Results 1 to 13 of 13

Thread: ajutor!!!

  1. #1
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0

    Unhappy ajutor!!!

    ce sa fac daca caut o carte pe care nu o gasesc nici la biblioteca , nici in librarii?
    si anume : tennessee williams - " suddenly, last summer", nu stiu daca a fost tradusa si daca da, ce titlu are in romana si Peter Shaffer - " equus" de asemenea nu stiu daca a fost tradusa si ce titlu ar avea in romana.
    irina
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  2. #2
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Sorry nu te pot ajuta.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    ce sa fac daca caut o carte pe care nu o gasesc nici la biblioteca , nici in librarii?
    si anume : tennessee williams - " suddenly, last summer", nu stiu daca a fost tradusa si daca da, ce titlu are in romana si Peter Shaffer - " equus" de asemenea nu stiu daca a fost tradusa si ce titlu ar avea in romana.
    irina
    Poti vedea filmulhttp://www.cinemarx.ro/filme/Suddenl...mer-28577.html
    Cu greu cred ca gasesti aceasta carte in librarii.Incearca sa cauti aici desi nu cred ca vei gasi cartea:http://www.cartea.ro/

  5. #5
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    filmul l-am vazut , asa mi s-a pus pata sa cumpar cartea. voi ati cumparat de pe net ceva, e safe????
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #6
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu am cumparta o data niste tricouri si am primit altceva decat ce am cerut

  7. #7
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Buna Irina.
    Nu am cumparat de pe net ceva si nici nu cred ca o s-o fac prea curand...imi place sa vad ceea ce cumpar.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  8. #8
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    ti-o iei in engleza, dar probabil ca va avea un pret 'bun'

    aici eu iau cu 10-20 de dolari cartea ...


    te poti risca asa:

    faci un card nou si pui pe el doar o suma mica - doar pentru obiectul pe care vrei sa il cumperi, in general site-urile mari nu trag tepe
    am niste prieteni care cumpara frecvent de pe ebay asa, nici o problema
    Last edited by Elphax; 6th March 2007 at 08:40.

  9. #9
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    E safe Irina ,stai linistitaMai ales cand e vorba de e-bay sau amazon.

  10. #10
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    ok, mersi de informatii.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    filmul l-am vazut , asa mi s-a pus pata sa cumpar cartea. voi ati cumparat de pe net ceva, e safe????
    De pe Amazon am cumparat deja carti si e ok ... dar livrat in Franta

    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    eu am cumparta o data niste tricouri si am primit altceva decat ce am cerut
    Ce ai primit ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Am cumparat eu carti de pa Amazon si e in regula. Au venit repede, chiar. In Romania. Numai ca este singurul articol pe care il poti cumpara online. La cate tepa au tras romanii in trecut... Au fost oameni care au facut mici averi din asa ceva - instrumente, haine scumpe, scule audio, etc.

  13. #13
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    cred ca sunt putin retardata. eu nu inteleg nimic pe amazon. ca vad ca oferta de vanzare e pe amazon dar de fapt cumperi de la altcineva . nu radeti f tare va rog. nu am mai facut treaba asta pana acum. si zice de calculat shiiping price si nu inteleg cum. offf!!!!!!!!!!!! si zice undeva ca trebuie sa fii intr-una din tarile care au nu stiu ce contract cu amazonul. si romania nu era pe lista. nu mai inteleg nimic. ajutoooooorrrrr!!!!!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •