Results 1 to 9 of 9

Thread: NATIONALA : "Suporterii sint de vina !"

  1. #1
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    NATIONALA : "Suporterii sint de vina !"

    Ma frec la ochi si...nu visez ! Citesc negru pe alb : suporterii sint de vina pentru slabul joc al NATIONALEI cu Japonia !

    Prieteni, nu-mi ascund o usoara unda de...bucurie : am mai scris si pe alte SITEuri ca daca nu e de vina NOROIUL, ARBITRI sau adversarii vom fi de vina NOI, suporterii echipei NATIONALE !

    VOI, astia din Bucuresti care, fie ploaie fie vint sau noroi v-ati sacrificat sfirsiturile de saptamina si...plaminii !
    VOI, SUPORTERII ECHIPEI NATIONALE care ati crezut in ei !
    (Scuzati ! Si eu sint printre VOI !)

    Am scris, am avertizat ca...ne vine rindul !
    Aceasta mascarada care este produsa de M.Sandu & CO, de Iordanescu si LOTUL, aceasta mascarada nu s-a terminat !

    Si, pentru prima data sint de acord cu ei ! Daaa !

    Atitudinea noastra de neghiobi care am crezut povestile cu "feti frumosi" ale celor din fruntea FRF (inclusiv antrenor si jucatori!) !

    Este ceea ce meritam !

    N-am vrut sa vedem ADEVARATA valoare a echipei NATIONALE si acum primim SHUTURI IN CUR !

    Am sa-mi schimb SEMNATURA in...OAMENII ACESTIA NU MERITA MAI MULT PENTRU CA...NU VOR MAI MULT !

  2. #2
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Eu nu pot sa-nteleg nici scuza cu terenul prea denivelat, moale sau prea tare. De parca ei pe vrmea junioratului jucau pe sintetic iar cei din echipa adeversa au ghete cu shenile. Le este foarte greu sa-si recunoasca neajunsurile. Nu au spus niciodata ca ne trebuie sa depunem putin mai mult efort fizic, ne trebuie mai multa concentrarea, am tratat ca tantalaii acest meci etc. Acum a fost publicul. De parca fara public jucatorii isi pierd talentul si tot ce-au invatat in mai multi ani de antrenamente. Atitudine de 2 lei. Total opusa japonezilor.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu vad ce va agitati atat .. a fost un meci amical , s-au incercat jucatori noi ..sunt meciuri pentru omogenizarea echipei... este o echipa tanara ...
    cred ca pe tine te-au deranjat de fapt declaratiile jucatorilor ( culmea si a celor care au jucat la echipe bucurestene ) cum ca publicul bucurestean este sub cel din provincie ... cativa au amintit atmosfera de la meciul de la Craiova , cu Bosnia...
    Si apropo ! Nu a spus nici unul dintre ei ca nu au castigat din cauza publicului... s-au exprimat in sensul celo spuse de mine mai sus...
    Chiar acum ascult din nou declaratiile jucatorilor ... nici unul nu face o astfel de remarca...Pe TVR se reiau chiar acum ...Mutu , Munteanu , Chivu... Pancu... Radoi este cel care spune ca îi pare rau ca o spune dar publicul bucurestean este din ce in ce mai rece... dar atat , toti isi asuma rezultatul si spun ca trebuie sa aiba cat mai multe amicale...
    Spune tu spusele carui jucator te-au deranjat!?

  4. #4
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Edmond, daca pe mine m-ai intrebat eu iti spun ca nu ma refeream doar la acest meci. Vorbesc de declaratii date de jucatorii nationalei de-a lungul timpului.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu pe tine Deep , pe cel care a deschis forumul asta... Din punctul meu de vedere calificarea a pierdut-o in primul rand antrenorul..apoi federatia si abia apoi jucatorii...

  6. #6
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    EDMOND, poate nu m-am exprimat CHIAR 100%. S-o lasam ! Fiecare cu parerea lui !
    Eu ramin la concluzia ca s-a incercat DIN NOU o scuza !
    Sincer, nu stiu cite schimbari a facut Iordanescu fata de Copenhaga.

    Cu un lucru insa te rog sa fi de acord : lucrul antrenorului este pina la 20 m de poarta ! De acolo incepe "meseria" jucatorului !
    Si NOI, cu danezii, am scapat de 3-4 singuri cu portarul !
    AICI nu mai e antrenorul de vina !

    Antrenorul e de vina din moment ce de...ani buni (3-4) nu vezi la echipa decit o singura tactica : a...INTIMPLARII !

    Ca echipa mai are o repriza buna la 5-6 jocuri poate fi si o...pura intimplare !

    In concluzie: dupa parerea mea, pentru necalificare vina o poarta toti !
    Inclsiv suporterii care...inghit "galustele" lui Sandu & CO, Iorda si, mai nou, ale jucatorilor !

    Pentru mine echipa NATIONALA nu e Steaua, Dinamo sau Rapid ! E NATIONALA !
    Si-atit !

    Daca nu-ti convine mesajul meu atunci...sper sa bem o bere, in 2006, in Frankfurt, cind ne vom incuraja echipa !
    Si...berea o dau eu !

    O zi buna !

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cu mesajul asta sunt in mare parte de acord....dar este destul de diferit fata de ceea ce ai postat in prima faza! Asa ca o sa accept berea! Si o sa dau si eu una!

  8. #8
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Sa dezgropam "mortii"...
    Mesaje vechi...la fel de actuale !

    3000 de superbi suporteri au incurajat echipa !

    Jucatorii n-au mai cautat vina la...suporteri !
    Inaintea fiecarui meci, TVR ne arata imagini cum se...distrau jucatorii nostri !
    "Atmosfera distinsa" a vrut sa se numeasca !

    Declaratii peste declaratii : "murim pe teren !"
    Da ! Era cit pe-aci !
    Noroc ca si cehii au ratat copilareste !
    Poate am avut noroc ca cehii joaca si miercuri ?!

    Oricum, speranta mea este ca UNII au inteles ADEVARATA VALOARE (care ?!) a ECHIPEI NATIONALE !
    Nu ajunge SA VREI, SA DORESTI...DACA NU FACI CEVA PENTRU...MAI BINE !

    FRF & CO...nu face nimic !
    Sau...minimum !
    Si asta nu ajunge !

    Imbucurator faptul ca si MASS MEDIA romaneasca a inteles ca a fi patriot nu inseamna sa ascunzi greselile unora !

    Iata unde a ajuns echipa NATIONALA (poate trebuia sa evit cuvintul "echipa" ?!) tot cintindu-i in struna !
    Sa luam DOAR ultimul an competitional !
    DOAR intimplarea mai face ca NATIONALA sa joace un meci bun !
    Eu nu imi aduc aminte decit de cel cu Germania ; si-acela amical !
    Si-acela impotriva unei echipe care a fost (cel putin !) ridicola la EURO !

    Dupa ce am citit...ce am citit despre meci, ajung la concluzia ca SINGURII in forma, dintre cei care se afla in preajma echipei...sint SUPORTERII !

    Poate au inteles si ei ca stind in tribune si doar aplaudind, nu duce nicaieri !

    P.S. Am spus-o si o mai spun : tot ceea ce intreprinde FRF, prin deciziile lor, este in defavoarea FOTBALULUI ROMANESC !
    (Vezi cazul cu 3 serii de B !)

  9. #9
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Suporterii Romaniei sint excelenti , si sint sigur ca toata lumea este linga echipa !!! Si trebuie sa fim tot timpul asa , si la bine si la greu !!! Sa criticam , cu masura , si sa ajutam mai mult atunci cind ne aflam la impas !!! Numai asa vom avea multumiri !!! Din partea tuturora !!! Toata lumea implicata in fotbal , de la mic la mare , trebuie sa fie linga echipa , si sa nu se mai uite la interesele personale ale altora !!! Numai unitatea aduce rezultate , scandalurile aduc numai dezastru si dezamagire totala !!! Se Poate si mai mult !!! Acuma este momentul sa dovedim !!! Hai ROMANIA !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •