nr. 2 sau chiar 1 cine stie. Simms nu prea a jucat cu toate ca e talentat. Cred ca Gruden vrea un veteran. Probabil se gandeste cum l-a recuperat pe Griese de la Broncos unde parea pierdut si zice ca poate iese la fel cu Rattay.

  17. #38
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    voi stiti mai bine acum...daca schemele de joc ale piratilor se muleaza cu cele ale 49'ersului in asa fel incat rattay sa aiba sanse de titular...caici sincer...ca nume...nu are adversar
    Born for NFL....

  18. #39
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    ce tot o dati de garda...

    Si Griese, si Rattay, si Simms... SUCK Period!


    In alta ordine de idei, all y'all Chad Johnson haters...cititi aici: http://www.nfl.com/news/story/8983322
    Last edited by Seahawk; 20th October 2005 at 12:26.
    Never Die Easy

  19. #40
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1

    Miami -Kansas

    Baieti, va trebui sa dati pronosticurile mai devreme.
    Miami- Kansas City s-a reprogramat pentru vineri seara la 7 (eastern time)
    datorita aproprierii uraganului Wilma de Florida.

  20. #41
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    uhuuuuuu ce bucuros sunt ca mi-am recuperat parolaaa!!! acum pot sa fac pronosticuri acolo pe ESPN din nou )
    Never Die Easy

  21. #42
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Vesti proaste in continuare. Cica Martz nu mai antreneaza sezonul asta. Ahman Green, RB-ul Packers este terminat si el, plus cel mai bun WR-ul al Lions, Kevin Johnson

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •