Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 126

Thread: Liga Nationala de Hockey pe Gheatza

  1. #43
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Mie mi-a placut de Zabludovskiy(44)
    La golul de aur a facut praf apararea ciucana...
    Per total...super meci!!!
    Pacat ca nici macar 10% din suporterii de fotbal ai Stelei veniti la patinoar nu stiu cu ce se mananca hocheiul!!!
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  2. #44
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Pt cei care au pierdut meciul(Gabriel&CO) maine de la ora 16:30 cica e in reluare la TVSPORT!!!
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  3. #45
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    adevaru e ca Steaua a fost ajutata de arbitrii, e exact ca la fotbal, mai intai capitala apoi provincia
    aici vine semnatura

  4. #46
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    Faza de luat in seama: la sfarsitul jocului jucatorul Stelei Adorjan , era cam "suparat" ...nu s-a bucurat cu restul echipei...ci a stat de vorba cu galeria ciucanilor...oferindu-le chiar crosa cu care a jucat.
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  5. #47
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Super gest din partea lui! Cred ca se simtea si el cu musca pe caciula!
    Cat despre intai capitala apoi provincia, mai bine zis era intai romania si dupa ai Ungaria
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  6. #48
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by MihaiF27
    Super gest din partea lui! Cred ca se simtea si el cu musca pe caciula!
    Cat despre intai capitala apoi provincia, mai bine zis era intai romania si dupa ai Ungaria
    a deci vrei sa zici ca juma din echipa nationala e juma de Ungaria
    aici vine semnatura

  7. #49
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    inca ceva ref. la "intai capitala apoi provincia"
    chiar si Basescu a recunoscut ca a fost furt pe fata
    daca ai vazut a felicitat galeria ciucana iar pe cei de la FRH nici nu ia bagat in seama
    asta e problema la noi, castiga anumite echipe, cu ajutorul arbitrilor iar cand ajung sa joace meciuri internationala nu reusesc sa faca nimic, ca acolo arbitru e neutru
    aici vine semnatura

  8. #50
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    Din pacate asta e adevarul...dak in zona respectiva (Covasna , Harghita) dupa ce da zapada , o mare parte a tineretului joaca hochey... asta e ...
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  9. #51
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Axterix...FRH e federatia romana de handbal...cea de hochei se prescurteaza FRHG :|
    Uita-te mai atent ce a facut SCMC in Cupa Continentala anul trecut cand a castigat si cupa si campionatul Romaniei!
    Nu e vorba ca furi in tara si ti-o furi in afara...e nivelul hocheiului fff scazut la noi!
    Bati campioana Bulgariei si cand treci sa joci cu straini o iei cu 13-1 si 15-0
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  10. #52
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    FRH sau FRHG, dar tot furt a fost
    aici vine semnatura

  11. #53
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cainele
    Faza de luat in seama: la sfarsitul jocului jucatorul Stelei Adorjan , era cam "suparat" ...nu s-a bucurat cu restul echipei...ci a stat de vorba cu galeria ciucanilor...oferindu-le chiar crosa cu care a jucat.
    Da,dar ciucanii l-au injurat,stiu asta ca am stat in spatele lor...normal daca te gandesti ca Adorjan a fost unul dintre cei mai buni jucatori cind juca la Ciuc si acum a venit la rivalii lor de-o viata.
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  12. #54
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    ceva gen Danciulescu care s-a dus la Dinamo
    aici vine semnatura

  13. #55
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    mie mi s-a parut ca Adorjan (inafara de golul pe care l-a dat) a fost cam "inexistent' as risca sa zic ca a fost "blat"
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  14. #56
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Vedeti ca e meciul dar reluare acum pe TvSport
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  15. #57
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Si daca ar trebui sa spun de cine nu mi-a placut cum joaca la Steaua...l-as nominaliza pe V.Nicolescu!
    A inceput repriza a 3a...sa fiu atent la faze!
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  16. #58
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aniuka pe forumul de tenis
    dar stiu ca rusii sunt f.buni la hochei.avem si noi in tara cativa jucatori rusi.ma insel?
    rusi nu avem. doar ukrainieni
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  17. #59
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Avem vorbitori de limba rusa si vorbesc chiar foarte bine limba lui Putin
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  18. #60
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Ce teapa am luat...am fost azi la 17.30 la patinoar sa vad meciul 2 dintre Steaua si Dinamo si cea am gasit...erau copii pe gheata,nici vorba de meci...si mai luasem si un prieten dupa mine si aparatu foto sa fac niste fotografii... :degete: FRH.
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  19. #61
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Bai...scuzele mele!!!
    Au schimbat nebunii orele...azi cica s-a jucat pe la 11 sau 11:30 :|
    Progym 2-9 ScMC
    Dinamo-Steaua 3-14

    Maine se joaca tot de dimineata cica...un meci de la 11-11:30 si unu de la 15:00 ... te-ai uitat cumva in programul afisat la intrarea din spate?
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  20. #62
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    NU e vina ta...m-am uitat la program,dar nu prea am inteles,cred ca e maine dimineata.
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  21. #63
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Circ total: trei autogoluri la un meci

    La hochei, circul continuă. Sīmbătă, īnainte de repriza a treia a meciului Progym Gheorgheni - SC Miercurea Ciuc, din semifinalele play-off, gazdele au refuzat să mai intre pe gheaţă, din respect pentru spectatori. Progym īi acuză pe ciucani că au făcut noncombat, īn ideea de a amīna cu o săptămīnă finala cu Steaua. Semifinala s-a disputat pe sistemul trei din cinci, scorul general īnaintea acestei partide fiind 2-0 pentru harghiteni.
    Patinoarul din Gheorgheni a fost aproape neīncăpător la partida dintre echipa locală, Progym, şi rivala harghiteană, SC Miercurea Ciuc. O īntīlnire care stīrneşte de fiecare dată orgolii nebănuite. La jumătatea reprizei a doua, lucrurile parcă s-au rupt brusc. Timp de aproape nouă minute, pe gheaţă parcă se aflau nişte amatori. Goluri gata făcute, care nu au fost materializate tocmai din cauza jucătorilor, trei autogoluri ale gazdelor, īntr-un cuvīnt un adevărat circ. Repriza s-a īncheiat cu scorul de 9-6 īn favoarea oaspeţilor.
    La īnceputul reprizei a treia, gazdele au refuzat pur şi simplu să mai intre pe gheaţă, motivīnd că Ciucul şi-a bătut joc de hochei, de spectatori, practicīnd un noncombat.

    "Nu acceptăm jocuri trucate"

    Preşedintele grupării din Gheorgheni, Lazăr Erno, crede că Ciucul a făcut intenţionat un antijoc. “Ciucanii au venit la patinoar cu doar 40 de minute īnainte de joc. Nu au venit cu jucătorii de bază. Īn timpul meciului, pe banca lor de rezerve s-au aflat la un moment dat mai mulţi civili decīt jucători. Noi nu acceptăm meciurile trucate. Ăsta este motivul pentru care ne-am retras de pe gheaţă”, a declarat Lazăr.

    Ce spun federalii

    Preşedintele FRHG, Marian Negoiţă, a declarat referitor la această situaţie: “Īn prima şedinţă de birou federal vom analiza cele īntīmplate. Īn mod normal, īn conformitate cu ceea ce scrie īn regulament, echipa care se retrage de pe gheaţă pierde jocul la masa verde cu 5-0. Vom vedea dacă īntr-adevăr Ciucul a făcut noncombat”, a spus Negoiţă care, pentru o astfel de situaţie, nu ştie dacă echipa acuzată poate fi sancţionată prin regulament.

    Kurko se apără

    Īn legătură cu aceste acuzaţii, Janos Kurko a precizat: “Doi jucători au fost accidentaţi, doi sīnt răciţi şi alţi doi īnvoiţi”. Patronul ciucanilor recunoaşte faptul că de la jumătatea reprizei a doua nu s-a mai jucat nimic. “Gazdele şi-au dat chiar şi cīteva autogoluri. Un jucător de la Gheorgheni a şutat provocator spre banca noastră, iar antrenorul nostru le-a cerut jucătorilor să fie calmi, pentru a nu se isca un scandal”, a declarat Kurko.

    Preluat PROSPORT
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •