Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 126

Thread: Liga Nationala de Hockey pe Gheatza

  1. #1
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1

    Liga Nationala de Hockey pe Gheatza

    Stie cineva cand incepe si in Romania campionatul de hochei? Parca era vorba sa inceapa weekendul asta dar vad ca nu a inceput nimic.

  2. #2
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Era vorba...dar in Bucuresti nu exista patinuar. Mihai Flamaropol sta sub semnul intrebarii. Steaua si Dinamo nu au unde juca.
    Mie imi pare foarte rau...pentru ca sezonul trecut am fost un obisnuit al patinuarului...aproape week-end de week-end mergand la cele doua meciuri...unul vineri seara , celalalt sambata seara.
    Imi este foarte dor sa o aud pe crainica patinuarului : "Dragi spectatori, buna seara ! In cadrul etapei * din Liga Nationala de Hockey , grupa A ..se vor intalni echipele...... . Va prezentam cele doua formatii...."

    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  3. #3
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Steaua a jucat week-end-ul trecut la Gheorghieni.

    Cred ca toti care au fost pe Patinoarul din Bucuresti,nu au putut scapa neobservat pe fostul sef al galeriei lu' Steaua,Jean Pavel...Il cunosc pe Jean si am vorbit cu el in saptamina trecuta si mi-a spus ca vrea sa preia,sa desparta deparatamentul de hochei de clubul mama,adica se faca Hochei Club Steaua...prima oara am fost socat cind am auzit,dar cred ca Jean poate;tocmai facuse rost de echipament pt. echipa(60 milioane),trebuia sa plece la Gheorghieni si mi-a spus ca e in tratative pt. atragerea unui sponsor,investitor pt. clubul de hochei.

    Jean imi spunea ca ar trebui in jur de 100 mil./luna pt. club si ca e deschis tuturor celor care vor sa ajute proiectu' asta;a facut o lista cu cei care dau bani pt. echipa,incepid cu sume de la 100.000 lei si spunea ca cei care dau bani pot cistiga,prin tragere la sorti,transport gratuit la meciurile din deplasare ale Stelei(adica unul din sustinatori/pe saptamina).

    Io am incredere in proiectul asta,cred ca e un lucru bun si sper sa reuseasca...asa ca cine vrea sa ajute,pot sa vorbesc cu Jean pentru mai multe detalii...
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  4. #4
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    A inceput si LNH din Romania. Bineanteles ca Steaua si SCMC sunt in frunte, celelalte echipe ne reusind sa castige nici macar un punct. :?
    Nu inteleg dece nu fac o liga in care sa joace doar Steaua si SCMC si alta in care sa joace restul echipelor.

  5. #5
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    stiie careva vre'un site care sa dea clasamentul si rezultatele din LN de hockey pe gheatza ? anul trecut ma uitam pe un site suedez dar acum nu mai este .

    habar nu am ce se intampla in actuala editie. ce jucatori sunt....ce echipe.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #6
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Incearca linkul asta: http://hem.bredband.net/hochei/

    Este cel mai bun site de hochei romanesc.

  7. #7
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    sir , yes , sir !

    super siteul . merci mult !

    nici nu stiam ca grupa A are 5 echipe in acest an. ce pacat ca bucurestenii sunt lipsiti de acest privilegiu care este hockey-ul pe gheatza urmarit la fatza locului.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #8
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Intr-adevar mare pacat ca nu se joaca meciuri in Bucuresti. Din cate stiu eu Steaua si Dinamo joaca la Galati meciurile de acasa, Sportul nu stiu. :?
    Cat despre faptul ca in divizia A sunt acum 5 echipe eu consider ca Sportul NU trebuia sa intre in A deoarece nu are fason de divizia A. In acelasi timp ma gandesc ca anul trecut cand au evoluat in B au castigat toate meciurile asa ca ...

  9. #9
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am inteles ca incepand cu ianuarie 2004 se va juca di'nou la Bucuresti. Abia astept. Am o pofta nebuna de a vedea un meci de hockey la patinuar. Ganditi-va cat de mult imi lipseste acest sport....mie care anul trecut am urmarit peste 20 de meciuri de la fatza locului.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  10. #10
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Sper ca cei de la liga de hochei sa nu faca promisiuni pe care sa nu le poata tine si patinuarul din Bucuresti sa se deschida cat de curand.

  11. #11
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Dar ma intreb daca s-or fi facut lucrari de consolidare la patinuar. Eu stau la 5 minute de Mihai Flamaropol si trec zilnic pe langa el....dar nu am vazut absolut nimic.
    Daca nu s-a lucrat la el...atunci de ce echipele bucurestene nu au jucat in Bucuresti ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #12
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Pai am vazut prin ziarele de pe internet ca cica s-ar lucra sau se VA lucra la patinuar cert e ca in ianuarie vor sa-l deschida. Vom trai si vom vedea.

  13. #13
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Patinuarul Mihai Flamaropol s-a redeschis. Dar din pacate meciurile returului LNH 2003-2004 se vor juca fara spectatori. Totusi iubitorii de hockey vor putea urmari meciuri din LNH pe TV Sport. Asa se zvoneste.
    Pacat ca in Romania nu se pune pretz pe acest frumos sport.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  14. #14
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Superliga Nationala de Hochei

    Ieri a inceput turneul de la Bucuresti la patinoarul Mihai Flamaropol. Primele meciuri:

    Sportul Studentesc - Dinamo 2-8
    Progym Gheorghieni - SC Miercurea Ciuc 4-6

  15. #15
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Astazi sunt programate meciurile:
    Sportul Studentesc - SC Miercurea Ciuc (15.00)
    Steaua - Progym Gheorghieni (18.00)

    Se transmit in direct la TVSport.

  16. #16
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Rezultatele de ieri:
    Sportul Studentesc - SC Miercurea Ciuc 2-5
    Steaua - Progym Gheorghieni 11-2

  17. #17
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Programul meciurilor de azi:

    Steaua - Sportul Studentesc (ora 15.00)
    Dinamo - SC Miercurea Ciuc (ora 18.00)

  18. #18
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Ultras, nu e cazul sa faci posturi consecutive. Plus de asta nu ne zici nimic nou. Avem si noi televizoare si stim cand sunt meciurile si cu ce scor se termina. Daca vrei sa faci comentarii...fa-o. Dar forumul nu este site de livescore, ci este pentru discutii.

    Iar subiect despre campionatul de hockey era deja facut.

    Multumesc pentru intelegere.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  19. #19
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Nici o problema, Gabriel. Nu am observat thread-ul. In ceea ce priveste televizoarele chiar daca le au toti, nu acelasi lucru se poate spune de cei care receptioneaza TVSport. Mai ales "afara". Cat de comentat nu prea am cum pentru ca ajung acasa destul de tarziu si mai prind decat cel mult o ora din al doilea meci. Totusi, trebuie remarcat numarul scazut de spectatori de la patinoar. Aceasta se datoreaza in primul rand modului in care au fost programate meciurile. Oricum renunt sa mai trec aici rezultatele. Cu toate ca nu le-am vazut in alta parte.

  20. #20
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Numarul scazut al spectatorilor de la patinuar se datoreaza faptului ca meciurile se joaca cu usile inchise, nu din cauza orelor de programare a meciurilor. Nu este permis accesul spectatorilor in incinta patinuarului.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  21. #21
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Din comentariul de la TVSport (din ce am prins) am inteles ca usile sunt larg dechise, spectatori nu prea. In imagini chiar am vazut cateva zeci de persoane. Nu cred ca nu este permis accesul. Vineri termin mai devreme si s-ar putea sa ma duc.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •