Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 126

Thread: Liga Nationala de Hockey pe Gheatza

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Am fost azi la patinoar si am vazut meciurile Sportul - Steaua 2-9, Dinamo - Miercurea Ciuc 4-1. Intrarea este libera.

  2. #23
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am fost si eu in seara asta si am vazut Dinamo - Steaua 2-12. Nu imi vine sa cred ca Dinamo au invins pe Ciuc cu 4-1. Ma asteptam la un derby maine seara. In confruntarea de azi Dinamo a semanat cu o echipa de copii. Nu le-a iesit nimic. Steaua a creat numeroase faza scoala si combinatii ca la antrenamente...soldate cu goluri.
    Oricum...mi-a facut placere sa vad un meci pe viu...dupa aproape 1 an de zile.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  3. #24
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am asistat si la meciul din aceasta seara care s-a ridicat la pretentiile de etern derby in hockeyul romanesc. Dupa ce Steaua a condus cu 3-0...ciucanii au egalat la 3...in final meciul terminandu-se 5-5.

    Publicul destul de nesportiv. De remarcat scandarea : "unguri spurcatzi...de pu*a sa ne luatzi ! " .
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Mi-a placut meciul de azi mai ales portarul ciucanilor care a aparat excelent in special in repriza a 3-a. Rezultatul a fost echitabil. Cit despre public

  5. #26
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Stie cineva ce mai urmeaza in Liga Nationala de Hockey ? Cate etape mai sunt pana la play-off ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Din cite stiu eu mai este un turneu care se va juca la Miercurea Ciuc si dupa aia Play off

  7. #28
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Guitz...scrie si tu aici despre LNH...ca d'aia e subiect special.

    Cand e finala cupei ? Maine ? La ce ora ? Am auzit pe TV Sport...dar n-am prins exact ora. Am inteles ca vine Basescu sa premieaze castigatoarea...iar primul angajament il va face gimnasta Catalina Ponor. E adevarat...sau zic prostii aia la TV Sport ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #29
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    La ora 11 o sa fie...transmis de TV SPORT
    cica intradevar ar veni nenia Base' si niscaiva gimnaste din lotul national
    Hai ca mai incolo pun programu' play off-ului
    Acum ma duc sa ma plimb o leaca cu bicla!
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  9. #30
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Dar de ce l-au pus la ora asta de emci de fotbal din Divizia B ?
    Oamenii poate duminica vor sa doarma mai mult. Trebuiau sa-l puna si ei pe la 5-6 dupa-masa....sa vina lumea la patinuar. Asa..iar o sa fie 18 spectatori...printre care...eu,tu, Basescu, omu' care face gheatza si inca cativa suporteri

    later : a...vad in semnatura ta ca e 50 mii intrarea. deci urmaresc la TV
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  10. #31
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Ma...lume a fost...chiar daca s-au **** pe noi cu biletul de 100.000 lei...cu care puteau sa intre 2 persoane...asa ca a trebuit sa gasesc pe cineva venit singur!!!
    Au fost si vreo 2 autocare de ciucani cred...si restu' familiile jucatorilor, reporteri si cam o jumatate de peluza de ghencea de stelisti.
    Se pare ca nici la tv n-ai prins loc
    Last edited by iulian; 16th January 2005 at 18:00.
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  11. #32
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Echipa Steaua Bucureşti a cīştigat Cupa Romāniei la hochei pe gheaţă, după ce a īnvins, azi, cu scorul de 4-3, după prelungiri, formaţia Sport Club Miercurea Ciuc, īn finala competiţiei, disputată pe patinoarul "Mihai Flamaropol", din Bucureşti.
    Free Sevilla!!!!

  12. #33
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Guitz...bravo. Ti-am citit si cronica de pe fc.
    Mi se pare o idiotenie sa pui bilet de 2 persoane.
    Nu m-am uitat nici la tv...ca astia nu prea stiu sa faca transmisiuni de hockey...si n-as fi inteles nimic.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  13. #34
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Desi am tinut cu Steaua (prietenii stiu de ce ), mi se pare ca arbitrii iau cam furat pe ciucani...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  14. #35
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Am si eu o intrebare pentru cunoscatori... de ce au anulat golul ciucanilor? Am tinut cu Romania, dar nu voiam ca Steaua sa castige in halul asta
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  15. #36
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Au fost 2 goluri anulate...care dintre ele?Unul a fost anulat pt ca a intrat in poarta din patina unui jucator parca!
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  16. #37
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Dati pe OTV acum!
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  17. #38
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Exact ala! A fost anulat pe nedrept! Ce daca eu bag mingea la mine in poarta cu mana se anuleaza golul??? s-a vazut la reluare ca un stelist a dat cu piciorul in ea...
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  18. #39
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Eu am fost la meci si nu am vazut faza decat o data...
    Sincer nu stiu care e treaba calumea!!!
    o sa mai intreb si eu pe "cunoscatori"
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  19. #40
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Abia astept ....
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  20. #41
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Pana atunci dai pe OTV
    ca e E.Pana la emisiunea lui Puscas si se discuta despre hoxchei
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  21. #42
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Fost la meci,singur(nu a vrut nimeni sa mearga cu mine sa inghete de la ora 11,duminica),dar am gasit repede pe altu singur sa luam 1 bilet!

    Atmosfera a fost mai frumoasa fata de alte meciuri,datorita si invitatiilor mai speciali.
    Din cauza asta s-a facut totu ca Steaua sa castige cu orice pret,de fata cu Basescu...la primu gol anulat,nu am inteles de loc de ce,iar la al 2 lea,arbitrii au justificat ca poarta fost miscata inainte ca pucul sa intre in poarta,ceea ce nu s-a intimplat,a fost gol clar...sunt stelist dar ma deranjeaza ca tot timpu se dau loviti,ca Ciucul joaca intodeauna mai dur,de fapt ei sunt cei care simuleaza cel mai mult,asta ca sa nu mai zic de ajutorul zebrelor.In rest meciul a fost spectaculos,tensionat,jucat cu pasiune,alea,alea...cel mai mult mi-a placut Timaru,pentru pasiunea cu care joaca,actiunile lui de la o poarta la alta si pt. cele mai reusire bodycheck-uri...
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •