Page 1 of 32 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 658

Thread: Progresul in Cupa Romaniei

  1. #1
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1

    Progresul in Cupa Romaniei

    Miercuri meci de cupa. Acelasi antrenor, Necula, aceeasi echipa. Jucam cu sora mai mica a sorei noastre mai mici. Jucam in familie: CFR Timisoara. Amintiri neplacute: CFR dar si Timisoara. Speram intr-un parcurs cat mai lung cu toate ca Serea s-a intors in top.

  2. #2
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    poate vedem saptamana asta si fotbalisti mai putin sau deloc utilizati pana acum. sunt 3 meciuri in 8 zile si ar fi cazul.

  3. #3
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1

    cupa..

    Sper sa nu venim de la Timisoara cu buza umflata...
    Eu imi aduc aminte de UMT-ul lui Vascko, Mada , Ritter care ne-a pus cu botu pe labe acum cativa ani...
    Sper sa ma insel !
    Multa bafta baietilor care vor mereg sa sustina echipa la Timisoara!
    HAI PROGRESU!!!
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  4. #4
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    CFR cu Vascko era in A, atunci?

  5. #5
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1

    ,,,

    Nu, Imre Vascko a jucat la UMT Timisoara si erau in B atunci , tocmai promovasera din C,unde Vascko daduse vreo 50 de goluri...
    Se vedea ca e "meserie"..pt ca si noua ne-a dat 2 atunci in cupa, si pe urma in A ajucat destul de bine evolutia lui culminand cu o foarfeca in poarta Stelei..
    Din pacate era prea bartran atunci cand a intrat in A..Am o obesesie pt acest jucator pt ca l-am urmarit din Div C,,si cred ca daca era mai tanar ar fi ajuns mare de tot.
    in fine, m-am c-am abatut de la topic....
    Acum sincer, dupa toate articolele din presa si dupa ce am aflat ca ne "lafaim " in banii lui Iacov, si ca jucatorii si-au negociat individual primele de joc, ceea ce e ft normal,...ma gandesc ca parca am fost indus in eroare de aceasta echipa a Progresului de azi, ..cu un atacant peste ce avem acum..am face curatenie printre celelalte echipe,,!!
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  6. #6
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pana la meciul cu Jiul, cel cu CFR TImisoara este mai important. Si eu sper sa "vedem" jucatorii noi la lucru. O sa fie util si pentru antrenor, care o fi el.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Interes scazut pentru satelitul alb-violetilor

    Satelitul lui Poli pare victima sigura in confruntarea cu divizionara A, FC National. Antrenorul satelitului Politiehnicii nici nu parea prea interesat de Cupa Romaniei, declarand chiar ca nu va alinia cea mai buna garnitura.

    'Incercam sa ne calificam dar va fi greu pentru ca intalnim un adversar prea valoros. Diferenta dintre cele doua echipe e mare. Dar cum in cupa sunt surprize, poate reusim ceva. Oricum vor juca si alti fotbalisti care au facut-o mai putin', spune Gherman. 'Jucatorii mei nu au experianta nici in Divizia B si e cam devreme pentru ei sa joace la Poli. Deocamdata ei trebuie sa creasca aici', a mai spus Gherman.

    Cu ocazia meciului din cupa, revin la Timisoara Flaviu Bad, Mircea Oprea si Ersin Mehmedovici, jucatori imprumutati de Poli la FC National.

    Onlinesport

  8. #8
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Saracii de ei. Noroc cu meciul de cupa. Cu ocazia isi mai vad si ei pe mamaie si tataie. Aoleu, dar Oprea cred ca e oltean iar Bad e si el. Trist. Sa speram ca Ersin nu o sa fuga pana la sarbii lui.

  9. #9
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Grigore de la Poli va apara poarta CFR-ului in acest meci. In schimb s-ar parea ca antrenorul Gherman nu va folosi mai mult de patru dintre titularii obisnuiti.

    PS
    Bancaru, Bad e din Ineu, deci ai lui pot sa vina linistiti sa-l vada pt ca sunt aproape...
    Last edited by Carlos Gambino; 21st September 2005 at 13:03.
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  10. #10
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Pe Onlinesport live, Nationalul nu apare. In schimb Dinamo joaca de doua ori. Poate asa ajunge in finala.

  11. #11
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da. Am observat si eu asta. Hahahahahaha.... Ma gandeam ca poate nu mai vrem. Oricum, la ce lot are Dinamo isi permite sa trimita o echipa ici si una colo. Cred ca fostul nostru jucator, Chihaia, va avea o partida pe viata si pe moarte le echipa Dinamo 2. Asta daca il baga cineva in seama. Totusi, sa ajungi la Dinamo, chit ca nici pe banca nu stai, e un pas inainte. Acum are si mai multi bani si mai mult timp liber. Cine naiba nu isi doreste asa ceva?
    Carlos, poate torni si tu ceva aici, despre situatia de la voi de la echipa. Daca negi ca sunt tensiuni... nu mai zic nimic. Ce gluma mai tranteste Rosianu? Publicul numeros nu are rabdare niciodata. Uitati-va la Andone. A fost singurul care a supravietuit incepand cu mari probleme. Iar si-o fura Olita. Nu s-a lecuit ci Steaua... Acum nu stiu cine o sa-l mai ia. A mancat mult cah! E bine ca spera in rezultate in Cupa. E posibil.

  12. #12
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ba, d...a le da Bad asta! He isn't a Bad guy, any way. Sa-l vedem si in....divizie, de weekend, ce poate. Se pare ca timisorenii s-au suparat pe...timisoreni.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #13
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    @Bancaru
    Stii si tu cum sta treaba, daca nu sunt rezultate si restul "ingredientelor" se regasesc in situatia logistica a echipei, atunci nu poate fii decat un vinovat: antrenorul. Pana una alta, s-ar putea sa vi-l luam pe Bad inapoi, pt ca vad ca misca destul de bine...
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  14. #14
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    CG, pai vrei sa-l scoateti din forma? It seems to be a Bad...ly move!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #15
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    interesanta echipa, se pare ca thwaite a jucat mijlocas defensiv (sau burca? si thwaite fundas central?). lita, griffith, mehmetovic n-au jucat delok, iar shroj a intrat la sfarsit. a revenit bazzi, nu mai jucase de 3 meciuri.

  16. #16
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril
    CG, pai vrei sa-l scoateti din forma?
    Cu riscul asta, da ! Oricum, cred ca va inscrie mai des ca Bucur...
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  17. #17
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Gigel nu se simte bine la Tim. Deh e Bucur...estean!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #18
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Nu cred ca asta-i problema. Toata lumea l-a primit aici cu bratele deschise si au avut rabdare...dar, din pacate, stilul de joc impus de Oli nu prea e pe placul sau. La Sportul avea mult mai mult suport din partea mijlocasilor si aveau alt stil de joc. Mai mult contraatac si mai putina vorbarie...
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    FC Naţional s-a calificat în optimi

    FC Naţional s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a învins, scor 3-1 (1-0), divizionara B CFR Timişoara.
    FC Naţional a deschis scorul în minutul 25, când portarul gazdelor, Grigore, a ieşit greşit la o centrare a lui Abiodun, mingea l-a lovit în spate pe Flavius Băd şi a intrat în poartă.
    Acelaşi Băd a majorat diferenţa în minutul 65, cu un şut de pe partea stângă a careului de 16 metri, la colţul lung.
    Mircea Oprea a ridicat scorul la 3-0 în minutul 71, când a înscris cu un şut în dreapta portarului Grigore.
    CFR Timişoara a redus din diferenţă în minutul 86, când Mera a primit un balon centrat de pe partea stângă de Torje, l-a driblat pe Prunea şi a înscris în poarta goală.
    Începând din minutul 55, FC Naţional a evoluat în inferioritate numerică, Ovidiu Burcă fiind eliminat. În minutul 89 şi Torje (CFR Timişoara) a primit cartonaşul roşu.

    CFR Timişoara: Grigore - Aldana, Miculescu, Neagoe (Costândana '37), Latovlevici - Lelcu, Brazovan, Popovici, Voicu (Torje '46) - Riviş, Burcoiu (Mera '56). Antrenor: Stelian Gherman.

    FC Naţional: Prunea - Ghindeanu, Săpunaru, Thwaite, Bazzi - Burcă, Bundea (Shroj '80), Abiodun (Chiacu '50), M. Oprea - Savu (Herea '56), Băd. Antrenor: Cătălin Necula.

    Cartonaşe galbene: Latovlevici, Popovici, Torje, Mera / Burcă, Chiacu.

  20. #20
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    vad ca pe thwaite iar il freaca pe toate posturile in loc sa-l lase pe dreapta. nu ca as avea ceva cu ghinda, dar avem si solutii mai bune.

  21. #21
    incepator athc_'s Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    27
    Reputatie
    1

    Poze de la Timisoara


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •