View Poll Results: Care este cel mai bun atacant?

Voters
168. You may not vote on this poll
  • Henry

    49 29.17%
  • van Nistelrooij

    24 14.29%
  • Ronaldo

    35 20.83%
  • Raul

    8 4.76%
  • Vieri

    11 6.55%
  • Sevcenko

    41 24.40%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 114

Thread: Cel mai bun atacant este?

  1. #1
    Nandita ^_^ madridIZA's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    133
    Reputatie
    1

    Cel mai bun atacant este?

    Alegetzi cel mai bun atacant strain.
    "When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix

  2. #2
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Am votat pt. Van Nisterlooy,dar unde e Owen;altfel Shearer,Fowler(in perioada buna de la Liverpool),Lacatus,au fost si sunt printre atacantii mei preferati.
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  3. #3
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Si Roy Makaay, Koller, Kuranyi unde sunt?

  4. #4
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Unde e pippo????
    Oircum astfel de clasamente nu se prea impun.. Ati vazut ce scandal a iesit la threadul cu zidane....

  5. #5
    junior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Si Roy Makaay, Koller, Kuranyi unde sunt?
    Makaay e la Bayern, Koller la Dortmund, Kuranyi la Sttutgart.
    Fair-play, please!

  6. #6
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    macar la un atacant exista o posibilitate de a ierarhiza si anume numarul de goluri marcate,pentru ca asta e meseria unui inaintas.
    un varf nici macar nu trebuie sa fie estetic,ci pur si simplu eficient,si cel mai bun exemplu :gerd muller,cel mai inestetic si mai productiv varf din istorie.
    inainte insa viata inaintasilor era mult mai usoara,marcajul era mult mai lejer,cine a vazut casetele cu mondialele pana in anii 70 a vazut ce spatii libere existau.
    cred ca azi ronaldo,raul,vieri si van nistelroy se apropie de ceea ce se cheama varf perfect. cel mai bun "cap"din lume i-l are klose,necrutator la loviturile din careu.
    ronaldo ,owen si vieri i-si trag forta din patrunderi,din sprinturi,pe cand un raul sau inzaghi sant jucatori care miros excelent golul,dar spatiul de activitate e careul. henry si van nistelroy sant un amestec al celor 2 categorii. jardel a fost un inconstant dar ar fi putut ajunge mai mult decat a ajuns.
    din generatia care vine din urma,rooney si torres de la atletico madrid,si reyes de la sevilla vor fi "nume" in doi-trei ani.
    din america de sud va recomand doi atacanti de la santos,rubinho si diego
    de care lumea va mai auzi.

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Unde e DUDU GEORGESCU ?

  8. #8
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Am votat Raul care la momentul actual mi se pare cel mai bun . Fara suparare /nope/

  9. #9
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    mie cel mai mult imi place de Del Piero -imi place fff mult de el, dar si ceilalti atacanti de pe aceasta lista sunt ff buni insa eu il prefer pe EL
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  10. #10
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    ALEX e cel mai tare!!!!!
    Dupa el l-as vota pe Ruud van Nistelrooy care e un golgeter desavarsit!!!
    Din acest chestionar lipsesc multi atacanti de valoare dar cred totusi ca Inzaghi nu trebuia sa lipseasca.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  11. #11
    Nandita ^_^ madridIZA's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    Ba, calmati-va odata....lista mai poate continua dar eu am pus pur si simplu CATIVA jucatori! Asta nu inseamna ca Pippo (desi ma enerveaza) nu e bun, sau ca Koller si Kuranyi sunt niste ratati, ceea ce nu este adevarat. Ma refeream care este cel mai bun dintre URMATORII...nu cel mai bun din lume. Nu inteleg ce va ambalatzi la fiecare intrebare de genu. Poate ca Matrix are dreptate, porbabil din motivul ca sunt fata. Dar atunci ii multumesc lui D-zeu ca sunt fata si nu baiat.
    Iza
    "When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix

  12. #12
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Ce glumeatza esti IZA!!!!
    Dar totusi... AFARA cu VIERI si SHEVCHENKO!!!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  13. #13
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Chiar daca pe acestia ii consideri cei mai buni, puteai sa pui o a opta optiune, adica alt atacant strain.
    Cred ca loc ar fi avut si Inzaghi, Makaay, Kezman de la PSV (castigatorul ghetei de aur), Bellamy de la Newcastle, Mutu sau Crespo de la Chelsea, Ronaldo, Owen si altii.

  14. #14
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Iar trebuie sa te corectez JJ. Ar fi o a saptea optiune nu a opta cum ai scris tu.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  15. #15
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Chiar daca pe acestia ii consideri cei mai buni, puteai sa pui o a opta optiune, adica alt atacant strain.
    Cred ca loc ar fi avut si Inzaghi, Makaay, Kezman de la PSV (castigatorul ghetei de aur), Bellamy de la Newcastle, Mutu sau Crespo de la Chelsea, Ronaldo, Owen si altii.
    Ii dau dreptate lui JJ din nou madrIZA se vede cum apreciezi fotbalul,doar dupa publicitate si media... /nope/
    Daca era sa faci un clasament cu atacanti puteai sa nominalizezi golgheterul fiecarui campionat tare(Anglia,Spania etc) si vedeai ca Makaay ca castigat balonul de aur,ca Vieri e bun si accidentat in Italia(sezonul trecut)

    Hm...acum am vazut ca esti fata....acum intelg!Fara resentimente! 8)

    JJ Kezman a castigat gheata de aur??Nu mai stiu sigur...parca Makaay stiam eu!

  16. #16
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Scuze, dar Kezman e cel care a marcat cele mai multe goluri intr-un campionat tare din Europa anul trecut - 35 de bucati. Makaay a marcat doar 29, dar a avut un coeficient de multiplicare mai mare, de aceea a castigat Gheata de Aur.

    Pt. Dragos: Important e ca ai inteles esenta mesajului.

  17. #17
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    Cel mai bun atacant este Ronaldo!
    Cel mai inteligent insa este Raul!
    ____________
    Hala MADRID!

  18. #18
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Pt. Dragos: Important e ca ai inteles esenta mesajului.
    ASA E!!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  19. #19
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    raul peste ronaldp

  20. #20
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Eu cred ca cel mai tare atacant ,un varf autentic e cel mai oportunist si care are simtul portii dezvoltat peste masura iar aceasta caraterizare cred ca i se potriveste cel mai bine dupa parerea mea lui Ruud Van Nistelroy..imi aduc aminte de golul cu Basel din C.L. a bagat mingea dintr-un unghi imposibil

  21. #21
    Nandita ^_^ madridIZA's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    BauBau,
    ma bucur ca tu apreciezi fotbalul mai bine....
    "When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •